Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lucyna.beata napisał:

@Mirelka1965

dziewczyno toz ja to wiem...rozmawiałam o tym ponad pol  roku temu w okolicach kassel ( czas zapieprza co nie?) i juz wtedy ten niby zarobek byl dla mnie malo...jasny ale jak kto sie uprze...nie ma rady..a ja jak napisalam malointeligenta jestem i nie mialam czytelnych argumentow rozmowie..tepota nie wybiera:4_joy:

poza tym...zeby dostac te...300frankwo emerytury musisz pracowac minimum 5 lat...to wiem ze sprawdzonego zrodla...i znow wracam do meza mojej pdp ...on pracowal w szwajcarii na pensji ponad 11 lat i mial niemalo...dostaje...1100frankow na reke...policz ile musisz pracowac i za ile zeby miec chociaz polowe...

owszem zaaplikuje a czemu nie..ale nie mam takiego parcia...

wiesz z doswiadczenia...ze trawa u kogos po grugiej stronie plotu jest zawsze bardziej zielona...to cytat slow ktore kiedys od kogos uslyszlalam

@lucyna.beata te 5 lat pracy w CH i 250-300 CHF dołożone do polskiej emerytury to fajny grosz. Tylko to co oferują polscy pośrednicy to mało jest na warunki szwajcarskie. Zatrudnienie bezpośrednio w szwajcarskiej firmie to już są kwoty rzędu 2900-3200 za jedną osobę i ok. 4000 za dwie. I to na sens. Tylko trzeba się dostać do takiej firmy. System pracy 1 na 1. I to już zaczyna się opłacać. Dziewczyny z którymi rozmawiałam czekały rok na taką pracę. Tylko że jak zjeżdżasz na miesiąc to niczego w DE nie poszukasz. Czyli przy minimalnej stawce 2900 CHF wychodzi w przeliczeniu 1300 euro na miesiąc. I znowu rodzi się pytanie czy to jest dobra stawka? Dla tych co chcą emeryturę lepszą dostać to jak najbardziej. A dla mnie? Musiałabym z jakimś drwalem porozmawiać, to może siekierologicznie by mnie oświecił :trele: Nadal liczę te różnice euro i CHF.  No i uwielbiam tę zieloną trawę po drugiej stronie płotu :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolantapl. napisał:

Wczoraj mój podopieczny prosił mnie żebym mu pozwoliła obejrzeć mecz a ,że na forum było święto to mu pozwoliłam do 21 oglądać ale tak się dobrze z Wami bawiłam,że nawet się nie zorientowałam,że jest już 22 powiedziałam mu ,że za tak długie siedzenie jutro wstają dopiero o 8 a on mi na to ,że dobrze ale on wstanie za to o 6 O.o:4_joy:  Wiecie co kiedyś uważałam,że Niemcy nie mają poczucia humoru :żółw:

Mają,  mają poczucie humoru. ...tylko takie inne trochę :szydera: i nie zawsze dla nas zrozumiałe :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mirelka1965 napisał:

@lucyna.beata te 5 lat pracy w CH i 250-300 CHF dołożone do polskiej emerytury to fajny grosz. Tylko to co oferują polscy pośrednicy to mało jest na warunki szwajcarskie. Zatrudnienie bezpośrednio w szwajcarskiej firmie to już są kwoty rzędu 2900-3200 za jedną osobę i ok. 4000 za dwie. I to na sens. Tylko trzeba się dostać do takiej firmy. System pracy 1 na 1. I to już zaczyna się opłacać. Dziewczyny z którymi rozmawiałam czekały rok na taką pracę. Tylko że jak zjeżdżasz na miesiąc to niczego w DE nie poszukasz. Czyli przy minimalnej stawce 2900 CHF wychodzi w przeliczeniu 1300 euro na miesiąc. I znowu rodzi się pytanie czy to jest dobra stawka? Dla tych co chcą emeryturę lepszą dostać to jak najbardziej. A dla mnie? Musiałabym z jakimś drwalem porozmawiać, to może siekierologicznie by mnie oświecił :trele: Nadal liczę te różnice euro i CHF.  No i uwielbiam tę zieloną trawę po drugiej stronie płotu :haha:

@Mirelka1965

w kwestii emerytury masz bez watpienia racje ..na zatrudnienie bezposrednio...tu trzeba jak to mowisz...drazyc drazyc drazyc...za rok moze dwa sie uda..nabierasz doswiadczenia zarabiasz poki co i pomalutku drazysz..temat sam ci sie rozwinie...kropla drazy skale...a ze masz kontakty to napewno z kims zagadasz tak ze trafisz tam w koncu czyli szwajcarie i na takich warukach jakie sobie wymarzysz..

sledz tylko kurs franka do euro..narazie idzie w dol...

