Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć  :cmok: . Dziś mam dla  moich  forumowych ulubieńców małe  przesłanie: 

życzę wam, żebyście w swoim życiu  nigdy  nie poddawali się zmęczeniu, nigdy nie dopuszczali do braku zainteresowania, do obojętności, nigdy nie zagubili swej bezcennej ciekawości świata , bo tylko wtedy każdy  człowiek sam sobie pozwoli umrzeć :kawa2:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, waldiroom napisał:

Co tam sztormiaka jakiego załatwię ... przylecą czarownice - poproszę je bardzo ładnie -  i rzucą jakieś zaklęcie na ten gniew i ocean spokojny będzie :cześć2:

Bardzo mi się ten tekst podoba:oklaski: . NICK został,  ale awatar richtig pasuje :d. A Schulz,  że tak spytam  to sąsiad:szydera:?  (To żartO.o)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Heidi napisał:

To teraz usiądź na krzesło, bo oświecę Ciebie ile może kosztować przycięcie kilku gałęzi  dość wysokiego drzewa.

Po zimie i czapach śniegu na gałęziach, kilka z nich się ukruszyło/ułamało. Osobiście trąbiłam PoP, że warto byłoby je usunąć, ponieważ na ogrodzie biegają małe dzieci i może być katastrofa. Przyszedł Gaertner/alpinista wszedł na wysuwaną drabinę, potem poskakał trochę po gałęziach wyżej, poprzycinał  trochę gałęzi celem prześwietlenia , inne wypchnął ze stanu zawieszenia. Nastąpiła 2 godzinna przewidywana w kodeksie pracy przerwa na śniadanie. Po południu pojawił się znowu na 2 godziny. Na drugi dzień do południa powtórka głównie pauz. 

Za 2 dni przyszła korespondencja z niespodzianką w środku: do zapłacenia 1850 CHF. Drobiazg, zważywszy, że to był mój pomysł . PoP spojrzał na mnie z miną zbitego psa, w linii mojej samoobrony stwierdziłam, że życie jego wnuków jest bezcenne.  PoP przełknął ślinę i zaakceptował argument. Życie :p.

Gdybym wiedziała, że to taki koszt, to zainwestowałabym  sama w linę i piłę motorowąO.o. Tylko jak piszesz, ja tych pieniędzy nie zobaczyłabym nigdy za wykonaną usługę. Tu liczą się kompetencje i certyfikaty. Ja niestety nie jestem alpinistką (jeszcze :d)

Dzień dobry

Od zawsze uważano ich za ludzi, którzy szanują swoją prace - gdy od wielu lat rynek pracy zalewali emigranci z bloku wschodniego zaniżali stawki i podnosili normy. Robimy to z czystego wyrachowania. Czemu oni a nie my mamy zarobić. Ale jest to strzał w kolano na dłuższa metę.
Mam wielki szacunek do ludzi starszych, gdy myślą o swojej lokalnej społeczności dając im ( głównie w usługach) zarobić, miast wybierać tańszego ... skądkolwiek jest.  Mała działalność gospodarcza znika z powierzchni ziemi i zatraca się relacja piekarz-fryzjer-ślusarz- czeladnik itp, gdzie każdy jest potrzebny i każdy skorzysta. 
Przy czym główny pasożyt ( władza ustawodawcza) zżera z MŚP daninę w zatrważającej wysokości, a przysłowiowy Kowalski idzie do Biedronki omijając lokalnego badylarza.

ot, np kwota wolna od podatku - patrz zdjęcie 

ach.... się politycznie za mocno rozpisałem. 

