Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Wenusia napisał:

@Heidi pisałam ze kocham góry, a morze mam na co dzień ale dziękuję za ofertę, nie biorę małżeństw  :trele:

Matko i córko, nie dogodzisz kobiecie. Ta co nad morzem mieszka: kocha góry; ta co ma góry w zasięgu wzroku: kocha morze. Jak dobrze, że ja mieszkam pośrodku pośród jezior i lasów zielonych. Stwórca ma robotę spełniać wasze marzenia i fanaberie. Może dlatego do De na roboty Was wypchnął ?:p

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wenusia napisał:

Oj tam oj tam, ale mielone były dobre :tak2:

A do  restauracji chętnie się z Tobą wybiorę :oklaski:dziękuję za zaproszenie :cmok:

:oklaski:chętnie bym z jakąś przyjazna duszyczka chociaż na wspólny spacer poszła a tu znów sama muszę się przechadzać przez 6 tygodni  i na dodatek restauracje pozamykane O.o

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wenusia napisał:

Tak to prawda, ale ja dopiero opalam się w górach :$ bo nad morzem same parawany ostatnimi czasy i miejsca mało :p

Co do jedzenia nigdy nie jadam do końca, no chyba że byłaby to czekolada lub ptasie mleczko :tak2:

"Parawany"....Coś w tym jest.... mój kolega mieszkający w Szklarskiej pod samym wyciągiem - wyprowadził się do Jeleniej Góry. Pytałem go, dlaczego ? toż to gratka, wstajesz i jedziesz na stok :oklaski:, nawet obuwia nie trzeba zmieniać... Na to mój kolega rzekł : słuchaj, dobrze mieć mieszkanie lub dom w takim miejscu, na wypady gdy "industrialny zgiełk już ci w głowie miesza" (cytat sam teraz wymyśliłem, ale oddaje klimat bardziej niż jego pierwotna wypowiedź) . Ale mieszkać tu i żyć - katastrofa. Sklepy non stop oblężone przez przepychających się turystów, ceny jak z kosmosu, zaparkować się nigdzie nie da, nawet na własnym podwórku, ciągłe kolejki i na stok i na drodze ii.... i tak wyniósł sie do Jeleniej 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

Matko i córko, nie dogodzisz kobiecie. Ta co nad morzem mieszka: kocha góry; ta co ma góry w zasięgu wzroku: kocha morze. Jak dobrze, że ja mieszkam pośrodku pośród jezior i lasów zielonych. Stwórca ma robotę spełniać wasze marzenia i fanaberie. Może dlatego do De na roboty Was wypchnął ?:p

Oj nie dogodzisz to prawda, chciałoby się być jednocześnie w wielu miejscach, ale się nie da O.o

Lasy też lubię i jeziorka, posłuchać rechotu żabek i popstrykać ważki :oklaski:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elf napisał:

Cześć kobietki. I nie wiem co zrobić... Mam w Polsce pracę jako logistyk i tlumacz za kiepskie pieniądze z gburowatym szefem.  Ale tylko od 7do 13.00. I wczoraj zaproponowano mi wyjazd koło Bonn  z dwójką z przodu... (legalnie). Pewnie będzie zapierdziel że głowy nie pidniose ale tylko na 5tyg. Biorąc pod uwagę że córce pokój i szkołę w E płacę to rozum mówi bierz zlecenie. Ale tak mi dobrze w tej Polsce że żal wyjeżdżać.... Co radzicie? 

Jechać. Zlecenia z dwójką z przodu to teraz coraz częściej się pojawiają  i ja bym nie zakładała, że roboty jest tam bardzo dużo. Euro też  traci na wartości ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Heidi napisał:

Matko i córko, nie dogodzisz kobiecie. Ta co nad morzem mieszka: kocha góry; ta co ma góry w zasięgu wzroku: kocha morze. Jak dobrze, że ja mieszkam pośrodku pośród jezior i lasów zielonych. Stwórca ma robotę spełniać wasze marzenia i fanaberie. Może dlatego do De na roboty Was wypchnął ?:p

