Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Tylko współczuć :hahaha:  Na temat niemieckiej służby zdrowia mam swoje zdanie: jest w stanie wykończyć nawet zdrowego i młodego :rozpacz: Poznałam paru Niemców z różnymi przypadłościami i lekarzy z różnymi stopniami zaangażowania lecz nikt z nich nie pomyślał że zmiana nawyków żywieniowych może wiele schorzeń złagodzić, a nawet wyleczyć. Tylko po co? Lekarz ma zarobek, koncerny farmaceutyczne też, pflegedienst to lepiej nafaszerować pacjentów tabletkami. I tak się to kręci :rozpacz: Ludzie z cukrzycą opychają się białym pieczywem i do wszystkiego Schlagsahne bo potem tableteczka albo szpryca i szlus. Ludzie z miażdżycą i wysokim cholesterolem tłuszcz do wszystkiego. I holendese i masło i beszamel a na dodatek wszystko z puszki albo z kartonów,  wysoko przetworzone z dodatkami w postaci tych e-coś tam,  emulgatorów, wzmacniaczy itd itp. Masakra! A jak ktoś chce coś normalnego i świeżego przygotować to zdziwko. No ale to podobno cena wysoko rozwiniętych cywilizacji :rozpacz:

 

A u mojej ulubionej babci było całkiem inaczej uwielbiała moje naturalne gotowanie a i do zdrowia trochę doszła przy mnie ale co tam co tam kogo to obchodzi ha ha

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jolantapl. napisał:

To ja Was Wszystkich na dobrą kawę zapraszam i do tego ciasto ,albo lody.Zdecydowanie wolę kawę zaparzyć,ugotować coś lub upiec niż popisywać się moją nie znajomością niemieckiego ha ha trzeba czymś narabiać braki ha ha

Jakie braki? Ja przynajmniej ich nie dostrzegam :d Chyba że ślepa jestem. A za :kawa: dziękuję, pyszna jak zwykle jest, lody czekoladowo waniliowe wsuwam, zaraz zabiorę się za ciacho...za ciastko bo nasze ciacho zaginęło na stel marzeń  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Jakie braki? Ja przynajmniej ich nie dostrzegam :d Chyba że ślepa jestem. A za :kawa: dziękuję, pyszna jak zwykle jest, lody czekoladowo waniliowe wsuwam, zaraz zabiorę się za ciacho...za ciastko bo nasze ciacho zaginęło na stel marzeń  ;)

Ha ha ładna mi to stela marzeń ha ha a właściwie to co Ty @Mirelka1965 tak często @Łukasza wspominasz czyżbyś w znajomości języka chciała się z nim zmierzyć? ha ha

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrót z artykułu, który dzisiaj wpadł mi w ręce NATURALNE ŚRODKI   NA ZAPARCIA :

1.Rodzynki- zawierają dużo blonnika, który pobudza prcę jelit. Należy je zalać na noc wrzątkiem, zaś rano zjeść rodzynki, a wodę wypić

2. Siemie lniane -  łyżkę siemienia zalewamy wrzątkiem i czekamy 2 godziny . Powstałą papkę przyjmujemy codziennie przed snem

3. suszone daktyle i śliwki-  znane są ze swoich własciwości przeczyszczających. /można je jeść bezpośrednio lub po namoczeniu w wodzie.

4. nasiona słonecznika- tak jak pestki dyni zawierają dużo blonnika. Dzięki temu zwiększają masy kałowe i pobudzają perystaltykę jelit.

NATURALNE ŚRODKI NA WZDĘCIA:

1. Koper włoski i mięta - wiatropędne zioła pomogą jelito w pozbyciu się gazów

2. Bazylia- dodawana do potraw wspomaga układ trawienny, zapobiega skurczom żołądka i pobudza wydzielanie soku żołądkowego

3. Imbir - wiatropędne działanie , 4-6 plasterków korzenia imbiru zalać gorącą wodą + miód +cytryna. Parzyć 10 minut

4. Kminek - dodawać do potraw wzdymających(np. z kapusty). Ziarna można żuć lub zrobić z nich napar

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi przenieś swojego posta do tematu zaparcia,który założyła wczoraj @erika Wiem ,że ja tem temat wywołałam i to jeszcze w rozmowach przy kawie ale najlepiej jak takie posty znajdują się w opowiednim temacie bo jak ktoś będzie zainteresowany to nie będzie tego szukał w rozmowach przy kawie tylko w odpowiednim temacie.Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

tak się zagalopowałam , że jestem z tym tematem przy kawie. Zupełnie nietrafione miejsce . Wybaczcie.

może administrator usunie.plis....

 

Napisz tylko ,żeby moderator przeniósł Twojego posta i wszystkie inne dotyczące problemu zaparć do odpowiedniego tematu napisz mu na priv myślę,że chętnie to zrobi.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam artykuły na  gdziepolek Tam jest sporo ciekawych informacji o przyczynach różnych dolegliwosci, porad co zrobić zeby sobie pomóc oraz jakie sa skutki różnych działan badź ich braku. Naprawdę sporo różnorodnych tematów z którymi an co dzien my kobiety i nie tylko się borykamy. warto poczytać. Ja trafiłam wczoraj na temat trawienie i układ pokarmowy. Na dole strony jest odnośnie wspomnianego tu problemu zaparć. 