45E92F60-25C4-4905-8BDB-EB36FF557D9B.jpeg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Pomijając dziś kwotę wolną od podatku, chciałam powiedzieć że tyrania dziś dzień kolejny. Pflege które przychodzą do rajstop to w większości Polki, i jak się okazuje zarabiają mniej niż ja na tym zleceniu a muszą się jeszcze utrzymać.Wiec wszędzie dobrze gdzie nas nie ma . Ponadto nikt nie powiedział że będzie łatwo.:haha:

Ot taka refleksja z rana mnie naszła

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Heidi napisał:

Bardzo mi się ten tekst podoba:oklaski: . NICK został,  ale awatar richtig pasuje :d. A Schulz,  że tak spytam  to sąsiad:szydera:?  (To żartO.o)

Schultz owszem bywa po sąsiedzku jak próbuje zrobić mały reset - leży obok na stoliku jako audiobook : polecam serdecznie każdemu ( odkad ktoś mi taki trening przypomniał ) 

Trening autogenny Schultza

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, waldiroom napisał:

Schultz owszem bywa po sąsiedzku jak próbuje zrobić mały reset - leży obok na stoliku jako audiobook : polecam serdecznie każdemu ( odkad ktoś mi taki trening przypomniał ) 

Trening autogenny Schultza

Oj znam , znam:d czasem korzystam.Ostatnio mniej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kleopatra napisał:

Oj znam , znam:d czasem korzystam.Ostatnio mniej

Warto - cyklicznie,  na pauzie

4 minuty temu, Kleopatra napisał:

Dzień dobry. Pomijając dziś kwotę wolną od podatku, chciałam powiedzieć że tyrania dziś dzień kolejny. Pflege które przychodzą do rajstop to w większości Polki, i jak się okazuje zarabiają mniej niż ja na tym zleceniu a muszą się jeszcze utrzymać.Wiec wszędzie dobrze gdzie nas nie ma . Ponadto nikt nie powiedział że będzie łatwo.:haha:

Ot taka refleksja z rana mnie naszła

Czasem zastanawiam się ... 

W Chinach, a może i w wielu innych miejscach na ziemi ludzie  pracują za 1 dolara dziennie, gdzie ta sprawiedliwość 

Przy czym Jeff Bezos rezygnując z tygodniówki wyleczalny głód  w krajach III go świata

 

... lece pakować walizki 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, waldiroom napisał:

Warto - cyklicznie,  na pauzie

Czasem zastanawiam się ... 

W Chinach, a może i w wielu innych miejscach na ziemi ludzie  pracują za 1 dolara dziennie, gdzie ta sprawiedliwość 

Przy czym Jeff Bezos rezygnując z tygodniówki wyleczalny głód  w krajach III go świata

 

... lece pakować walizki 

Oni nie wiedzą że można inacze  a nawet jeśli to nie mają siły przebicia. Niestety.

Pamiętam czasy kiedy My w Polsce też chcieliśmy a nie wolno było .Teraz mamy wolny wybór i absolutnie nie nawiązuje tu do poglądow politycznych.

Leeeeec tylko nie zapomnij o kierunkowskazach:haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Funny napisał:

 Sam trening b.dobry ja tez stosuje z dobrym skutkiem :dAle obecny awatar  oj bardzo wymowny :)pojechałeś .

Symbol śmiertelności tego ciała i nieuchronności ...

usłyszałem kiedyś trafne stwierdzenie : rodząc się zbliżamy się do śmierci / należy o tym pamiętać każdego dnia i nie bawić się w Boga, chwytać chwile by w następnym wcieleniu    ... odrodzić się poza tą śmiertelną i niedoskonałą powłoką. poza tym sam obrazek mi się bardzo podoba

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, waldiroom napisał:

Symbol śmiertelności tego ciała i nieuchronności ...

usłyszałem kiedyś trafne stwierdzenie : rodząc się zbliżamy się do śmierci / należy o tym pamiętać każdego dnia i nie bawić się w Boga, chwytać chwile by w następnym wcieleniu    ... odrodzić się poza tą śmiertelną i niedoskonałą powłoką. poza tym sam obrazek mi się bardzo podoba

W nurtujące mnie pytania nie wgłębiam się już jak kiedyś.....wszyscy i tak musimy... kwestia czasu ,może to głupie ,ale to jakieś pocieszenie dla mnie bo strach mam jednak w sobie  ...  chwytać te chwile które są balsamem dla duszy i radością dla serca to dla mnie priorytet

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, waldiroom napisał:

Warto - cyklicznie,  na pauzie

Czasem zastanawiam się ... 

