Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piekę dopiero drożdżówka że śliwkami .  Sztuk 2. Sąsiadka  POP ma dziś urodziny.  Dostanie od  nas jedną  w prezencie.  Co  tydzień pod oknami mam koncerty,  ponieważ jej syn uzdolniony jest muzycznie i śpiewają (10 osób.) Jak oni się pięknie bawią.  Zazdrościć można. 

U mnie było  w domu podobnie,  ale jak  Antonio  Banderas  razem  z jego  gitarą wyprowadził się z mojego miasta,  to już  bale się skończyły:papieros:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Funny napisał:

Jestem i ja zdyszana ,spocona po pracy zaznaczam nie po robocie :dDzien dobry wszystkim .Wczoraj to się zadziało późnym wieczorem, ,lało ,waliło i błyski takie, że aż Rtg. za darmo można było sobie zafundować w plenerze .W małym pomieszczeniu piwnicznym wody miałam trochę choć okno zamknięte to ci dopiero zabawa.Teraz znów grzeje, ale rowerka nie odpuszczę i w mokrym podkoszulku pojadę, niech na mnie schnie :p

nie bój żaby, zrobimy miss mokrego podkoszulka:szydera:, nagrodę masz murowaną :zwyciezca:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Niezapominajka 67 napisał:

5 słoików kompotu z brzoskwin zrobiłam i 4 słoiczki dzemu brzoskwini owo - borowkiwego (kolor borówki, smak brzoskwiniowy - dominujący) 

Najciekawsze jest to, że sama te przetwory robię i sama je jem bo nikt z domowników nie chce mi pomogac w niczym co wiąże się z owocami z ogrodu :smutek:

Siedzę jak zwykle sama, znaczy się przeważnie siedzę sama jak jestem w domu :|

Fajnie się sprząta i gotuję jak nikt po domu się nie paleta, no ale ile można 

Teraz sobie lody chyba zjem bo siedzę i kombinuje z tych nudów. Na ogrodzie robota odpada bo dzisiaj ciąg dalszy letniej pogody i dodatkowo święto kościelne jest to już całkiem bym dala plamę na całą wieś jakbym na ogrodzie coś grzebała. 

Idę po lody do zamrażarki :lody:

Ja zrobiłam 4 litrowe słoiki musu jabłkowegoO.o a dziś Święto.  Córka z mężem dzwoniła ze przyjadą za godzinę:oklaski: byłam w ogrodzie i zebrałam jeszcze dużo borówki amerykańskiej:oklaski: no i wiecie co zaraz będę robiła???

No pierożki z borówkami:d Dla córki podwójna porcja, broni się jak może przed dużymi porcjami ale musi jeść dla dwojga:love: już nie długo .

Edytowane przez Kleopatra ?
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kleopatra napisał:

Ja zrobiłam 4 litrowe słoiki musu jabłkowegoO.o a dziś Święto.  Córka z mężem dzwoniła ze przyjadą za godzinę:oklaski: byłam w ogrodzie i zebrałam jeszcze dużo borówki amerykańskiej:oklaski: no i wiecie co zaraz będę robiła???

No pierożki z borówkami:d Dla córki podwójna porcja, broni się jak może przed dużymi porcjami ale musi jeść dla dwojga:love: już nie długo .

to gratulacje dla babci:bukiet:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

kto późno przychodzi sam sobie szkodzi:oklaski: 

O.omoże @Heidi przepisem na ciasto się że mną podzieli a @Kleopatra uchyli rabka tajemnicy jak robi pierogi z borowka żeby się nie rozklejały??? 

Edytowane przez Niezapominajka 67
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

O.omoże @Heidi przepisem na ciasto się że mną podzieli a @Kleopatra uchyli rabka tajemnicy jak robi pierogi z borowka żeby się nie rozklejały??? 

Chętnie  się podzielę,  otóż ilości :  opakowanie drożdży,   mleko na oko, mąka na oko, olej na oko, 3 jajka. Wymieszać łopatą.  Upiec,  ile czasu? Oczywiście:  Na oko:d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

O.omoże @Heidi przepisem na ciasto się że mną podzieli a @Kleopatra uchyli rabka tajemnicy jak robi pierogi z borowka żeby się nie rozklejały??? 

To pierożków zawsze używam mąki tortowej. Normalnie ciasto jak na pierogi tylko go nie rozciągam gdy daje owoce.  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

Chętnie  się podzielę,  otóż ilości :  opakowanie drożdży,   mleko na oko, mąka na oko, olej na oko, 3 jajka. Wymieszać łopatą.  Upiec,  ile czasu? Oczywiście:  Na oko:d

Już Ci mówiłam że na oko to chłop w szpitalu umarłO.o dawaj dokładnie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...