Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka tu posucha - o God, się wszyscy w środku tygodnia na zakupy wybrali czy co ? Nie wiem czy to przez przesilenie majowe, a może przez uderzenia ciepła i zimna na przemian ... tak to już w maju bywa . @INEZ - hej . Jestem. Choć dość pozna pora  i spadam zaraz do łóżka ( miałem napisać ze spać ... ale zająknąwszy sie zmieniłem zdanie)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikogo tutaj teraz nie ma mogę dobie pozwolić na wrzute : fajna przypowieść 

”Pewnego dnia na swojej drodze stanęły prawda i kłamstwo.
-Dzień dobry - powiedziało kłamstwo.
-Dzień dobry - odpowiedziała prawda.
-Piękny dzień - powiedziało kłamstwo.
Wtedy prawda wychyliła się, by sprawdzić, czy to prawda. Była.
-Piękny dzień - powiedziała wtedy prawda.
-Jeszcze piękniejsze jest jezioro - powiedziało kłamstwo.
Wtedy prawda spojrzała w stronę jeziora i zobaczyła, że kłamstwo mówi prawdę i kiwnęła głową. Kłamstwo podbiegło do wody i powiedziało:
-Woda jest jeszcze piękniejsza. Popływamy?
Prawda dotknęła wody palcami, a ona naprawdę była piękna i polegała na kłamstwie. Obie zdjęły ubrania i płynęły spokojnie. Chwilę później wyszło kłamstwo, ubrało się w szaty prawdy i odeszło.
Prawda, niezdolna do przebrania się w kłamstwo, zaczęła chodzić bez ubrań i ten widok wszystkich przerażał.
I tak do dnia dzisiejszego ludzie wolą, pięknie ubrane kłamstwo niż nagą prawdę. "
 

ps. Proszę nie szukać żadnych analogii do  Naszej forumowej społeczności. Zobaczyłem fajny tekst o się dziele

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, waldiroom napisał:

Skoro nikogo tutaj teraz nie ma mogę dobie pozwolić na wrzute : fajna przypowieść 

”Pewnego dnia na swojej drodze stanęły prawda i kłamstwo.
-Dzień dobry - powiedziało kłamstwo.
-Dzień dobry - odpowiedziała prawda.
-Piękny dzień - powiedziało kłamstwo.
Wtedy prawda wychyliła się, by sprawdzić, czy to prawda. Była.
-Piękny dzień - powiedziała wtedy prawda.
-Jeszcze piękniejsze jest jezioro - powiedziało kłamstwo.
Wtedy prawda spojrzała w stronę jeziora i zobaczyła, że kłamstwo mówi prawdę i kiwnęła głową. Kłamstwo podbiegło do wody i powiedziało:
-Woda jest jeszcze piękniejsza. Popływamy?
Prawda dotknęła wody palcami, a ona naprawdę była piękna i polegała na kłamstwie. Obie zdjęły ubrania i płynęły spokojnie. Chwilę później wyszło kłamstwo, ubrało się w szaty prawdy i odeszło.
Prawda, niezdolna do przebrania się w kłamstwo, zaczęła chodzić bez ubrań i ten widok wszystkich przerażał.
I tak do dnia dzisiejszego ludzie wolą, pięknie ubrane kłamstwo niż nagą prawdę. "
 

ps. Proszę nie szukać żadnych analogii do  Naszej forumowej społeczności. Zobaczyłem fajny tekst o się dziele

Fajna przypowieść a ja tam lubię nagą prawdę ,nagi instynkt też i dobry wieczór o jakie zmiany na profilu  a kapela poszła spać czy co ?

Edytowane przez Funny
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Funny napisał:

Fajna przypowieść a ja tam lubię nagą prawdę ,nagi instynkt też

Hej. Ja lubię bajki: 

Proszę  tego nie brać do siebie.  Lubię tembr głosu Jana Kobuszewskiego  i jego aktorstwo.  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry .Witam wszystkich serdecznie :oklaski::hura::cześć2:

Pada sobie deszczyk ,pada sobie równo ,raz spadnie na kwiatek .............

Pogoda ma być ale dopiero od niedzieli O.o

Bagaże już spakowane :hura: planów na dzisiaj i na jutro chyba ze 100

Muszę przyznać ,że z odrobiną żalu żegnam to piękne miejsce

Miłego ,spokojnego dnia i słoneczka za oknem wszystkim życzę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Heidi napisał:

Hej. Ja lubię bajki: 

Proszę  tego nie brać do siebie.  Lubię tembr głosu Jana Kobuszewskiego  i jego aktorstwo.  

Świetne .Ja kakże jestem cichą wielbicielką tego pana i jego talentu :oklaski::love:

Wspomniałam kiedyś o bajkach dla dorosłych ,które pamiętam bo rodzice pozwolili mi je oglądać chocuaż nie miałam lat 18 -stu .w temacie kabaretowym to było .

