Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Waldi napisał:

Matematyki tu nie przeskoczysz 

No nie przeskoczysz bo to wyższa matematyka

Każdy zgarnia do siebie nie od siebie .

Kiedyš podawałam przykłady rozliczeń do urzędu skarboweg chyba z 3 firm .Każdy sobie rzepkę skrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, INEZ napisał:

No nie przeskoczysz bo to wyższa matematyka

Każdy zgarnia do siebie nie od siebie .

Kiedyš podawałam przykłady rozliczeń do urzędu skarboweg chyba z 3 firm .Każdy sobie rzepkę skrobie

Jak masz profil zaufany sama sobie możesz  sprawdzic w Zusie ile Ci odprowadzają tych składek. Z drugiej strony ten cały ZUS to tez kasa zapomogowo-pożyczkowa dla istniejącej władzy ( kolejny podatek do obrotu)  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Waldi napisał:

Jak masz profil zaufany sama sobie możesz  sprawdzic w Zusie ile Ci odprowadzają tych składek. Z drugiej strony ten cały ZUS to tez kasa zapomogowo-pożyczkowa dla istniejącej władzy ( kolejny podatek do obrotu)  

Też racja .Zastanawia mnie tylko to ,że każda firma odprowadza składki do Zusu inaczej i z tym ktoś powinien zrobić porządek .Jak pracuje się w Polsce na umowie zleceniu to wszyscy pracodawcy są zobowiązani do odprowadzania składek na jednych zasadach .Dlaczego w naszy przypadku tak nie jest

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Też racja .Zastanawia mnie tylko to ,że każda firma odprowadza składki do Zusu inaczej i z tym ktoś powinien zrobić porządek .Jak pracuje się w Polsce na umowie zleceniu to wszyscy pracodawcy są zobowiązani do odprowadzania składek na jednych zasadach .Dlaczego w naszy przypadku tak nie jest

Powiem Ci ze nie wiem jak oni to liczą ??‍♂️??‍♂️??‍♂️
 najlepszym rozwiązaniem jest chyba własna działalność ( czy w PL czy w DE) i szukanie na własna rękę … ale tu tez nie przeskoczysz jeśli w   PL  tych 180 dni pracy, jeśli w   DE już lepiej - bo i składki emerytalne tutaj biegną ( 5 lat i emka się należy…chyba? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poprawę humoru to się pochwalę ,że ładną torebkę sobie kupiłam .Poszłam z zamiarem kupna czegoś zupełnie innego, a kupiłam to co kupiłam .Tak jakoš wyszło :haha:

Ceny nie oderwałam i rachunek zostawiłam ,žeby ktoš mnie nie posądził ,że ukradłam

Torebki tej firmy kosztują w granicach 500-600 zł więc zwykłej opiekunki raczej nie stać na takie zakupy .Ja kupiłam okazjonalnie (nową )

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Waldi napisał:

Powiem Ci ze nie wiem jak oni to liczą ??‍♂️??‍♂️??‍♂️
 najlepszym rozwiązaniem jest chyba własna działalność ( czy w PL czy w DE) i szukanie na własna rękę … ale tu tez nie przeskoczysz jeśli w   PL  tych 180 dni pracy, jeśli w   DE już lepiej - bo i składki emerytalne tutaj biegną ( 5 lat i emka się należy…chyba? 

Powiem Ci ,źe wiele firm tak się reklamuje ,że po 5 latach pracy będziemy mogli ubiegać się (będzie nam się należała )emerytura niemiecka ,oczywiście po osiągnięciu wieku emerytalnego ale ja jeszcze nigdy nie spotkałam osoby ani nawet nie czytałam gdziekolwiek ,żeby ktoš pobierał taką emeryturę.Dziwne

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldi mnie do założenia działalności to nikt nie namówi .Dziwne i nuezbyt zrozumiałe dla mnie jest to ,že rodziny płacą po 2500 a nawet 3000 euro firmom a ježeli zatrudniają opuekuna prywatnie to 400 euro tygodniowo

Nawet do zatrudnienia bezpošrednio.nie są zbyt chętni ,nie wiedzieć dlaczego ???

