Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Zabrałam to co ktoś inny mi zabrał, nie raz zabrał, zajumał wręcz ;) Takie sztuki się dzieją jak strona się zmienia :d Ile ja paznokci naobgryzałam jak mi poematy całe znikały :cool::rozpacz::d

To nie tylko ja tak mam?:rozpacz: no to już mi lepiej,,bo już myslalam ,że ten internet mam na podsłuchu albo jeszcze coś gorszego,,,:hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

@jolantapl. to ja Ciebie poprę,,gdzie ja wtedy byłam> już w obłokach ?  :święty: :serce: bo mi tak nigdy nic nie przeszkadza ,,że może ominęłam tak ważną prośbę,, tak ważne poparcie,,popchajcie dalej tą wiadomośc ,,,

A czy za Tobą ktoś nadąży a ja pamiętnika nie prowadzę ale było to wtedy jak tego maila swojego wstawiłam a po za tym wkurza mnie to i już :płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jolantapl. napisał:

A czy za Tobą ktoś nadąży a ja pamiętnika nie prowadzę ale było to wtedy jak tego maila swojego wstawiłam a po za tym wkurza mnie to i już :płacz::hahaha:

Za mna nikt nie nadązy ,,to prawda:hahaha: ale jeszcze lepszy w pędzeniu jest mój słodziak,,jak ja za nim nie mogę nadązyć z jego planami,,to kto by nadążyl?  ale pomalutku opanowuje jego plany,, :serce:@jolantapl. tylko nie wkurza ,,to tylko takie małe miki:o jest post i nie ma posta,,pojawia się i znika:święty: Słodziak teraz opanowuje mojego dentystę,,a jak,,wiedzialam ,że mogę na niego liczyć,,dobry chłop,bardzo dobry,,jeszcze przyjedzie -oj nic nie wiadomo,,ale też mogę zaczekać do grudnia,,to na miejscu zrobię,,ale najważniejsze ,że zrobię,,a mialam już nic o zębach nie pisac,,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - błekit widze za oknem .Będzie jeszcze pieknie.  Co ja dzisiaj będę robiła ? wczoraj  wieczorem corka podopiecznego zniosła obiad na dzisiaj tylko  kartofelki ugotuję. Prasowania nie mam, pranie zrobione , zastój w robocie. Dobrze, że rower mam i kijki . Wczoraj też odbyłam telekonferencje domową  i jestem zadowolona . Jak to mało do szczęścia na wyjeździe potrzeba . Spokój w domu i zadowolony podopieczny . Gdyby nie tęsknota za swoimi, za domem, za Polska, za powietrzem swojskim, za kotem i psem portfel mółby pęcznieć do niebotycznych rozmiarów..

Dobrego dnia wszystkim życzę :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gość aga napisał:

Dzień dobry - błekit widze za oknem .Będzie jeszcze pieknie.  Co ja dzisiaj będę robiła ? wczoraj  wieczorem corka podopiecznego zniosła obiad na dzisiaj tylko  kartofelki ugotuję. Prasowania nie mam, pranie zrobione , zastój w robocie. Dobrze, że rower mam i kijki . Wczoraj też odbyłam telekonferencje domową  i jestem zadowolona . Jak to mało do szczęścia na wyjeździe potrzeba . Spokój w domu i zadowolony podopieczny . Gdyby nie tęsknota za swoimi, za domem, za Polska, za powietrzem swojskim, za kotem i psem portfel mółby pęcznieć do niebotycznych rozmiarów..

Dobrego dnia wszystkim życzę :serce:

:serce: i zarejestruj się wreszcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od :kawa: dzień trzeba zacząć obowiązkowo. Potem śniadanko i już pół dnia zejdzie. :d:d:d

Gwary bawarskiej nie znam ale ze szwabską miałam kontakt. Coś załapuję ( czasami ) a podobno jest bardziej odmienny od niemieckiego niż bawarski. Nawet podopieczna ostatnio kilka razy się śmiała jak wtrącałam niechcący słówko po szwabsku. Tak jakoś samo do głowy wchodziło. Ale z rozmów z sąsiadkami po szwabsku rozumiałam tylko sens i nic więcej.

Się rozglądam po nowym domu i dochodzę do wniosku że nie wiem po co tu jestem. W łazience ani uchwytów ani nawet taborecika do kąpieli. Łazienka i sypialnie na pięterku, znaczy się podopieczna całkiem mobilna jest. Całe szczęście że będę miała co sprzątać. :hahaha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, witajcie:love: Życzę miłego dnia:całus: ja to mam klawe życie:hahaha: gratisik spanka sobie robię...bo z reguły o 7 wstaję na sztelach, a teraz później, itd itp.Dziękuję Wam za kawkę, dziewczyny. Jolanta z pl. wypoczywaj i załatwiaj swoje sprawy, Maria od Jolanty to masz trochę zajęć...Też muszę jakieś zajęcia sobie dziś znaleźć...:)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Łukasz napisał:

ja z kolei takich nudów nie lubię...jeszcze chwilę i troszkę oduczę się zawodu,haha. Nie ma pampersów, nie ma przyrządzania posiłków... lubię się plumkać w wodzie i dziadka myć, a tu nic...Trochę nudnawo...pomyślicie....o jeszcze narzeka, zamiast się cieszyć. Ale tak jest. I dlatego nigdy nie mówię, jaką ofertę pracy chcę....biorę każdą,bo szczególnie darzę jakimś sentymentem czy nie wiem,jak to nazwać...osoby chore i niepełnosprawne. One bardziej potrzebują opieki aniżeli osoby zdrowe, którym nie jestem w stanie pomóc, bo są zdrowe. Jedynym ograniczeniem z mojej strony jest transfer osoby cięższej bez liftu.Wtedy odrzucam ofertę. A więc dziewczyny cieszcie się z lajcików...każdy  robi, to co lubi :)

