Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, waldiroom napisał:

Ale ale ...  wówczas to był cytat ... wymyślony zresztą przez ... no trudno się nie domyślić - kobietę 

Proszę o dane personalne tej pani bo chce jej uścisnąć rękę :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, geronimo napisał:

Prosty jak drut

 

Jest mi niezwykle przyjemnie @geronimo ze znalazłeś ( a pewnie i doskonale pamiętałes gdzie to masz) ten jakże zupełny i wyczerpujący komentarz  do PROSTEGO języka niemieckiego

 

Genialne - dziękuje Ci bardzo / uśmiałem się bosko  ( jak to niektórzy mówią „padłem”) 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spać  mogłem ale nie spałem ... cóż .. . I wyszukałem coś na poranek  kawowy, bo skoro nie śpię teraz to na kawe zaśpie na pewno ... tak już bywa czasem... z woli własnej lub przypadkowej ... niekoniecznie przykrej

i tak proszę jakby kto nie znał,  to pozna, a jak zna to tymbardziej 

mulego poranka kochani przy kawusi 

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Ramón Serano Lopez II napisał:

Dzień dobry
Widzisz ja mam tutaj wszystko, co chcę, łącznie ze spokojem niezmąconym od 18.oo do 6.oo rano a nie potrafię tego docenić. Warunki lux a mnie nosi i zapominam o nieprzespanych nocach, zagrzybionych ścianach piwnicy przeznaczonej dla opiekuna, byle jakim, limitowanym jedzeniu czy udręczeniu różnymi sytuacjami opieki.
Czasem warto przeczytać taki śródnocny wpis, jak Twój, pomyśleć i się dobrze  zastanowić nad aspiracjami, wymaganiami i swoim chciejstwem. Bo ten następny raz może już wcale taki kolorowy nie być. I zejść na ziemię.
Tak jak napisałeś, czasem wystarczy plujka a wypita w doborowym towarzystwie
No dla mnie bomba... w pepito
I żeby mnie słuch nie zmylał i było tu wesoło, witam, życząc miłej soboty.
Przypominam, by nacisnąć to "klik" i być szczęśliwym.
Zmykam do pracy na paluszkach. Do poczytania
 

Tak szanujmy to co mamy jak mamy dobrze i jak dobrze mamy to można zawsze wrócić i dzień doby żółta pyzowata twarzyczko

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, waldiroom napisał:

Spać  mogłem ale nie spałem ... cóż .. . I wyszukałem coś na poranek  kawowy, bo skoro nie śpię teraz to na kawe zaśpie na pewno ... tak już bywa czasem... z woli własnej lub przypadkowej ... niekoniecznie przykrej

i tak proszę jakby kto nie znał,  to pozna, a jak zna to tymbardziej 

mulego poranka kochani przy kawusi 

 

No...no...no właśnie no,nodzień dobry no,no 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Na jednym ze zleceń mąż mojej podopiecznej nauczył mnie rozpoznawać dobre wino. Według jego wskazówek na dnie butelki musza pływać takie drobinki. Chodzi oczywiście o białe wina bo tylko takie się w tym domu pijało codziennie do późnej kolacji :d

Od czasu tego zlecenia potrafię też poprawnie trzymać kieliszek z winem :d

Przygotowanie teoretyczne i praktyczne do picia tego trunku posiadam :oklaski:

Za nóżkę trzymać zawsze ta nóżka w tle

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ramón Serano Lopez II napisał:

Popodżegam i sprowokuję.
"Solidarność" to rzeczownik rodzaju żeńskiego, występujący w siedmiu przypadkach.
I tyle wspólnego miało jedno z drugim o czym napisałeś.
Nie ma czegoś takiego.
Rodzaj żeński tego słowa, doskonale się komponuje li tylko,  pomiędzy liczbą mnogą męskoosobowego rzeczownika: mężczyźni.
I wszystko w temacie, by nie jątrzyć licznymi przykładami, podam pierwszy z brzegu choćby o: 1 egzempl.  l.poj. rodz. m. osob, który napotyka 2 szt. l. mn. rodz. ż. niemęskoos. I obserwujemy rozwój tej  żeńskiej solidarności... .

;):hura:

Lepiej bym tego nie ujęła

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ramón Serano Lopez II napisał:

5 lutego 2021r.,piątek, Bonn;)
Dobry lokal o doskonale zaaranżowanym wnętrzu, hiperstatyczne oświetlenie, dające nietuzinkowe, trójwymiarowe efekty światłocienia na bogato zdobionych ścianach, wspaniała muzyka w tle, doborowe towarzystwo, wyśmienite trunki, miła atmosfera późnego popołudnia, przystępne ceny w wykwintnym menu, no i bogaty, i żywiołowy dialog dwojga opiekunów na schadzce. 'Na pięcie się buduje w klarownym powietrzu.
Posiedzieli i po upływie kilku godzin powiedzieli sobie:

"dobranoc".

*z dzisiejszej opowieści znajomego opiekuna, zobrazowany: L'Absinthe  (1876), aut. Edgar Degas's.