 

Edytowane przez Gabrynia
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolantapl. napisał:

Ha ha ładna mi to stela marzeń ha ha a właściwie to co Ty @Mirelka1965 tak często @Łukasza wspominasz czyżbyś w znajomości języka chciała się z nim zmierzyć? ha ha

 

Hi, hi....zazdrosna? Miałam dzisiaj ogłosić poszukiwania @Blondi bo też coś zniknęła. Może szukasz nie tam gdzie trzeba? :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Hi, hi....zazdrosna? Miałam dzisiaj ogłosić poszukiwania @Blondi bo też coś zniknęła. Może szukasz nie tam gdzie trzeba? :p 

Poszukaj @erika już coś napisała w tym temacie ha ha a @Blondi pojawia się i znika i znika ale zagląda tu do nas to nie ma co się o nią martwić na razie ha ha

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolantapl. napisał:

Poszukaj @erika już coś napisała w tym temacie ha ha a @Blondi pojawia się i znika i znika ale zagląda tu do nas to nie ma co się o nią martwić na razie ha ha

No bo brakuje mi tych pozytywów i tych reisów i malen i w ogóle... Taka piosenka była o pojawia się i znika i ktoś miał na je punkcie bzika :cool: To ty? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jolantapl. napisał:

Poszukaj @erika już coś napisała w tym temacie ha ha a @Blondi pojawia się i znika i znika ale zagląda tu do nas to nie ma co się o nią martwić na razie ha ha

kobieto w nałóg wpadłaś z tym haha ? :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mirelka1965 napisał:

No bo brakuje mi tych pozytywów i tych reisów i malen i w ogóle... Taka piosenka była o pojawia się i znika i ktoś miał na je punkcie bzika :cool: To ty? ;)

Może i ktoś ma kto ją tam wie.a pojawiał się i znikał to chyba Józek nie daruje Ci tej nocy.

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolantapl. napisał:

Już się tłumaczę nie potrafię w inny sposób wyrazić moich emocji a dostępu do ikonek nie mam bez ha ha ha obiecuję więcej nie będę jak Ci to tak bardzo przeszkadza.

@jolantapl. ty się nie tłumacz bo tylko winny się tłumaczy. A ty winna niczemu nie jesteś! Każdy WIELKI CZŁOWIEK ma manierę charakterystyczną dla siebie i to twoje ha,ha to taka maniera właśnie jest :d. Czyli jesteś ?...... Tak. Otrzymuje pani główną wygraną w tym quizie xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolantapl. napisał:

Już się tłumaczę nie potrafię w inny sposób wyrazić moich emocji a dostępu do ikonek nie mam bez ha ha ha obiecuję więcej nie będę jak Ci to tak bardzo przeszkadza.

A tam sie tłumaczyć , inni mają ikonki i do tego wstawiają jeszcze haha albo hihi głupawe .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolantapl. napisał:

I pewnie nagrodę jeszcze chcesz ? ha ha hi hi

Hi, hi, ha, ha no jasne! Bo ja tak ci tej maniery zazdrościłam że sobie swoją wymyśliłam :d Jak rano :kawa: postawisz to się o nagrodę nie będę dopominać :p

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc Wszystkim bez wyjątku i tym co ikonki mają i tym z hi hi i ha ha piszcie sobie co chcecie i jak chcecie mi to nie przeszkadza.Dziękuję @Violka już nawet wiem co mi się przyśni bo tą piękną piosenką rozbudziłaś moją wyobrażnie .Przyśni mi się stela marzeń ha ha a tymczasem dojadam jakiś wyschnięty kawałek ciasta,żeby córka nie zarzuciła mi,że jedzenie marnuję bo tu nawet jeden okruch z chleba wyrzucony to już marnowanie jedzenia ha ha To się nazywa czuć się jak u siebie w domu no ale córka tego nie powiedziała hm a tak apropo córki to mnie dzisiaj już 2 razy zeżliła no i jak tak dalej pójdzie to ja zadzwonić do firmy i im powiedzieć o pewnych okolicznościach i prosić ,żeby ze 100 euro za zlecenie dorzucili bo nie tak miało być i wtedy to ona sie chyba popłacze z rozpaczy jak ją firma ze 2,3 stówki więcej skasuje .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jolantapl. napisał:

Dobranoc Wszystkim bez wyjątku i tym co ikonki mają i tym z hi hi i ha ha piszcie sobie co chcecie i jak chcecie mi to nie przeszkadza.Dziękuję @Violka już nawet wiem co mi się przyśni bo tą piękną piosenką rozbudziłaś moją wyobrażnie .Przyśni mi się stela marzeń ha ha a tymczasem dojadam jakiś wyschnięty kawałek ciasta,żeby córka nie zarzuciła mi,że jedzenie marnuję bo tu nawet jeden okruch z chleba wyrzucony to już marnowanie jedzenia ha ha To się nazywa czuć się jak u siebie w domu no ale córka tego nie powiedziała hm a tak apropo córki to mnie dzisiaj już 2 razy zeżliła no i jak tak dalej pójdzie to ja zadzwonić do firmy i im powiedzieć o pewnych okolicznościach i prosić ,żeby ze 100 euro za zlecenie dorzucili bo nie tak miało być i wtedy to ona sie chyba popłacze z rozpaczy jak ją firma ze 2,3 stówki więcej skasuje .

I tak trzymaj! Niech płacą i płaczą! Dobrej nocy :serce: Opiekunkowo do łóżeczek Abmarsch! !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jolantapl. napisał:

I pewnie nagrodę jeszcze chcesz ? ha ha hi hi

No widzisz , nie pomyślałaś a przecież można też hihać i nie bedą teraz się czepiać . urozmaicenie jest . Do haha dodasz hihi i już inaczej wygląda a jeszcze jakby hehe do tego dostawić ?  Jak szaleć to szaleć , uśmiać się , że hoho..uhaha..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...