Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, lucyna.beata napisał:

na kawe chcialam zaprosic ale kto w nocy zajumal  emotionka:smutek:

stoi wiec kawa w termosie bedziemy pili z kubkow...zapraszam...

Witam Wszystkich i już ratuję sytuację,,:kawa::kawa::kawa::kawa:  ,,,a zaraz Ci napiszę gdzie ta kawusia stoi,,abys na drugi raz nie płakała i się nie smuciła:hahaha:  a tam w tym skarbcu wszystko znajdziesz ,,przy okazji inni skorzystaja jak mają problem z emotionkami,,,a teraz idziemy na  jednego:659_smoking: ,,,

Wszystkim życzę wytrwałości w pracy i w życiu,,bo jesteśmy silne,,sam wyjazd i nasza decyzja na pracę w opiece już jest czymś wielkim,,,buziaki :love:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyszukać Emotionki? Proste ,,wchodzimy na buzkę i otwierają się nam Emotionki,,,w prawym górnym rogu mamy,,Kategorie" ,naciskamy i wyskaują nam ,,Podstawowe,Animowane postacie,Buzki ,Inne"

wybieramy sobie co chcemy,,,Teraz już będzie wiadomo dla innych ,dla wszystkich co może przeoczyli te kategorie,,Powodzenia i miłej zabawy:serce:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blondi napisał:

Jak wyszukać Emotionki? Proste ,,wchodzimy na buzkę i otwierają się nam Emotionki,,,w prawym górnym rogu mamy,,Kategorie" ,naciskamy i wyskaują nam ,,Podstawowe,Animowane postacie,Buzki ,Inne"

wybieramy sobie co chcemy,,,Teraz już będzie wiadomo dla innych ,dla wszystkich co może przeoczyli te :kawa:kategorie,,Powodzenia i miłej zabawy:serce:

mam !!!!!!!:kawa:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od rana robię się na bóstwo,,:love: muzyka leci fajna,cieplutko i jasniutko i ładniutko u mnie,,:hahaha:

poinformowano mnie ,że mam jeszcze 1 Gb internetu? starczy? na parę dni? nie wiem,,a jak nie to polecę dalej bo całosci,, :oklaski: Nie wiem ,czy to taka teraz  moda,podsuwac dziecku gazetkę z zabawkami i dziecko sobie wybiera co chce dostać na Mikołaja ,,moja wnuczka wybrala same zabawki w górnej półki,,od 200 zl do 400 zl,,ba,,babcia wybrala najdroższy prezent kupić,,bo nikt inny tego nie zrobi,,ale wydaje mi się ,że to lekka przesada,,a co będzie dalej? na komunie auto? nie po mojemu ,,takie wychowanie,,ale nie wtrącam się w wychowywanie dziecka,,,nie moja bajka,,,:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mój podopieczny prosił mnie żebym mu pozwoliła obejrzeć mecz a ,że na forum było święto to mu pozwoliłam do 21 oglądać ale tak się dobrze z Wami bawiłam,że nawet się nie zorientowałam,że jest już 22 powiedziałam mu ,że za tak długie siedzenie jutro wstają dopiero o 8 a on mi na to ,że dobrze ale on wstanie za to o 6 O.o:4_joy:  Wiecie co kiedyś uważałam,że Niemcy nie mają poczucia humoru :żółw:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czas więc podzielę się z wami owocem moich wczorajszych poszukiwań raju szwajcarskiego :haha:Podzwoniłam, popytałam i okazuje się, że mityczna Szwajcaria pięknie prezentuje się na ogłoszeniach i widniejących na nich kwotach. Ale jak już z kalkulatorem w ręku zrobimy bilans, to okazuje się, że można w DE zarobić te same pieniądze. Na razie więc odpuszczam sobie mit i zostaję w realu :34_rolling_eyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Mam czas więc podzielę się z wami owocem moich wczorajszych poszukiwań raju szwajcarskiego :haha:Podzwoniłam, popytałam i okazuje się, że mityczna Szwajcaria pięknie prezentuje się na ogłoszeniach i widniejących na nich kwotach. Ale jak już z kalkulatorem w ręku zrobimy bilans, to okazuje się, że można w DE zarobić te same pieniądze. Na razie więc odpuszczam sobie mit i zostaję w realu :34_rolling_eyes:

Jestem tego samego zdania,,już kiedyś studiowałam Szwajcarię i doszłam też do tego samego wniosku,,i w De nie musze siedzieć 3 msc, tylko np, 6 tyg, i kasa prawie ta sama,,więc po co się zabiajć? i De jest bliżej,,to tyle,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Mam czas więc podzielę się z wami owocem moich wczorajszych poszukiwań raju szwajcarskiego :haha:Podzwoniłam, popytałam i okazuje się, że mityczna Szwajcaria pięknie prezentuje się na ogłoszeniach i widniejących na nich kwotach. Ale jak już z kalkulatorem w ręku zrobimy bilans, to okazuje się, że można w DE zarobić te same pieniądze. Na razie więc odpuszczam sobie mit i zostaję w realu :34_rolling_eyes:

Nie wiem nie byłam ,nie pracowałam i nie zarabiałam ale według posiadanych informacji zarobić można 2300 franków szwajcarskich ale to opiekun z dobrym niemieckim i 12 letnim doświadczeniem w opiece a patrząc na ogłoszenia u nas zarobki podobne i wymagają tylko mim 6 miesięcznego doświadczenia .Wszystkim,którzy mają zamiar podjąć pracę w Szwajcarii życzę powodzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jolantapl. napisał:

Nie wiem nie byłam ,nie pracowałam i nie zarabiałam ale według posiadanych informacji zarobić można 2300 franków szwajcarskich ale to opiekun z dobrym niemieckim i 12 letnim doświadczeniem w opiece a patrząc na ogłoszenia u nas zarobki podobne i wymagają tylko mim 6 miesięcznego doświadczenia .Wszystkim,którzy mają zamiar podjąć pracę w Szwajcarii życzę powodzenia.

ja to mam problem z wyrazaniem swoich przekonan..wecie to tak..dzwoni mi gdzies we lbie ale nie potrafie okreslic gdzie i dlaczego tak glosno..kiedys mi ktos powiedzial ze tepa jestem...moze mial racje....

mialam okazje rozmawiac z kolezanka o tym temacie i nie spinalo mi to kwotowo ale nie umialam jej tego sensownie i przekonujaco wytlumaczyc...ciesze sie ze sama temat ogarnela i poki co zostawia temat...jezdzi dalej do DE i chyba jest zadowlona...ona lubi zmiany wiec tych nie brak...na nude nie narzeka:cześć:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu właśnie tkwi haczyk. 2300 pięknie brzmi. Ale jesteś nie na skoczka tylko na stałych zmianach. Znaczy zarabiasz połowę. 1150 miesięcznie.  Pomóż to przez 3, 60 to ile zarobisz? Można oczywiście w czasie przerwy wskoczyć na chwilę do DE i dorobić. Ale ja jestem w stanie to samo dostać tutaj, bez nerwów, w czasie dogodnym dla mnie. Jedyny plus Szwajcarskiej epopei to odprowadzanie składek i ichnia emerytura. Muszę jeszcze podrążyć ten temat. I powiem wam, że rozmawiałam z dziewczynami, które tam obecnie pracują i wiem już skąd takie parcie na zachowanie tajemnicy i dlaczego jest tak cicho o szwajcarskich opiekunkach. Panuje pogląd, że opiekunek jest dużo a pacjentów mało. I dlatego siedzą cicho i nie dzielą się swoimi namiarami. A ja mam wrażenie, że dobrej opiekunce nic i nikt nie zagrozi. Wiec skąd ten strach? Hmmmm.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucyna.beata napisał:

ja to mam problem z wyrazaniem swoich przekonan..wecie to tak..dzwoni mi gdzies we lbie ale nie potrafie okreslic gdzie i dlaczego tak glosno..kiedys mi ktos powiedzial ze tepa jestem...moze mial racje....

