Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Niezapominajka 67 napisał:

@Kleopatra na pewno nas to nie dotyczy? Nawet jak jesteś z województwa, czerwonego ". Czytałam, że test trzeba mieć aktualny. Teraz się martwię, że jak u nas kwarantannę wprowadza to będzie musiała odczekać w domu 14 dni. Trudno. Nie ja to rozpętałam i nie ja podejmuje decyzje co z tym cholerstwem zrobić. 

Dobrze doczytalaś,  dziś ktoś mi też taką wiadomość przekazał i że za szybki test trzeba zapłacić .Hmmm ja osobiście nie znalazłam takiej wiadomości.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Funny napisał:

Dobrze doczytalaś,  dziś ktoś mi też taką wiadomość przekazał i że za szybki test trzeba zapłacić .Hmmm ja osobiście nie znalazłam takiej wiadomości.

 To jest  tylko pocieszające, że piszą tam, że można test zrobić na lotnisku i dworcach kolejowych i że jest darmowy ale na wynik trzeba czekać. Ile i gdzie czekać już nie wiadomo. Oczywiście po stronie niemieckiej te testy mają być darmowe u nas pewnie trzeba płacić i chyba nie ma sensu robić u nas bo nie wiadomo ile trzeba czekać na wynik. 

Edytowane przez Niezapominajka 67
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

@Kleopatra na pewno nas to nie dotyczy? Nawet jak jesteś z województwa, czerwonego ". Czytałam, że test trzeba mieć aktualny. Teraz się martwię, że jak u nas kwarantannę wprowadza to będzie musiała odczekać w domu 14 dni. Trudno. Nie ja to rozpętałam i nie ja podejmuje decyzje co z tym cholerstwem zrobić. 

No nie jestem z tych terenów.Ale w agrencji tak mi powiedzieli że nas nie dotyczy.Jak bedzie to się okaże.Niczego teraz nie można być pewnym

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kleopatra napisał:

No nie jestem z tych terenów.Ale w agrencji tak mi powiedzieli że nas nie dotyczy.Jak bedzie to się okaże.Niczego teraz nie można być pewnym

Jak zwykle w życiu można być pewnym tylko jednego O.o

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, elf napisał:

@Niezapominajka 67 byłam przekonana że przy tym stoliku Janeczki ty już siedzisz bo dołączyłaś się wcześniej. Ale jeżeli wtedy tam cię nie było to zapraszam specjalnie na filiżankę świeżo zielonej j Lavazzy,. Chyba że nie lubisz włoskiej kawy to mam gdzieś niemieckiego Jacobsa. 

A ja lubię automatyczne skrzynie biegów. Sama jestem właścicielem już Old teimera najszybszego czołgu jezdzacego po naszych drogach tzn. Volvo 850.   Ale ostatnie doświadczenia z, automatami zmusiły mnie do poważnego zastanowienia się nad nad namowieniem męża by kupił dla siebie hybryde w automacie. A najlepiej to elektryka w automacie. Ja swojego czołgu za żadne skarby świata nie sprzedam. Kocham go prawie jak małżonka. Jest ze mną na dobre i na złe już lat 17, niezawodny jak szwajcarski zegarek, i nadal budzący we mnie uczucie dumy. Kiedys powód zazdrości sąsiadów potem kpin że starocia nie oddam na złom. Teraz znów powod do dumy że mimo lat, nie psuje się, nie rdzewieje,  jedyny mankament to to że jest dosyć nie ekologiczny bo to 2,5 Turbo diesel 

Po wielu latach przekonałem się - automatyczna skrzynia biegów - zdecydowanie polecam . @elf volvo 850 -klasyk

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Funny napisał:

A we mnie to się aż gotuje:ostrzegam:bylam na zakupach (Aldi).Wparowali do sklepu dwóch dupków z Polski z jakiejś ekipy budowlanej (wiek ok 30 może mniej ) zachowywali się skandalicznie ,głośni chamscy  ,wstydu tylko tacy robią nam Polakom .Żenada na całej linii !!!Ale to jeszcze nic wychodzili przede mną  jeden się obrócił i powiedział do ciebie to bym przyjechał jakbyś tylko chciała    ....Szkoda, że miałam ręce zajęte ....Opowiedzialam,że go rozumiem i że wstyd mi za takich rodaków .O mały włos z wrażenia nie wyrabałby się na wózki .

Stek historii stereotyp polaczka niestety pozostaje - ale @Funny, Twój  Post mnie Mocno zaintrygowal , 

to my kreujemy wizerunek za granica 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldiroom chodzi i to że on się nie spodziewał że ja rodaczka jestem był przekonany, że ja nie rozumiem co on gada .A ja nie taką petardę odpalilam i wcale stracha nie miałam . 

19 minut temu, waldiroom napisał:

Stek historii stereotyp polaczka niestety pozostaje - ale @Funny, Twój  Post mnie Mocno zaintrygowal , 

to my kreujemy wizerunek za granica 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, waldiroom napisał:

Po wielu latach przekonałem się - automatyczna skrzynia biegów - zdecydowanie polecam . @elf volvo 850 -klasyk

Ale dlaczego? Przecież dopóki człowiek jeszcze z normalnej korzystać  może to po co iść na łatwiznę :d nie rozumiem tego toż to sama frajda 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Funny napisał:

Ale dlaczego? Przecież dopóki człowiek jeszcze z normalnej korzystać  może to po co iść na łatwiznę :d nie rozumiem tego toż to sama frajda 

Frajda była - przez ostatnie kilka mln km. Mam teraz więcej swobody... frajda ? Czasem tak mam - używam wtedy manetek 

image.png

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się podwoiło. Ale nicht zu tragisch:szydera:

Mam dużo zapytań od znajomych czy wracam w tym roku na Hiszpanie. Od znajomych Niemców oczywiście.. Których co niektórych mam po dziurki w nosie.. A moja odpowiedź jest stanowcza.. NIE

Nie zobaczą mnie w żadnym już roku jak na razie w żadnej Hiszpani, szmat nie będę nosić. Bo szmaty to dla mnie największe zniewolenie i trucie się. Więc Blondi w doope ma takie wakacje. Restauracje czynne ale w szmatach, muzyki nie ma. Tańców nie ma. :( po jakiego czorta tam? Ja bym chciała. Jechać? W życiu. Za żadne pieniądze nie pojadę.. Może kiedyś? Jak wróci wszystko normalne. Ale nie teraz kiedy jest taki pierdolec swirusowy... A ja jestem i byłam zdrowa 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :dDalej pogoda d.....ta ,ale nie pada jak słońca brak to mi jakoś takoś nie bardzo .No ale co zrobić trzeba te jesień przeżyć ważne, że w domu ciepło i skarpety na drutach zrobione jesienną pora wożę jak Wy wszyscy kocyki i podusie :dNie nawidze skarpet .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...