Lukasz Herkules...:tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Od :kawa: dzień trzeba zacząć obowiązkowo. Potem śniadanko i już pół dnia zejdzie. :d:d:d

Gwary bawarskiej nie znam ale ze szwabską miałam kontakt. Coś załapuję ( czasami ) a podobno jest bardziej odmienny od niemieckiego niż bawarski. Nawet podopieczna ostatnio kilka razy się śmiała jak wtrącałam niechcący słówko po szwabsku. Tak jakoś samo do głowy wchodziło. Ale z rozmów z sąsiadkami po szwabsku rozumiałam tylko sens i nic więcej.

Się rozglądam po nowym domu i dochodzę do wniosku że nie wiem po co tu jestem. W łazience ani uchwytów ani nawet taborecika do kąpieli. Łazienka i sypialnie na pięterku, znaczy się podopieczna całkiem mobilna jest. Całe szczęście że będę miała co sprzątać. :hahaha:

No co ty!

Juz sprzatac?_

Wyrywna jestes:$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

@Blondi kto pyta nie błądzi :d Tu byłoby super dla kogoś kto chce stałe miejsce mieć. Dziadki i rodzina są rewelacyjni, ale....no właśnie zawsze musi być jakieś ale :love: Po primo gadają po bawarsku, żaden normalny niemiecku nie wchodzi w grę, a po secundo to ja jestem konik polny i nie chcę dwa razy wchodzić do tej samej wody :cool::d 

Niech sie naucza po ludzku...O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Blondi napisał:

@Mirelka1965 ja ponad rok wytrzymałam z tym dialektem bawarskim,,:hahaha: niczego się nie nauczyłam,,niczego ,,a po roku testy zdawałam z niemieckiego,,a potem następny inszy był dialekt,,a od nas wymagają perfekt niemieckiego ,,po czorta jak się i tak nie dogadamy,,niemcowi ciężko zrozumieć z innego landu tą bawarię,,a co mówić nam,,:święty:

Mnie sie bardzo podoba ,,koelsch,, ,super jest 

zamiast G wymawiaja J

Trenuje nauke dialektu choc nie wiem po co,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Heidi napisał:

Ja już uciekam na łono księżyca, aby jutro nie zaspać jak Skrucz ze schowka mleko wyciągnie, to może uda mi się na  kropelkę załapać. A wam życzę spokojnego snu, pięknych spotkań z nieznajmymi jak już w rem popadniecie :) :całus:

dobranoc.jpg

co to jesk Skrucz?_

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucjajcie ,mam klopot...

Kurcze mam MYSZ w domu, 

Za pare dni jade do DE ,a mysz jest i nie chce sie wyniesc,

5 pulapek rozstawionych ,nic

2 pudelka z trutka nic,

 

To co ona zre>:(?!!!!

 

Ta trutka podobno mumifikuje,

Ale mysia nie chce napoczac,

Wlasnie ja slyszalam za szafa!!!

 

Kota nie mam,,,

 

Zreszta ktory kot zlapie mysz ktora popyla po szafie w kuchni?_

 

 

Prosze o powazne rady!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sayonara 52 napisał:

Slucjajcie ,mam klopot...

Kurcze mam MYSZ w domu, 

Za pare dni jade do DE ,a mysz jest i nie chce sie wyniesc,

5 pulapek rozstawionych ,nic

2 pudelka z trutka nic,

 

To co ona zre>:(?!!!!

 

Ta trutka podobno mumifikuje,

Ale mysia nie chce napoczac,

Wlasnie ja slyszalam za szafa!!!

 

Kota nie mam,,,

 

Zreszta ktory kot zlapie mysz ktora popyla po szafie w kuchni?_

 

 

Prosze o powazne rady!!!

Postaw łapkę koło kosza na śmieci bo ona do jedzenia przyjdzie i się wtedy na pewno złapie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Blondi napisał:

dziękuję ,że jest takie domowe osobiste forum:hahaha:

 @Blondi , ale teraz sobie masłem  posmarowałaś :serce::hahaha:, przecież to ty stworzyłaś "ROZMOWA PRZY KAWIE" :hahaha::całus:. To był strzał w 10-tkę :całus:, bo teraz przy kawie możemy trochę pościemniać i garściami czerpać przyjemne z pożytecznym

14f8cb0dd5268e7c09afac4c8e12a75a.gif

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Zabrałam to co ktoś inny mi zabrał, nie raz zabrał, zajumał wręcz ;) Takie sztuki się dzieją jak strona się zmienia :d Ile ja paznokci naobgryzałam jak mi poematy całe znikały :cool::rozpacz::d

Witajcie kochane, dzięki za kawę, szkoda, że bez mleka>:(. Skrucz zobaczył, że na stole stoi dobra niewiadomego pochodzenia , pachnąca, ze śmietanką  zaparzona :kawa: , to słomką zebrał to co najlepsze :|.  

Odnośnie powyższego: nieprawdą jest co piszecie (tzn. częściowo tak). Ja już wylukałam feler. W momencie jak zginie zapisywany post, należy tylko zjechać suwakiem w dół treści i kliknąć enter  w miejscu nowego okna tak jakbyście chcieli tylko odświeżyć zapis, tylko jeden ! KLIK. Eureka! . U mnie działa :d, u zdolnych bestii też musi zadziałać :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...