W Chinach, a może i w wielu innych miejscach na ziemi ludzie  pracują za 1 dolara dziennie, gdzie ta sprawiedliwość 

Przy czym Jeff Bezos rezygnując z tygodniówki wyleczalny głód  w krajach III go świata

 

... lece pakować walizki 

Kolana dwa ewent.pupa jak ciężko idzie albo babcie posadz

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heidi napisał:

Cześć  :cmok: . Dziś mam dla  moich  forumowych ulubieńców małe  przesłanie: 

życzę wam, żebyście w swoim życiu  nigdy  nie poddawali się zmęczeniu, nigdy nie dopuszczali do braku zainteresowania, do obojętności, nigdy nie zagubili swej bezcennej ciekawości świata , bo tylko wtedy każdy  człowiek sam sobie pozwoli umrzeć :kawa2:

 

Może ciut z innej beczki tu w tym domu stoi regal z książkami o zdrowym życiu,jedzeniu ,spaniu, wszystko zdrowe,ekologiczne,kiedyś nawet świr byl na punkcie kurzu czy kropki na dywanie ....żona jedna druga nie żyje a pdp.chory (konkretnie) mimo tego wszystkiego.....hmmmmm no właśnie....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Reasumujac : @waldiroomświetnie , że pokazałeś foto nam na dłoni,  gdzie  nie pracować, gdzie  w jakiej wysokości jest kwota  wolna od  podatku  :oklaski:. @Kleopatra  napisała,  że mamy wolny wybór:szept:. @Funny wspominała jak wykorzystać  Schultza:tak2::zwyciezca: . Brawo.  

W Biblii jest zapisane: szukajcie , a znajdziecie . Są  państwa takie  jak Luksemburg,  Szwajcaria, Austria, HoSPAM gdzie  obowiązują inne normy  zatrudnienia pracowników ( tu) w branży  opieki niż dotąd nam znane. Można zarabiać więcej,  płacić mniej podatków lub w ogóle je ominąć. 

Wystarczy powiedzieć,  że tak,  ja chcę,  należy mi się,  jestem  najlepsza/y, zasługuję na wszystko z górnej półki.  Postanowić  przy którym  regale stanąć i którą rękę  wyciągnąć.  Kwestia wyboru Jak pisała mądrala @Kleopatra  :love:.

Cieszy mnie  to, że  jesteśmy tu po  to żeby sobie pomagać,  a nie szkodzić i dzielimy się czym możemy podzielić:cmok:.  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Heidi napisał:

 Reasumujac : @waldiroomświetnie , że pokazałeś foto nam na dłoni,  gdzie  nie pracować, gdzie  w jakiej wysokości jest kwota  wolna od  podatku  :oklaski:. @Kleopatra  napisała,  że mamy wolny wybór:szept:. @Funny wspominała jak wykorzystać  Schultza:tak2::zwyciezca: . Brawo.  

W Biblii jest zapisane: szukajcie , a znajdziecie . Są  państwa takie  jak Luksemburg,  Szwajcaria, Austria, HoSPAM gdzie  obowiązują inne normy  zatrudnienia pracowników ( tu) w branży  opieki niż dotąd nam znane. Można zarabiać więcej,  płacić mniej podatków lub w ogóle je ominąć. 

Wystarczy powiedzieć,  że tak,  ja chcę,  należy mi się,  jestem  najlepsza/y, zasługuję na wszystko z górnej półki.  Postanowić  przy którym  regale stanąć i którą rękę  wyciągnąć.  Kwestia wyboru Jak pisała mądrala @Kleopatra  :love:.

Cieszy mnie  to, że  jesteśmy tu po  to żeby sobie pomagać,  a nie szkodzić i dzielimy się czym możemy podzielić:cmok:.  

