Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, agnes76/76 napisał:

@Heidi bardzo tęsknię to mój debiut w tej pracy najbardziej za moimi kotelami tęsknię za mężem trochę mniej bo codziennie go widzę na Watshap

Super. Jeśli  nadal żyjesz  tzn. Jesteś  już w naszym zaczarowanym kręgu opiekuńczym. 

Scenariusz  jest zawsze taki sam:

1. Jesteś w pracy,  tęsknisz za domem

2. Jest w domu, tęsknisz  za wyjazdem.

Ja tak mam zawsze  . Wy też ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Heidi napisał:

@marchewa to prawda. W mojej okolicy już kotów nie ma :haha:.  @marchewa ty pij jednokolorowe trunki,  bo zauważyłam, że jedną  nóżkę masz białą, drugą czerwoną.  To od różnokolorowego wina:szydera: czy czegoś  mocniejszego ? :d

Krwawa Mery tylko i wyłącznie . Sok pomidorowy tylko z pomidorów muśniętych toskanskim słońcem :haha:Inne mi nie wchodzą :haha: .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Heidi napisał:

Super. Jeśli  nadal żyjesz  tzn. Jesteś  już w naszym zaczarowanym kręgu opiekuńczym. 

Scenariusz  jest zawsze taki sam:

1. Jesteś w pracy,  tęsknisz za domem

2. Jest w domu, tęsknisz  za wyjazdem.

Ja tak mam zawsze  . Wy też ?

My też xd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na zakupach.  Hm... wszystkie koty wysprzedane :mur:. Co my będziemy jeść:o

:papieros::papieros::papieros:?

Natomiast w dużym Coop-ie mieli kaszmirowe uniwersalne sweterki . Kupiłam 3 w różnych kolorach. A jak? Kto opiekunce zabroni? :haha:. Rozmiar  jakby kto na mnie ulał :oklaski:@Blondi wróciła,  to trzeba jakoś się ogarnąć/wyglądać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,Czy ktos jest w stanie opowiedziec na pytanie: zyjemy jeszcze w państwie chociaz troche demokratycznym ,czy juz calkowicie mafijnym???

 

NIK informuje o nieprawidłowościach w Funduszu Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. CBA na doniesienia jednak nie reaguje. Szef Biura odpowiada przy okazji Banasiowi na pismo, w którym NIK doniósł o wykryciu "mechanizmów korupcjogennych" w zarządzanym przez ministra sprawiedliwości funduszu.

To już kolejny odcinek sporu na linii Banaś - Ziobro (PAP, Agencja FORUM, Albert Zawada, Andrzej Hulimka)

Szef CBA informuje Banasia, że nie zamierza podejmować jakichkolwiek działań, ponieważ biuro "nie jest uprawnione do wypowiadania się na temat wyników działań kontrolnych NIK". "Dlatego też nie może się odnieść do prezentowanej przez Izbę ogólnej oceny funkcjonowania Funduszu Sprawiedliwości" - czytamy dalej.

Czytaj także: Banaś walczy ze swoimi zastępcami. Donosi na nich prokuraturze i CBA

Prezes NIK chciał, by CBA pilnie zajęło się zablokowaniem nieprawidłowości, dlatego wysłał pismo z zawiadomieniem jeszcze przed publikacją raportu.

Jak argumentuje Banaś, kontrolerzy Najwyżej Izby Kontroli natrafili na konflikty interesów w instytucjach korzystających ze wsparcia. Miało dochodzić do sytuacji, w których dysponenci środków byli jednocześnie beneficjentami funduszu.

Zobacz także: Polityk PiS zadowolony z najnowszego sondażu. "Tusk zmobilizował nasz elektorat"

00:09 / 01:37

ZAMKNIJ

"NIK wykryła liczne mechanizmy korupcjogenne, brak równego i transparentnego dostępu do finansowego wsparcia, uznaniowość w przyznawaniu pieniędzy" - czytamy w uzasadnieniu.

Czytaj także: Akcja specjalna CBA. Udaremnili wypranie 2 mln zł

Przypomnijmy, że przed miesiącem CBA dokonało zatrzymania Jakuba Banasia., syna prezesa NIK i jego społecznego doradcy. Właśnie wtedy prokurator generalny Zbigniew Ziobro wystąpił do marszałka Sejmu o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Mariana Banasia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marchewa napisał:

@Heidi , coś tak czuję, że te sweterki jeszcze kilka dni temu myszy łowiły xd

Może, Może....być  to prawdą :haha:. Nie  samym  mięsem  człowiek żyje i nie tylko w futrach chodzi,  więc  czas iść w pole trochę  zielonego przytargać. Zachciało  mi się nagle pokrzywami gary wypełnić jakąś nowość do jadłospisu wprowadzić. Receptur jest cała moc co  z zielem polnym zrobić, więc jutro obieram kierunek las.

 https://urodaizdrowie.pl/dania-z-pokrzywa-12-super-przepisow-na-potrawy-z-pokrzywa/

Bremse w Velo naprawione :oklaski:.Trochę zasmakuję ruchu, trochę urodę poprawię:oklaski: . 

A dziś: zamykam okienko  i życzę spokojnej nocy.  Dobranoc 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jurek50 napisał:

WItam,Czy ktos jest w stanie opowiedziec na pytanie: zyjemy jeszcze w państwie chociaz troche demokratycznym ,czy juz calkowicie mafijnym???

 

NIK informuje o nieprawidłowościach w Funduszu Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. CBA na doniesienia jednak nie reaguje. Szef Biura odpowiada przy okazji Banasiowi na pismo, w którym NIK doniósł o wykryciu "mechanizmów korupcjogennych" w zarządzanym przez ministra sprawiedliwości funduszu.

