Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minut temu, waldiroom napisał:

Wałcz o prawo do roweru !!! Podstawowej potrzeby każdego opiekuna. My tu - jeśli wsparcie Ci sie przyda - razem wstaniemy od tego kawowego stolika i razem będziemy protestować ! Przeciwko ograniczeniom wolności w podróżowaniu ... rowerem 

ps. Podoba mi się ta żaba

Cwiczy każdego dnia formę trzyma

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Funny napisał:

O kurde...... @waldiroomcały wciągnie ,,,,co Ty robisz ? Tylko kawałek mu daj bo dla nas braknie :szydera:

nie żałuj @waldiroom serniczka, niech cały nawet wciągnie:tak: na zdrowie, upiekę nowy :oklaski:, nam nie zabraknie :cmok:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Na jednym ze zleceń mąż mojej podopiecznej nauczył mnie rozpoznawać dobre wino. Według jego wskazówek na dnie butelki musza pływać takie drobinki. Chodzi oczywiście o białe wina bo tylko takie się w tym domu pijało codziennie do późnej kolacji :d

Od czasu tego zlecenia potrafię też poprawnie trzymać kieliszek z winem :d

Przygotowanie teoretyczne i praktyczne do picia tego trunku posiadam :oklaski:

Powiem Ci ze wielkim znawcą wina nie jestem, ale coś tam wiem... i zgodzę się, ze osad na dnie wina może być oznaką jakości ... przede wszystkim dobrego procesu filtrowania (naturalnego) ale raczej tylko w drogich i starych winach. Niewiele takich Marek jest i zwykle kosztują bardzo dużo . W młodym winie (1-4 lat) osad niestety może świadczyć na jego niekorzyść. Świadczy o tym ze wino się psuje. Niestety funkcjonuje takie przekonanie ze wino im starsze tym lepsze - niestety nie jest to prawda. 
jakosc wina ocenia się po staraniach producenta by wino nie zmieniło smaku od chwili produkcji do chwili konsumpcji ... zabutelkowane w grubej ciemnej butelce... przechowywane z dała od światła w jednolitej temperaturze może czekać latami, na półce w markecie niestety może się zepsuć . Czasem trafiam na fajne marki wina w rewelacyjnej przecenie - zdarzyło mi się z goryczą stwierdzić ze wino jest zepsute.

Najważniejsza zasada : dobre wino to takie, które nam smakuje

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, waldiroom napisał:

Powiem Ci ze wielkim znawcą wina nie jestem, ale coś tam wiem... i zgodzę się, ze osad na dnie wina może być oznaką jakości ... przede wszystkim dobrego procesu filtrowania (naturalnego) ale raczej tylko w drogich i starych winach. Niewiele takich Marek jest i zwykle kosztują bardzo dużo . W młodym winie (1-4 lat) osad niestety może świadczyć na jego niekorzyść. Świadczy o tym ze wino się psuje. Niestety funkcjonuje takie przekonanie ze wino im starsze tym lepsze - niestety nie jest to prawda. 
jakosc wina ocenia się po staraniach producenta by wino nie zmieniło smaku od chwili produkcji do chwili konsumpcji ... zabutelkowane w grubej ciemnej butelce... przechowywane z dała od światła w jednolitej temperaturze może czekać latami, na półce w markecie niestety może się zepsuć . Czasem trafiam na fajne marki wina w rewelacyjnej przecenie - zdarzyło mi się z goryczą stwierdzić ze wino jest zepsute.

