Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Alabaster napisał:

@Heidi @Heidi @SYLWIAK @SYLWIAK Tak zlozylam wypowiedzenie ale odpisali ze obowiazuje 30 dni dzwonie prawie codziennie to groza mi ze zaplace 1000euro kary i tak w  

nie dzwon bo jak sama widzisz telefony nic nie dają. A w razie draki nie udowodnisz ze wielokrotnie zgłaszałaś. Pisz maile i w każdym żądaj potwierdzenia.  
W zleceniu masz wypisany zakres obowiązków i czas pracy. Jeśli pdp miał być na chodzie to pewnie masz wpisane pomoc przy ... myciu ubieraniu wstawaniu itp. Potraktuj to dosłownie : nie masz pdp wyręczyć tylko mu pomóc. I pokaz  to synkowi podopiecznej ( zapis z umowy) jeśli Twoje prace wykraczają poza zlecenie nie wykonuj ich a pretensje synek niech ma do agencji - podaj mu telefon do agencji i niech dzwoni.
poza tym w zleceniu masz czas pracy : prowadź zapisy czasu pracy ( jeśli Ci nie dali Kęty pracy to sobie zrób sama) w chwili przekroczenia dziennego 7,5-8 h kończysz ... Nie wiem ile masz do końca zlecenia, ale w ten sposób przetrwasz.

Bo tak jak @Heidi pisze agencja ma świadomość ze do sądu nie pójdziesz ... to generuje czas i koszty, których pewnie za dużo nie masz ( po to się jeździ do opieki by zarabiać a nie wydawać) 


Co do strony prawnej- 

 

Powiem Ci jak prawnik - możesz zlecenia w ogóle nie wykonać jeśli jest niezgodne z umową i wrócić do domu na własny koszt.
pozwac agencje za stracony ewentualny dochód ze zlecenia ( bo np odmówiłas innego wyjazdu dla tego zlecenia - przewidywane dochody w wysokości ustalonej z agencja)  plus koszty powrotu... ewentualne zadośćuczynienie za prace  wykraczające poza zakres umowy powodujące stres i czasowa niezdolność do wykonywania pracy ...

przy czym można tez pozwać  agencje do sądu pracy o ustalenie stosunku pracy, gdyż zakres wskazany w zleceniu wykracza poza umowę cywilno-prawna i wchodzi w kompetencje stosunku pracy... ustalenie spowoduje podpięcie Cię w kodeks pracy, a agencje  pociągnie do odpowiedzialności do zapłaty za nadgodziny, brak przygotowania i ochrony bhp, ... ekwiwalent za urlop prace w nocy rozłąkowe, diety itp

 Nie jestem specjalista z prawa pracy ale zadna opiekunka nie pracuje na umowę o prace bo to niewykonalne przy założeniu 24/7... 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alabaster dostałaś profesjonalną informację od @waldiroom .

Mnie osobiście zdażyło się jeden raz zjechać ze zlecenia w trybie pilnym bez problemu. Powodem była choroba męża. Dałam agencji 3 dni na znalezienie zastępstwa. Nie miałam żadnych problemów z akceptacją zjazdu ze strony agencji. Faktem jest, że ja nie współpracuję z agencjami, które w umowie mają zapisany paragraf z karami. Napisałam agencji e'maila wg wzoru, który powyżej Tobie umieściłam. 

Co możesz zrobić jeszcze ? Napisz agencji , że masz  np. ataki bezdechu i potrzebujesz opieki lekarza. Zapytaj agencji, czy jesteś ubezpiczona przez agencję na wypadek choroby i transportu zwłok do PL. Może ktoś tam w końcu przemyśli Twoje  nagłe potrzeby, w co szczerze wątpię. 

