Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Łukasz napisał:

Witam i pozdrawiam wszystkie szczęśliwe opiekunki,haha:love: Też na urlopie w Badenii jestem, jutro pomyję okna u dziadka i u siebie, bo od śmierci żony pdp,nikt ich chyba nie mył. Ręce mi nie odpadną,poza tym lubię czystość, chociaż nie jestem pedantem. A joluś z pl., to fajnie Ci się trafiło,słonko:love:Wszystkim. życzę spokojnej nocy:love::spioch: a niebawem będę abdykował z poprzedniego królestwa i aplikował na króla Łukasza I Badeńskiego:płacz::d

Witaj @Łukasz dobrze ,że chociaż na chwilunię udało Ci się tu zajrzeć.A promyczek jeden Ci jutro podeśle,żeby Ci się te okienka dobrze myło:serce: nie masz okna na świat w postaci internetu to chociaż przez te czyste  umyte przez Ciebie okienka będą promyczki słońca do Was do domu zaglądać:love:

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieeeeeń dooooobry Opiekunkowo :serce: Nasza królewna po ciuchutku :kawa: przygotowała, a ja za to będę głośno ją siorbała :d Wczoraj przyszło na Kaszuby spóźnione Babie Lato :love: Więc nareszcie północna Polska też może cieszyć się ciepełkiem :d Życzę Wam razem z Louisem miłego i pogodnego dnia :serce:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za napój bogów. :)

Tutaj mam naprawdę piękne babie lato. Od kilku dni jest ciepełko, szkoda że tylko kilka godzin dziennie. A pasma babiego lata lecą leniwie i oplatają wszystko co spotkają na swojej drodze. Jeszcze cztery dni i będzie niestety zimniej. Ale co mi tam, jeszcze 10 dni i do domciu. :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Dziękuję za napój bogów. :)

Tutaj mam naprawdę piękne babie lato. Od kilku dni jest ciepełko, szkoda że tylko kilka godzin dziennie. A pasma babiego lata lecą leniwie i oplatają wszystko co spotkają na swojej drodze. Jeszcze cztery dni i będzie niestety zimniej. Ale co mi tam, jeszcze 10 dni i do domciu. :d

A ja jak tylko jestem w de to mam ciepełko żadnego deszczu nie widać na horyzoncie:p mi jeszcze 13 dni zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A ja tradycyjnie z innej beczki....hi, hi, hi....:d Znacie owoce pigwowca? Przetwarzacie? A jeśli tak, to co z niego robicie? Nie będę pierwsza zaczynać. Poczekam jak się dyskusja rozwinie i....wtedy mój wtręcik....:d

Znamy :d Posiadamy :d I właśnie od kilku dni się zastanawiamy czy można je przezimować tak , żeby sobie sięgać od czasu do czasu po świeżą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Z pigwowca najlepsza nalewka. :)

Ja nie piję alkoholu, więc dla mnie soczek, dodany do herbatki jest przepyszny !

 

 

Hi, hi, hi.... ja też nie piję alkoholu :d Serio! I wcale nie taka nienormalna jestem :cool: Ja po prostu nie lubię mieć kaca :święty: Ale naleweczka to medykament jest ;) I produkuję te naturalne leki z czego się da :d I pigwowcówkę robię i soczek do herbatki też. Pycha!!! Właśnie otworzyłam świeżą butelkę i piję, niedość, że herbata z kwiatów czarnego bzu to jescze z dodatkiem soku pigwowcowego :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Znamy :d Posiadamy :d I właśnie od kilku dni się zastanawiamy czy można je przezimować tak , żeby sobie sięgać od czasu do czasu po świeżą 

Ja też posiadam i dzisiaj będę zrywać i przerabiać. Przepisów jest mnóstwo, ale ja tylko soczek i nalewkę robię. No i jeszcze trochę konfiturki. A macie krzak pigwowca, czy drzewko pigwy?

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Ja też posiadam i dzisiaj będę zrywać i przerabiać. Przepisów jest mnóstwo, ale ja tylko soczek i nalewkę robię. A macie krzak pigwowca, czy drzewko pigwy?