:zwyciezca:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Funny napisał:

Fajna przypowieść a ja tam lubię nagą prawdę ,nagi instynkt też i dobry wieczór o jakie zmiany na profilu  a kapela poszła spać czy co ?

Król też był nagi w jednej bajce .Też fajna bajka .Lubie bajki ,przysłowia ,można z nich wyłowić fajne ,mądre rzeczy

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, waldiroom napisał:

Jaka tu posucha - o God, się wszyscy w środku tygodnia na zakupy wybrali czy co ? Nie wiem czy to przez przesilenie majowe, a może przez uderzenia ciepła i zimna na przemian ... tak to już w maju bywa . @INEZ - hej . Jestem. Choć dość pozna pora  i spadam zaraz do łóżka ( miałem napisać ze spać ... ale zająknąwszy sie zmieniłem zdanie)

Cieszę się ,że jesteś

Lepiej póžno niż wcale :dobrze:

Co robiłeś w tym łóżku nie pytam

Ty też już jedną nogą jesteś w Polsce ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.U mnie też pogodowe  pomieszanie  :340_cloud_snow: :332_cloud:. Cieszę się, że dziś tu jak na alpejskich  szlakach górskich . 

Tak  się  w nocy  dziś  po   górach wychodziłam,  że mnie  nogi  bolą po samą szyję. Dobrze,  że  trzewiki z safianowej skóry od króla wczoraj dostałam:szydera:

A propos,  kto  z was wie co  to jest safianowa skóra.  Ja wiem:oklaski:,  ale nie powiem :haha:.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

Dzień dobry.U mnie też pogodowe  pomieszanie  :340_cloud_snow: :332_cloud:. Cieszę się, że dziś tu jak na alpejskich  szlakach górskich . 

Tak  się  w nocy  dziś  po   górach wychodziłam,  że mnie  nogi  bolą po samą szyję. Dobrze,  że  trzewiki z safianowej skóry od króla wczoraj dostałam:szydera:

A propos,  kto  z was wie co  to jest safianowa skóra.  Ja wiem:oklaski:,  ale nie powiem :haha:.

 

Nie wiem ale będę strzeĺała są dwie možliwości .Te buciki z safianiwej skórki są bardzi wygodne albo wręcz przeciwnie .Stawiam na to pierwsze

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, INEZ napisał:

Dzień dobry .Witam wszystkich serdecznie :oklaski::hura::cześć2:

Pada sobie deszczyk ,pada sobie równo ,raz spadnie na kwiatek .............

Pogoda ma być ale dopiero od niedzieli O.o

Bagaże już spakowane :hura: planów na dzisiaj i na jutro chyba ze 100

Muszę przyznać ,że z odrobiną żalu żegnam to piękne miejsce

Miłego ,spokojnego dnia i słoneczka za oknem wszystkim życzę

Pogoda jest zawsze:haha:. Jedź do kochanego  domku:476_red_car:, jedź w sto koni  . W domu czeka następna  nieoczekiwana  setka planów :d. Znam to z autopsji:tak2:. Będzie dobrze.  Tylko mi tu nie rycz z rana. Niespodzianki są też  miłe :cmok:

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, INEZ napisał:

Nie wiem ale będę strzeĺała są dwie možliwości .Te buciki z safianiwej skórki są bardzi wygodne albo wręcz przeciwnie .Stawiam na to pierwsze

Tak . Są  bardzo wygodne i leciuchne, ponieważ  onegdaj były wykonane z najlepszej części  skóry zwierzęcia,  z kozy. Dziś kóz jest mało, garbarnie zrobiły krok milowy w swojej sztuce, więc i dziś i z innych skór osiąga się  ten sam efekt jakości.  Jednak safianowa skóra jest synonimem najwyższej  delikatności skóry. Takie  buty są stworzone  dla mnie,  bo strasznie uparta jestem jak koza :d. Stworzymy  niezły komplet:hura:.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Heidi napisał:

Pogoda jest zawsze:haha:. Jedź do kochanego  domku:476_red_car:, jedź w sto koni  . W domu czeka następna  nieoczekiwana  setka planów :d. Znam to z autopsji:tak2:. Będzie dobrze.  Tylko mi tu nie rycz z rana. Niespodzianki są też  miłe :cmok:

Tak ,jak zwykle masz rację .W domu czeka na mnie kolejne wyzwanieO.o

Mąż zaproponiwał mi objęcie posady głównej księgowej w swojej firmie .Od 2 tygodni leżę krzyżem ,pod krzyżem (nie ściemniam mam krzyż w pokoju zaraz koło łóżka )i modlę się o  to żeby dała radę wyprostować wszystkie sprawy księgowe .

Jedno jest w tym wszystkim ,mąż obiedał mi ,że będzie płacił solidnie i w terminie .Zapłata ma być w naturze :oklaski:

Dobre i to

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...