Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam EKUZ ,,ok! wypytam ,,zastosuje ,,nie będę czekać do grudnia,, dzięki,,ale może ktoś jeszcze coś dopowie,,? tylko prawdę,,:płacz:  potem się dowiem może coś  od swojego słodziaka ,,ten to w mig by mi załatwił dentystę,, a tutaj ? ani auta i zadupie ,,nie wiem jak ja to załatwię,,ale dla mnie nic trudnego wsiąsc w autobus i pojechac w miasto,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

Mam EKUZ ,,ok! wypytam ,,zastosuje ,,nie będę czekać do grudnia,, dzięki,,ale może ktoś jeszcze coś dopowie,,? tylko prawdę,,:płacz:  potem się dowiem może coś  od swojego słodziaka ,,ten to w mig by mi załatwił dentystę,, a tutaj ? ani auta i zadupie ,,nie wiem jak ja to załatwię,,ale dla mnie nic trudnego wsiąsc w autobus i pojechac w miasto,,,

Namów słodziaka, żeby przez internet poszukał najbliższego stomatologa, jutro niech z nim pogaworzy i załatwi termin, no i dowie się ile i dlaczego tak dużo. A tobie pozostanie tylko dojechać na wizytę :d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tu napiszę jest prawdą i życiem. Miałam w życiu możliwośc być na pochówku mojego przyjaciela świadka Jehowy. Mogłoby się wydawać i oczekiwać , że rodzina w tym momencie będzie rozpaczać  na podobę zachowań katolickiego pochówku, ( gdzie rodzina rozpacza określę tu na nasz użytek" na zewnątrz"). Nie. Rozpacz nie miała tam miejsca. Okazało się, że nauka świadków Jehowych idzie w kierunku wskazania, że to jest szczęściwy dzień dla zmarłego i jego rodziny, ponieważ  jest już w drodze do jego boga. Z tego też powodu trzeba się cieszyć. 

Na wypadek pytań czy jestem świadkiem Jehowy? Nie , nie jestem ? Szanuję inne religie. I tyle. 

Spodobał mi się ten  ich ważny powód. Jestem katoliczką i wierzę w Boga Wszechmogącego.  Zatem jeśli jestem przeświadczona myślą , że bliskie mi osoby były cudowne za życia, gdy trafią do czyśćca, to gdzie jest ich miejsce?  Oczywiście, że w niebie, tuż u boku Boga,  dalej  idąc w rozmyślaniach nie ma powodu dla którego miałabym dzisiaj w ten dzień Wszystkich Świętych umartwiać się.  Dzień 1 listopada jest określony datą, a u mnie ten dzień jest co dzień. Nie ma dnia, w ktorym nie wspominam  nabliższą mi rodzinę, bądź wyrażam się o niej z szacunkiem, bądź też dziękuję za geny, wychowanie i inne .

Nie widzę powodu , dla którego  miałabym być właśnie dziś smutna i smucić innych. Proszę też , aby nikt nikogo tu nie oceniał i życia nie zatruwał swoim smutkiem, przygnębieniem . To nie jest dobre miejsce na tego typu zachowania.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Blondi napisał:

,,ten to w mig by mi załatwił dentystę,, a tutaj ?

@Blondi, nie ma wyjścia. Żeby dobrze przy babci wyglądać trzeba pozostałe zęby tez wybić :hahaha: . Będzie równo i nikt większej uwagi nie będzie  na tobie skupiał . Masz słodziaka,, on ma pięśći, to niech ci dowali , ale tak na raz  !  Po co na dentystę  tracić geld ? On zrobi to w mig , jak zresztą pisesz :hahaha:Jest jeszce jedno rozwiązanie: prozmawiaj z tymi co mają złote ręce  do renowacji. może jakąś masę solną zrobią i uzupełnisz brak zęba :hahaha:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Namów słodziaka, żeby przez internet poszukał najbliższego stomatologa, jutro niech z nim pogaworzy i załatwi termin, no i dowie się ile i dlaczego tak dużo. A tobie pozostanie tylko dojechać na wizytę :d 

Dobry pomysł,,tak zrobię,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

@Blondi, nie ma wyjścia. Żeby dobrze przy babci wyglądać trzeba pozostałe zęby tez wybić :hahaha: . Będzie równo i nikt większej uwagi nie będzie  na tobie skupiał . Masz słodziaka,, on ma pięśći, to niech ci dowali , ale tak na raz  !  Po co na dentystę  tracić geld ? On zrobi to w mig , jak zresztą pisesz :hahaha:Jest jeszce jedno rozwiązanie: prozmawiaj z tymi co mają złote ręce  do renowacji. może jakąś masę solną zrobią i uzupełnisz brak zęba :hahaha:

ale się uśmiałam ,,a miała być prawda:płacz::hahaha: no nie wytrzymam z Tobą-hahaha:hahaha::hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Heidi napisał:

Zastanawia mnie jedno: pisałaś , żmasz drugą protezę na zapas. Czy już ją ktoś wynajął ? :hahaha:  Haracz bierz, to na dentystę uzbierasz w mig :hahaha:

:hahaha::hahaha: już nie pisżę o zębach a o protezach nie chcę słyszeć,,, :hahaha: wynajął? :hahaha: a to tak można z buzi do buzi ? a fujj ,,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Gość aga napisał:

Czy to nie twoj wpis ?  nie piszesz o grzebaniu w dowodzie .

TAK. TO JEST MÓJ WPIS . Napisałam już tyle , że dalszy wpis nie ma sensu . Obawiam  się , ze należysz do tych ludzi , którzy nie chcą znać prawdy , tylko wierzą w to co chcą uwierzyć . Tak od siebie dodam tylko , że jeżeli ktoś podaje nam swoją wizytówkę , to etykieta nakazuje , żeby najpierw na nią spojrzeć , przeczytać a dopiero pózniej schować do kieszeni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba, że rozwiązanie tymczasowe  tobie odpowiada, to arbuza kup :)  Obraz jak to zrobić był w poprzednich moich wpisach :$. Korzyść będzie taka, że jeszce popitkę będziesz miała , a nawet jak dłużej potrzymasz w ustach  to i  w wino :hahaha: się zamieni. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blondi napisał:

a to tak można z buzi do buzi ? a fujj ,,,

nie przejmuj się. /sposób musisz tylko znaleźć. Moja podpowiedź : sposób usta usta tu będ zie dobry:hahaha::hahaha:. Zanim pomyślisz i spostrzeżesz się będie po wszystkim . I już !!!:hahaha::hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Blondi napisał:

Ratunku  ,,więcej już nigdy nie będę pisać o zębach,,,piszcie ile kosztuje w De zrobienie jednego zęba???

ktoś coś wie? albo słyszał?  

A widzisz karma wraca .:d Było się naśmiewać z naszych , co drugich ząbków :p A tak  na poważnie idz do dentysty , zapłacisz , a w Pl wszystko oddają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz napisał:

Ale czy EKUZ też obejmuje zwrot kosztów  za dentystę? Bo nie pamiętam

Chyba w zależności co się robi bo plomby światłoutwardzalne nie są u nas refundowane to jak to zrobisz w de to i tak Ci nic nie oddają wyrwanie bez znieczulenia może refundują i zwrócą koszty @Blondi Prywatna polisa się kłania ostatnio o tym pisałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...