Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień miałam udany .  Wieczorkiem poczytałam jeszcze  tutejsza prasę i znalazłam art. pod tytułem " PFLEGER BETREUT NACHTS BIS ZU 60 PATIENTEN " w tresci wyczytałam, że Niemcy potrzebuja jeszcze okolo 70.000  opiekunek . 

Wyobrażacie sobie zmienić  60 windelnów :)  60 osobom podać leki , 60 łóżek prześcielić , 60 razy poduszkę poprawić , 60 osobom powiedzieć, że nic sie nie dzieje i wszystko jest ok , bo opieke mają zapewnioną :):):) . Co Wy na to ? Fajna robota co ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gość aga napisał:

Dzień miałam udany .  Wieczorkiem poczytałam jeszcze  tutejsza prasę i znalazłam art. pod tytułem " PFLEGER BETREUT NACHTS BIS ZU 60 PATIENTEN " w tresci wyczytałam, że Niemcy potrzebuja jeszcze okolo 70.000  opiekunek . 

Wyobrażacie sobie zmienić  60 windelnów :)  60 osobom podać leki , 60 łóżek prześcielić , 60 razy poduszkę poprawić , 60 osobom powiedzieć, że nic sie nie dzieje i wszystko jest ok , bo opieke mają zapewnioną :):):) . Co Wy na to ? Fajna robota co ? 

Kiedyś marzyła mi się praca w domach opieki w De . 8 h pracy i wolne  :d nikt nie woła , nikt nie pyta dokąd idę , ehh . Po szczegółowym rozeznaniu w terenie , stwierdziłam , że zostaję jednak na niewoli .:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi już dzisiaj szewków. Wszystko na mnie faluje, cały dzień śmiechu, ile można ? Błaha,haha ... Mój Skrucz pojechał z moją  listą zapotrzebownia na produkty  do marketów. Przywiózł oczywiście tylko połowę z listy, bo w żadnym markecie nie ma  galaretki, przyprawy do piernika, jajek i krojonego sera :o. Specjalnie za to przemieścił się do lidla po kiełbaski z promocji. Zadowolony jak cholera , bo tanie były niesłychanie. Ja mu oświadczam, że tego nie bedę jeść, bo to przysmak nie dla mnie ! On: a dlaczego, przecież jesz kiełbasę. Ja mu na to: ok, powtarzam mu, to jest  przysmak chyba nie dla mnie, ale jak chcesz to zaparzę tobie jutro na śniadanie, tylko powiedz mi proszę dlaczego tu jest narysowany pies ? Pytam się: czy kupiłeś psa, albo ktoś do nas przyjdzie z wizytą i swoim czworonożnym przyjacielem?  Nie, odparł ! Hmmm... to co ja mam myśleć ? O.o . Na szczęście i już doczekać się nie mogę mojego zjazdu z tego miejsca.Nie mogę już na niego patrzeć ! Popapraniec jeden, tylko jego żony mi szkoda, bo zostanie w rękach doktora Mengele>:(

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc :love::spioch: ja też znikam razem z tym moim nieudacznym internetem,,,do niego trzeba mieć zdrowie,,jeszcze bardziej niż do PDP,,,:hahaha: taki leniwy jak jego Pani:święty::serce: pa do jutra:love:

@Heidi  nie patrz na niego,,na tego popapranca,,,jeszcze trochę ,,aby Ci się tylko nie śnił,,:rozpacz:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, violka napisał:

Kiedyś marzyła mi się praca w domach opieki w De . 8 h pracy i wolne  :d nikt nie woła , nikt nie pyta dokąd idę , ehh . Po szczegółowym rozeznaniu w terenie , stwierdziłam , że zostaję jednak na niewoli .:(

Znam dziewczynę, która miała już dość opieki, poszła do pracy gdzieś na taśmę plastików. Zarabia 1200 €, musi zapłacić mieszkanie, wyżywić się, ile jej zostaje w garści ? Wola Niewola od wolności :d, wola pić z wami :kawa:, wola isć z wami o jednej porze spać , korespondować z wami na leżąco i wszystkie inne sprawy robić langsam :d. No cóż takie życie jaka wola :$, każdego wolny wybór :święty:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heidi napisał:

