Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Heidi napisał:

 Jutro chyba zmiana czasu jest no nie ? Jutro będzie ciężki dzień, a jeszcze  impreza z @jolantapl. Ufff... . Dzisiaj chyba z 7 km zrobiłam z kijami, ależ dzisiaj było pięknie jesiennie. Zmykam zanurzyć się do balii, bo bramkarze mnie nie wpuszczą na imprę :|

 

Spokojnie godzinę się cofa więc o godzinkę dłużej można pospać:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Katii napisał:

Mirelka chcesz przepis  na ciasto z wisniami?zrobisz furore na pol swojego miasta .Goscie będa pchali sie drzwiami i oknami ,jednym slowem nie ogonisz sie,polecam

Poproszę, casting nadal trwa, aczkolwiek uczestników niezbyt wielu ;):d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Katii napisał:

Oczywiscie beda chwalic Cie po wszystkich odpustach:hahaha:

No z tymi odpustami to przesadziłaś...:d U nas na wsi, tfu..... w metropolii odpustów nie ma, tak więc my się z synkiem poświęcimy i sami wrąbiemy....no ewentualnie możemy poczęstować koleżeństwo z forum :d:d:d 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia ze świata bez internetu :rozpacz: Wczoraj skończył się mój polski pakiet internetowy .:rozpacz: Od rana dostaję świra i kombinuję jak zorganizować sobie tani , dobrze śmigający internet . Dobrze , że moja dobra Wróżka , wspierała mnie na duchu i służyła dobrymi radami :serce: bo ześwirowałabym do reszty . :hahaha: Cały czas zastanawiam się jak to możliwe ,że w dzisiejszych czasach żyją jeszcze opiekunki , które nie potrzebują internetu ( u mojej pop od 2 lat są opiekunki O.o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, violka napisał:

Pozdrowienia ze świata bez internetu :rozpacz: Wczoraj skończył się mój polski pakiet internetowy .:rozpacz: Od rana dostaję świra i kombinuję jak zorganizować sobie tani , dobrze śmigający internet . Dobrze , że moja dobra Wróżka , wspierała mnie na duchu i służyła dobrymi radami :serce: bo ześwirowałabym do reszty . :hahaha: Cały czas zastanawiam się jak to możliwe ,że w dzisiejszych czasach żyją jeszcze opiekunki , które nie potrzebują internetu ( u mojej pop od 2 lat są opiekunki O.o)

@violka wróciłaś z odwyku ( od internetu)?!!! :d:całus: Do świata żywych, do nas!!! :serce: SZykowała się imprezka, ale wszyscy gdzieś poznikali :płacz: Serduszko, jak to dobrze, że jesteś :całus:  No to pląsamy :d

 

 

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, violka napisał:

Cały czas zastanawiam się jak to możliwe ,że w dzisiejszych czasach żyją jeszcze opiekunki , które nie potrzebują internetu ( u mojej pop od 2 lat są opiekunki O.o)

@violka to możesz sobie wyobrazić jakiej klasy one są :oO.oxd. Wal o podwyżkę !!! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha .ha....Niemiecki sprawdzają przy rekrutacji. Niech sprawdzają czy opiekunka umie tel obsługiwać !!! Wal o podwyżkę przez duże W :d, na fajki będzie, na wódkę będzie  i  na odpust. My wypalimy fajki, wypijemy wódkę, a pukawkę kupisz dla poprzedniczki/zmienniczki :d. Niech się puknie:d, to sztela będzie na zawsze tylko twoja  :) 

Edytowane przez Heidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

@Mirelka1965 wróciłam , tylko nie wiem na jak długo :( @Heidi podwyżkę dostałam , zanim tu przyjechałam :) ale nie miałam pojęcia , że tu nie ma internetu . Może i dobrze , bo pojechałabym gdzie indziej , a tutaj odnalazłam sztelę marzeń :serce:

Spoko, loko.....babcia internet dla ciebie zamówi i będzie git! :serce::d Miałaś być tu i teraz, w tym właśnie miejscu :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Spoko, loko.....babcia internet dla ciebie zamówi i będzie git! :serce::d Miałaś być tu i teraz, w tym właśnie miejscu :serce:

pewnie niech załatwi nasz aniołek :święty:, jak przyjedziemy na zmianę to będzi super git :całus:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Zżeram ostatnie 20 zł  >:( Bedę przez telefon ale nadal nie wiem jak uruchomić pakiet internetowy :rozpacz:

Starter ALDI TALK zakupujemy w sklepach "Aldi" koszt to 12,99 euro,karta jest nieaktywna po aktywacji mamy na koncie 10 euro.Aktywacje karty mozemy zrobić onlineklikając na link 
Registrierungsformular 
Po kilku minutach karta powinna być aktywna.Mamy trzy taryfy na internet taryfa (24 Stunden internet Flatrate ) 24 godziny za 1,99 euro limit 1 GB (30 Tage Internet Flatrate ) taryfa za 14.99 na miesiąc o limicie 5GB, lub taryfa handy-Internet-Flatrate za 7.99 na 30 dni 500MB .By aktywować taryfę na miesiąc 5GB musimy dokupić doladowanie za 5 euro.Ze strony ALDI TALK ściągamy program do swojego modemu 
Po zainstalowaniu programu w bardzo prosty sposób aktywujemy sobie pakiet którego chcemy.
 Aldi Talk - Monatsflat (30 dni za 14.99 €)
Ustawienia modemu: 
APN internet.eplus.de 
numer dostępowy *99# 
nazwa użytkownika eplus 
hasło gprs 
Uwaga: aktywacja poprzez BOK (1155) lub *121*004# poczekać na SMS z potwierdzenie  


Aldi Talk - Tagesflat (24h za 1.99€)
APN tagesflat.eplus.de
numer dostępowy *99# 
nazwa użytkownika eplus 
hasło gprs 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

http://infoneto.blogspot.de/2012/01/htt … uropa.html   wloz do sticka sim karte i powinnas miec polaczenie ze strona do rejestracji,jak nie to w kafejce lub u znajomych rodziny zarejestruj.Na karcie jest 10eur wiec na opcje do smartfona 8 eur wystarczy ale do laptopa trzeba miec 15eur na miesiac.Musisz kupic doladowanie po prostu.Wazne jest,aby nie polaczyc sie z internetem przed zamowieniem uslugi!Jak znasz jezyk to poradzisz sobie.\duuuuuzo tlumaczenia.p.s.w linku podali stare nazwy ,teraz na laptopa jest opcja internetXL za 14,99eurWitaj doloze do wczesniejszych wypowiedzi swoje "dwa grosze".

2.

Miesiac temu kupilam w Aldim Web-Stick -39,99e i starter set(sim) -12,99, potrzebne jest rowniez doladowanie ja kupilam za 14,99 XL (to co pisze Iza wyzej). Trzeba to zarejestrowac jesli nasz dostep do innego koputera to online jesli nie to telefonicznie. Potrzebny jest adres i PLZ (kod poczt) ja podalam swoje wlasne nazwisko imie i swoja date urodzenia a adres  tu gdzie pracuje.Jak juz zarejestrujesz to dalej mozna psttepowac tak. Karta sim jest z wieloma papierami w kopercie .najwazniejszy dokumet to "medion mobile mit dem Aldi Talk tarif" tam masz nr telefonu i nr karty sim. Do instalacji jest dolaczona instrukcja co po koleji nalezy zrobic( wlozyc sim do sticka stick do laptopa okno istalacji samo powinno sie otworzyc i klikasz tylko weiter.Teraz trzeba troche uwazac zeby nie wlaczyc jakiejs niewlasciwej funkcji( o tym tez Iza pisze). Jak juz sterowniki w twoim kompie zainstaluja sim z nr. telefonu otworzy Ci sie okno Medion mobile i tu po kolei z instrukcja zainstalujesz (uwaga na kolko  z czerwonym znakiem -nie ruszaj)wsio najpierw PIN i jednoczesnie 3 male okienka :meine tarif,gutchaben aufladen i flatrates buchen. Otwierasz ostatnie i ustawiasz taryfe za 14,99 na 30 dni  potem klikasz na srodkowe (guthaben aufladen) i wpisujesz 16sto cyfrowy kod z doladowania, zatwierdzasz. Ja weszlasz ponownie na meine tarif zeby sprawdzic czy dobrze  sie ustawilo. Jesli jest ok. zamykasz te 3 male okienka i znow masz na pulipicie verbindungasistent. Wyswietli Ci sie twoja aktualna taryfa i dostaniesz SMS od kiedy dziala. DOPIERO TERAZ mozesz kliknac w to kolko z lewej strony (z czerwonym znakiem) jak net sie uruchomi bedzie zielone z podladem ile masz na koncie. 