Najważniejsza zasada : dobre wino to takie, które nam smakuje

zgadzam się z Twoją opinią, wino powinno też leżakować, tak, żeby korek był zamoczony, bo inaczej się zepsuje, taką opinię słyszałam i to się chyba zgadza. Moje ostatnie 2 stele są w bogatych domach, są tu piwniczki z winami i wina leżakują,żadna butelka nie stoi, jest tam też odpowiednia temperatura.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, waldiroom napisał:

Wałcz o prawo do roweru !!! Podstawowej potrzeby każdego opiekuna. My tu - jeśli wsparcie Ci sie przyda - razem wstaniemy od tego kawowego stolika i razem będziemy protestować ! Przeciwko ograniczeniom wolności w podróżowaniu ... rowerem 

ps. Podoba mi się ta żaba

Bede walczyć jak lwica

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, waldiroom napisał:

Powiem Ci ze wielkim znawcą wina nie jestem, ale coś tam wiem... i zgodzę się, ze osad na dnie wina może być oznaką jakości ... przede wszystkim dobrego procesu filtrowania (naturalnego) ale raczej tylko w drogich i starych winach. Niewiele takich Marek jest i zwykle kosztują bardzo dużo . W młodym winie (1-4 lat) osad niestety może świadczyć na jego niekorzyść. Świadczy o tym ze wino się psuje. Niestety funkcjonuje takie przekonanie ze wino im starsze tym lepsze - niestety nie jest to prawda. 
jakosc wina ocenia się po staraniach producenta by wino nie zmieniło smaku od chwili produkcji do chwili konsumpcji ... zabutelkowane w grubej ciemnej butelce... przechowywane z dała od światła w jednolitej temperaturze może czekać latami, na półce w markecie niestety może się zepsuć . Czasem trafiam na fajne marki wina w rewelacyjnej przecenie - zdarzyło mi się z goryczą stwierdzić ze wino jest zepsute.

Najważniejsza zasada : dobre wino to takie, które nam smakuje

Wino nie?....No ale skrzypce na 100%:szydera:I czasem kobiety

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ramón Serano Lopez II napisał:

Popodżegam i sprowokuję.
"Solidarność" to rzeczownik rodzaju żeńskiego, występujący w siedmiu przypadkach.
I tyle wspólnego miało jedno z drugim o czym napisałeś.
Nie ma czegoś takiego.
Rodzaj żeński tego słowa, doskonale się komponuje li tylko,  pomiędzy liczbą mnogą męskoosobowego rzeczownika: mężczyźni.
I wszystko w temacie, by nie jątrzyć licznymi przykładami, podam pierwszy z brzegu choćby o: 1 egzempl.  l.poj. rodz. m. osob, który napotyka 2 szt. l. mn. rodz. ż. niemęskoos. I obserwujemy rozwój tej  żeńskiej solidarności... .

;):hura:

Wytrawna analiza - ale powiem Ci ze lekko się pogubiłem...

koniec końców solidarność to taka urojona i lekko nieprawdziwa okoliczność sprawiająca złudne przekonanie ze mówimy to samo, jednym głosem, w jedynej słusznej sprawie przeciwko naszemu antagoniście stojącemu po przeciwnej stronie ...bez względu na płeć... byleby była odmienna?

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ramón Serano Lopez II napisał:

5 lutego 2021r.,piątek, Bonn;)
Dobry lokal o doskonale zaaranżowanym wnętrzu, hiperstatyczne oświetlenie, dające nietuzinkowe, trójwymiarowe efekty światłocienia na bogato zdobionych ścianach, wspaniała muzyka w tle, doborowe towarzystwo, wyśmienite trunki, miła atmosfera późnego popołudnia, przystępne ceny w wykwintnym menu, no i bogaty, i żywiołowy dialog dwojga opiekunów na schadzce. 'Na pięcie się buduje w klarownym powietrzu.
Posiedzieli i po upływie kilku godzin powiedzieli sobie:

"dobranoc".

*z dzisiejszej opowieści znajomego opiekuna, zobrazowany: L'Absinthe  (1876), aut. Edgar Degas's.

20210205_212203.thumb.jpg.68915d03e8d7ae7af1b70065c3d127de.jpg

Dobre

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

My jednak zmieniłyśmy zdanie. Szampana byśmy się napiły. W sklepie 100 euro kosztuje :d

Podać nazwę :d

Chciałoby się samemu spróbować - 

 

58FB9F6E-4CEB-4F59-A94D-1F824B8AD4BE.jpeg

Edytowane przez waldiroom
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...