Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, violka napisał:

Jutro idę na poszukiwanie styropianowych choinek i zrobię sobie takie stroiki :d 32fc799f18608fadb043746a9defd5fd.jpg

Super! Dzisiaj córka przyniosła coś  w tym stylu, tylko zamiast choinek były szklane zwieńczenia /klosze na świece, podstawy posrebrzane i ozdobione kamieniami Swarowskiego, jako prezent gwiazdkowy dla Putzfrau O.o Dziadek miał taką minę :szok: i zrobił tak :kopara:.....czyli tanie nie były...:oops:Ale twój pomysł rewelka :dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Super! Dzisiaj córka przyniosła coś  w tym stylu, tylko zamiast choinek były szklane zwieńczenia /klosze na świece, podstawy posrebrzane i ozdobione kamieniami Swarowskiego, jako prezent gwiazdkowy dla Putzfrau O.o Dziadek miał taką minę :szok: i zrobił tak :kopara:.....czyli tanie nie były...:oops:Ale twój pomysł rewelka :dobrze:

Mam podobne świeczniki , mech też mam , bo zbierałam latem :d i dokleję trochę perełek :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Mam podobne świeczniki , mech też mam , bo zbierałam latem :d i dokleję trochę perełek :love:

Ja mam mosiężne świeczniki, ale chyba trochę za mało czasu mam :sos: No i mchu nie mam :smutek: Ale takie 40 cm już widzę podświetlone lampkami, przy kominku :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violka ty jesteś specjalistka decoupage i innych kunsztownych rzeczy...jak się nazywa to tworzywo, w które można włożyć sztuczne kwiatki, takie do stroików, miękkie :$ Bo jakby z takiego tworzywa zrobić stożek, to można wetknąć kawałki iglaków i mini choinki zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

@violka ty jesteś specjalistka decoupage i innych kunsztownych rzeczy...jak się nazywa to tworzywo, w które można włożyć sztuczne kwiatki, takie do stroików, miękkie :$ Bo jakby z takiego tworzywa zrobić stożek, to można wetknąć kawałki iglaków i mini choinki zrobić :)

W zeszłym roku kupiłam to coś w kwiaciarni , Wykroiłam z tego kule , nabiłam na prosty kawałek gałęzi z wierzby ( wygląda ja pień drzewa ) Umocowałam pień w dużej donicy z ziemią , którą nakryłam mchem . Do kuli  nawtykałam świerku i ozdobiłam . Wyglądało ślicznie przed drzwiami wejściowymi :d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

W zeszłym roku kupiłam to coś w kwiaciarni , Wykroiłam z tego kule , nabiłam na prosty kawałek gałęzi z wierzby ( wygląda ja pień drzewa ) Umocowałam pień w dużej donicy z ziemią , którą nakryłam mchem . Do kuli  nawtykałam świerku i ozdobiłam . Wyglądało ślicznie przed drzwiami wejściowymi :d 

A jak duże kawałki można kupić, no i jak się nazywa? Bo jak będę wiedziała czego szukać, to może przez internet zdążę kupić...Możesz zajść jutro do kwiaciarni na przeszpiegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

A jak duże kawałki można kupić, no i jak się nazywa? Bo jak będę wiedziała czego szukać, to może przez internet zdążę kupić...Możesz zajść jutro do kwiaciarni na przeszpiegi?

steropian chyba kwiatowy,,wytłumacz ,,szorstka gąbka-czy delikatny pumeks,,,:szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff.....mogę spać zatem spokojnie :haha: Zadania rozdzielone, wyobraźnia uruchomiona...a tu czas do spania :) Życzę zatem wszystkim kolorowych snów, przecudnych marzeń, wielu pomysłów i wypoczynku :tak2: Zatem kochane Opiekunkowo mówię wam  dobranoc.jpg.e06c7e800ca7bdd488167a04d259022d.jpg I tradycyjnie, żegnam się tylko do jutra :cmok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając teraz ze spaceru, spoglądałem na wystawę w kwiaciarni...szukam małej choineczki z lampkami..bo nie wiem,czy babcia ma jakieś choineczki...póki co, w kwiaciarni mają ładne stroiczki ze świeczkami....to może i to kupię. Ten element musi być:) aha,i mają duuuże głowy reniferów, a w wielu domach wiszą mikołaje...Nastrój świąteczny staje się faktem...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my zabieramy światełka i balwanki śliczne śnieżne,,i ozdoby,,i świeczniki i zrobimy taki nastroj świąteczny-śliczny i będzie tak nastrojowo,,i wogole,,mamy zielone choinki gałęzie świeże i pachnące,,czego my nie mamy,,full wszystkiego,,niczego tutaj nie brakuje i nasze serce z naszymi imionami,,,:serce:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rozmażona  a co!! ma być fajnie ,,kochająco i szczęsliwie,,a słodyczy ile!!!! wszystkie szafki opróżnilam z tych smakolyków,,,dupsko urośnie jak nie przyhamuję,,,,,,i z tymi slodyczami pójdę spac

Dobranoc opiekunkowo,,smacznie spijcie ,,spokojnie,,:spioch::święty::serce::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A jak duże kawałki można kupić, no i jak się nazywa? Bo jak będę wiedziała czego szukać, to może przez internet zdążę kupić...Możesz zajść jutro do kwiaciarni na przeszpiegi?

Gąbka kwiaciarska jak tak powiesz to wszyscy będą wiedzieli o co chodzi zielona jest do żywych kwiatów a taka buro szara do sztucznych .Narobiłam się tych stroików jak dzieci do szkoły chodziły ba nawet kiedyś na kurs florystyczny uczęszczałam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A jak duże kawałki można kupić, no i jak się nazywa? Bo jak będę wiedziała czego szukać, to może przez internet zdążę kupić...Możesz zajść jutro do kwiaciarni na przeszpiegi?

Gąbka/pianka florystyczna. Masę tego w różnych kolorach a nawet kształtach.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, violka napisał:

Jutro idę na poszukiwanie styropianowych choinek i zrobię sobie takie stroiki :d 32fc799f18608fadb043746a9defd5fd.jpg

Jak nie znajdziesz to zrób z kartonu, opleć sizalem ( jest w każdej kwiaciarni ) i dopiero ozdabiaj. Albo od razu ozdabiaj. Klej na gorąco przyczepi wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jolantapl. napisał:

A dla mnie 13 jest szczęśliwa :oklaski:

@jolantapl.

zmienniczka jest z innej firmy ale placone mamy obie ...nie ma innej mozliwosci zeby jedna osobba zostala z pdp kiedy jej maz ma krotki urlop...nie moja kasa wiec ..ale fakt ze nieczesto takie zlecenia sie spotyka...zreszta ona bedzie tu tylko okolo 3 tygodni a potem wracam...tu jest spokoj i niezle pieniazki wiec...a ze jak pisalam mam tabun ludzi do pdp nie musze dzwigac nie musze jej sama myc wiec...glownie to pomoc przy pflegedienst ogarniecie mieszkania no i meza mojej pdp...ale on samodzielny wiec...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...