Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien Dobry:choinka1:Powiedzcie mi moi drodzy jak wyglada sprawa w przypadku gdy firma proponuje placenie skladki emerytalnej w Niemczech.Czy w tedy mam takie samo prawo jak w przypadku  place is  skladek w Polsce.Nie chodzi mi o wypracowana emeryture tylko wogole jak to wyglada.Moze ktos cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1bozka, masz niemiecką Gesundheitskarte i bez problemu normalną opiekę medyczną w Niemczech. Ale jeśli przebywasz dłużej w kraju to Ci się nie opłaca bo wtedy nie jesteś ubezpieczona. Umowy na niemieckich warunkach są zawierane tylko na czas zlecenia i potem nie masz żadnego ubezpieczenia.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Katii napisał:

Bardzo bym tego chciała Jolanta pl tylko ,ze mój bus tez jest z północy  może kiedyś gdzies będzie nasze spotkanko:oklaski:

@Katii mój PP jedzie też w piątek. Ale z innego kierunku, spod Bonn. Raczej małe prawdopodobieństwo, żeby busik jechał zygzakiem i odbierał ludków jadących na północ. Zatem jak wygląda PP, nadal pozostanie tajemnicą :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, 1bozka napisał:

Dzien Dobry:choinka1:Powiedzcie mi moi drodzy jak wyglada sprawa w przypadku gdy firma proponuje placenie skladki emerytalnej w Niemczech.Czy w tedy mam takie samo prawo jak w przypadku  place is  skladek w Polsce.Nie chodzi mi o wypracowana emeryture tylko wogole jak to wyglada.Moze ktos cos

Witaj . Czy to niemiecka agencja proponuje Ci tą niemiecką umowę ? Na niemieckiej umowie masz takie same prawa i obowiązki jak na naszej . Minusem jest to , że podpisujesz coś co nie możesz sobie dokładnie przeczytać i zrozumieć . Kiedy polka agencja proponuje ubezpieczenie w De , to zawsze się zastanawiam gdzie jest haczyk , ponieważ tam koszty ubezpieczenia są wyższe jak u nas . Jeżeli chodzi o emeryturę niemiecką , to po pełnych pięciu latach pracy , na najniższych składkach ( żadna agencja nie płaci wyższych ) dostaniesz ok 25 euro :( Sama musisz przeliczyć co Tobie bardziej się opłaca . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Wyjechałam o 9:30. Przesiadkę miałam w Monachium. Odlot 15:20. Teraz czekam i w międzyczasie :dyskusja: będę z wami :oklaski:

Toile razem od wyjścia z domu do powrotu do swojego domu godzinek upłynie ? Od drzwi do drzwi oczywiście. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

@Katii mój PP jedzie też w piątek. Ale z innego kierunku, spod Bonn. Raczej małe prawdopodobieństwo, żeby busik jechał zygzakiem i odbierał ludków jadących na północ. Zatem jak wygląda PP, nadal pozostanie tajemnicą :haha:

Jaką tam tajemnicą. Zaraz się okaże że w jednym busiku będziemy jechali. :d:d:d
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Toile razem od wyjścia z domu do powrotu do swojego domu godzinek upłynie ? Od drzwi do drzwi oczywiście. :)

 

8 i pół godziny. Gdybym miała podwózkę na lotnisko, jakieś 5 i pół godziny. Tak było jak w tą stronę leciałam. Niesamowita wygoda. Mam teraz kolejną idee fix...duże miasto,  lub obrzeża i lotnisko w zasięgu :haha: Człowiek się uczy całe życie, że można szybciej i wygodniej :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łukasz napisał:

To witaj Mirelka1965....czytaj nas, tylko żebyś odlotu nie przeoczyła:)....poczęstuj się :kawa:.

Czas na popołudniową :kawa:, a kto ma ochotę, to proszę....:ciacho: albo :jabłko:

 

Dzięki za :kawa2:, słodyczą też się poczęstuję....A odlotu nie przegapię,  bo zajęłam strategiczne miejsce przy samej bramce....jak wystartuję, to innych stratuję :haha::donos: Tak mi się śpieszy :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

 Człowiek się uczy całe życie, że można szybciej i wygodniej :haha:

Nie można. Ja mam zawsze największą walizkę ze wszystkich chociaż ostatnio wzięłam ociupinkę mniejszą . :szydera:

Ale mam takiego giganta czarnego że wlazłabym do tej walizki sama i jeszcze włóczki by się zmieściły. :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Nie można. Ja mam zawsze największą walizkę ze wszystkich chociaż ostatnio wzięłam ociupinkę mniejszą . :szydera:

Ale mam takiego giganta czarnego że wlazłabym do tej walizki sama i jeszcze włóczki by się zmieściły. :szydera:

A gdzie widzisz problem? :szok: Ja mam tym razem tylko 4 sztuki bagażu.....I o dziwo zmieściłam się ze wszystkim....nawet trochę zakupów mam :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, violka napisał:

Uważaj z tą radością na lotnisku , bo jak Twoja protezka w kogoś walnie , to jeszcze uznają to za atak terrorystyczny :haha:

Rozebrali mnie prawie do rosołu, zostałam prześwietlona bardzo dokładnie, nawet obmacana, ale protezy nie zajumali....I nawet nie kazali pokazywać :haha::szok: Ale na wszelki wypadek dziób mam zamknięty...i nie wychylam się, bo jak zorientują się, że pancerna i ruska, to może być różnie :czytaj: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

A ile za nadbagaż wybulę ???

 

A dlaczego chcesz płacić? Do luku bagażowego idzie walizka do 23 kg. Podręcznybagaż do kabiny pasażerskiej  to walizka o określonych wymiarach (teoretycznie 8 kilo, ale nikt nie waży ),  torba z laptopem (pakuję do niej ile wlezie) i torebka ( moja przypomina pół namiotu cyrkowego i jest równie pakowna :haha:). Razem mam chyba że 40 kilo. I nie płacę za nadbagaż. Tak wyszkoliła mnie @Heidi a ja się mądrych i doświadczonych  ludzi słucham :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mirelka1965 napisał:

@Katii mój PP jedzie też w piątek. Ale z innego kierunku, spod Bonn. Raczej małe prawdopodobieństwo, żeby busik jechał zygzakiem i odbierał ludków jadących na północ. Zatem jak wygląda PP, nadal pozostanie tajemnicą :haha:

To już nie szczypaj się roześlij zdjęcia po znajomych z forum bo my aż umieramy z ciekawości jak PP wygląda :$:p:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...