Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę się rozdrabniać jedna  :kawa:, a porządna dla całej grupy :) . Może nie w porę poniższe zapisy, ale może później nie będę mogła tu wpaść. Czekam na wejście zmienniczki.

Przy tej też okazji szybko wstawię wątek odnośnie naszej pracy. Do jutra pracuję z osobą wyłącznie leżącą. Przez 45 dni modliłam się, żeby ominęły mnie odleżyny. I co ? @Blondi kiedyś  zapisała: o czym ,myślisz, to masz. 

No i ma baba placek !!!!. Co najgorsze pojawił się sygnał na skórze w przededniu przekazania PoP zmienniczce. Jaki cios !!!! 

Już szybko opanowuję temat, masuję , kremuję , jest lepiej, dużo lepiej. Nadzieja to moje 10 imię :) . Szok!!!  jak w jednym dniu może coś takiego się stać. Och... Tłumaczę codziennie Skruczowi, że PoP musi co 3 godz. zmieniać pozycję leżenia. Wiadomo w dzień ja to robię, ale w nocy nie będę im wchodzić do spypialni przecież O.o. Okazuje się , że Skrucz ją na noc blokuje,żeby nie mogła się obrócić !!! Czułam już dawno, że tj. dr Mengele. Jak można powolić, zeby przez 10 godzin leżeć bez ruchu w jednej pozycji ? Teraz wiem, dlaczego rano koszula na plecach jest jak po wyjęciu z pralki, dlaczego boi się rano jak ktoś się do niej zbliża. Jest tak zastała jak zardzewiały 100 letni zegar:|. To są praktyki z jakiegoś obozowego karceru !!! 

Teraz uwaga: mówię do Skrucza dobrze byłoby już teraz przykleić plasterek przeciwodleżynowy, póki skóra jest jeszcze cała, aby wyelimonować nastepny wykwit. Odpowiedź: do tej pory każda opiekunka przywozia ze sobą takie specyfiki. A ty nie masz ?   Ja mu na to: przecież to nie moja żona! W dzień jest dobrze, sytuacja powstaje po nocy!

Proszę bardzo, jest ktoś chętny tu przyjechać ? Może ma ktoś ochotę uzupełnić wyposażenie apteczki Skruczowi? Kochani apeluję:  nie woźcie za swoje ciężko zarobione pieniądze specyfików do domów PoP !!!!   

 

 

kawa 6.jpg

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, violka napisał:

A co ja mam powiedzieć . Bratanica mojej babci stwierdziła , że pojedzie w przyszłym tygodniu załatwiać internet >:( więc mogę jeszcze ze trzy tygodnie poczekać >:( Jak będe się pakować do domu , to będę mieć ten internet w głębokim popo >:(:rozpacz: Łączę sie z Tobą w bólu :rozpacz::całus:

No to do tego bólu jeszcze mnie brakuje:rozpacz: ja też jak będę zjezdzać to może będzie internet,,a wtedy w dupie go mam,,taka prawda,,a teraz ciągne swój,,niech się dzieje co chce,,trudno,,nie lubię się prosić 100 razy,,sprawdze za pare dni swoj rachunek,,tez raz placilam za internet,,ale wtedy jeszcze nie  bylo darmowego roamingu,,teraz jest trochę inaczej,,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łukasz napisał:

Blondi...jak,dla dzidzi owocków Ci wydzielają:hahaha:

proszę, od przyjaciela forumowego...smacznego:love:

images.jpeg

5 sztuk-czaisz? 5 malutkich winogronek,,,,czy ja wyglądam na niejadka owoców? ale bardzo Ci skarbuniu dziękuję ,,że tak o mnie dbasz -biziu biziu:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, violka napisał:

A ja mam wszystkie sklepy pod nosem :d

Nie denerwuj mnie >:( Ja mam na końcu świata piekarnię tylko >:( I idę dzisiaj po bułki i chleb, no i to ichnie paskudztwo Stolen :( Szafa słodyczy pełna, ale babka wymyśliła, że pójdziemy do sąsiadki żeby się mną pochwalić i stąd to ciasto. I będą gadać po bawarsku a ja nic nie zrozumiem :( Liczę że zbyt długo nie pobędziemy O.o :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