20210205_212203.thumb.jpg.68915d03e8d7ae7af1b70065c3d127de.jpg

Oj romantyzm to tak po oczach daje, że aż mnie brzuch ze śmiechu rozbolał a wszystko przez tą Sangrię niedocenioną,nie zamówioną  bo wątpliwy,, gentelman( po lewicy siedzący) błądzi myślami ...gdzieś...między łóżkiem,pampkiem i większą bądź mniejszą niespodzianką w nim

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzień dobry rodacy w pracy, jak i tym co się w domu byczą jeszcze zasłużenie Słonko ma być dziś u mnie +11 a jak tak będzie to i spacer na nogach.Dzis będzie rodzina i ten głowno dowodzący to mu  powiem żeby się na tym rowerze przejechał ,niech doświadczy tego co ja ...tego szoku, niemocy i bólu międzya znając jego miłość do jazdy na rowerze coś z tym fantem zrobi Miłej soboty ,niech nam się dobrze dzieje ☺️może w końcu dojdzie do skutku ta impra ....Borys polewojA z rana to tylko i aż czarna, gorzka ,słodka DAMA w kubku,szklance czy filiżance 

beautiful-day-pixabay-com.jpg

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko poranne ptaszki i nocne Marki :oklaski:. Fajnie się tu wchodzi, jak taki ruch tu panuje :tak2:. Był taki czas, że pisałam sama do siebie :grzmotnąć:. Całe szczęście, że bezpowrotnie minął, ten czas oczywiście, mam nadzieję :hura:. Za oknem znowu leje, ech, kawą :kawa::kawa::kawa: za to częstuję i zapraszam na ciasto :ciacho:, kaesekuchen wczoraj popełniłam taki z dużą ilością sera i rodzynkami, pycha :tak2:.

Milutkiej soboty i mało roboty wam życzę :cmok: 

 

IMG-20190424-WA0026.jpg

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko poranne ptaszki i nocne Marki :oklaski:. Fajnie się tu wchodzi, jak taki ruch tu panuje :tak2:. Był taki czas, że pisałam sama do siebie :grzmotnąć:. Całe szczęście, że bezpowrotnie minął, ten czas oczywiście, mam nadzieję :hura:. Za oknem znowu leje, ech, kawą :kawa::kawa::kawa: za to częstuję i zapraszam na ciasto :ciacho:, kaesekuchen wczoraj popełniłam taki z dużą ilością sera i rodzynkami, pycha :tak2:.

Milutkiej soboty i mało roboty wam życzę :cmok: 

 

IMG-20190424-WA0026.jpg

Cześć @Janeczka1963 Ale tu u Ciebie caluśnie ,zwabiłas mnie no,no,noa ja nikomu nic dziś, co za afront ,taka oziębła się stałam dobra ...się poprawiam (w tym dla Ciebie jest)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ramón Serano Lopez II napisał:

Tak jak napisałeś, czasem wystarczy plujka a wypita w doborowym towarzystwie
No dla mnie bomba... w pepito

Plujka to nie jest i  nie pachnie tak jak kawa na świeżo  zmielona  

 dzień dobry przy kawie - instant ale sam kupuje i wybieram z tych co są zbliżone do expresso 

7BEF55C8-74A1-4D8D-9901-5E4F283B974E.jpeg

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Funny napisał:

Cześć @Janeczka1963 Ale tu u Ciebie caluśnie ,zwabiłas mnie no,no,noa ja nikomu nic dziś, co za afront ,taka oziębła się stałam dobra ...się poprawiam (w tym dla Ciebie jest)

taki nastrój całuśniowy mi się dzisiaj zrobił :love:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Janeczka1963 napisał:

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko poranne ptaszki i nocne Marki :oklaski:. Fajnie się tu wchodzi, jak taki ruch tu panuje :tak2:. Był taki czas, że pisałam sama do siebie :grzmotnąć:. Całe szczęście, że bezpowrotnie minął, ten czas oczywiście, mam nadzieję :hura:. Za oknem znowu leje, ech, kawą :kawa::kawa::kawa: za to częstuję i zapraszam na ciasto :ciacho:, kaesekuchen wczoraj popełniłam taki z dużą ilością sera i rodzynkami, pycha :tak2:.

Milutkiej soboty i mało roboty wam życzę :cmok: 

 

IMG-20190424-WA0026.jpg

Ale piękny buziak na dobry początek dnia - dziękuje @Janeczka1963 - liczę ze masz ich więcej i dla każdego wystarczy ☺️I serniczka z rodzynkami tez kawalek proszę

Edytowane przez waldiroom
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Funny napisał:

I dzień dobry rodacy w pracy, jak i tym co się w domu byczą jeszcze zasłużenie Słonko ma być dziś u mnie +11 a jak tak będzie to i spacer na nogach.Dzis będzie rodzina i ten głowno dowodzący to mu  powiem żeby się na tym rowerze przejechał ,niech doświadczy tego co ja ...tego szoku, niemocy i bólu międzya znając jego miłość do jazdy na rowerze coś z tym fantem zrobi Miłej soboty ,niech nam się dobrze dzieje ☺️może w końcu dojdzie do skutku ta impra ....Borys polewojA z rana to tylko i aż czarna, gorzka ,słodka DAMA w kubku,szklance czy filiżance 

beautiful-day-pixabay-com.jpg

Wałcz o prawo do roweru !!! Podstawowej potrzeby każdego opiekuna. My tu - jeśli wsparcie Ci sie przyda - razem wstaniemy od tego kawowego stolika i razem będziemy protestować ! Przeciwko ograniczeniom wolności w podróżowaniu ... rowerem 

ps. Podoba mi się ta żaba

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...