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, INEZ napisał:

@Waldi mnie do założenia działalności to nikt nie namówi .Dziwne i nuezbyt zrozumiałe dla mnie jest to ,že rodziny płacą po 2500 a nawet 3000 euro firmom a ježeli zatrudniają opuekuna prywatnie to 400 euro tygodniowo

Nawet do zatrudnienia bezpošrednio.nie są zbyt chętni ,nie wiedzieć dlaczego ???

Trudni to zrozumieć, ale z drugiej strony handlowcy co namawiają rodziny maja swoje sposoby. Prywatnie musisz wpisać się w grafik zmiennika … znaleść kogoś co zechce się dostosować do różnych zmieniających się okoliczności w życiu opiekuna. Prywatnie rodzina musi zaufać . Tez może umowę z opiekunem spisać i składki zapłacić . Przez firme rodzina ma święty spokój - nie ma tej opiekunki bo…cokolwiek się wydarzy dadzą inną 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 9 dni wracam do domu więc nie ma się co rozwodzić nad sprawami na które wpływu nie mam..Jeszcze nie zdążyłam skończyć jednego zlecenia, a firmy już do mnie wydzwaniają i chcą mnie wysłać do pracy

Dobrze ,že w domu zasięgu nie mam :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, INEZ napisał:

@Waldi i tu jest pies pogrzebany jak to mówią .

o opiekunki firmy się biją - o podopiecznych firmy się biją - obiecując rodzinie gruszki na wierzbie i opiekę 24/7 all inclusive. 
…cóż - ja tylko na chwile wpadłem i jestem, ale gdzies zaginęły @Wenusia, @Kleopatra , @Heidi, @elf ( choć ma focha na mnie…w sumie nie wiem dlaczego) tez stroni . Ja tego bardziej  nie rozumiem niż tego pieprz….go ZUSu i polityki agencji.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Waldi napisał:

o opiekunki firmy się biją - o podopiecznych firmy się biją - obiecując rodzinie gruszki na wierzbie i opiekę 24/7 all inclusive. 
…cóż - ja tylko na chwile wpadłem i jestem, ale gdzies zaginęły @Wenusia, @Kleopatra , @Heidi, @elf ( choć ma focha na mnie…w sumie nie wiem dlaczego) tez stroni . Ja tego bardziej  nie rozumiem niż tego pieprz….go ZUSu i polityki agencji.

@elf już dawno temu usunęła konto .

O reszcie wiem tylko tyle ,že @Heidi i @Kleopatra  pracują .Szkoda ,že nic nie piszą .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, INEZ napisał:

@elf już dawno temu usunęła konto .

O reszcie wiem tylko tyle ,že @Heidi i @Kleopatra  pracują .Szkoda ,že nic nie piszą .

No właśnie - może im się klawisze zacięły. Bo treści raczej czy humoru nie brakowało .

Dobranoc :cześć:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cmok:A witam szanowne Grono juz z własnego loża Niby spać jeszcze powinnam, ale mencizna mój prawie mnie zdeptał przełażąc przeze mnie do roboty .Zapomnial po 2 miechach, że ma w łóżku nie tylko kota Podróż spoko nawet nie wiem kiedy byliśmy już w Olszynie{ w 5 godz)Duży tzn wysoki buz komplet ale 2 kierowców. Ogólnie 12 godz.jazdy .Ale i tak padnięta bylam bo w nocy na busa czekałam i nic nie spalam .Teraz urlopowac będę pełną parą a że się plany zmieniły( data wyjazdu i miejsce) to nawet 3 tyg pobędę w domku Normalnie oszaleję Jak nic zaliczymy Ustroń może i jeszcze coś; spóźnione urodziny moje odprawie i jakieś zaległości nadrobie na różnych poziomach emocjonalnych .Bawta sie dobrze ludki miłe bede, zagladac albo przynajmniej z knieja  jakiego luknę do Was 3m ta się.:oklaski:@Janeczka1963 urlopuj pełną piersią nawet dwoma 

d07cbc2f2943001fd137083d792ee86f.jpg

Edytowane przez Fun??ny
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Waldi napisał:

No właśnie - może im się klawisze zacięły. Bo treści raczej czy humoru nie brakowało .

