Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Blondi napisał:

co? ,śnieg? :święty: moje tereny też,,

Ja nie mogę powiedzieć "moje tereny" Tam jeździłam rekreacyjnie,  Niedersaksy na dłużej przytuliłam, bajery drugi raz odwiedzam,  Brandenburgia i Saarland po razie. Ale najchętniej to zakotwiczyłabym się w okolicach Berlina. Oczywiście w przerwach między wypadami do Szwajcarii :d:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, słuchajcie....na obiadowym wątku zapodałam pomysł napisania książki kucharskiej opiekunek ;) Skoro jedna pani reklamowała się w telewizji książką "Betrojerinki" , to może my stworzymy "Betrojerinki gotują"? :cool::d Mamy już takie potrawy jak:

"Francusku sznycel"

"Tarta Violka",

"Heidusiowy przekładaniec",

"Mirelkowy potwór",

"Pijany orzechowiec Jolki" 

"Łukaszowe kąski z rękawa":cool::d

 Początek już mamy....:d Proszę o dalsze wpisy...:love::d

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

@Mirelka1965 no przecież widze ,że masz nudy jak cholera,O.o,zaraz na te wszystkie temaciki zabraknie miejsca,,a wiesz jakie gotowanie przez polki jest bogate, :o no właśnie,,samych jaj potrzebują nie 2 ,,a tuziny,,bo im ciągle malo i malo,,,:love:

Nie mam nudów :d Relaksuję się przed pracą ;) Już słyszę, jak ktoś na górze się kotłuje :( Zaraz przerwa mi się skończy,  to będę musiała na jakiś czas się odmeldować :( Zatem korzystam póki mogę z towarzystwa :love:

A miejsca na pewno nie zabraknie :d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz będe pić:kawa: i to z nowej zastawy wyciągniętej z szafki,,specjalnie dla specjalnych gosci,,stół pięknie przygotowany,,łyżeczki nawet pozlacane,,jak w zamku mam,,babcia przygotwala jeszcze coś deserowego,,także 2 torty i coś tam,,:hahaha: skubnę dla Was tego :ciacho:,,dziadki czekają w napięciu ,,przygotowani na przyjęcie bożyszczy,,ale ja też jestem ważna bo inna i z PL ,,a co:święty:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koleżankę w Islandi i wczoraj mi mówiła ,że jest zasypana śniegiem ,,zima pełną gębą,,tak pomyslalam że dojdzie do nas,,,i jest:hahaha: buciki mam , lisa też ,,nie zmarznę,,rękawiczuńki też i czapuńki,,wszystko mam,,tym razem jestem przygotowana,,,:hahaha: na sniegi,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziadki powiedzieli, że tu na końcu świata to śnieży dopiero w styczniu ;) Zatem do wyjazdu nie mam się co obawiać :love: Przygotowana jestem na srogie mrozy, łącznie z bielizną termiczną, jak na sanki ;) Ale może mnie ominie potrzeba ubierania na cebulkę? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dostałam hiobową wiadomość >:( Neta tak szybko nie będę miała >:( Telekom to jakaś ściema >:( Podobno wysłali router dwa tygodnie temu, potem mówili że tydzień temu, wczoraj poinformowali córkę że dopiero wyślą >:( A rodacy wierzą nadal w mity o doskonałym zorganizowaniu Niemców, o ich słynnym Ordnung'u, o kulturze jazdy i wspaniałej służbie zdrowia oraz rewelacyjnym socjalu >:( To wszystko mity, których po upadku żelaznej kurtyny nikt nie odszczekał >:( Jestem zła. Jestem zła. Jestem zła. Nie dość że niemiecka kaczka przeciwko mnie, to teraz jeszcze biurokracja mnie załatwiła na miękko >:(

