Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Wenusia napisał:

Dzień dobry wszystkim i każdemu z osobna

Wstawać śpiochy,  kawa czeka  

Miłego piąteczku życzę i całego weekendu

 

IMG-20210924-WA0005.jpg

A ja już nie śpię od 7 kochana tu nie ma spania do 9 jak na tej innej ale znów będzie taką mam nadzieję Miłego dnia Blondasku

Edytowane przez Fun??ny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Funny napisał:

A ja już nie śpię od 7 kochana tu nie ma spania do 9 jak na tej innej ale znów będzie taką mam nadzieję Miłego dnia Blondasku

@Funny dzień dobry 

Dzień dobry wszystkim i każdemu z osobna

@Wenusia wstałem już

fajna muza na dobry początek 

do kawy, w tle kawy 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:) Pochmurnie , sobotnio i trochę leniwie.Zastanawiam się co zrobić z czasem po południu:). Trochę to dziwne zabrzmiało ale powiem szczerze że dawno nie miałam tak spokojnej szteli. Kurcze gdzie jest haczyk?:p Pewnie gdzieś jest ale jestem na razie za krótko.

Pozdrawiam serdecznie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Pięknej słonecznej soboty wszystkim życzę .

Wpadłam po przepis na jabłecznik bo mi się gdzieś w głowie zawieruszył .Starošć nie radość

Dobrze ,že forumowa ksiąžka kucharska istnieje

Dzisiaj znajomi na grila przyježdżają ,a jabłecznik zażyczył sobie mój mąż bo podobno ja piekę najlepszy

Dzien Dobry Sticker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kleopatra napisał:

Dzień dobry:) Pochmurnie , sobotnio i trochę leniwie.Zastanawiam się co zrobić z czasem po południu:). Trochę to dziwne zabrzmiało ale powiem szczerze że dawno nie miałam tak spokojnej szteli. Kurcze gdzie jest haczyk?:p Pewnie gdzieś jest ale jestem na razie za krótko.

Pozdrawiam serdecznie

Weź nie zapeszaj - miałem tak spokojną sztele, ze pozazdrościć tylko… trzy turnusy. Później rodzina szukała tańszej firmy i znalazła ( Rosjanki/Ukrainki ) … Idylla się skończyła ??‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Waldi napisał:

Weź nie zapeszaj - miałem tak spokojną sztele, ze pozazdrościć tylko… trzy turnusy. Później rodzina szukała tańszej firmy i znalazła ( Rosjanki/Ukrainki ) … Idylla się skończyła ??‍♂️

Właśnie dlatego szukam haczyka, byłam na szteli gdzie też był spokój seniorka tez.Tylko zaczęło się od obcinania kasy na jedzenie, moja poprzedniczka otrzymywala zawsze 100 euro na tydzień na 2 osoby, a ja zawsze 80 euro:szydera::szydera: tak sobie pomyślałam dlaczego ?Nie wiem co brali pod uwagę, czyżby wagowo???:szydera: tylko w którą stronę.Moja zmienniczka miała trochę więcej kochanego ciała , czyżby uznali że skoro jestem szczupła więc nie muszę tyle jeść co inni:szydera:. Powiem szczerze że nie chciało mi się o tym z  nimi dyskutowac.Wiecej nie pojechałam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleopatra napisał:

zaczęło się od obcinania kasy na jedzenie,

U mnie tak samo się zaczynało - podchody, ze papierosy tez z kasy na jedzenie, a później ze 100 na dwóch to za dużo, ze za dużo gazu idzie na dwóch -po ci taki duży dom ogrzewać …później ze agencja za dużo bierze bo tu niewiele roboty. Kiedyś jej powiedziałem - to zostań z nim ( chory na Alzheimera! )  chociaż jeden dzień ! 
W końcu wypowiedziała umowę/ a z geroncją, a wiem od kuzynki pdp ze przyjechała jakaś opiekunka z Rosji… a tak wogole to teraz już pewnie wylądował w Heimie. A duży dom pod młotek bo kasa była najważniejsza. 
Ech 

Jak tu czasem czytam i słyszę w busie na jakie miny ludzie trafiają, albo jak jest cudownie ( to rzadziej) 

Miłego wieczoru skoro warunki pozwalają Ja tez teraz raczej narzekać nie mogę … trochę absorbującą mam osobę - ale pozytywna istota

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waldi napisał:

U mnie tak samo się zaczynało - podchody, ze papierosy tez z kasy na jedzenie, a później ze 100 na dwóch to za dużo, ze za dużo gazu idzie na dwóch -po ci taki duży dom ogrzewać …później ze agencja za dużo bierze bo tu niewiele roboty. Kiedyś jej powiedziałem - to zostań z nim ( chory na Alzheimera! )  chociaż jeden dzień ! 
W końcu wypowiedziała umowę/ a z geroncją, a wiem od kuzynki pdp ze przyjechała jakaś opiekunka z Rosji… a tak wogole to teraz już pewnie wylądował w Heimie. A duży dom pod młotek bo kasa była najważniejsza. 
Ech 

