Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Heidi napisał:

Cześć wam.

O szczepieniach już  tyle zostało napisane,  że mnie temat nie rusza. Własne przekonania i manipulacje z zewnątrz. Jak ze wszystkim innym. Życie i jego wybory.

 

Ja inną beczkę prochu tu wykulnę. 

Mieliście kiedykolwiek przypadek , że sprzęt elektryczny sam Wam się włączył ?

Jakie szczęście,  że ja dziś wcześniej wstałam niż zwykle. Wchodzę do kuchni, a tam smród zwęglonego plastiku.  Mikser  chodził na sucho,nie wiadomo jak długo.  Szczęście,  że to nie był czajnik.  

Nigdy nie wierzyłam w bajki, że coś samo....., a jednak.  

Moja nauczka  taka,  że zbędne wtyczki w gniazdku już nie będą. Moje życiowe wybory  nie miałby  sensu gdybym to ja była dziś zwęglona . 

 

Co Ci powiem? To Ci powiem, ale Ci powiem … ciepło ( onegdaj rozmowa z Pyzdrą )

I to jest prowdo albsolutno.

Natomiast z technicznego punktu widzenia nie ma takiej możliwości by urządzenie „samo” się włączyło . Moja żona na takie coś powiedziałby „cud” ja powiem ze to fizyczna anomalia spowodowana awarią albo czynnikiem zewnętrznym - nie wykluczając człowieka .

Pomysl z wyłącznikami tu u Niemca jest w takich przypadkach trafiony - wyklucza „cud”

Pozdrawiam 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Heidi napisał:

Cześć wam.

O szczepieniach już  tyle zostało napisane,  że mnie temat nie rusza. Własne przekonania i manipulacje z zewnątrz. Jak ze wszystkim innym. Życie i jego wybory.

 

Ja inną beczkę prochu tu wykulnę. 

Mieliście kiedykolwiek przypadek , że sprzęt elektryczny sam Wam się włączył ?

Jakie szczęście,  że ja dziś wcześniej wstałam niż zwykle. Wchodzę do kuchni, a tam smród zwęglonego plastiku.  Mikser  chodził na sucho,nie wiadomo jak długo.  Szczęście,  że to nie był czajnik.  

Nigdy nie wierzyłam w bajki, że coś samo....., a jednak.  

Moja nauczka  taka,  że zbędne wtyczki w gniazdku już nie będą. Moje życiowe wybory  nie miałby  sensu gdybym to ja była dziś zwęglona . 

 

Mnie czajnik taki numer wywinął. Żadne bajki, rzeczy się psują .Nawet nie był stary tylko fabrycznie niedorobiony . Zwarcie w przełączniku. Tyle szczęscia , że w biały dzień na widoku. Poszedł na smietnik. Nigdy więcej tandety.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marchewa napisał:

powodu posiadanej wiedzy nie jestem w stanie w nie uwierzyć.

Spiski istniały, istnieją i będą istnieć. 
Wracajac do samej teorii szczepień : na przestrzeni wielu lat było ich trochę, które przyniosły bardzo pozytywne / mierzalne historycznie/ skutki.

Ja przypomnę jedna z dawnych komunistycznych ( to te złe czasy) czasów 

W sumie dowiedziałem się przypadkiem ze dostawaliśmy w wojsku tzw.Delbete by nie chorować … wiadomo służby warty poligony w różnych temperaturach, a Zolnierz musi być gotowy. To działało przez wiele lat ( raz podana) bardzo wiele lat nic. Żadnych nawet najdrobniejszych stanie zapalnych … a bywało nawet -35 stopni jak stałem na warcie w budce metr na metr kilka godzin.

Delbeta została wycofana - była zbyt skuteczna i BigPharma by zbankrutowała

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Waldi napisał:

Spiski istniały, istnieją i będą istnieć. 
Wracajac do samej teorii szczepień : na przestrzeni wielu lat było ich trochę, które przyniosły bardzo pozytywne / mierzalne historycznie/ skutki.

