Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Kleopatra napisał:

Dzień dobry:d.Burza była w nocy teraz ciemno i ponuro i aura w niczym nie przypomina wczorajszego dnia.

Czas szybko ucieka,za tydzień wyjazd do domu Miesiąc uciekł nie wiem kiedy.

Pozdrawiam:d 

Pozdrawiam również :cześć:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Panie. Jestem tu nowa. Chciałabym pracować jako Opiekunka w Niemczech. Mam pytanie czy są wśród nas Opiekunki, które w tym roku podpisywały umowę w Polsce i pracowały w Niemczech? Pytam, bo chcę wiedzieć na co uważać przy podpisywaniu umowy. Katarzyna

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KatarzynaKrakau napisał:

Drogie Panie. Jestem tu nowa. Chciałabym pracować jako Opiekunka w Niemczech. Mam pytanie czy są wśród nas Opiekunki, które w tym roku podpisywały umowę w Polsce i pracowały w Niemczech? Pytam, bo chcę wiedzieć na co uważać przy podpisywaniu umowy. Katarzyna

 

Witaj

Proszę konkretniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ Chodzi mi o rodzaje umów. Słyszałam o umowie zlecenie i o pracę oraz o umowach z karami za rezygnację. Nie chce problemów. Zdarza się, że warunki przedstawione w Polsce różnią się od tego co zastajemy na miejscu. Czy wtedy można renegocjować umowę? Czy można zrezygnować lub poprosić o zmianę rodziny? Nie chciałabym, nie umiem zajmować się osobą leżącą i bardzo schorowaną, dlatego pytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Waldi napisał:

 Salt Bae Icecream GIF by Mana Ice Co. 

Ciekawostka. Ten pan na obrazku to turecki kucharz Nusret Gökçe. Za wikipedią znany jako Salt Bae – turecki rzeźnik, szef kuchni i restaurator, właściciel sieci restauracji Nusr-Et specjalizującej się w serwowaniu steków i burgerów[1]. Sposób, w jaki przygotowuje i przyprawia mięso stał się internetowym memem[2]. W maju 2021 jego profil na Instagramie śledziło ponad 34 miliony obserwujących[3].

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, KatarzynaKrakau napisał:

@INEZ Chodzi mi o rodzaje umów. Słyszałam o umowie zlecenie i o pracę oraz o umowach z karami za rezygnację. Nie chce problemów. Zdarza się, że warunki przedstawione w Polsce różnią się od tego co zastajemy na miejscu. Czy wtedy można renegocjować umowę? Czy można zrezygnować lub poprosić o zmianę rodziny? Nie chciałabym, nie umiem zajmować się osobą leżącą i bardzo schorowaną, dlatego pytam. 

W opiece najczęściej jest to umowa zlecenie .Umowa o pracę ma taki minus ,że należą się wszystkie świadczenia pracownicze typu płatny urlop ale tylko w przysługującym wymiarze .Nie wiem co Ciebie bardziej intwresuje .Umowa zlecenie ma tą zaletę ,że Ty decydujesz na ile chcesz wyjechać i kiedy .Musisz wziąć też pod uwagę to czy chcesz być ubezpieczona na czas pobytu w Polsce czy nie zależy Ci na tym bo np.na ten czas masz inne możliwości ubezpieczenia .

Warunki różnią się często ale oczywiście możesz negocjować z firmą lub z rodziną (np .nie ma dnia wolnego to powinni za to dodatkowo płacić i najlepiej dogadywać się w tej kwesti z rodziną ).Umowę można wypowiedzieć ze skutkiem natychmiastowym lub z zachowaniem okresu wypowiedzenia zawartego w umowie .Można również poprosić o zmianę miejsca pracy .Jeżeli chodzi o dźwiganie ,wstawanie nocne to należy zaznaczyć podczas rekrutacji ,że ty tego nie robisz i nie przyjmować zleceń gdzie takie czynności trzeba wykonywać .Kary to temat rzeka ale tak skrótowo postarałam się odpowiedzieć na Twoje pytania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcys napisał:

Ciekawostka. Ten pan na obrazku to turecki kucharz Nusret Gökçe. Za wikipedią znany jako Salt Bae – turecki rzeźnik, szef kuchni i restaurator, właściciel sieci restauracji Nusr-Et specjalizującej się w serwowaniu steków i burgerów[1]. Sposób, w jaki przygotowuje i przyprawia mięso stał się internetowym memem[2]. W maju 2021 jego profil na Instagramie śledziło ponad 34 miliony obserwujących[3].

 

Ach:d , to co w Tym filmie robi bardziej mi pasuje, ale ale... Gif przerobiony przez kogoś w sieci skrzywdził jego talent. Ciekawostka :dobrze: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...