Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Łukasz napisał:

Blondi,jutro Ci wyślę:hahaha:a rano jadę, domyślisz się gdzie. Opiekunowie też mają klawe życie w PL:hahaha:

Dobranoc Wszystkim:love::spioch:

Ja jestem skarbnica wiedzy?:hahaha: wiem ,wiem-buziol :love: spadaj spać hahaha ale o tej porze? jeszcze moje dziadki nie śpią,,a ja jeszcze ile mam do zrobienia:święty: 

dzisiaj przygotowywałam dla dziadka ubranko na jutro,,bo oczywiście jemu nic nie potrzeba,bo on ma czyste,,ale ja nie z tych co mnie pogonią,,wyciągnęlam takie jasne śliczne spodnie i pokazuje ,jak będzie w nich ślicznie wyglądał i się zgodził,,,:hahaha: ale dziadek mój ma piękne ubrania,,naprawdę musial się stroić wcześniej, spodni chyba z 30 par i same takie dobrej marki,gatunkowo,,do każdych spodni inny pasek,,elegant jakich mało,,lepszy od baby,,

a na ubraniach to ja się znam i do tego męskich-:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 29.06.2017 at 14:18, Blondi napisał:

@emma a gdzie Ty te testy robisz ,,wiem,że są różne kryteria,,ja kiedyś gdzies na jakiejs stronie przeszlam testy ,,teraz sobie uświadomiłam ,jak ja dawno żadnych ćwiczeń nie robilam z niemieckiego,,kiedyś non stop,,ale len totalny ze mnie się zrobił:płacz:

http://einfachso.pl/test-jezykowy-a1-b1

http://www.sprachcaffe.com/polski/study_abroad/language_test/german.htm#_

https://www.goethe.de/pl/spr/kup/tsd.html

Gdy jestem w PL chodzę na rozmowy w sprawie pracy z językiem niemieckim tam też testują. Nawet jak podany jest wyższy poziom w ofercie pracy, to wysyłam CV i oni zapraszają na testy z języka niemieckiego. Za parę dni oddzwaniają z wynikiem :p Ćwiczeń jest mnóstwo w necie, można nawet jedno, dwa ćwiczonka dziennie i już coś w głowie zostaje. Ja zauważyłam, że bardziej zwracam uwagę jakoś samoistnie ;) na gramatykę, gdy ktoś mówi i gdy ja mówię. Mam jeszcze naleciałości starych nawyków, jednak już je zauważam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@emma bardzo, bardzo, bardzo Ci dziękuję za te linki.

Coś sobie sprawdziłam i choć wynik uważam za zbyt wysoki jak dla mnie to jednak humorek mi się poprawił.:hahaha:

i oby tak dalej

31 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@emma bardzo, bardzo, bardzo Ci dziękuję za te linki.

Coś sobie sprawdziłam i choć wynik uważam za zbyt wysoki jak dla mnie to jednak humorek mi się poprawił.:hahaha:

nie ma sprawy, co jakiś czas można sobie wyszukać w google test z języka niemieckiego lub ćwiczenia z języka niemieckiego i coś porobić. Ja czasem nie rozumiem jakiegoś słowa, to sprawdzam w słowniku, zapisuje i główka pracuje :) Szkoda, że niektóre rzeczy ulatują, ale z językami tak jest trzeba ciągle coś - co nie co- robić.

Edytowane przez emma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobudka moi mili.... kawusia :kawa: stygnie... walcze teraz tu, gdzie jestem z mrowkami... z tarasu pchaja sie prosto do domu... takie malusienskie jak igla od szpilki, czaene... lapki nastawiane i cholera nie dziala.... poradzcie cos....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bladym świtem przed piątą rano obudziło mnie walenie w żaluzje u sąsiadów. Pewnie jakiś balangowicz kluczy zapomniał. :hahaha:

Nie szkodzi, :kawa: wypita, a właściwie :kawa::kawa: kawki a zmotywowana przez @emma od rana uczę się niemieckiego. Trafiłam na fajne filmiki Agnieszki Drummer. W ogóle to lubię korzystać z różnych źródeł do nauki bo czasem coś wiem i tylko uzupełniam wiadomości, a czasem słucham i niewiele znam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie poszlam na latwizne i przeniosla sie do drugiego pokoju, gdzie nie ma mrowek... dzis bedziemy z Bogdanem przestawiac to lozko i odwalac spod niego wykladzine dywanową i patrzec co tam sie dzieje. w piwnicy stoi jakis spray Wandal na mrowki... popryskamy i moze cos to pomoze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrówy, pozbyłam się ich. "Moje" wyłaziły stadnie o określonej godzinie więc zmiatałam szczotką w jedno miejsce i deptałam do skutku. Oczywiście trutka wyłożona ale trzeba dużo czasu by zadziałało. O wiele szybciej zadziała jak znajdziesz ich gniazdo i poza wysypaniem trutki wlejesz im rozpuszczoną do środka. Piszesz o sprayu, on właśnie tak powinien zadziałać.

Powodzenia w walce. :)

Proszek do pieczenia je zniechęca ale nie zabija. Chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Proszek do pieczenia je zniechęca ale nie zabija. Chyba...

@Maria Jolanta i dobrze ,że je zniechęca ,,co by było, jakby porosły od proszku do pieczenia,,giganty":płacz: tak jak ciasta w piekarnikach? a na zewnątrz był już prawie taki sam piekarnik,,,:hahaha:

Moja ukochana niedziela:płacz::święty: biją moje ulubione dzwony kościelne,na dworze pada i 15 stopni,trzeba poszukać sobie jakiejś rozrywki,,na resztę dnia,,:love::serce: bo narazie się opindalam równo,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piąty dzień deszczu oraz temperatury poniżej myślałam, że będę uwielbiać taką pogodę po 37 stopniowych upałach, jednak z biegiem dni mój stosunek do pogody się zmienia ;)

Owocnego wkuwania Forumowicze :) 

11 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

zmotywowana przez @emma od rana uczę się niemieckiego

szacun za zawziętość do nauki. Ciesze się, że czasem się przydaję na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...