Ja przypomnę jedna z dawnych komunistycznych ( to te złe czasy) czasów 

W sumie dowiedziałem się przypadkiem ze dostawaliśmy w wojsku tzw.Delbete by nie chorować … wiadomo służby warty poligony w różnych temperaturach, a Zolnierz musi być gotowy. To działało przez wiele lat ( raz podana) bardzo wiele lat nic. Żadnych nawet najdrobniejszych stanie zapalnych … a bywało nawet -35 stopni jak stałem na warcie w budce metr na metr kilka godzin.

Delbeta została wycofana - była zbyt skuteczna i BigPharma by zbankrutowała

Delbeta to był całkiem inny preparat niż klasyczna szczepionka. Miał nie tylko działanie profilaktyczne, ale i lecznicze.Wojenki między firmami farmaceutycznymi są od dawien dawna i może poszło o zyski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marchewa napisał:

Delbeta to był całkiem inny preparat niż klasyczna szczepionka. Miał nie tylko działanie profilaktyczne, ale i lecznicze.Wojenki między firmami farmaceutycznymi są od dawien dawna i może poszło o zyski. 

Zacytuję sama siebie :d bo nie dokończyłam .@Waldi masz sporo racji pisząc o przepychankach i wojenkach dla zysku. Zawsze znajdą się jakieś hieny co będą chciały na ludzkim nieszczęściu zarobic, a w tym wypadku im więcej chaosu tym lepiej. Dlatego ani grabarzowi, ani lekarzowi nie życzy się dobrego roku. Dyskusja się spolaryzowała w naszym kraju , to prawda, ale nie dziwię się, że nie ma zaufania dla rządu i wiele osób się boi szczepień. Taki rozdzwięk w podawanych informacjach jest rzadko spotykany, a nie kazdy musi byc obeznany w kwestiach medycznych. Zamiast jednego dnia podawac taką informację, a za kilka dni zupełnie odmienną powinni ozajmić rzetelnie, że : tak, po szczepionce można umrzeć, czy cięzko zachorować. Wprawdzie to jest znikoma część zaszczepionych , ale to się dzieje. Nie można chowac głowy w piach w tym wypadku. W ten sposób rządzący stracili zaufanie, bo naród widzi, że nie mozna na nich polegać, że tak naprawdę nie interesuje ich los potencjalnie poszkodowanych, bo nie biorą odpowiedzialnosci za skutki. Pomoc medyczną też trudno uzyskać , jak coś się dzieje.Mimo, że nagłasniają, żeby od razu szukać pomocy , to w rzeczywistości sprawa inaczej wygląda. Ogólny bałagan. A szczepionki przeciw covid nie mają jakichs specjalnie cięższych skutków ubocznych niż np szczepionki przeciw odrze, śwince, rózyczce. I po nich występuje wysoka gorączka, wysypka itp.Tylko wcześniej nikt tak strachu przez swoje działania głupio nie napędzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marchewa napisał:

Delbeta to był całkiem inny preparat niż klasyczna szczepionka. Miał nie tylko działanie profilaktyczne, ale i lecznicze.Wojenki między firmami farmaceutycznymi są od dawien dawna i może poszło o zyski. 

Tez tak myśle

 

Godzinę temu, marchewa napisał:

Jaką szczepionkę przyjąłeś, bo Michał się boi, a chyba nie ma czego :)

Pfizera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marchewa napisał:

Zacytuję sama siebie :d bo nie dokończyłam .@Waldi masz sporo racji pisząc o przepychankach i wojenkach dla zysku. Zawsze znajdą się jakieś hieny co będą chciały na ludzkim nieszczęściu zarobic, a w tym wypadku im więcej chaosu tym lepiej. Dlatego ani grabarzowi, ani lekarzowi nie życzy się dobrego roku. Dyskusja się spolaryzowała w naszym kraju , to prawda, ale nie dziwię się, że nie ma zaufania dla rządu i wiele osób się boi szczepień. Taki rozdzwięk w podawanych informacjach jest rzadko spotykany, a nie kazdy musi byc obeznany w kwestiach medycznych. Zamiast jednego dnia podawac taką informację, a za kilka dni zupełnie odmienną powinni ozajmić rzetelnie, że : tak, po szczepionce można umrzeć, czy cięzko zachorować. Wprawdzie to jest znikoma część zaszczepionych , ale to się dzieje. Nie można chowac głowy w piach w tym wypadku. W ten sposób rządzący stracili zaufanie, bo naród widzi, że nie mozna na nich polegać, że tak naprawdę nie interesuje ich los potencjalnie poszkodowanych, bo nie biorą odpowiedzialnosci za skutki. Pomoc medyczną też trudno uzyskać , jak coś się dzieje.Mimo, że nagłasniają, żeby od razu szukać pomocy , to w rzeczywistości sprawa inaczej wygląda. Ogólny bałagan. A szczepionki przeciw covid nie mają jakichs specjalnie cięższych skutków ubocznych niż np szczepionki przeciw odrze, śwince, rózyczce. I po nich występuje wysoka gorączka, wysypka itp.Tylko wcześniej nikt tak strachu przez swoje działania głupio nie napędzał.

Rzadzacy to zgraja pseudofachowców, którzy dawni temu usiedli za stołem pełnym dóbr i bez względu na publicznie wypowiadane kwestie - prywatnie realizują swoje ważne cele. Człek Wazny jest w czasie wyborów - wówczas obiecanki cacanki …itd. Niewiele jest krajów prawdziwie demokratycznych, gdzie społeczeństwo bierze  odpowiedzialność za swój kraj i ludzi których wybiera - i w druga stronę gdy na polityku wisi cień pseudomoralnosci : ten podaje się do dymisji a nie ukrywa za immunitetem. 
Co do BigPharma… oglądałem kilka dokumentów nt … i krótko, znam bardzo osobiście wielu lekarzy . I jeszcze krócej 

Swoje wiem a o demokracji w PL : Politycy mogą się nie znać na wszystkim powinni opierać się na opinii uznanych autorytetow spoza kręgu zależności… co faktycznie nie jest teraz możliwe. Na Covidzie i dezinformacji mnostwo ludzi zarobiło kupę kasy ( ot choćby dla przykładu rękawiczki jednorazowe czy maseczki bez KN czy nawet te z KN, preparaty z Orlenu itd.

Rzetelna informacja ? Do dzisiaj nie wiedza jak to powiedzieć,… na całym świecie, ze to  nie pandemia COVID tylko pandemia strachu, co i relokacji kapitału posłużyło i usprawiedliwieniu utrzymania budżetu każdego z państw … pożyczek unijnych, drukowania pieniędzy ujemnych stop procentowych zachowania kapitału politycznego i usprawiedliwienia ze ten stół obfitości nadal daje. 
A ze bussines - gen mały upadł i się nie podniesie, ze tworzone przez lata firmy rodzinne teraz banki, albo spółki powołane przez (…)  przejęły za bezcen.

 

Szczepić się trzeba na każda groźna chorobę, szczególnie Ci co maja słaby własny system obronny. Ale powinni to być rzetelnie podane - tak jak napisałaś @marchewa  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Waldi napisał:

Politycy mogą się nie znać na wszystkim powinni opierać się na opinii uznanych autorytetow spoza kręgu zależności… co faktycznie nie jest teraz możliwe.

To ich nie usprawiedliwia. To zwykły obywatel może się nie znac na kwestiach medycznych. Politycy mają za swój urząd płacone. Istnieje takie coś jak EMA, FDA, raporty o NOP, również wystawiane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. I już by ta informacja lepiej wyglądała, bo tego co podają to nie mam ochoty komentować. Owszem i zwykły obywatel mógłby do tych źródeł dotrzec, ale nie kazdy o tym wie, czy potrafi. Z telewizji do tej pory korzysta ciągle najwięcej osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marchewa napisał:

Z telewizji do tej pory korzysta ciągle najwięcej osób. 