No to do tego bólu jeszcze mnie brakuje:rozpacz: ja też jak będę zjezdzać to może będzie internet,,a wtedy w dupie go mam,,taka prawda,,a teraz ciągne swój,,niech się dzieje co chce,,trudno,,nie lubię się prosić 100 razy,,sprawdze za pare dni swoj rachunek,,tez raz placilam za internet,,ale wtedy jeszcze nie  bylo darmowego roamingu,,teraz jest trochę inaczej,,, 

Ja mam telefon na kartę , więc jak pakiet się skończy , to będę widzieć jak mi ostatnie 30 zł zeżre , a jak sie kasa skończy , to mnie po prostu zablokują i przejdę na internet z niemieckiej karty . Ale co to za życie na takim szparowaniu internetu.>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

No to do tego bólu jeszcze mnie brakuje:rozpacz: ja też jak będę zjezdzać to może będzie internet,,a wtedy w dupie go mam,,taka prawda,,a teraz ciągne swój,,niech się dzieje co chce,,trudno,,nie lubię się prosić 100 razy,,sprawdze za pare dni swoj rachunek,,tez raz placilam za internet,,ale wtedy jeszcze nie  bylo darmowego roamingu,,teraz jest trochę inaczej,,, 

Jest 2,5 GB free. Potem 4 grosze za MB. Przetestowałam. I zapłaciłam frycowe. Roaming to na telefony jest. Jak myślisz, dlaczego tak o tym często klepię i na telefonie się męczę? No nie dlatego że lubię, ale by ostrzec innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie denerwuj mnie >:( Ja mam na końcu świata piekarnię tylko >:( I idę dzisiaj po bułki i chleb, no i to ichnie paskudztwo Stolen :( Szafa słodyczy pełna, ale babka wymyśliła, że pójdziemy do sąsiadki żeby się mną pochwalić i stąd to ciasto. I będą gadać po bawarsku a ja nic nie zrozumiem :( Liczę że zbyt długo nie pobędziemy O.o :(

Widzisz :rozpacz: Nawet piosenki na pocieszenie nie możemy sobie puścić :rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Heidi napisał:

Nie będę się rozdrabniać jedna  :kawa:, a porządna dla całej grupy :) . Może nie w porę poniżesze zapisy, ale może później nie będę mogła tu wpaść. Czekam na wejście zmienniczki.

Przy tej też okazji szybko wstawię wątek odnośnie naszej pracy. Do jutra pracuję z osobą wyłącznie leżącą. Przez 45 dni modliłam się, żeby ominęły mnie odleżyny. I co ? @Blondi kiedyś  zapisała: o czym ,myślisz, to masz. 

No i ma baba placek !!!!. Co najgorsze pojawił się sygnał na skórze w dniu przekazania PoP zmienniczce. Jaki cios !!!! 

Już szybko opanowuję temat, masuję , kremuję , jest lepiej, dużo lepiej. Nadzieja to moje 10 imię :) . Szok!!!  jak w jednym dniu może coś takiego się stać. Och... Tłumaczę codziennie Skruczowi, że PoP musi co 3 godz. zmieniać pozycję leżenia. Wiadomo w dzień ja to robię, ale w nocy nie będę im wchodzić do spypialni przecież O.o. Okazuje się , że Skrucz ją na noc blokuje,żeby nie mogła się obrócić !!! Czułam już dawno, że tj. dr Mengele. Jak można powolić, zeby przez 10 godzin leżeć bez ruchu w jednej pozycji ? Teraz wiem, dlaczego boi się rano jak ktoś się do niej zbliża. Jest tak zastała jak zardzewiały 100 letni zegar:|. To są praktyki z jakiegoś obozowego karceru !!! 

