Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, [email protected] napisał:

Witam Sylwia 49 lat.Opiekunka od 5 lat w Niemczech.Obecnie szukam pracy

Cześć Sylwia.  Aplikuj, po prawej stronie okna masz oferty. Ofert moc,  tylko stawki  takie sobie. Coś  , kiedyś znajdziesz jak i ja. 

Jednym słowem, jesteśmy przy nadziei .

Czy tak się nie mówiło swego czasu będąc w ciąży:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4.09.2021 at 16:29, Funny napisał:

 

Z takim spontanem do was przyleciałam szybko...nieważne gdzie ...nieważne kiedy ...muzyka zawsze łączy ludzi  jest magiczna więź i usmiech ten na twarzy i ten w środku bo serce i dusza się raduje Pozdrawiam z pleneru górskiego ciao

Miłego wypoczynku @Funny

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Wenusia napisał:

Dzień dobry w piękny wtorkowy poranek  

Życzę spokojnego dnia i pysznej kawusi

 

IMG-20210907-WA0002.jpg

Dzień dobry - urocza dziewczynka  
nic tak nie cieszy, i nic tak  nie rozbraja jak  dziecięcy uśmiech na początku dnia

Miłego dnia dla wszystkich

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Wenusia napisał:

... Niestety odpuściłam góry, czekam na tę wyjątkową chwilę  

ale dietę czczymam

Pozdrowionka

Co do diety jest wiele pomysłów - ale większość  opiera się na schemacie NŻT

- osobiscie polecam zrezygnować z chleba i pochodnych ( ach te pyszne ciasta szeroko tutaj polecane ) 

Moje prywatne zdanie - sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldi napisał:

Co do diety jest wiele pomysłów - ale większość  opiera się na schemacie NŻT

- osobiscie polecam zrezygnować z chleba i pochodnych ( ach te pyszne ciasta szeroko tutaj polecane ) 

Moje prywatne zdanie - sprawdzone

... Niestety lubię świeże bułeczki  ☺

Ciacho też odpuściłam i nawet nie piekę już by nie kusić podniebienia

Dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldi napisał:

Dzień dobry - urocza dziewczynka  
nic tak nie cieszy, i nic tak  nie rozbraja jak  dziecięcy uśmiech na początku dnia

Miłego dnia dla wszystkich

 

Dokładnie, dziecięcy uśmiech... Szczery i niewinny potrafi dać ukojenie ciału i duszy

Miłego również życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pięknym popołudniem :)Jak to bywa na urlopie czasem leci szybko, ale czas na muzykę tez musi się znaleśćTo jak narkotyk kurcze.....Mocząc stopy w jeziorze ,patrząc na jego drugi brzeg taki mnie zauroczył ten kawałek i muzycznie i tanecznie  ...słów nie znajdę na ten moment by opisać jak odbieram ten obraz i dzwieki ... może jak liść niesiony wiatrem~albo człowiek rzucany przez los to tu to tam ..spokojny to znów  zawirowany...samotny lub trzymany za rękę wierzący...ufajacy,smutny czy pełen nadzieji.   Zresztą sami sobie zinterpretujcie.Pozdrawiam    

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4.09.2021 at 16:59, Heidi napisał:

@Funny fajnie , że i ty tu wpadłaś. Dobrze wiedzieć, że żyjesz :tak2:  i jesteś zadowolona , szczególnie w górach:d. Rozumiem, że nie sama ....:oklaski:. Słuchaj muzy i używaj dziewczyno ile sił 

Używam szczoteczki i szczotki I sztućce oraz wykorzystuje kazdy pomysł  by być w pełni usatysfakcjonowania,   bo niedługo kierunek Demen~land

Edytowane przez Fun??ny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldi napisał:

Jako ze czas jakiś taki spokojny … jesień idzie, a tłumów tu i szaleństwa nie ma

- coś na spokojne popołudnie ode mnie

 

W muzycznym nie byłam by odsłuchać bo nie ma kiedy, ale bogato tam a i na odsłuchanie przyjdzie czas a tu zaiste spokojny kawałek  i spokojne popołudnie mija jesieni nie czuje @Waldi 

Edytowane przez Fun??ny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwoje PDP-małżeństwo.Leżąca żona i mobilny mąż.Mąż z powodu bólu nóg spędził 4 tygodnie w szpitalu.W końcu,tuż przed wypisem do domu w końcu go zdiagnozowali,choć to "w końcu"można by nazwać pojęciem względnym.Szpiczak mnogi.Nie nadający się do leczenia ze względu na wiek pacjenta(93 lata)Wrócił na tydzień do domu.Jutro wraca do szpitala na zabieg operacyjny,tylko że on ...on się poddał...jest wykształconym ,inteligentnym człowiekiem .Na pewno wie jaka jest diagnoza.Przestał jeść,pić,nie rusza się .2 razy prawie już nam się zadławił łykiem wody czy jedzeniem ,bo nawet nie przełyka.Po prostu się poddał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrycja781 4 tyg w szpitalu, diagnoza nowotworu i operacja w perspektywie...Kim by nie tąpnęło? Pewnie jeszcze się martwi o żonę. Może też tak być, że już nie kontroluje odruchu przełykania tak jak zdrowy człowiek. Jak Ci go oddadzą ze szpitala, to są w aptekach preparaty do zagęszczania pokarmów i napojów. Lekarz powinien wiedzieć.Łatwiejsze też jest picie przez słomkę-spróbujcie go namówić.  Papki do jedzenia czy musy są lepsze niż np.pokarmy stałe, bo chory musi się wysilać, aby żuć. Poproscie lekarza, aby wypisał też receptę  na odżywki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marchewa ja wszystko rozumiem,tylko przerażające jest jak szybko zapadł się w sobie.Jeszcze wczoraj mogłam go z pomocą wnuczki posadzić na przenośnej toalecie.Dzisiaj we dwie miałyśmy naprawdę wielki problem żeby zmienić pampersa 90 kg.bezwładnemu ciału...

Jak wróci z tego szpitala za tydzień czy dwa,to mnie już nie będzie ,tylko moja zmienniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrycja781 Widzialam niejedno. Może z tego wyjść jak się nic po drodze nie zadzieje. Pewnie się tego boi, do szpitala nie chce wracać. Może tak być, że wyjdzie nowa przyczyna takiego stanu. Może byc tak, że będą potrzebni paliatywni ...Ale można sobie i głowę rozbić o drzwi , czy belkę i nie dojść do siebie. Róznie bywa. Musisz byc dobrej myśli. Dobrze, że masz kogoś do pomocy w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...