J tu jest kredo tego wszystkiego - w czasach komunistycznych mawiano „prawda czasu to prawda ekranu” 

I masz racje - podzielam Twoje opinie w całości. 
Niestety - ekran oglądają masy ( nie chce obrażać kogokolwiek i nie podam jakiej barwy)  z wiarą ze Sąd wyglada jak u Sędzi Anny Marii, Policja pracuje jak W-11 , a w szpitalach leczy się jak w Leśnej Gorze.

Ktos mądry powiedział, ze jak inteligentni milczą masy zabierają im głos przejmując inicjatywę. Kto ma media ten rządzi i rządzić będzie - jak w sloganie „prawda czasu ….ekranu”

Wiec wyjdzie  premier i powie k… o  tym k… o tamtym . Znawca wszechrzeczy 

prawie jak Odyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dopowiem żeby nie  było …

Nie jestem fanem komuny, ale sadze ze wszystkie rządy po 90-tym wiele dobrych praktyk z tego systemu po prostu spier…. Zamiast ulepszyć albo zostawić bo świetnie funkcjonowało. 
Byłem  młody choć dorosły jak komuna padła …. A mimo to pamietam nauczycieli,którzy uczyli lekarzy którzy leczyli, policjantów co palcem pokiwali, ( choć i pałką oberwałem na koncercie na wyspie włosowej Klauda Schultze

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waldi napisał:

choć i pałką oberwałem na koncercie na wyspie włosowej Klauda Schultze

Zacytuje siebie bo bubel wyszedł / i choć pałką na koncercie Klausa Schulze dostałem - przedzierając się na wyspę słodową we Wrocławiu to mam szacunek …  również do tego ówczesnego zawodu. Wielu wtedy  robiło co należy - a nie co się opłaca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Małgorzata44 napisał:

Swierzaczek w branży opiekuńczej się meldujeOd 5 dni jestem na zleceniu w Niemczech. Witam wszystkich serdecznie. Pięknego dnia☺️

O świeżaczek :) Lubimy xd Witaj @Małgorzata44  . Oraz wszystkim dobrego dzionka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Waldi napisał:

Tak tylko dopowiem żeby nie  było …

Nie jestem fanem komuny, ale sadze ze wszystkie rządy po 90-tym wiele dobrych praktyk z tego systemu po prostu spier…. Zamiast ulepszyć albo zostawić bo świetnie funkcjonowało. 
Byłem  młody choć dorosły jak komuna padła …. A mimo to pamietam nauczycieli,którzy uczyli lekarzy którzy leczyli, policjantów co palcem pokiwali, ( choć i pałką oberwałem na koncercie na wyspie włosowej Klauda Schultze

Coś tam ulepszyliśmy :) Propagandę np...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Waldi napisał:

Niestety - ekran oglądają masy ( nie chce obrażać kogokolwiek i nie podam jakiej barwy)  z wiarą ze Sąd wyglada jak u Sędzi Anny Marii, Policja pracuje jak W-11 , a w szpitalach leczy się jak w Leśnej Gorze.

Tu bym nie rozgraniczała na barwy. W to wierzą  ludzie, którzy chcą lepszej przyszłości i trudno im się skonfrontwać z rzeczywistością. Dlatego demagogia czy kiełbasa wyborcza za każdym razem ma branie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waldi napisał:

Nie będę lał tu wody… natura jest niesamowita

dzisiaj w ogrodzie pdp

F0BDC153-A1E6-4EB1-906F-725CED45919B.jpeg

Ten pająk chce do owieczki, ale sięgnąć nie może :szydera: 

Edytowane przez marchewa
zmiana trendu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Waldi napisał:

Na owieczki to wielu „leci”:oklaski:

Nie będę szukać wątku z dowcipami, bo trochę techniki i już się gubię , to napiszę tu :)

Koledzy pytają się gościa:

-Masz ksywkę Pająk.Telekomunikacja?

-nie...kiedyś komara z zupie połknąłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...