To już kolejny odcinek sporu na linii Banaś - Ziobro (PAP, Agencja FORUM, Albert Zawada, Andrzej Hulimka)

Szef CBA informuje Banasia, że nie zamierza podejmować jakichkolwiek działań, ponieważ biuro "nie jest uprawnione do wypowiadania się na temat wyników działań kontrolnych NIK". "Dlatego też nie może się odnieść do prezentowanej przez Izbę ogólnej oceny funkcjonowania Funduszu Sprawiedliwości" - czytamy dalej.

Czytaj także: Banaś walczy ze swoimi zastępcami. Donosi na nich prokuraturze i CBA

Prezes NIK chciał, by CBA pilnie zajęło się zablokowaniem nieprawidłowości, dlatego wysłał pismo z zawiadomieniem jeszcze przed publikacją raportu.

Jak argumentuje Banaś, kontrolerzy Najwyżej Izby Kontroli natrafili na konflikty interesów w instytucjach korzystających ze wsparcia. Miało dochodzić do sytuacji, w których dysponenci środków byli jednocześnie beneficjentami funduszu.

Zobacz także: Polityk PiS zadowolony z najnowszego sondażu. "Tusk zmobilizował nasz elektorat"

00:09 / 01:37

ZAMKNIJ

"NIK wykryła liczne mechanizmy korupcjogenne, brak równego i transparentnego dostępu do finansowego wsparcia, uznaniowość w przyznawaniu pieniędzy" - czytamy w uzasadnieniu.

Czytaj także: Akcja specjalna CBA. Udaremnili wypranie 2 mln zł

Przypomnijmy, że przed miesiącem CBA dokonało zatrzymania Jakuba Banasia., syna prezesa NIK i jego społecznego doradcy. Właśnie wtedy prokurator generalny Zbigniew Ziobro wystąpił do marszałka Sejmu o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Mariana Banasia.

@Jurek50 Pewnie znasz to stare powiedzenie "Lud pragnie chleba i igrzysk" . Stosowane z powodzeniem przez polityków, którzy bazując na niskich ludzkich instynktach, zbierają pospolite ruszenie aby zwalczyć przeciwnika. Nie obchodzi ich nic innego tylko własna korzyść. Paskudna sprawa. Choć lubię wiedziec co w trawie piszczy, polityka napawa mnie lekkim obrzydzeniem. Co będzie? Oby nie to , co się dzialo w takich wypadkach, jak historia już nie raz pokazała.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.09.2021 at 12:45, Heidi napisał:

Jako żywo  ten obraz.  Super.  Mam wrażenie,  że kiedy wyciągnę rekę,  uda mi się ukraść owoc z tego raju i powąchać kwiaty z wazonu na stole .

Dzień dobry . No to gramy środowe kawałki :pianino:

Bierz ile chcesz  

Pozdrawiam serdecznie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, agnes76/76 napisał:

Witajcie chwytam kawę i lecę roboty od groma dziś mam torty i inne pierdy na jutrzejsze przyjęcie ☀️

Co tam? W planie jest rzucanie się tortami?

Udekoruj  jeden pokrzywami:d.  Szczęściarz , ten kto złapie:oklaski:.  Będzie miał  długo ciepłe ręce :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie....mam nadzieję,  że  nie zaglądaliście zbyt głęboko do filiżanek z kawą,  a tym samym nie podtopiliście się :) .

  Najtańsze ciasto świata, bananowo-drożdżowo-płatkowe na placuszki do następnego popołudniowej kawy już czeka do upieczenia na patelce.

Komu, komu,  bo za 2 miechy  jadę do domu .....?

 

Edytowane przez Heidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawy i ciasta :oklaski: fantastycznie… na przerwie w końcu skusiłem się na „tych Włochów” Tyle już razy kusicielki @Wenusia czy @INEZ zachwalały : powiem tak : lody jak lody / niezłe, ale doopy nie urywa. Wszystko jest jakieś inne ( może to za mała miejscowość i brak  większej konkurencji ) 

Miłego południa ☺️

3819CC03-DFDF-4E94-9792-1A13CBEE0B13.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silne postanowienie. Wracam do domu jako żadnego sexu nie będzie . 

Talibowie są zdecydowani, by "polować" na współżyjące kobiety z" innymi" panami,  a następnie zabić je lub poniżać.

Czytam na bieżąco co się dzieje w Afganistanie . Straszna przyszłość czeka ten lud, włącznie z wielkim głodem.  

Świat idzie w złą stronę . Mój mąż już mi zapowiedział,  że w razie wojny absolutnie nie mam wracać do kraju. 

Szwajcaria choć mała,  to zawsze byla neutralną   w czasach  wojen i nie cierpiała jak np. POLSKA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykosiłam dziś w ogrodzie miętę.  Słonko jest, to w mig się ususzy . Nie ma kupowania herbaty miętowej w sklepie:tak2:

Wykosiłam  też w ogrodzie jednoroczne odrosty lawendy i suchymi juz kwiatami . Zrobiłam wiązki do wazonów.  Jak pięknie pachnie w domu. Lawenda działa  relaksująco,  też da popalić ewentualnym molom, gdyby chciały przezimować  w moim Kaszmirze :tak2:

Jestem już jak babka - zielarka 

Jeszcze muszę  opanować skrzyp,bo też  na coś jest dobry.  Muszę  pobuszować w necie. Może macie jakieś instrukcje i doświadczenia ze skrzypem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...