Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Funny napisał:

Ja i chmurach ???Dopiero tu wlazlam :dJaneczka Ty Ty :dDzien dobry ludu pracujący i odpoczywający gdziekolwiek jesteście kubki w dłoń a kto pali niech sobie pali .Dziś 8 godz pauzy .W lipcu jak tu byłam długiej pauzy nie było z powodu pandemii a teraz jest :pMusze pomyśleć co dziś zrobić z tym czasem ....hmmmm .Nadmieniam ,że żadnej koleżanki w pobliżu niet , no to rowerek na pewno jak nie lunie z nieba wysokiego .Miłego startu w nowy tydzień:d

A rowerek masz z błotnikiem ?  bo wiesz jak lunie to Ci kreskę na plecach zrobi :d:446_bicyclist:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kleopatra napisał:

Dzień Dobry:d Powiem Wam że ja mam tu tyle czasu ,że na nic nie mam czasu. Co ja robię z tym czasem:szydera: 

Miłego dnia

Pewnie masz tam miłe towarzystwo, czas wtedy inaczej płynie - szybko ucieka speeding ride em on down GIF by The Rolling Stones 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Janeczka1963 napisał:

To tylko tygrysek :d, ale chcesz lwa, to masz :p

 

images (1).jpg

Upsss ale wtopa ....

No to na otarcie skazy coś pozytywnego - dostałem z rana na poprawienia szarości dnia.

Podpis "Najlepiej śpiewa się o poranku"

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldiroom  ale wchodzisz na obroty... Powyżej 3.500  to już w baku wir się robi.... 

@Janeczka1963 udało co się. Ja to taka nieoprawna optymistaka z głową w chmurach pełna utopijnych pomysłów naprawiania świata

Mała Wiktoria śpi. Ja już pouczylam się do zjazdu. Teraz patrzę co wam tam w duszy gra. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Niezapominajka 67 napisał:

I spojrzenie ma pewnie odpowiednie :oklaski:

Czuję się odpowiednio zachęcona do obejrzenia tego filmu :)

Oglądałem film - jeden z takich, których się nie zapomina. Wzruszająca i pięknie opowiedziana historia o miłości.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, elf napisał:

@waldiroom  ale wchodzisz na obroty... Powyżej 3.500  to już w baku wir się robi.... 

@Janeczka1963 udało co się. Ja to taka nieoprawna optymistaka z głową w chmurach pełna utopijnych pomysłów naprawiania świata

Mała Wiktoria śpi. Ja już pouczylam się do zjazdu. Teraz patrzę co wam tam w duszy gra. 

@elf Mi kiedyś, ktoś, coś dobrego o autach powiedział - i nie tylko do aut można to podpiąć. Jak chcesz żeby jechał to musisz lać paliwo. Możesz doturlać się do celu na pół gwizdka, ale nie oczekuj wrażeń i wodotrysków... 

Nie wiem czy to ktoś powiedział czy sam wymyśliłem... Ale to prawda.

Tak samo z tym czasem co @Kleopatra  wspominała (liczę, że powodem właśnie było dobre towarzystwo - zamysł ewentualny )

Niby biegnie wszędzie tak samo... czasem się wlecze czasem ucieka (wręcz zap...la). A jednak chciałoby się go "zatrzymać" albo raczej wydłużyć chwile które są dla nas miłe, piękne czy cudowne.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, waldiroom napisał:

No jasne L. GAGA jest ...jakby to powiedzieć..... Ładna inaczej. Bo nie ma brzydkich kobiet:cześć2: 

Jaki szarmancki, no proszę. Nie zgodzę się z tobą w kwestii brzydkich ludzi, nie tylko kobiet. Są tacy którym wszystko przeszkadza, którzy nie lubią gdy coś nie dzieje się po ich myśli. Tacy którzy myślą że są pepkiem świata i że wszystko wiedzą najpepiej. Oni są bardzo brzydcy.. I płeć nie gra tu żadnej roli.  I nnym życiu dawno dawno temu miałam takie zapędy. Ale chyba dlatego że ogólnie nie byłam szczęśliwa i wydawało mi się że umiem innych uszczęśliwić. Czas zweryfikował moje spojrzenie na otaczającą mnie rzeczywiscosc   nauczył pokory, dystansu. Teraz nawet ludzka głupota nie zawsze mnie denerwuje. Każdy jest kowale swojego losu i skoro chce postępować niezbyt mądrze twojego wybór bo to on poniesie tego konsekwencje. 

@waldiroom  jestem fanatyczką ochrony naszego środowiska. Za niewłaściwe uważam nieptrzebną emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Nie musze wspomagać się prędkością by życie było ciekawe, pełne niespodzianek i wodotryskow...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, elf napisał:

Jaki szarmancki, no proszę. Nie zgodzę się z tobą w kwestii brzydkich ludzi, nie tylko kobiet. Są tacy którym wszystko przeszkadza, którzy nie lubią gdy coś nie dzieje się po ich myśli. Tacy którzy myślą że są pepkiem świata i że wszystko wiedzą najpepiej. Oni są bardzo brzydcy.. I płeć nie gra tu żadnej roli.  I nnym życiu dawno dawno temu miałam takie zapędy. Ale chyba dlatego że ogólnie nie byłam szczęśliwa i wydawało mi się że umiem innych uszczęśliwić. Czas zweryfikował moje spojrzenie na otaczającą mnie rzeczywiscosc   nauczył pokory, dystansu. Teraz nawet ludzka głupota nie zawsze mnie denerwuje. Każdy jest kowale swojego losu i skoro chce postępować niezbyt mądrze twojego wybór bo to on poniesie tego konsekwencje. 

