Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry:cześć:

Witam milutko i cieplutko i dołączam się do porannej kawusi :kawa: z filiżanką gorącego napoju :kawa:. W towarzystwie przyjemniej się pije :dyskusja:. @Kleopatra najlepiej weź to co potrzebne :szydera:, krótkie spodenki zostaw w szafie :d. W górach jest o kilka stopni mniej niz w dolinach, wczoraj u mnie było 7 gradusów a w dolinie 14, no i zawsze poranna mgła mi towarzyszy, czasem przez cały dzień;).

Miłego dnia życzę wam i mało roboty:cmok:

IMG-20200311-WA0001.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Funny napisał:

Dzień dobry  :dJuz po drugiej stronie .Leje strasznie .A w busie komplet i wszyscy bez masek:tak2:Wrzucę w muzycznym topiku cos dla serca i cos na rozruch .Milego dnia :oklaski:

szczęśliwej podróży, 

Wszystkim opiekunkom i opiekunom życzę szerokiej drogi i bezpiecznego dotarcia do celu podróży :476_red_car::serce:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kleopatra napisał:

Dzień Dobry bardzo:d. Wczoraj wieczorem przeszła burza i ulewa do tego silny wiatr.Zimno i mokro dziś od rana.Zastanawuam się co sobie wziąć w te Szwarzwaldzkie lasy.

W takie klimaty to parasolka nie wystarczy. Ciepła kurtkę przeciwdeszczowa weź i buty najlepiej z gorateksu bo nie przemakają. W gumiaczkach by Ci ciało od ziemi. Dwie pary ciepłych skarpet też może okazać się przydatne :d

PS 

U mnie rzeczka wylała. Dobrze, że ja na górce mieszkam ale mostek jest nieprzejezdny na tą chwilę O.o

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Funny napisał:

Dzień dobry  :dJuz po drugiej stronie .Leje strasznie .A w busie komplet i wszyscy bez masek:tak2:Wrzucę w muzycznym topiku cos dla serca i cos na rozruch .Milego dnia :oklaski:

Dla serca - dobrze poszło, ale co z tym topikiem ? ( jestem tu tez nowy i nie rozumiem o co chodzi ?)

Znalazłem takie coś na wikipedii : "Topik jako jedyny gatunek spośród pająków całe swoje życie spędza w wodzie, ale nie różni się od innych pająków budową ani fizjologią " , ale pewnie nie o to chodziło

Ktoś coś mi wyjaśni ?

 

topik.jpg

Edytowane przez waldiroom
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Funny napisał:

Dzień dobry  :dJuz po drugiej stronie .Leje strasznie .A w busie komplet i wszyscy bez masek:tak2:Wrzucę w muzycznym topiku cos dla serca i cos na rozruch .Milego dnia :oklaski:

To mnie denerwuje przy busach. Wszyscy mają w du..... Innych.  A co tam w ramach wspólnej podróży "Coronkę" ci dorzucę. @Funnytrzymaj się wiatru.... I ciepłych gaci.  I opowiadaj opowiadaj opowiadaj..... Jak tam w pracy 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldiroom  często zamienie do słowa Temat używa się słowa "topik". To taki trochę żargon.... Bo tak właściwie to słowo Topik używa się do "tematu kanału dyskusyjnego w internecie" czyli raczej do forum dyskusyjnego ogólnie, niż do po szczególnych tematów, Ale nazwanie tak tematu w ramach określonego forum też można uznać za właściwe. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, elf napisał:

@waldiroom  często zamienie do słowa Temat używa się słowa "topik". To taki trochę żargon.... Bo tak właściwie to słowo Topik używa się do "tematu kanału dyskusyjnego w internecie" czyli raczej do forum dyskusyjnego ogólnie, niż do po szczególnych tematów, Ale nazwanie tak tematu w ramach określonego forum też można uznać za właściwe. 