znam jednego drwala moge cie zapoznac...a pardon..mialas okazje go poznac...:4_joy::4_joy: i slow z nim kilka zamienic...tylko czy chcesz uslyszec prawde sobie ??? ha ha ha ha:4_joy:..brzuch ze smiechu mnie boli

do dzisiaj nie moge sie pozbierac

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mirelka1965 napisał:

@lucyna.beata te 5 lat pracy w CH i 250-300 CHF dołożone do polskiej emerytury to fajny grosz. Tylko to co oferują polscy pośrednicy to mało jest na warunki szwajcarskie.

i pieknie dziękuję  za te spostrzeżenia :) . Czasami tak jest , że ni doceniamy tego co mamy. Siła argumentów jakie przedstawiasz jest mocna.I dobry wróbel w garści niż gołąbek na dachu:pajęczyna:, zatem niech każdy tka z tej pajęczej nici swoje szczęście jak umie. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i przesyłam buziolki :cmok: @Mirelka1965 w Szwajcarii można zarobić więcej kasy , osobiście znam dziewczyny , które mają ponad 3000 euro na rękę za miesiąc pracy , ale mogą pracować tylko 3 miesiące w roku , żeby nie przekroczyć stawki wolnej od podatku .  Jedyna konkretna praca w Szwajcarii na umowę o pracę jest dla tych , co pracują 11 miesięcy w roku ( ja odpadam ) . Też w ostatnim czasie dałam sobie spokój z marzeniami o Szwajcarii  ,  Teraz cieszmy się tym co mamy i wypatrujmy nadal nowych możliwości :zdrówko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jolantapl. napisał:

@Heidi ale Ty specjalistka jesteś w dziedzinie gryzienia O.o i rośnięcia :)

no cóż...chyba masz rację ( na pewno),  długo byłam na głodzie, więc teraz wypaczone myśli mam , 3 tygodnie z miłością mojego życia spędzam, więc wykorzystać ten czas muszę na maksa. Rety ja już jak @Blondi myślę i na afisz wklejam .  Po następnym długim pobycie w DE i powrocie do  PL nie wiem co zastanę . Może będzie trzeba sięgnąć już  po kolor niebieski ?  Jednak jak dziecko może zrozumieć dojrzałą kobietę ? no jak ? Szcześciary te , które mają -50 . W sanatrium spotkałam młode kobiety a  już stare. I tym sposobem pocieszam się myślą, że głupoty mi w głowie ciągle siedzą i wykrzyczeć mogę na głos, że jest mi tak dobrze :) , kapelusik z głowy z lekka uniosę:cześć2: i szepnę do ucha:szept:"dziewczyny w górę biusty, bo nadchodzi dzień rozpusty" :trele:. Nie wiem teraz : zdrowa jestem, czy wypaczona ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, violka napisał:

Witam serdecznie i przesyłam buziolki :cmok: @Mirelka1965 w Szwajcarii można zarobić więcej kasy , osobiście znam dziewczyny , które mają ponad 3000 euro na rękę za miesiąc pracy , ale mogą pracować tylko 3 miesiące w roku , żeby nie przekroczyć stawki wolnej od podatku .  Jedyna konkretna praca w Szwajcarii na umowę o pracę jest dla tych , co pracują 11 miesięcy w roku ( ja odpadam ) . Też w ostatnim czasie dałam sobie spokój z marzeniami o Szwajcarii  ,  Teraz cieszmy się tym co mamy i wypatrujmy nadal nowych możliwości :zdrówko:

@violka

dziekuje ci kolezanko..w koncu ktos pisze jasno i wyraznie a nie po katach i w sekrecie...lubie jasny przekazy a nie doptywanie sie milego dzionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A  sąsiad płot ma? Bo jak ma, to na pewno po drugiej stronie jest bardziej zielona :haha::trele:

Ma płot sąsiad  i trawę zieloną. Jednak jest to wynikiem tego, że był w wojsku lat temu 30. Ciągle coś przeskrobywał za co dostawał karę polegającą na malowaniu zieloną fabą  trawy szczoteczką do zębów.:trele:. Nigdzie za granicą miasta nie był, nic nie widział:nie_widzę:, nic nie słyszał:nie_słyszę:, nic nie może powiedzieć :nie_mówię:. Determinacją naszą zatem jest trzymać sztamę z opiekunkami/opiekunami, a nie z wojakami :cześć3:, bo tylko one wypowiedzieć się w temacie mogą. Saperów wysyłamy na pole minowe, niech dobrze  ćwiczą , bo saper myli się tylko 1 raz!!!.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

:cześć2:ech dziewczyny, jak nie posty o majtasach z silnym  "elementem", z elementem poczochrania ,to w innym miejscu podteksty napletkowe ....:szept::4_joy: :4_joy::4_joy::15_yum::6_smile: listopad sprzyja chyba takim ...wyobrażeniom, zachciewajkom:)

