Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Waldi napisał:

Druga kawa przed obiadem ? W dobrym towarzystwie można i kilka dziennie

- na południu Europy pije sie dużo kaw, wiele spotkań i pogaduszek ( w każdej filiżance nie więcej niż 40-70 ml) 

Tak wiem.Tu gdzie jestem gdy córka przyjdzie w odwiedziny,to wypijają po 8 kaw dziennie każda , oczywiście mała z kapsułki

Niestety musiałam zwrócić jej uwagę ,córka mnie nie obchodzi ale później mam problemy z babcią,buszuje do północy.Powiedzialam tu że za noce muszą mi zapłacić ,ja nie będę sprawdzać co babcia robi.I skończyło się kawowanie.:d

Pieniądz ma ogromną moc:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, beatrix+ napisał:

Czy ktoś widział mój Sztelomierz?? Bo go cuś trafiło i nimaaa pani Jadziu, nima dziada!

Wolne popołudnie minęło w momencie..

Piękne to Hildesheim

Nie panikuj , rozkład jazdy zniknął z menu ,ale sztelomierze nadal aktualne . Wystarczy dobrze poszukać ,u mnie na liczniku tylko 4 i to bardzo mnie cieszy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kleopatra napisał:

Tak wiem.Tu gdzie jestem gdy córka przyjdzie w odwiedziny,to wypijają po 8 kaw dziennie każda , oczywiście mała z kapsułki

Niestety musiałam zwrócić jej uwagę ,córka mnie nie obchodzi ale później mam problemy z babcią,buszuje do północy.Powiedzialam tu że za noce muszą mi zapłacić ,ja nie będę sprawdzać co babcia robi.I skończyło się kawowanie.:d

Pieniądz ma ogromną 

I na kawie zaoszczędzą:d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amaranta Jestem tu od 24 stycznia.Luty(prawie w całości)przebiegł...powiedzmy że spokojnie.Później zaczęły się jazdy.Są dni że jest spokój a są dni że jest"jazda"na krawędzi.Ogólnie to stąpanie po polu minowym.

Jak moja potencjalna zmienniczka zadzwoniła do firmy(bo nie chcę dziewczyny wrabiać w gów...o i powiedziałam jej jak tu jest)to w firmie usłyszała że ja przecież na nic się nie skarżę ...

Tak jak pisałam wyżej-nie ma agencji idealnej,każda będzie kombinować na swoje kopyto.

Koleżanka z innej szteli podawała do firmy żeby na jej miejsce przysłali konkretną kobietę"z jajami"i bardzo dobrą znajomością języka.Przysłali dziewczynę jeszcze młodszą ode mnie ,nie znającą ani trochę niemieckiego,i zdziwieni są że ta wydzwania do firmy po 3 razy dziennie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Patrycja781 napisał:

@Amaranta Jestem tu od 24 stycznia.Luty(prawie w całości)przebiegł...powiedzmy że spokojnie.Później zaczęły się jazdy.Są dni że jest spokój a są dni że jest"jazda"na krawędzi.Ogólnie to stąpanie po polu minowym.

Jak moja potencjalna zmienniczka zadzwoniła do firmy(bo nie chcę dziewczyny wrabiać w gów...o i powiedziałam jej jak tu jest)to w firmie usłyszała że ja przecież na nic się nie skarżę ...

Tak jak pisałam wyżej-nie ma agencji idealnej,każda będzie kombinować na swoje kopyto.

Koleżanka z innej szteli podawała do firmy żeby na jej miejsce przysłali konkretną kobietę"z jajami"i bardzo dobrą znajomością języka.Przysłali dziewczynę jeszcze młodszą ode mnie ,nie znającą ani trochę niemieckiego,i zdziwieni są że ta wydzwania do firmy po 3 razy dziennie...

Wracaj już te spodnie prać:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Amaranta napisał:

Czy wiecie która to na zegarze ?Kawy?Oj tak ,naturalnie ,oczywiście  co za pytanie itd:szydera:

Zostawiam z widokiem na... co kto chce, tylko wystarczy zamknąć oczy na chwilę :dA to mój widok .

z27323455Q,Jak-przygotowac-greckie-frappe-i-inne-kawy-na-upal.jpg

Och - piękny poranek u Ciebie dzień dobry :kawa:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patrycja781 napisał:

Mam pytanie:czy potencjalnej zmienniczce zawsze mówicie prawdę o szteli czy zdażają wam się"niedomówienia"?

Zawsze prawdę ,ale jak sztela problemowa to firma przeważnie  uniemożliwia kontakt .

Pati jesteś tam już prawie 2 miesiące ,zostało Ci 13  dni od jutra 12  według sztelomierze  7 dni musisz poczekać na zmienniczkę czy jest sens skracać pobyt o 5 dni ?

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ Sama się nad tym zaczynam poważnie zastanawiać...Bo jak już pyknie te 7 dni"wypowiedzenia"to te ostatnie 7 powinnam wytrwać...

Moja zmienniczka,jak jej powiedziałam jak to tu naprawdę wszystko wygląda ,zastanawia się czy chce tu przyjechać...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniuchy jedne nawet na small talk wam się nie chce tu zawitać :lanie:Takie wszystkie ludzie zapracowane .Tydzień temu szisze tu wystawiłam. A teraz nic nie dam albo dam tylko @Patrycja781zaciągnąć się do samego dna płuc, bo na oparach bidula jedzie.Pati rób jak Ci serce podpowiada bo to Ty tam jesteś i Ty widzisz co gdzie piszczy,buczy i śmierdzi. :cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem usprawiedliwiona ,bo zostały mi tylko 2 dni do przyjazdu zmienniczki ,a że ja taka durna jestem ,że nawet worek w odkurzaczu wymieniam , żeby zmienniczka po otwarciu pylicy płuc nie dostała to czasu mam niewiele na czytanie i pisanie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, INEZ napisał:

Jestem usprawiedliwiona ,bo zostały mi tylko 2 dni do przyjazdu zmienniczki ,a że ja taka durna jestem ,że nawet worek w odkurzaczu wymieniam , żeby zmienniczka po otwarciu pylicy płuc nie dostała to czasu mam niewiele na czytanie i pisanie

No to ok, bo już chciałam towarzystwo od die Küken wyzwać tak delikatnie,  nie pojadę ostro że kury:d A bladolicy Kosiarz ostrzy i ostrzy to mu zetrwa do rana :papieros:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...