Jak tu czasem czytam i słyszę w busie na jakie miny ludzie trafiają, albo jak jest cudownie ( to rzadziej) 

Miłego wieczoru skoro warunki pozwalają Ja tez teraz raczej narzekać nie mogę … trochę absorbującą mam osobę - ale pozytywna istota

Tu nawet zwiedzać mi się nie chce. Nie podoba mi się Hanover.Duze przemysłowe miasto. Więc czytam, dużo czytam.Przywiozlam sobie książkę w języku angielskim ( prezent od Pdp z czasów pobytu na Wyspach).Nie mam z kim rozmawiać po angielsku i łapie się na tym że zapominam ten język .Wiec czytam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kleopatra napisał:

Tu nawet zwiedzać mi się nie chce. Nie podoba mi się Hanover.Duze przemysłowe miasto. Więc czytam, dużo czytam.Przywiozlam sobie książkę w języku angielskim ( prezent od Pdp z czasów pobytu na Wyspach).Nie mam z kim rozmawiać po angielsku i łapie się na tym że zapominam ten język .Wiec czytam 

A widzisz … a ja chciałem na wyspy jechać, bo moj niemiecki był słabszy od angielskiego jak zaczynałem przygodę w opiece. I-sza sztela jaką w DE miałem tez pozytywnie bo - facet (pdp) znał troszkę angielski - a jego synowie lepiej. Wiec kontakt miałem rewelacyjny. Co nie dało się po niemiecku wyjaśnialiśmy po angielsku

 A jak na wyspach za opiekę płaca ? Lepiej niż w DE? … choć nie wiem czy bym się zdecydował - to tak daleko mam tam wielu znajomych, co prawda …. Ale nie wiem. to nadal daleko od domu…

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kleopatra napisał:

Nie podoba mi się Hanover

Byłem kiedyś, wiele lat temu na handlu (Flohmarkt) mam tam kilku znajomych z Polski.

Podoba mi się bardzo - Bawaria, a szczególnie ta cześć gdzie jestem Frankonia - zielone, górzyste tereny, wiele wody- strumyki,jeziora, rzeki 

Milej nocy 

7C04E5E2-AD87-4FAE-AC2B-9403FBCEA0BD.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Waldi napisał:

A widzisz … a ja chciałem na wyspy jechać, bo moj niemiecki był słabszy od angielskiego jak zaczynałem przygodę w opiece. I-sza sztela jaką w DE miałem tez pozytywnie bo - facet (pdp) znał troszkę angielski - a jego synowie lepiej. Wiec kontakt miałem rewelacyjny. Co nie dało się po niemiecku wyjaśnialiśmy po angielsku

 A jak na wyspach za opiekę płaca ? Lepiej niż w DE? … choć nie wiem czy bym się zdecydował - to tak daleko mam tam wielu znajomych, co prawda …. Ale nie wiem. to nadal daleko od domu…

Lepiej a nawet dużo lepiej, aczkolwiek koszty utrzymania są dość duże .Zależy gdzie mieszkasz.W sumie wszystkiego nauczyłam się tam .Mnóstwo kursów,które opłaca Ci firma a bez których nie możesz najdrobniejszej rzeczy zrobić u Pdp. Uczą wszystkiego i każdy etap kontrolują.Zadowolona byłam bardzo ,jedyny i największy minus który zdecydował o powrocie to ograniczony kontakt  z rodziną ,tzn tam się leci po kasę i w pewnym momencie trzeba zdecydować zostajesz i zarabiasz albo wracasz.Ja wróciłam i dlatego Niemcy.Tu miesiąc i do domu.To mi odpowiada.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Waldi napisał:

Byłem kiedyś, wiele lat temu na handlu (Flohmarkt) mam tam kilku znajomych z Polski.

Podoba mi się bardzo - Bawaria, a szczególnie ta cześć gdzie jestem Frankonia - zielone, górzyste tereny, wiele wody- strumyki,jeziora, rzeki 

Milej nocy 

7C04E5E2-AD87-4FAE-AC2B-9403FBCEA0BD.png

Tak Bawaria jest zdecydowanie najpiękniejsza

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kleopatra napisał:

ograniczony kontakt  z rodziną ,tzn tam się leci po kasę i w pewnym momencie trzeba zdecydować zostajesz i zarabiasz albo wracasz.Ja wróciłam i dlatego Niemcy.Tu miesiąc i do domu.To mi odpowiada.

Tak - to jest właśnie ten argument, który mnie cały czas blokował - odległość. Czyli jak piszesz wole Niemcy. A Bawaria najbardziej mi leży - bo mam niecałe 500 km do domu :oklaski:. A jeszcze się pochwale ze za 5 dni wracam do PL - ufff

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...