Dzięki @elf:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na pflege i bardzo jestem zdziwiona bo przeważnie przychodziły przed 17 no o 17 najpóźniej a tu już 18 dochodzi i ich jeszcze nie ma. Jutro mam znów wolne bo Pdp w przedszkolu :oklaski:

Jadę do miasta ale jutro skupię się na zwiedzaniu i wypiciu kawy oraz zjedzeniu jakiegoś dobrego deseru :)

Co tutaj tak cicho, że aż w uszach dźwięczy z tej ciszy???? O.o

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Niezapominajka 67 napisał:

Czekam na pflege i bardzo jestem zdziwiona bo przeważnie przychodziły przed 17 no o 17 najpóźniej a tu już 18 dochodzi i ich jeszcze nie ma. Jutro mam znów wolne bo Pdp w przedszkolu :oklaski:

Jadę do miasta ale jutro skupię się na zwiedzaniu i wypiciu kawy oraz zjedzeniu jakiegoś dobrego deseru :)

Co tutaj tak cicho, że aż w uszach dźwięczy z tej ciszy???? O.o

Apropos Pflege pamiętam raz zabawną historię kiedy to czekałam na nich jak zwykle wieczorem by podali leki mojej PDP  z demencja No i nie doczekalam się.Mieli być ok 18 i nic. Więc zaniepokojona o 20 tej dzwonie do szefa firmy że co się dzieje.On też zdziwiony dzwoni do chłopaka który miał być . Za chwilę telefon że był. :szydera: Dopiero sprawdziłam w książce no faktycznie był i podpisał się. Ale kiedy był nie nam pojęcia. Całość czyli wejście ( a mają klucz) podanie leków ,cała garść , podanie wody, wpis i wyjście zajęło mu chyba minutę, bo ja tego nie zauważyłam Sprawdzilabym leki ale one zamknięte w sejfiku. Więcej się już nie upominalam o Pflege bo to nie moja działka, a było mi trochę głupio że wszystkich postawiłam na nogi.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, waldiroom napisał:

Dla serca - dobrze poszło, ale co z tym topikiem ? ( jestem tu tez nowy i nie rozumiem o co chodzi ?)

Znalazłem takie coś na wikipedii : "Topik jako jedyny gatunek spośród pająków całe swoje życie spędza w wodzie, ale nie różni się od innych pająków budową ani fizjologią " , ale pewnie nie o to chodziło

Ktoś coś mi wyjaśni ?

 

topik.jpg

Elfik wszystko wyjaśnił :dNie lubie pająkow, tylko jednych sie nie boję tych o dlugich chudych nóżkach. Myszy mogą być :p

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Niezapominajka 67 napisał:

Czekam na pflege i bardzo jestem zdziwiona bo przeważnie przychodziły przed 17 no o 17 najpóźniej a tu już 18 dochodzi i ich jeszcze nie ma. Jutro mam znów wolne bo Pdp w przedszkolu :oklaski:

Jadę do miasta ale jutro skupię się na zwiedzaniu i wypiciu kawy oraz zjedzeniu jakiegoś dobrego deseru :)

Co tutaj tak cicho, że aż w uszach dźwięczy z tej ciszy???? O.o

Nic się nie martw jutro się rozkręcę ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kleopatra napisał:

Apropos Pflege pamiętam raz zabawną historię kiedy to czekałam na nich jak zwykle wieczorem by podali leki mojej PDP  z demencja No i nie doczekalam się.Mieli być ok 18 i nic. Więc zaniepokojona o 20 tej dzwonie do szefa firmy że co się dzieje.On też zdziwiony dzwoni do chłopaka który miał być . Za chwilę telefon że był. :szydera: Dopiero sprawdziłam w książce no faktycznie był i podpisał się. Ale kiedy był nie nam pojęcia. Całość czyli wejście ( a mają klucz) podanie leków ,cała garść , podanie wody, wpis i wyjście zajęło mu chyba minutę, bo ja tego nie zauważyłam Sprawdzilabym leki ale one zamknięte w sejfiku. Więcej się już nie upominalam o Pflege bo to nie moja działka, a było mi trochę głupio że wszystkich postawiłam na nogi.

a jakbyś tak z gołym tyłkiem latała po chacie to co ???O.o

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, elf napisał:

To mnie denerwuje przy busach. Wszyscy mają w du..... Innych.  A co tam w ramach wspólnej podróży "Coronkę" ci dorzucę. @Funnytrzymaj się wiatru.... I ciepłych gaci.  I opowiadaj opowiadaj opowiadaj..... Jak tam w pracy 

dotarlam elfiku po 13 godz .Jest ok i na to liczyłam, tu jest spokój który sobie bardzo cenie .

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...