mialam okazje rozmawiac z kolezanka o tym temacie i nie spinalo mi to kwotowo ale nie umialam jej tego sensownie i przekonujaco wytlumaczyc...ciesze sie ze sama temat ogarnela i poki co zostawia temat...jezdzi dalej do DE i chyba jest zadowlona...ona lubi zmiany wiec tych nie brak...na nude nie narzeka:cześć:

Jaka dowcipna :trele:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Tu właśnie tkwi haczyk. 2300 pięknie brzmi. Ale jesteś nie na skoczka tylko na stałych zmianach. Znaczy zarabiasz połowę. 1150 miesięcznie.  Pomóż to przez 3, 60 to ile zarobisz? Można oczywiście w czasie przerwy wskoczyć na chwilę do DE i dorobić. Ale ja jestem w stanie to samo dostać tutaj, bez nerwów, w czasie dogodnym dla mnie. Jedyny plus Szwajcarskiej epopei to odprowadzanie składek i ichnia emerytura. Muszę jeszcze podrążyć ten temat. I powiem wam, że rozmawiałam z dziewczynami, które tam obecnie pracują i wiem już skąd takie parcie na zachowanie tajemnicy i dlaczego jest tak cicho o szwajcarskich opiekunkach. Panuje pogląd, że opiekunek jest dużo a pacjentów mało. I dlatego siedzą cicho i nie dzielą się swoimi namiarami. A ja mam wrażenie, że dobrej opiekunce nic i nikt nie zagrozi. Wiec skąd ten strach? Hmmmm.....

@Mirelka1965

dziewczyno toz ja to wiem...rozmawiałam o tym ponad pol  roku temu w okolicach kassel ( czas zapieprza co nie?) i juz wtedy ten niby zarobek byl dla mnie malo...jasny ale jak kto sie uprze...nie ma rady..a ja jak napisalam malointeligenta jestem i nie mialam czytelnych argumentow rozmowie..tepota nie wybiera:4_joy:

poza tym...zeby dostac te...300frankwo emerytury musisz pracowac minimum 5 lat...to wiem ze sprawdzonego zrodla...i znow wracam do meza mojej pdp ...on pracowal w szwajcarii na pensji ponad 11 lat i mial niemalo...dostaje...1100frankow na reke...policz ile musisz pracowac i za ile zeby miec chociaz polowe...

owszem zaaplikuje a czemu nie..ale nie mam takiego parcia...

wiesz z doswiadczenia...ze trawa u kogos po grugiej stronie plotu jest zawsze bardziej zielona...to cytat slow ktore kiedys od kogos uslyszlalam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lucyna.beata napisał:

nie powiem ze na sercu ale od razu jakos cieplej sie robi:4_joy:

IMG-20171122-WA0000.jpg

Rewelacja,,na plażę zimową porą,,,trzeba  @Łukasz a wciągnąc w te spodenki:hahaha: jakie estetyczne,cieplutkie,miejsce na wszystko Ty mnie tu nie podpuszczaj od rana,:17_heart_eyes: ,bo juz się nakręcam,,a jeszcze parę dni,,,hahaha:18_kissing_heart: a wełenka ta nie gryzie?:11_blush:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

Rewelacja,,na plażę zimową porą,,,trzeba  @Łukasz a wciągnąc w te spodenki:hahaha: jakie estetyczne,cieplutkie,miejsce na wszystko Ty mnie tu nie podpuszczaj od rana,:17_heart_eyes: ,bo juz się nakręcam,,a jeszcze parę dni,,,hahaha:18_kissing_heart: a wełenka ta nie gryzie?:11_blush:

zawsze mozna poczochrac

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...