3.

Hey  powinnas uwazac zeby nie kliknac w to duze kolko z czerwonym znakiem zanim nie dostaniesz sms.Chyba piszesz z Polski prawda?Wejdz sobie na strone ALdi Talk Medion Mobile jesli masz tlumacza w necie to wlacz i masz wsio po polsku, albo po niemiecku jak chcesz. A teraz pod jaki numer masz zadzwonic - na duzej karcie gdzie jest przyklejona twoja sim jest nr pod ktory sie dzwoni zeby  zarejestrowac  0,60e za rejestracje. 

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Starter ALDI TALK zakupujemy w sklepach "Aldi" koszt to 12,99 euro,karta jest nieaktywna po aktywacji mamy na koncie 10 euro.Aktywacje karty mozemy zrobić onlineklikając na link 
Registrierungsformular 
Po kilku minutach karta powinna być aktywna.Mamy trzy taryfy na internet taryfa (24 Stunden internet Flatrate ) 24 godziny za 1,99 euro limit 1 GB (30 Tage Internet Flatrate ) taryfa za 14.99 na miesiąc o limicie 5GB, lub taryfa handy-Internet-Flatrate za 7.99 na 30 dni 500MB .By aktywować taryfę na miesiąc 5GB musimy dokupić doladowanie za 5 euro.Ze strony ALDI TALK ściągamy program do swojego modemu 
Po zainstalowaniu programu w bardzo prosty sposób aktywujemy sobie pakiet którego chcemy.
 Aldi Talk - Monatsflat (30 dni za 14.99 €)
Ustawienia modemu: 
APN internet.eplus.de 
numer dostępowy *99# 
nazwa użytkownika eplus 
hasło gprs 
Uwaga: aktywacja poprzez BOK (1155) lub *121*004# poczekać na SMS z potwierdzenie  


Aldi Talk - Tagesflat (24h za 1.99€)
APN tagesflat.eplus.de
numer dostępowy *99# 
nazwa użytkownika eplus 
hasło gprs 

OMG O.o Jakbym czytała po chińsku :rozpacz::hahaha: Potrzebny mi facet :rozpacz: Natychmiast :rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

OMG O.o Jakbym czytała po chińsku :rozpacz::hahaha: Potrzebny mi facet :rozpacz: Natychmiast :rozpacz:

Czytaj następne, będzie łatwiej

4. 

Najpierw wbijam doąłdowanie a taryfe potem ,jak juz mam dobrze ustawioną to zamykam calkiem okno i za jakies 5 min włączam z powrotem-pokazuje mi sie napis w rogu 30tage i sms przychodzi.Wtedy dopiero włączam net/czerwone kółko/Powiem tez ,że na koncie musi byc minimum 16euro bo podczas tych operacji ustawiania taryfy zjada centy,a żeby było na 30 dni musi byc 15 na koncie!!!

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...