Ja mam drzewko , ale takie niskopienne ( może to krzak :hahaha: )   To moje coś przywiozłam z De i się pięknie tu zaaklimatyzowało :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Ja mam drzewko , ale takie niskopienne ( może to krzak :hahaha: )   To moje coś przywiozłam z De i się pięknie tu zaaklimatyzowało :d

Kwitnie tak pięknie na koralowo? I małe kuleczki ma? To pigwowiec. A jak na pniu to pigwa. Owoce wielkości i kształtów jak jabłko lub gruszka. I pigwa nie ma tego aromatu i smaku jak pigwowiec. W ubiegłym roku jesienią byłam w DE i miałam możliwość przerabiania obu owocków. Masakryczne ilości.i pigwy i pigwowca O.o:płacz: Znosili mi Niemcy z całej wsi zbiory ze swoich ogrodów :hahaha: Paluszki od obierania miałam zmasakrowane. Znajomy nawet specjalnie nozyk przyciął celem sprawniejszej i łatwiejszej pracy :rozpacz:  Całe szczęście, że byłam autkiem, bo nie wiem jak bym te ilości soku zapasteryzowanego i konfiturki do domku dostarczyła :święty: A tak, mogę się delektować do woli. I naleweczką, i soczkiem, i konfiturką :d Ale w tym roku mam do dyspozycji niewiele owocków :hahaha: Jedyna pociecha, że się nie narobię :święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ja też posiadam i dzisiaj będę zrywać i przerabiać. Przepisów jest mnóstwo, ale ja tylko soczek i nalewkę robię. No i jeszcze trochę konfiturki. A macie krzak pigwowca, czy drzewko pigwy?

Ja mam drzewko ale dopiero ma 2 latka i jeszcze mi nie zaowocowało ale już 2 razy kwitło na wiosnę tylko owoce albo się nie zawiązały albo opadły malutkie:( więc z przetworów na razie nici:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

Ja mam drzewko ale dopiero ma 2 latka i jeszcze mi nie zaowocowało ale już 2 razy kwitło na wiosnę tylko owoce albo się nie zawiązały albo opadły malutkie:( więc z przetworów na razie nici:)

Joluś posadź krzaczek w ogródku w słonecznym miejscu. Będzie więcej owocków i więcej smaku :d W celu tym musisz udać się na kradzież gałązki ( wiadomo wszystkim, że kradzione lepiej się aklimatyzuje ;))  i tę gałązkę kradzioną zasadzić. Trzy-cztery lata poczekać i owocki zbierać. I przerabiać. I delektować się produktami wszelakim w zaciszu domowym :d Abo krzaczek zakupić i już w następnym roku mieć zbiory i robotę hi, hi, hi...:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Joluś posadź krzaczek w ogródku w słonecznym miejscu. Będzie więcej owocków i więcej smaku :d W celu tym musisz udać się na kradzież gałązki ( wiadomo wszystkim, że kradzione lepiej się aklimatyzuje ;))  i tę gałązkę kradzioną zasadzić. Trzy-cztery lata poczekać i owocki zbierać. I przerabiać. I delektować się produktami wszelakim w zaciszu domowym :d Abo krzaczek zakupić i już w następnym roku mieć zbiory i robotę hi, hi, hi...:d

Podaj adres to ja na zbiory przyjadę a nie po jakąś gałązkę i jeszcze 3-4 lata czekać no no :płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak babcię szykowałam do snu to zapytała jak mam na imię więc jej powiedziałam a potem padło pytanie jak się nazywam i nastała chwila konsternacji i wahania z mojej strony bo nie chciałam,zeby babcia mnie rozśmieszyła a sobie języczek powyginała ale grzecznie wyrecytowałam to moje nazwisko z którym i w Polsce są problemy babcia na mnie spojrzała i powtórzyła bezbłędnie:o co inteligencja to inteligencja babcia nauczycielką była i 3 jezyków uczyła i jeszcze nimi włada bo czasami słyszę jak coś mówi nie po niemiecku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolantapl. napisał:

Wczoraj jak babcię szykowałam do snu to zapytała jak mam na imię więc jej powiedziałam a potem padło pytanie jak się nazywam i nastała chwila konsternacji i wahania z mojej strony bo nie chciałam,zeby babcia mnie rozśmieszyła a sobie języczek powyginała ale grzecznie wyrecytowałam to moje nazwisko z którym i w Polsce są problemy babcia na mnie spojrzała i powtórzyła bezbłędnie:o co inteligencja to inteligencja babcia nauczycielką była i 3 jezyków uczyła i jeszcze nimi włada bo czasami słyszę jak coś mówi nie po niemiecku:)

No patrz pani:d To jeszcze inteligentni Niemcy żyją? I w pałacach nie mieszkają? Szok! O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...