Święto rocjo @Heidi trudno dogodzić kobiecie. Ale dwa roki temu byłem w miejscu jakim pewnie i nawet  @Wenusia by nie pogardziła..... Dwa w jednym i morze i góry. Trza się tam desantować - dodam, że zdjęcie mojego autorstwa:cześć3:

 

20180904_115211.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, waldiroom napisał:

"Parawany"....Coś w tym jest.... mój kolega mieszkający w Szklarskiej pod samym wyciągiem - wyprowadził się do Jeleniej Góry. Pytałem go, dlaczego ? toż to gratka, wstajesz i jedziesz na stok :oklaski:, nawet obuwia nie trzeba zmieniać... Na to mój kolega rzekł : słuchaj, dobrze mieć mieszkanie lub dom w takim miejscu, na wypady gdy "industrialny zgiełk już ci w głowie miesza" (cytat sam teraz wymyśliłem, ale oddaje klimat bardziej niż jego pierwotna wypowiedź) . Ale mieszkać tu i żyć - katastrofa. Sklepy non stop oblężone przez przepychających się turystów, ceny jak z kosmosu, zaparkować się nigdzie nie da, nawet na własnym podwórku, ciągłe kolejki i na stok i na drodze ii.... i tak wyniósł sie do Jeleniej 

To prawda, dlatego ja miejscówkę mam w prywatnej willi, gdzie tłoku nie ma, ale ostatnio polubiłam schroniska, choć liczy się to z tym że jednak jakaś swoją najpotrzebniejszą wałówkę trza zabrać, ale mi dużo do szczescia nie trzeba :d

Jelenia to piękne miasto i właściwie do wsząd można dojechać, dobrze zrobił Twój kolega :dobrze:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heidi napisał:

Dobijam do forumowego brzegu i ja:cześć2:

 @Wenusia jest zlecenie po prawej od CP :

Opiekunka do małżeństwa od 23.11.! 1700 eur netto+ bonus świąteczny! Piękne miasto uzdrowiskowe nad Morzem Bałtyckim! 

Dwie pieczenie możesz mieć na obiad. Uwolnisz @Niezapominajka 67 od kosztów, bo ponoć żarłoczna i mięsożerna jesteś :haha:

@Wenusia nie tak dawno miała propozycje wyjazdu do Rostoku. Sama ja namawiałam, że blisko by miała i nad morzem a ona i tak nie pojechała. Nie dogodzisz jej. Wybredna jest wyjątkowo :p

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Niezapominajka 67 napisał:

Jechać. Zlecenia z dwójką z przodu to teraz coraz częściej się pojawiają  i ja bym nie zakładała, że roboty jest tam bardzo dużo. Euro też  traci na wartości ;)

5 tygodni - dasz radę.... Jestem teraz u dwójki... choć dwójki z przodu nie ma....Jak jechałem to z mieszanymi uczuciami, Małe doświadczenie ( lednie 1,5) ale co tam... kobitki tutaj próbuje zrozumieć to dwójki pdp nie ogarnę. I jest lepiej niż myślałem. Czasu na nic prawie nie mam, ale łóżko naprawiłem :d router mi zmienili i jest potencjał na jakiś wieczorny film... choc padam na łoże , marzenia senne ( i nie tylko)  oraz  słuchawki wygrywają 

Jedź i nie czekaj bo Ci ktoś oferte spod nosa zdejmie

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, waldiroom napisał:

Święto rocjo @Heidi trudno dogodzić kobiecie. Ale dwa roki temu byłem w miejscu jakim pewnie i nawet  @Wenusia by nie pogardziła..... Dwa w jednym i morze i góry. Trza się tam desantować - dodam, że zdjęcie mojego autorstwa:cześć3:

 

20180904_115211.jpg

Dwa w jednym i nawet fajnie Ci to wyszło :dobrze: na ten desant trzeba będzie trochi poczekać... 