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok!! Dziadek 87 lat, ledwo nogi ciągnie ,ledwo stojący ,,laska,jest kierowcą na szosach niemieckich,,:płacz: ale mój mądrala z wózka inwalidzkiego przesiadal się w auto i jazda,,a on w ogóle nie mial czucia w nogach ,w ogóle nie stał ,,a ja z nim i jeszcze babcia,,ale do niego nie dochodziło,ze może doprowadzić do wypadku,,on rządzi i tak ma być,,aż puknął w garaz i gdzieś tam jeszcze i dopiero doszedl do wniosku ,że opiekunka może być kierowcą,,i byłam,, a jak,,:hahaha: ale torta dalej nie ma,,kawa się dopiero robi,,i jeszcze czekamy na córunię,,przyjdzie czekać i czekać ,,:płacz: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tort? porażka,,:rozpacz::rozpacz::rozpacz: pierwszy raz jadłam tak twarde ciasto w torcie,,reszta może być,,ale ciasto masakra,,moje by się rozpływało w ustach,,a tu ludzie sami starsi i ledwo to przegryzli,,nie spisała się babcia z ciastem,,ale musze przyznać ,że potraktowana zostalam jak corka a może lepiej,,posadziła mnie babcia koło dziadka,,i sama usiadła koło mnie,,a mówilam? że jestem ważna bo z PL? sprawdziło się,,:hahaha: teraz ich zostawiłam na ploty,,babcia aż drzwi zamknęła abym nie podsłuchała :święty: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Blondi napisał:

Tort? porażka,,:rozpacz::rozpacz::rozpacz: pierwszy raz jadłam tak twarde ciasto w torcie,,reszta może być,,ale ciasto masakra,,moje by się rozpływało w ustach,,a tu ludzie sami starsi i ledwo to przegryzli,,nie spisała się babcia z ciastem,,ale musze przyznać ,że potraktowana zostalam jak corka a może lepiej,,posadziła mnie babcia koło dziadka,,i sama usiadła koło mnie,,a mówilam? że jestem ważna bo z PL? sprawdziło się,,:hahaha: teraz ich zostawiłam na ploty,,babcia aż drzwi zamknęła abym nie podsłuchała :święty: 

Może dywagują ile włożyć kasy do koperty z referencjami ;):d Idź podsłuchaj :love: Szklankę do podłogi przyłóż, albo ucho do dziurki od klucza, ewentualnie słuchawki lekarskie wykorzystaj :cool::d A następnym razem pluskwę szpiegowską zaistaluj :d Trzeba dopisać pluskwę w wątku dla wyjeżdżających jako stałe wyposażenie każdego opiekuna ;):d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

No to dostałam hiobową wiadomość >:( Neta tak szybko nie będę miała >:( Telekom to jakaś ściema >:( Podobno wysłali router dwa tygodnie temu, potem mówili że tydzień temu, wczoraj poinformowali córkę że dopiero wyślą >:( A rodacy wierzą nadal w mity o doskonałym zorganizowaniu Niemców, o ich słynnym Ordnung'u, o kulturze jazdy i wspaniałej służbie zdrowia oraz rewelacyjnym socjalu >:( To wszystko mity, których po upadku żelaznej kurtyny nikt nie odszczekał >:( Jestem zła. Jestem zła. Jestem zła. Nie dość że niemiecka kaczka przeciwko mnie, to teraz jeszcze biurokracja mnie załatwiła na miękko >:(

Niemiecki Ordnung to prawda:cool: Tylko , ze teraz wiele stanowisk pracy jest obsadzonych przez obcokrajowców , i dlatego wyszedł taki misz masz ;) Szkoda , ze Niemcy nie czytają forum :(, ale bym się podlizała :d:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Może dywagują ile włożyć kasy do koperty z referencjami ;):d Idź podsłuchaj :love: Szklankę do podłogi przyłóż, albo ucho do dziurki od klucza, ewentualnie słuchawki lekarskie wykorzystaj :cool::d A następnym razem pluskwę szpiegowską zaistaluj :d Trzeba dopisać pluskwę w wątku dla wyjeżdżających jako stałe wyposażenie każdego opiekuna ;):d

A może to są dwulicowcy? kto wie?:święty:  nie podsłucham bo sama jestem głucha:rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...