Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Heidi napisał:

ja widziałam ci ma pod pończoszkami ! Zwibeln, zwibeln ma :hahaha:. Jutro w ulubionych daniach na obiad ? zupa cebulowa  :hahaha:

a fujj!!!  @Heidi  i zaraz wstawisz te ponczochy z cebulą,,,wstaw ponczochy ale takie sexi ,no wiesz jakie ,,takie bez cebuli,,na sam widok faceci się poślinią gdzieś tam:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gość gość napisał:

Podwyżka dla opiekunki czy agencji?!?!

Agencja zrobiła podwyżkę rodzinie niemieckiej o 150 euro. Jaką część z tych pieniędzy powinna dostać - waszym zdaniem - Opiekunka????

Ja powiem ile ja dostałam :( Pdp dostał podwyżkę o 230 ojrasów, a ja dostałam z tego 100. A było to rok temu. Nie muszę nic dodawać poza tym, że w większości agencji opiekunowie mogą nie dostać nic :rozpacz:  a ile powinni dostać? WSZYSTKO, bo to oni pracują :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jolantapl. napisał:

@Betty powodzenie w szukaniu zmienników :) Szkoda,że ja nie mam pary bo bym może się zgłosiła do tego castingu;)

To ciesz się że nie ty będziesz @Betty zmieniała:| Do pary kogoś super dla ciebie znajdziemy,  ale niekoniecznie do pracy ;):całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jolantapl. napisał:

Co najmniej fifty fifty :) no i jeszcze trzeba by znać powód tej podwyżki może opiekunka o tyle wyższą stawkę wynegocjowała ;)

@jolantapl. wierzysz w to co piszesz? Opiekunka wynegocjowała? O.o No błagam ciebie! Gdyby opiekunka wynegocjowała to do łapki by dostała :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

@jolantapl. wierzysz w to co piszesz? Opiekunka wynegocjowała? O.o No błagam ciebie! Gdyby opiekunka wynegocjowała to do łapki by dostała :|

Powinna dostać całość :) gość pytał tylko ile naszym zdaniem powinna dostać opiekunka ale nie napisał ile dostała i czy w ogóle dostała z tego coś:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam taką krótką historię pewnej opiekunki, przy czym to nie ja jestem jej bohaterką :cool: Za wspaniałą opiekę na ojcem rodzina chciała uhonorować opiekunkę i sama zgłosiła się do agencji, że chce płacić 250 ojrasów więcej, z zaznaczeniem, że cała ta kwota ma trafić do opiekunki. I co? Opiekunka usłyszała od agencji jak to ta wynegocjowała dla niej 150 ojro. Opiekunka  wiedziaĺa o decyzji rodziny. I nie dość że to rodzina sama z siebie podwyższyła sobie "czesne" to agencja i tak musiała haracz pobrać. Nie liczcie zatem na łaskawość agencji, o nie :(

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Opowiem wam taką krótką historię pewnej opiekunki, przy czym to nie ja jestem jej bohaterką :cool: Za wspaniałą opiekę na ojcem rodzina chciała uhonorować opiekunkę i sama zgłosiła się do agencji, że chce płacić 250 ojrasów więcej, z zaznaczeniem, że cała ta kwota ma trafić do opiekunki. I co? Opiekunka usłyszała od agencji jak to ta wynegocjować dla niej 150 ojro. Opiekunka  wiedziaĺa o decyzji rodziny. I nie dość że to rodzina sama z siwbie podwyższyła sobie "czesne" to agencja i tak musiała haracz pobrać. Nie liczcie zatem na łaskawość agencji, o nie :(

A to paple i jeszcze do agencji :( trzeba było dawać opiekunce co miesiąc do ręki i byłoby po sprawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. to praworządni Niemcy i w głowie im się nie mieściło, że taki numer można wywinąć. Wyobraź sobie, że po tej sytuacji dokładali "pod stołem" te brakujące pieniądze. Takich rodzin jest naprawdę nie wiele. I trafić na taką to jak strzał w lotto. A ta opiekunka do dzisiaj się z nimi przyjaźni i to jest piękne i budujące,  że są tacy ludzie na świecie :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, Blondi napisał:

Nieraz tylko rozmowa a jak dużo daje nam energi i innego spojrzenia na świat i ludzi,,:serce: do mnie zadzwoniła wczoraj koleżanka ,,3 lata nie mialyśmy kontaktu,,ale połowę życia przebalowałyśmy razem,bo jesteśmy rocznikami gdzie będą młodym to się szalało prawie dzień w dzień,,dyskoteki to normalnosc,,goszczenie się codziennie u kogoś innego,,oj dzialo się działo,,fajne czasy których teraz nie ma,,teraz młodzi wszystko inaczej ,,ale wrócę do rozmowy z moją koleżanką,,siedzi w domu i pracuje i ma ciągle podrzucane wnuczki ,gotuje obiadki i podaje ,jest wykonczona tym wykorzystywaniem ,,gdy posłuchała mnie to dopiero się jej oczy otworzyły,,gadałyśmy z 2 godziny,,chce do takiej pracy jak ja,,chce takiego słodziaka jak ja,,chce takie atrakcje jak ja,,cieszy się razem ze mną,,wie jaka bylam na codzien w domu i wie jaka jestem obrotna i kibicuje mi z calego serca,,Ale opowiadam jej a ona do mnie ,,czy Ty mi bajke opowiadasz?hahahha  no bajkę,,nawet gdyby ta bajka miala trawać miesiac czy dwa ,,no nie, już trwa dłużej to warto było,,nikt mi tych cudownych dni nie zabierze:hahaha: bo u mnie cały świat się przewrócił do góry nogami ,,ale wiem że żyję,,:serce:

ja mam takie doświadczenia:  Wyjechałam do DE , rodzina myślała, że do koleżanki z wizytą. Po czasie wyszło ,że wyjechałam do  pracy.. Reakcja była oczywista (tu nie generalizuję) , tak po polsku : kpiny, prześmiewki, judzenie męża, że mam kogoś na boku. Oczywiście nastąpiła wzmożona obserwacja, co dalej będzie się u nas działo "dobrego".  Są osoby, które nam kibicują, są i takie, które czekają na "wybuch bomby ". Te wampiry energetyczne trochę poczekają  na  rozlew krwi. No cóż! Jest dobrze :d. Jest bardzo dobrze :d. Wyjazdy spowodowały, że nasz związek jeszcze bardziej zacieśnił się w kręgu amora. Tęsknimy za sobą jak dzieci i kochamy się jak dzieci.  Rodzeństwo męża robiło mu  systematycznie awantury jak mógł pozwolić na mój wyjazd, jak mu nie wstyd .Teraz te wampiry dzwonią, że też chcą iść drogą mojego wyboru. Chcą  zarabiać takie pieniąe jak ja  w € . Pomóc ?            Nie zrobię tego, nie pomogę !!!  Precz z mego serca, precz z moich oczu, precz z mej pamięci !!! Tak będzie .Postanowione. Zapisane ! 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

@jolantapl. to praworządni Niemcy i w głowie im się nie mieściło, że taki numer można wywinąć. Wyobraź sobie, że po tej sytuacji dokładali "pod stołem" te brakujące pieniądze. Takich rodzin jest naprawdę nie wiele. I trafić na taką to jak strzał w lotto. A ta opiekunka do dzisiaj się z nimi przyjaźni i to jest piękne i budujące,  że są tacy ludzie na świecie :love:

 

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

No dobra, to semantyka i nie dzielimy dzisiaj włosa na czworo :całus:

:hahaha: naiwni i uczciwi chcieli być wobec agencji mam nadzieję,że mają nauczkę na całe życie i wyciągnęli wnioski;)

A co to jest semantyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja była agentura do umowy z rodziną dopisywała koszt świąteczny,ale opiekun zamiast 150 dostał 100, to samo z Reisekosten, kupowali mi bilet z Sindbada wart 400 zł,a rodzinę kosztami obciążali w wys.150 euro. Różnice oczywiście dla firmy....smutne

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz napisał:

moja była agentura do umowy z rodziną dopisywała koszt świąteczny,ale opiekun zamiast 150 dostał 100, to samo z Reisekosten, kupowali mi bilet z Sindbada wart 400 zł,a rodzinę kosztami obciążali w wys.150 euro. Różnice oczywiście dla firmy....smutne

To jest zwykłe oszustwo i okradanie opiekuna bo skoro tyle kasują od rodziny to tyle premii świątecznej i za podróż powinien otrzymywać opiekun >:(

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnych papierosów ! nawet kolorowych !. :kawa: i :ciacho: ciasta mi się chce.! Kto ma dzisiaj dyżur ? Kto dzisiaj stawia :kawa:, a kto :ciacho:? Gardło mam już zdarte,  aż boli ! Zwnęłam 3 ciastka czekoladowe  Skruczowi, schowałam je do kieszeni swetra iiiii.... czekolada mi się  rozpuściła >:( . Dawać :ciacho: !!

b71f0b0b3f397362ef4fe4e9ed43d241.gif

Edytowane przez Heidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Heidi napisał:

żadnych papierosów ! nawet kolorowych !. :kawa: i :ciacho: ciasta mi się chce.! Kto ma dzisiaj dyżur ? Kto dzisiaj stawia :kawa:, a kto :ciacho:? Gardło mam już zdarte,  aż boli !

b71f0b0b3f397362ef4fe4e9ed43d241.gif

Jestem za tym żeby @Łukasz zrobił :d Się chłopak obija to niech popracuje ;)

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...