Teraz uwaga: mówię do Skrucza dobrze byłoby już teraz przykleić plasterek przeciwodleżynowy, póki skóra jest jeszcze cała, aby wyelimonować nastepny wykwit. Odpowiedź: do tej pory każda opiekunka przywozia ze sobą takie specyfiki. A ty nie masz ?   Ja mu na to: przecież to nie moja żona! W dzień jest dobrze, sytuacja powstaje po nocy!

Proszę bardzo, jest ktoś chętny tu przyjechać ? Może ma ktoś ochotę uzupełnić wyposażenie apteczki Skruczowi? Kochani apeluję:  nie woźcie za swoje ciężko zarobione pieniądze specyfików do domów PoP !!!!   

 

 

kawa 6.jpg

Teraz masz nauczkę żeby takich miejsc nie tykać :( I życzę Ci abyś nigdy więcej tak nie trafiła :całus: A w temacie odleżyn już ani słowa więcej bo zaraz @jolantapl. Cię op......y :hahaha:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

Widzisz :rozpacz: Nawet piosenki na pocieszenie nie możemy sobie puścić :rozpacz:

Ja cierpię :rozpacz: Emocji nie mogę wyrażać :rozpacz: Tragedia :rozpacz: @Heidi mnie szczuje obrazkami, @Łukasz muzyczką,  a ja wszystkie pazurki już z niemocy obgryzłam :rozpacz:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Jest 2,5 GB free. Potem 4 grosze za MB. Przetestowałam. I zapłaciłam frycowe. Roaming to na telefony jest. Jak myślisz, dlaczego tak o tym często klepię i na telefonie się męczę? No nie dlatego że lubię, ale by ostrzec innych. 

Roaming jest na internet ,,ale nie ważne gdzie go będziesz używala czy w telefonie czy na lapku,,ja cały czas mam internet z telefonu na lapku,, Sama płaciłam wysoki rachunek to też wiem,,ile to kosztuje,,nie płacilam od czerwca nic jeszcze dodatkowo za internet ,,zobacze teraz i jak coś naliczą to napisze,,z ciekawosci,   ja mam abonament,,, nie mam na karte,, ale  @Mirelka1965 trąb kochana,,trąb bo nieraz nie dowidzimy tego co powinnyśmy dowidziec,,,niewiarki nieraz jesteśmy,,ale za to idealni:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Ja cierpię :rozpacz: Emocji nie mogę wyrażać :rozpacz: Tragedia :rozpacz: @Heidi mnie szczuje obrazkami, @Łukasz muzyczką,  a ja wszystkie pazurki już z niemocy obgryzłam :rozpacz:

Nie rycz ,,bo ja zaraz będę:rozpacz: też nic nie mogę obejrzeć ani wysłuchac,,jak za murzynami się czuję:płacz: cofamy się ,,ale wiecie jak mi razniej,,że nie jestem sama z takim problemem,,ale damy radę dziewczynki,,przetrzymamy te zakichane miejsca bez internetu,, a szkoda ,,bo miejsce fajne,,dla innej może wywalczę internet,,ale teraz już wiem jedno,,jadąc na nowe miejsce i będąc pierwszą opiekunką,,będe trąbić o internet ,,jest internet to jadę a jak nie ma bo mają dopiero zalożyć,,to niech zakładaja i dają znac,,jak będzie to przyjadę,,,koniec z obiecankami,,,koniec ,,nauczka na przyszłosc,,do tej pory  jaki byl taki był ale był internet,,a teraz ? wogole nic i nic nie robią w tym kierunku,,widze ich reakcje,,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

@Heidi  Ty miałaś lekki horror,,,miejsce bardzo ciężkie,,podziwiam Cię za wszystko:serce::serce::serce:

Stokrotko, każde miejsce ma swoje plusy i minusy. To było moje pierwsze miejsce w DE. Wracam/łam  tutaj, bo bałam się nos wytknąć poza mury tego domu. Dzięku temu, że mój śledczy nos poprowadził mnie na to forum, zrozumiałam dzięki WAM , że nie trzeba się bać i tu powinnam wkleić wszystkie wątki jakie są w opiekunkowie zaczytane po stokroć. Te wątki pokazują jak różni jesteśmy, jak różne powody i potrzeby każdy z nas ma , jak.....jak..... itd...   Wydawało mi się, że Pana Boga na pięty chwyciłam, a to tylko Skrucz był !!! No..proszę !!!  Jaka ja stara, taka głupia !!!! I jak tu o prokreacji myśleć. zostawiam tą ciężką pracę dla młodszych i bardziejinteligentnych    A teraz powyginam się znowu troszkę :d60938db0d674eedf5834a3e7c7b49293.gif.30333dc329b7f519023d5da4494832d7.gifpóki lubą widownię mam :) :serce:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

Roaming jest na internet ,,ale nie ważne gdzie go będziesz używala czy w telefonie czy na lapku,,ja cały czas mam internet z telefonu na lapku,, Sama płaciłam wysoki rachunek to też wiem,,ile to kosztuje,,nie płacilam od czerwca nic jeszcze dodatkowo za internet ,,zobacze teraz i jak coś naliczą to napisze,,z ciekawosci,   ja mam abonament,,, nie mam na karte,, ale  @Mirelka1965 trąb kochana,,trąb bo nieraz nie dowidzimy tego co powinnyśmy dowidziec,,,niewiarki nieraz jesteśmy,,ale za to idealni:hahaha:

Jesteśmy idealni,  zweifellos :d. Ale uwierz mi, że jak z telefonu robisz router to bierze o wiele więcej na transmisję danych >:( Nie płaciłaś bo miałaś wifi. A za swojego polskiego zabulisz. Ja sprawdzam licznik danych codziennie. I lecą te cholerne Megabajty jak żurawie :( Muzyczki nie słucham, filmów nie oglądam, tylko tutaj bywam i nie tyle ile bym chciała :rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Ja cierpię :rozpacz: Emocji nie mogę wyrażać :rozpacz: Tragedia :rozpacz: @Heidi mnie szczuje obrazkami, @Łukasz muzyczką,  a ja wszystkie pazurki już z niemocy obgryzałam :rozpacz:

U nas pogoda paskudna , zaplanowałam sobie drzemkę po  obiedzie i nawet to nie było mi dane >:( W porze obiadowej przyszła  siostra PoP  w niezapowiedziane odwiedziny  i zawraca mi gitarę >:(  Prosiłam ją ostatnio , żeby przyszła troche posiedzieć z siostrą , bo chciąłam sobie godzinę dłużej posiedzieć na mieście , to się tłumaczyła , ze nie może , bo nie znajdzie miejsca na zaparkowanie O.o Dzisiaj  leje jak z cebra , to ona mi mówi ,,, możesz sobie iść  , nie musisz się śpieszyć O.o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

No niech ktoś :kawa: postawi bo palić mi się chce :d>:(

To już Ci postawię tą małą czarną :kawa: i dla Wszystkich innych użytkowników tego forum też .A do :kawa: na sobotę i niedzielę może byście sobie ciasto upiekli  wrzuciłam fajny przepis do domowych wypieków ale Wy tam nie zaglądacie ostatnio :rozpacz::hahaha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Nie rycz ,,bo ja zaraz będę:rozpacz: też nic nie mogę obejrzeć ani wysłuchac,,jak za murzynami się czuję:płacz: cofamy się ,,ale wiecie jak mi razniej,,że nie jestem sama z takim problemem,,ale damy radę dziewczynki,,przetrzymamy te zakichane miejsca bez internetu,, a szkoda ,,bo miejsce fajne,,dla innej może wywalczę internet,,ale teraz już wiem jedno,,jadąc na nowe miejsce i będąc pierwszą opiekunką,,będe trąbić o internet ,,jest internet to jadę a jak nie ma bo mają dopiero zalożyć,,to niech zakładaja i dają znac,,jak będzie to przyjadę,,,koniec z obiecankami,,,koniec ,,nauczka na przyszłosc,,do tej pory  jaki byl taki był ale był internet,,a teraz ? wogole nic i nic nie robią w tym kierunku,,widze ich reakcje,,,