Co zrobisz, wybór należy do Ciebie. Nikt z nas nie jest w twojej skórze. Tak czy siak decyzja i konsekwencje będą wyłącznie twoje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, Alabaster napisał:

@Heidi @Heidi @SYLWIAK @SYLWIAK Tak zlozylam wypowiedzenie ale odpisali ze obowiazuje 30 dni dzwonie prawie codziennie to groza mi ze zaplace 1000euro kary i tak w kolko

Ty tam do agencji w ogóle nie dzwoń, bo zatrudnionych jest 1500 pracowników i każdy z nich boi sie o swoją skórę jak i ty. Po rozmowach telefonicznych nie masz śladów wołania o pomoc. Każdy z nich uda głupa, że nic nie wie w twojej sprawie. Zapis na e'mail stanowi dokument do wglądu dla np. Sądu i innych organizacji

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alabaster napisał:

Kochane moje dziewczeta jestem na forum krotko ale z calego serca wam wszystkim dziekuje nie spodziewalam sie takiej konkretnej pomocy .Niech wam Bog wynagrodzi za wasze dobre i pomocne serduszka zycze wam tego z calego serca:serce:

Dziękujemy z uznanie : my dziewczęta i chłopcy też:d. Zawsze możesz tutaj gościć jak i my to robimy. Raz się bawimy wypełniając wolne chwile na zleceniach i nie tylko, innym razem podajemy sobie ręce w trudnych sytuacjach jak np. twoja, czasem też nabijamy się z naszych ułomności  lub podziwiamy nutki na pięciolinii. Mam nadzieję, że tu trochę między nami pobywasz:tak2:. Życzę sukcesu w zakończeniu twojej "bajki"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Agnieszka96 napisał:

Cześć wszystkim! :)

Życzę miłego popołudnia!

Cześć młoda :cześć3:. Gdzie jesteś , swoje miejsce na orbicie nam podaj. Co robisz, co lubis?. Kogo kochasz ....:d ?

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Szwajcarii potrzebują każde ręce. Zgłaszać mi się, prędziutko:cmok: . Z Bawarii to już żabi skok:). Kto jest najbliżej niemiecko-szwajcarskiej granicy; @INEZ, @waldiroom, @Funny , @Agnieszka96, @Alabaster, albo....?

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Alabaster napisał:

Kochane moje dziewczeta jestem na forum krotko ale z calego serca wam wszystkim dziekuje nie spodziewalam sie takiej konkretnej pomocy .Niech wam Bog wynagrodzi za wasze dobre i pomocne serduszka zycze wam tego z calego serca:serce:

Nie ma sprawy - stawiasz przysłowiową kawe na tym topiku, jak Ci się humor poprawi (czytaj -  zmienisz zlecenie) wrzucisz coś dla nas bysmy tez mieli radość z obcowania , 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Agnieszka96 napisał:

@Heidi prowadzisz jakiś nabór? :)

Niestety  nie.  Często  lydzue szukaha możliwości zatrudnienia w Szwajcarii.  Jest okazja.  Uruchomilam alarm  w głowach.  Skoro  jedna agencja usilnie próbuje poszukać  do siebie nowych ludzi do pracy tzn., że  są  duże braki  w personelu w tej części  świata .   

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Heidi napisał:

Niestety  nie.  Często  lydzue szukaha możliwości zatrudnienia w Szwajcarii.  Jest okazja.  Uruchomilam alarm  w głowach.  Skoro  jedna agencja usilnie próbuje poszukać  do siebie nowych ludzi do pracy tzn., że  są  duże braki  w personelu w tej części  świata .   

Ja to tak rzut beretem to nie mam ale kto wie czy mi nie odbije z końcem roku w razie czego wypytam Cię na priv .Teraz to małe szanse .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alabaster napisał:

Dziekuje wam dziewczyny bardzo serdecznie jest to duze wsparcie:serce:Zrobie tak jak napisalyscie a firme podam wam jak bede juz w polsce caluski

Czesc słuchaj tęgich glów dobrze radzą nic nie dodam więcej bo wszystko napisali i witam Cie  serdecznie :oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Funny napisał:

Czesc siostro ja tez ze Śląska :oklaski:nawet blisko a masz tu buziaczki

Chyba młodsza  siostra:tak2:, a nawet córka ,  bo 2021 minus  1996= 25 latek.  Takie maluchy też pracują? Pogratulować,  że na socjalu nie siedzisz :zwyciezca:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alabaster napisał:

Kochane moje dziewczeta jestem na forum krotko ale z calego serca wam wszystkim dziekuje nie spodziewalam sie takiej konkretnej pomocy .Niech wam Bog wynagrodzi za wasze dobre i pomocne serduszka zycze wam tego z calego serca:serce:

I żebyś nas nie opuszczała

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...