@waldiroom  jestem fanatyczką ochrony naszego środowiska. Za niewłaściwe uważam nieptrzebną emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Nie musze wspomagać się prędkością by życie było ciekawe, pełne niespodzianek i wodotryskow...

Trochę obiektywizmu nigdy nie zaszkodzi. Samokrytyki też. Zastanawiam się czy doczekam tej chwili, że Ty zgodzisz się z czymś co napisał @waldiroom

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Niezapominajka 67 napisał:

Trochę obiektywizmu nigdy nie zaszkodzi. Samokrytyki też. Zastanawiam się czy doczekam tej chwili, że Ty zgodzisz się z czymś co napisał @waldiroom

Licytować  się z Nikim nie będę - każdy ma swoje doświadczenia i przez ich pryzmat patrzy na świat. Człowiek w ramach transformacji pokoleniowej zawłaszczył sobie prawo do autokratycznego stanowiska wobec słabszych ( rzekomo słabszych) istot... a w obliczu braku innych wrogów - naturalne środowisko wyparł z przestrzeni swojego życia - znalazł wroga wokół  siebie - innego człowieka . Kiedyś jak w przyrodzie wystarczyły mięśnie i uczciwa walka - z naciskiem UCZCIWA  Niestety Rozwój technologii spowodował ze coraz słabsi sięgali bo oręż i wybijali się nawzajem... po co ??? 
w genie tych słabszych ludzi siedzi syndrom ofiary, który jak się pojawiły możliwości ukazał swoje oblicze. Zwróćcie uwagę ze wszyscy, a na pewno zdecydowana większość złych ludzi - co świat nam przewracała do gory nogami - to mali ludzie. 
Nie ma w tej walce już zasad, wszyscy wszystkich oszukują. 
Jak mówisz @elf ze jesteś ekolożką to pstrykasz w  oś tym co szybko jeżdżą i więcej gazu cieplarnianego do atmosfery wysyłają. Nakarmili Nas - cała ludzkość - frazesami o ekologii, gdy tymczasem nielegalne próby nuklearne, gdy nad głowami w każdej minucie leci nieekolicznie tysiące samolotów, dronów, satelitów i cholera wie czego jeszcze. Mówią nam o ekologii gdy zbieramy j sortujemy śmieci - a widzialyscie sortownie tych śmieci już w punkcie docelowym ??? 
 

znow powiem - natura się obroni przed człowiekiem - co jakiś czas daje temu wyraz ...gruźlica, ospa,,, malaria,,,hiszpanka...ebola... sars... w wielu kolejnych odsłonach...cowid19...

najwazniejsza lekcja dla każdego człowieka - tu i teraz. Nie jesteśmy silni, nie jesteśmy panami świata, dzisiaj jest jutro go nie ma.
Dlatego należy mieć głowę do gory, rozsyłać wokół siebie dobra energię, szanowac i ludzi i naturę, być dobrym.

jestem zdania ze dobro wraca. I jeśli to jest jakieś pocieszenie - to w naszej branży a szczególnie w Niemczech widać ile tego dobra na starość wraca ... kto jaki w swoim życiu był.

wracajac do natury polecam spojrzeć oczami twórcy filmu Avatar ( oglądam go co jakiś czas ) piękny świat 


ps wybaczcie błędy - pisałem z przerwami ( obiad w tle) i nie skorygowałem ich w treści 

Edytowane przez waldiroom
Dodani tekst
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kleopatra napisał:

@waldiroom chodz na kawę:szydera: W drodze porozumienia dojdziemy kto płaci :szydera: ja zapraszam:trele:

Chętnie :trele: ...Ktoś powiedział, że wino to napój bogów, ale ja myślę, że dobra kawa w miłym gronie to jest tuż za ...:kawa2:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Niezapominajka 67 napisał:

Trochę obiektywizmu nigdy nie zaszkodzi. Samokrytyki też. Zastanawiam się czy doczekam tej chwili, że Ty zgodzisz się z czymś co napisał @waldiroom

Słuszna uwaga... Faktycznie lubię się z nim nie zgadzać. A jeżeli z czym się zgadzam to rzadko to potwierdzam.  Doszłam do wniosku że jestem wojujacą  emancypantka która zawsze musi zauważyć coś negatywnego w zachowaniu mężczyzny, a rzadko zauwaza cechy pozytywne. I teraz poważnie się zastanawiam jak ten mój mąż że mną wytrzymuje te jakby nie było 27lat. Być może dlatego, że od jakiegoś czasu wyjeżdżałam i miał przerwy w marudzeniu

Edytowane przez elf
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kleopatra napisał:

Mam uczulenie na mleko.Z mlecznych produktów to tylko Malibu:trele:

Kleo.... Rozczaruję Cię  Malibu nie jest mleczne :drink: - Ma co prawda białą butelkę - można go jednak serwować samodzielnie lub wymieszać z mlekiem, sokiem owocowym lub napojem gazowanym. Ja kiedyś próbowałem z mlekiem i odrobiną białej wódki. Dobre było i mleko nie przeszkadzało 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...