Te Niemce to na wszystko mają czas >:( Zamiast fachowca zawołać i zapłacić to sami kombinują >:( Następnym razem też nie pojadę jak neta nie będzie >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie...trzeba też pielęgnować,robić terapię przeciwpdleżynową, ale z chwilą powstania rany powiadomić rodzinę i w efekcie pflege. Nam przy oteartych ranach tego robić nie można. A co do telefonów i sieci...z jakiej sieci masz telefon? play i orange mają pakiet,bardzo duży na internet także...koleżanka ostatnio skończyła z kartami za 30 zł i wykupiła abonament z 29,99 zł ze wszystkim,w tym roaming na rozmowy i internet...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Jesteśmy idealni,  zweifellos :d. Ale uwierz mi, że jak z telefonu robisz router to bierze o wiele więcej na transmisję danych >:( Nie płaciłaś bo miałaś wifi. A za swojego polskiego zabulisz. Ja sprawdzam licznik danych codziennie. I lecą te cholerne Megabajty jak żurawie :( Muzyczki nie słucham, filmów nie oglądam, tylko tutaj bywam i nie tyle ile bym chciała :rozpacz:

Wifi tutaj nie mam,,nie strasz mnie tutaj,,ostatnio sprawdzalam swoje konto i internet był na 0 do zaplaty,,a potem jeszcze dzien chyba korzystalam ze starego limitu,,,a dzisiaj już mam nowy limit,,wiem jak lecą  megabajty,,widze,,widzę,,ale czy wiećej pobiera transmisja danych? tego nie zauważyłam ,bo muzyki teraz nie słucham też,,bo mi nawet nie odtworzy  tak slimok mam,,,sprawdze rachuneczek,,jak będzie duży to pójdzie do śmieci,,po co mi takie rachunki:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Jesteśmy idealni,  zweifellos :d. Ale uwierz mi, że jak z telefonu robisz router to bierze o wiele więcej na transmisję danych >:( Nie płaciłaś bo miałaś wifi. A za swojego polskiego zabulisz. Ja sprawdzam licznik danych codziennie. I lecą te cholerne Megabajty jak żurawie :( Muzyczki nie słucham, filmów nie oglądam, tylko tutaj bywam i nie tyle ile bym chciała :rozpacz:

Jak Tobie szkoda parę złotych za kontakt internetowy  ze mną zapłacić to już nie mamy o czym ze sobą rozmawiać koniec znajomości >:(:rozpacz:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, violka napisał:

U nas pogoda paskudna , zaplanowałam sobie drzemkę po  obiedzie i nawet to nie było mi dane >:( W porze obiadowej przyszła  siostra PoP  w niezapowiedziane odwiedziny  i zawraca mi gitarę >:(  Prosiłam ją ostatnio , żeby przyszła troche posiedzieć z siostrą , bo chciąłam sobie godzinę dłużej posiedzieć na mieście , to się tłumaczyła , ze nie może , bo nie znajdzie miejsca na zaparkowanie O.o Dzisiaj  leje jak z cebra , to ona mi mówi ,,, możesz sobie iść  , nie musisz się śpieszyć O.o 

To menda >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa :kawa: i to ze specjalną pianką dla sierotki  @Mirelka1965. Nie martw się :serce:. Chociaż mało tu bywasz, to wszyscy mamy ciebie głęboko.... w... pamięci :):):) . To ja załatwiłam z twoimi dziadkami, żeby z tym internetem wstrzymali się czas jakiś , bo ja tu przez ten moment mogę pograsować do woli :p. Jutro wyfruwam, więc spokojnie..., przygotuj się na zaskoczenie: inernet przybędzie niebawem :) . Już koniuszy uprzęże zakłada, konie wypasione czekają w drogę ruszyć, wnet przybędą :) . Cierpliwość to wielka cnota Opiekunek :) . Czekaj zatem :całus:

6a8368aeceb29c6cb2192455b9bde047.gif

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...