Dobranoc :cześć:

Chyba i ja przestanę pisać bo może wtedy ktoś wreszcie za mną zatęskni

Plany urlopowe mam ambitne i mocno napięte :hura:

Córkę w Krakowie mam zamiar odwiedzić na nowym mieszkaniu bo jeszcze u nich nie byliśmy .Do syna na jakąś kawę wypada wdepnąć bo chcą się pochwalić jak sobie 2 pokoje w mieszkaniu wyremontowali .Nic tylko za kieszeń się trzymać O.o ale przynajmniej jest na co pracować :szydera:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, INEZ napisał:

Chyba i ja przestanę pisać bo może wtedy ktoś wreszcie za mną zatęskni

Plany urlopowe mam ambitne i mocno napięte :hura:

Córkę w Krakowie mam zamiar odwiedzić na nowym mieszkaniu bo jeszcze u nich nie byliśmy .Do syna na jakąś kawę wypada wdepnąć bo chcą się pochwalić jak sobie 2 pokoje w mieszkaniu wyremontowali .Nic tylko za kieszeń się trzymać O.o ale przynajmniej jest na co pracować :szydera:

 

Ciekawy wątek - a może jakiś Strajk tutaj wrzucimy. W końcu są na forum tematy okrutnie zaniedbane … ta kawa jako miejsce odpoczynku i pogaduszek opiekunek i opiekunów bez nich tez się zakurzy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, INEZ napisał:

 

O reszcie wiem tylko tyle ,že @Heidi i @Kleopatra  pracują .Szkoda ,že nic nie piszą .

Serwus dzieciaki :d.

Co to, to ?

Kto to, to tak na forum  gna?

Komu, za kim, za czym się ckni? Ktoś potrzebuje kiełbasy czy ananasy? 

Mickiwicz o was już pisał:

"Ten @Waldi zdaje się wyrzekać, tamta@INEZ  tylko wzdycha"

Powinniście wiedzieć,  że  zawsze będziecie w szufladzie mojej głowy:cmok:. Stwierdziłam, że  macie ukończone  18 lat i już  nie będę waszym cieniem . Nikt nie chce być przecież prześladowanyO.o.

Jeśli jednak  mnie  tu  ktoś wymienia tzn. że muszę  jeszcze oczy i uszy przemywać, żeby sprawdzić czy choć na forum piszecie z błędami i dalej dobrze wymawiacie polskie słowa:haha:.  

Gdzie  jestem?  Zawsze w  trasie od i do .

Tak... jestem w robocie już od 9 maja z  miesięczną niby przerwą , bo razem z Pop w Polsce. Teraz w Szweiz do prawie końca  października. Mam teraz dwóch mężów  i dalej  konto utyka na jedną nogę.  Jak ja lubię te robotę :oklaski:. Zawsze można się  o kogoś oprzeć, byle nie o drabinę :haha:

W czwartek jadę 150 km w jedną stronę z 94-letnim Pop  na jego 70-tą rocznicę ukończenia  szkoły średniej.  Do dziś przeżyło ich 7 osób. Pięknie   się  organizują.  Ich emocje sięgają zenutu. Czym jedziemy? Nie...Naturalnie nie rowerem:d...., a wynajętym autem z  szoferem dla nas dwoje. Dzień kolejny będzie z bańki . Podróż od zachodu na wschód Szwajcarii. Spodziewam się fajnych widoków i jazdy serpentyną.  Wpadnę  tu później wam opowiedzieć jak przebiegało ich spotkanie . Jeśli  oczywiście chcecie poczytać,  bo o  takim jubileuszu nie często  słyszymy.  

Całusy bez jadu :cmok: dla znajomych co są w pracy i na urlopie , także innych czytelników 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...