Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Heidi napisał:

Dzień dobry.  Życzę wam dziś dobrego pługa:d, bo pług orze grunt pod szczęście:szept: . Szczęście natomiast  jest jak słońce, co z nieokreślonego pąka rozwija  piękny  kwiat:róża:

Kto mi już dziś  ukradł mleko ?  Kijem z kolcami :lanie: i balon  do szyi przywioążę , w daleką podróż wyślę giphy.gif

Ja nie bo mleko to dla mnie sensacje a jak sensacje to lot balonem odpada czesc 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie dziś wyspałam :oklaski:może po tym spacerze z pdp.Dzis obudziło mnie słonko i od razu fajny humor... za długo nie pozostanie bo się od południa pogorszenie  pogody  szykuje.Robię dzis klopsy jajeczne pdp.bardzo ciekawy jak to smakuje ,roboty mało a smaczne innym smakowało a czy jemu ? Jednak do tej pory co zrobie odpowiada i gut.Milego dnia milusińscy

Edytowane przez Funny
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, INEZ napisał:

@waldiroom jeszcze w gotowaniu się podszkoli i obejmie stanowisko pokładowego szefa kuchni

Nieeee nie. To nie moja bajka - teraz muss  ale wystarczy... gdyby nie doradztwo mojej żony to nic by z tego nie wyszło , nie we wszystkim można być specjalistą - a gotowanie u mnie na szarym końcu. Nie przesole... ładnie podam, ale tu kończy się fantazja

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heidi napisał:

Kto mi już dziś  ukradł mleko ?  Kijem z kolcami :lanie: i balon  do szyi przywioążę , w daleką podróż wyślę 

Z tym mlekiem czy bez ?  bo lot balonem mi pasuje w dobrym ( pci odmiennej) towarzystwem A głupio tak mleka nie postawić w czasie tych lotów wysokich ... na ochłodę :oklaski:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alabaster napisał:

Dziewczyny mam problem firma nie pozwala mi zjechac a ja w tym miejscu nie wytrzymuje .Syneczkowi nic nie pasuje babka sparalizowana czego mi nie powiedzieli poradzce cos

Ekspertem nie jestem, ale myślę, że napisać maila z wypowiedzeniem i uzasadnieniem to podstawa. Nie mogą trzymać Cię na siłę.  Miejsce pracy nie jest zgodne z opisem

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Alabaster napisał:

@SYLWIAK @SYLWIAK Tak zlozylam wypowiedzenie ale odpisali ze obowiazuje 30 dni dzwonie prawie codziennie to groza mi ze zaplace 1000euro kary i tak w kolko

Zgłoszenie do agencji i korespondencję  na mailu miej. To ważne  !!!

Napisz im maila, że :

w związku z pogorszeniem się Twojego zdrowia i zagrożeniem Twojego życia  wypowiadasz umowę z powodu wyższej konieczności. W ciągu max 3 do 4 dni agencja powinna przysłać  zmienniczkę.  Napisz,  że  w dniu..... (po 3-cim dniu od Twojego oficjalnego zgłoszenia) wyjeżdżasz z adresu wskazanego w umowie zleceniu .  

Nie  dyskutuj  z nimi.  Skoro straszą takimu karami to domyślam się , że jesteś prawdopodobnie  z agencji Pro ..m..e..d..i..c.. a?

Przeczytaj dokładnie umowę jakie są tam  zapisy. W razie  twoich obaw zadzwoń  572 249 473 Tj. Pan Adam Rogalski ze  związków zawodowych opiekunów.  Znajdziesz o nim więcej  info w necie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Alabaster napisał:

@SYLWIAK @SYLWIAK Tak zlozylam wypowiedzenie ale odpisali ze obowiazuje 30 dni dzwonie prawie codziennie to groza mi ze zaplace 1000euro kary i tak w kolko

Sprawa nie jest prosta - zapewne masz umowę-zlecenie i w zakresie tej umowy widnieje tryb wypowiedzenia 30 dni. jadą umowę można wypowiedzieć natychmiast z waznego powodu. Ale jeśli agencja poniesie jakieś straty będziesz musiała zapłacić - albo udowodnić, ze wazny powód wynika z ich zaniedbania lub wprowadzenia Ciebie w błąd . Prostszym rozwiązaniem jest - nie wiem jakiego rodzaju zobowiązania podpisałaś przy przyjęciu zlecenia, zwykle jest określonym  umowach lub zlecenia wyjazdu stan pacjenta (pdp)  jeśli taki stan jest odmienny / może wykraczać poza zakres twojego zobowiązania i wykonywać go nie musisz ( pomoc domowa ) 

Jedno jest pewne - kara dla Ciebie to straszak - ale jest inna para kaloszy  oni musza Ci za Twoja prace zapłacić, a  z tym mozesz miec problem w przypadku porzucenia zlecenia ( wiesz ... pakujesz się i jedziesz do domu ) Jeśli maz dowodowy w postaci maili ze informowałas ich o niezgodności ze zleceniem i ze chcesz zjechać w związku z tym to kary nie naliczą... a bynajmniej nie udowodnią w Sądzie ze musisz zapłacić jakiekolwiek kary. 
Pozdrawiam -

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twojej ekstremalnej sytuacji @Alabaster koniecznie   powrocie do PL idziesz do lekarza i zgłaszasz swoje złe samopoczucie. Zrób sobie  przy Ekg i jakieś inne badania.  Jeśli  wszystko z wynikami będzie  ok, to tylko  pogratulować . Jeśli  będzie  źle, znaczyć  będzie,  że stres na miejscu  zlecenia był  duży i był powodem traumy i twój wybór zjazdu do domu był właściwy dla utrzymania Twojego zdrowia. Każdy  na stres reaguje inaczej i depresję  przeżywa inaczej. Do psychologa  tez możesz iść, żeby  wzmocnić swoje  argumenty. W każdym sądzie wygrasz i kary  nie zapłacisz .  Agencje mają  świadomość,  że opiekunki  zamiast po  sądach się  włóczyć, wolą  jeździć na zlecenia i zarabiać  . Pamiętaj ,że zawsze można wskazać prawnika jako pełnomocnika.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Funny napisał:

No cóż nie chciałabym się pozycjami zmienić :szydera:w tym akurat klimacie xd

:szydera:. Dasz znać,  ja w piwnicy  ten czas posiedzę :szydera: razem z zapasami kartofli i mleka. Żali mieć nie będę  :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...