Do cna go wykorzystać

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

 Reasumujac : @waldiroomświetnie , że pokazałeś foto nam na dłoni,  gdzie  nie pracować, gdzie  w jakiej wysokości jest kwota  wolna od  podatku  :oklaski:. @Kleopatra  napisała,  że mamy wolny wybór:szept:. @Funny wspominała jak wykorzystać  Schultza:tak2::zwyciezca: . Brawo.  

W Biblii jest zapisane: szukajcie , a znajdziecie . Są  państwa takie  jak Luksemburg,  Szwajcaria, Austria, HoSPAM gdzie  obowiązują inne normy  zatrudnienia pracowników ( tu) w branży  opieki niż dotąd nam znane. Można zarabiać więcej,  płacić mniej podatków lub w ogóle je ominąć. 

Wystarczy powiedzieć,  że tak,  ja chcę,  należy mi się,  jestem  najlepsza/y, zasługuję na wszystko z górnej półki.  Postanowić  przy którym  regale stanąć i którą rękę  wyciągnąć.  Kwestia wyboru Jak pisała mądrala @Kleopatra  :love:.

Cieszy mnie  to, że  jesteśmy tu po  to żeby sobie pomagać,  a nie szkodzić i dzielimy się czym możemy podzielić:cmok:.  

 

1e5db2654b3812d8bef6d99b0eec4434.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

 Reasumujac : @waldiroomświetnie , że pokazałeś foto nam na dłoni,  gdzie  nie pracować, gdzie  w jakiej wysokości jest kwota  wolna od  podatku  :oklaski:. @Kleopatra  napisała,  że mamy wolny wybór:szept:. @Funny wspominała jak wykorzystać  Schultza:tak2::zwyciezca: . Brawo.  

W Biblii jest zapisane: szukajcie , a znajdziecie . Są  państwa takie  jak Luksemburg,  Szwajcaria, Austria, HoSPAM gdzie  obowiązują inne normy  zatrudnienia pracowników ( tu) w branży  opieki niż dotąd nam znane. Można zarabiać więcej,  płacić mniej podatków lub w ogóle je ominąć. 

Wystarczy powiedzieć,  że tak,  ja chcę,  należy mi się,  jestem  najlepsza/y, zasługuję na wszystko z górnej półki.  Postanowić  przy którym  regale stanąć i którą rękę  wyciągnąć.  Kwestia wyboru Jak pisała mądrala @Kleopatra  :love:.

Cieszy mnie  to, że  jesteśmy tu po  to żeby sobie pomagać,  a nie szkodzić i dzielimy się czym możemy podzielić:cmok:.  

Precelka ?

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Funny napisał:

Może ciut z innej beczki tu w tym domu stoi regal z książkami o zdrowym życiu,jedzeniu ,spaniu, wszystko zdrowe,ekologiczne,kiedyś nawet świr byl na punkcie kurzu czy kropki na dywanie ....żona jedna druga nie żyje a pdp.chory (konkretnie) mimo tego wszystkiego.....hmmmmm no właśnie....

@Funny podaj nam Ty ino inną  beczkę . Beczkę  śmiechu :mur:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawy z mlekiem do dzioba , albo miodu na uszy proszę mi dać. Dziś dżdżysto , ponuro i nudno. Ani w ogrodzie posiedzieć,  ani rowerem w świat jechać,  ani książki czytać.... może by tak komuś psikusa zrobić:p?  Ktoś na ochotnika? 

@INEZ już w drodze, @Kleopatra  złotą maskę  zakłada @Patrycja berlińską mapę  studiuje, @Funny ma spotkanie  z Schultzem, @waldiroom  walizkę kolanami ugniata.  Co by tu za atrakcje wykombinować na dziś? Hm... 

Jestem pewna,  że jak  wskoczę w bety, a potem wstanę po godzinie,  to decyzja uczynku psikusa  przez sen sama zawita.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...