@violka ma na długie wieczory szydełko w ręku, pozostali muszą sobie coś innego zorganizować . Jedni uderzają w kąpiele np. z siarką:kąpiel:, inni:grzmotnąć: z jesiennej depresji tłuką się po głowach, jeszcze:telefon: inni dzwonią na 112 nadają na sąsiada i wiszą na kablu, jeszcze inni :ostrzegam:czekają komu przywalić zza roga w realu, a jeszcze innym :kopara:kopara ciągle opada ze zdziwienia, że świat kręci się wokół d...... Jak ja zazdroszczę @violka , że ma szydełko. Zastanawia mnie co ona z nim robi ? A może to ksywka osobliwa taka jest i robi nas wszystkich w jajo ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Heidi napisał:

@violka ma na długie wieczory szydełko w ręku, pozostali muszą sobie coś innego zorganizować . Jedni uderzają w kąpiele np. z siarką:kąpiel:, inni:grzmotnąć: z jesiennej depresji tłuką się po głowach, jeszcze:telefon: inni dzwonią na 112 nadają na sąsiada i wiszą na kablu, jeszcze inni :ostrzegam:czekają komu przywalić zza roga w realu, a jeszcze innym :kopara:kopara ciągle opada ze zdziwienia, że świat kręci się wokół d...... Jak ja zazdroszczę @violka , że ma szydełko. Zastanawia mnie co ona z nim robi ? A może to ksywka osobliwa taka jest i robi nas wszystkich w jajo ?

a ktora z was nie czuje niedosytu??? odrobina witaminek w tym jesiennym okresie wskazan...czy to krewetki czy ryba czy inny nabiał:4_joy:

a pogaduchy:dobrze: na temat kuracji witaminowej jak najbardziej na miejscu...w koncu nic co ludzkie...obce nam nie  jest

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam z cywilizacji,,ale mi sie trafło,,siedzieć 1,5, w aucie z babcią i czekac na dziadka z córeczką:rozpacz: dziadek do lekarza ,a my z babcią na zakupy,,a babcia to perszing jakich mało,,za wózek i heja po sklepie ,,szybko ,,szybko szybko i zakupy już babcia maiła w wózku i do kasy szybko i do auta w biegu,,a potem mówi mi,,teraz będziemy godzinę czekać:rozpacz: po co ten pośpiech??? był? małe wariatkowo,,patrzę dookoła nic ciekawego,,dwa sklepy na krzyż,,,,powrót dziadka się przedłuża,,babcia głodna ,,pobiegła pączki kupiła,,a potem szybko do domu,,szybko,,super! dzisiaj do obiadu i łącznie z obiadem wszystko szybko,,tutaj jest wszystko szybko,,zapindalają jak motorki we dwa ,,szybko,,ale już niedługo zapomnę o tym,, szybko",,nie chcę takiej cywilizacji:| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, violka napisał:

Witam serdecznie i przesyłam buziolki :cmok: @Mirelka1965 w Szwajcarii można zarobić więcej kasy , osobiście znam dziewczyny , które mają ponad 3000 euro na rękę za miesiąc pracy , ale mogą pracować tylko 3 miesiące w roku , żeby nie przekroczyć stawki wolnej od podatku .  Jedyna konkretna praca w Szwajcarii na umowę o pracę jest dla tych , co pracują 11 miesięcy w roku ( ja odpadam ) . Też w ostatnim czasie dałam sobie spokój z marzeniami o Szwajcarii  ,  Teraz cieszmy się tym co mamy i wypatrujmy nadal nowych możliwości :zdrówko:

@violka ja nie dałam sobie jeszcze spokoju ;) Muszę temat od podszewki zgłębić :d Dowiedziałam się że 6 miesięcy pracy i 6 miesięcy przerwy to optymalny model by nie wejść w wyższą strefę podatkową. Czyli tak jak w DE. Nawet jak masz 3000 CHF na miesiąc to w tym systemie wymiany wychodzi 1500 na miesiąc. Tyle to zrobię tutaj. Tylko te składki rentowe i emerytalne są kuszące w CH. No ale temat jeszcze nie upadł. Drążyć będę dalej :tak2: A teraz czas na :659_smoking: i potem zu Fuß do metropolii :haha:Mamy piękna pogodę, słonko świeci, przedwczoraj odkryłam Penny, Tedi i KIK zatem zabawię się w Jasia Wędrowniczka :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z moim podopiecznym już po obiadku teraz tylko połażę po domu i tak do 15 a potem przerwa 2 godzinki a po przerwie kolacja i właściwie to moja praca się na tym kończy bo potem dziadek ogląda telewizję a ja zajmuję się sobą czyli klepaniem na forum albo przez telefon ale do południa to mam czas zajęty prawie co do minuty :)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj trochę pojeździłam. Do sklepu i do apteki. I muszę napisać że demencja demencją ale orientację w terenie to moja podopieczna ma bez zarzutu. A ja w torebce na wszelki wypadek i komóreczkę i nawet tablet miałam. Bo na każdym inny programik do nawigacji. :549_motorway:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...