Brakuje mi już dzisiaj szewków. Wszystko na mnie faluje, cały dzień śmiechu, ile można ? Błaha,haha ... Mój Skrucz pojechał z moją  listą zapotrzebownia na produkty  do marketów. Przywiózł oczywiście tylko połowę z listy, bo w żadnym markecie nie ma  galaretki, przyprawy do piernika, jajek i krojonego sera :o. Specjalnie za to przemieścił się do lidla po kiełbaski z promocji. Zadowolony jak cholera , bo tanie były niesłychanie. Ja mu oświadczam, że tego nie bedę jeść, bo to przysmak nie dla mnie ! On: a dlaczego, przecież jesz kiełbasę. Ja mu na to: ok, powtarzam mu, to jest  przysmak chyba nie dla mnie, ale jak chcesz to zaparzę tobie jutro na śniadanie, tylko powiedz mi proszę dlaczego tu jest narysowany pies ? Pytam się: czy kupiłeś psa, albo ktoś do nas przyjdzie z wizytą i swoim czworonożnym przyjacielem?  Nie, odparł ! Hmmm... to co ja mam myśleć ? O.o . Na szczęście i już doczekać się nie mogę mojego zjazdu z tego miejsca.Nie mogę już na niego patrzeć ! Popapraniec jeden, tylko jego żony mi szkoda, bo zostanie w rękach doktora Mengele>:(

 Zgrzej mu tą kiełbaskę , a do kawy dosyp czegoś na przeczyszczenie :święty: Jak skojarzy rewolucję z kiełbaską  to może coś mu się przestawi pod kopułą :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heidi napisał:

Znam dziewczynę, która miała już dość opieki, poszła do pracy gdzieś na taśmę plastików. Zarabia 1200 €, musi zapłacić mieszkanie, wyżywić się, ile jej zostaje w garści ? Wola Niewola od wolności :d, wola pić z wami :kawa:, wola isć z wami o jednej porze spać , korespondować z wami na leżąco i wszystkie inne sprawy robić langsam :d. No cóż takie życie jaka wola :$, każdego wolny wybór :święty:

 Na ofercie z domu opieki był pokój gratis . 8.50 netto za godzinę pracy , za drugą zmianę więcej i za nocki jeszcze więcej i 10 euro dziennie na wyżywienie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki miałam dzień na przemyślenia. I nerw mnie wziął. Była sobie pani sprzątająca,  była pani do leków, była pani do pazurów...Komu to przeszkadzało? :( No i takie mam wnioski: rodziny naszych pdp i pośrednicy są porąbani :| Córka pogadała z koordynatorką niemiecką i wymyśliły, oprócz pazurów, sprzątanie 2 razy w tygodniu O.o Niech mi ktoś wytłumaczyć po jaką cholerę?O.o Rączki zacieram,  do walki się szykuję, oj będzie ostro >:(

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Was poczytałam, ale ostatnio jakos nie chce mi się gadac☺️

Miejsce mam średnio ok. Chociaż z tego co czytam to nie jedna by tu wojnę zrobiła, ja wojny robić nie będę bo już tu nie wracam.

Powiem Wam tylko że już kolejny raz stresa przeżyłam,  jak moja babka znow po policję poleciała bo nie potrafiła drogi sobie przypomnieć. Najpierw mi zaczęła wychodzić z auta na środku drogi, a za nami akurat patrol się ustawił i się gapili co wyprawia. Ona oczywiście poleciała do nich by pomogli. Najpierw tłumaczyli, potem jechali za nami aż w końcu wyprzedzili i napis bitte folgen załączyli. Jak dojechalismy na miejsce ona dalej nie rozpoznawala miejsca, to już im podpadło i zaczęli wypytywac. O dziwo puścili nas.

Nie wspomnę że bez papierów, na dokumenty z auta ciągle czekam, rodzina sciemniaja. Znalazłam dowód rejestracyjny, przegląd też się już kończy. Oby więcej żadnych przygód z policją, opuszczam ta narwana babka. 

Dobranoc wszystkim. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...