Zapewniam że nie pogardziłabym :tak2:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wenusia napisał:

To prawda, dlatego ja miejscówkę mam w prywatnej willi, gdzie tłoku nie ma, ale ostatnio polubiłam schroniska, choć liczy się to z tym że jednak jakaś swoją najpotrzebniejszą wałówkę trza zabrać, ale mi dużo do szczescia nie trzeba :d

Jelenia to piękne miasto i właściwie do wsząd można dojechać, dobrze zrobił Twój kolega :dobrze:

Ty lepiej się przyznaj, że zawsze zabierasz ze sobą kogoś kto Ci ta wałówkę nosi :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Niezapominajka 67 napisał:

@Wenusia nie tak dawno miała propozycje wyjazdu do Rostoku. Sama ja namawiałam, że blisko by miała i nad morzem a ona i tak nie pojechała. Nie dogodzisz jej. Wybredna jest wyjątkowo :p

Hihi nad morze które mam pod nosem 

No co, zrobiłam się wybredna, kto jedzie o takiej porze nad morze, o tej porze to w góry pani w góry się jedzie :p

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heidi napisał:

Mam jeszcze w moich planach trafić nad

1. Jezioro Bodeńskie. Tam jest cudownie (patrząc na forografieO.o).

2. Może ktoś z Was może ma kontakt na Szwajcarię, gdzieś obok Genui ?

Może być na krótko

Piękne jest to Bodenskie na fotografiach :tak2:

Z tą Szwajcaria to też chyba nie będziesz miała problemu. Napisz na Fb, że chcesz do Szwajcari i zaraz pojawi się mnóstwo propozycji. Zobaczysz :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Wenusia napisał:

Podejście to było jak szłam ze Szrenicy na Śnieżkę, co tam tylko 26 km ze schodzeniem ze szlaków na fotki, czas 6.5 h 

Oj brakuje mi tego, ostatnio byłam na Sylwestra i już latem nie pojechałam przez tego Covida :smutek:

 

2020-02-17-18-52-43.jpg

Polecam szlaki po czeskiej stronie - więcej szlaków i więcej schronisk - grzane piwo i nie tylko:d , mniej tłoku. Po polskiej stronie - długie odcinki bez odpoczynku....gdzie herbatę ( a zimą to elementarne) można zaliczyć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Niezapominajka 67 napisał:

Ty lepiej się przyznaj, że zawsze zabierasz ze sobą kogoś kto Ci ta wałówkę nosi :szydera:

No nie ukrywam że tak, tragarz musi być bo moje aparaty i statywy tyle ważą jak nie jeden słoń :haha:Ale zapomniałaś dodać że tragarzowi się to opłaca :szydera::papieros:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wenusia napisał:

Hihi nad morze które mam pod nosem 

No co, zrobiłam się wybredna, kto jedzie o takiej porze nad morze, o tej porze to w góry pani w góry się jedzie :p

Ja zawsze lubiłam robić na opak w lecie nad morze a w zimie też nad morze :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Niezapominajka 67 napisał:

Piękne jest to Bodenskie na fotografiach :tak2:

Z tą Szwajcaria to też chyba nie będziesz miała problemu. Napisz na Fb, że chcesz do Szwajcari i zaraz pojawi się mnóstwo propozycji. Zobaczysz :d

Wlaśnie nie za bardzo mnie zasypują ofertami w tamte strony. Daję FB ogłoszenie na Szwajcarię, konfigurują sobie mój profil i ofeta jest niestety tylko na DE

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, waldiroom napisał:

Polecam szlaki po czeskiej stronie - więcej szlaków i więcej schronisk - grzane piwo i nie tylko:d , mniej tłoku. Po polskiej stronie - długie odcinki bez odpoczynku....gdzie herbatę ( a zimą to elementarne) można zaliczyć.

Właśnie w tym roku miałam w planach zaliczyć czeską stronę, ale wyszło jak wyszło, może w przyszłym roku się uda.. w czerwcu :hura:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Niezapominajka 67 napisał:

Piękne jest to Bodenskie na fotografiach :tak2:

Z tą Szwajcaria to też chyba nie będziesz miała problemu. Napisz na Fb, że chcesz do Szwajcari i zaraz pojawi się mnóstwo propozycji. Zobaczysz :d

Zobaczę Szwajcarię , jak świnia niebo:(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...