Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jolantapl. napisał:

@Maria Jolanta ale te ciasto to dość spore wychodzi ja bym musiała to tydzień jeść z moją babcią albo sasiadów na tą ucztę ciastową zaprosić.Może upiekę w domu przed wyjazdem to chociaż spróbuje czy dobre bo ciasta na którym jest budyń jeszcze nigdy nie piekłam:serce:

Ja lubię cisto z budyniem bo kremy są dla mnie za ciężkie. Wcisnęłam prawie tyle ile w przepisie do keksówki ( 30x12 cm ) ale była na full. Ja wolę zrobić więcej i mrożę po 2-3 kawałki a za tydzień albo dwa jak znalazł bo jeść to samo ciasto przez kilka dni to nie dla mnie. Wolę jak zjem 2-3 dni a potem następne albo jakieś z zamrażalnika to piec nie muszę. :d

Moja teściowa miała zwyczaj piec jednego dnia kilka ciast i zamrażać. Jak wpadali goście to za godzinę miała już ciasto i to kilka rodzajów ciasta. Full wypas. :d

 

42 minut temu, Łukasz napisał:

oj tam, oj tam, od razu gruby. .lekko otyły:( zawsze miałem problem ze skokiem przez kozła, albo cuś tam se potłukłem albo na głowę wylądowałem:hahaha:

I to Ci zostało.:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz napisał:

oj tam, oj tam, od razu gruby. .lekko otyły:( zawsze miałem problem ze skokiem przez kozła, albo cuś tam se potłukłem albo na głowę wylądowałem:hahaha:

:hahaha::hahaha::hahaha:ale za to w innym sporcie jesteś górą:hahaha::love:

Też lubię wszystko z budyniem:p co by nie było,,:hahaha:mniam mniam

Przyszły jakieś niezadowolone chmury do nas ,,ale zaraz znikną,,nie wiem czemu nie chcą tutaj trochę poszaleć,,góry dookoła mam i one są przyczyną,tego że tak gorąco,,nikogo nie chcą przepuscić bez przepustki ,,,:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasto pycha ale za mało budyniu jednak. Następnym razem zrobię 1 litr budyniu a ciasto podzielę na 2 części ma spód i na górę. Wiórków kokosowych już nie mam, ale mogę coś pokombinować np. z dżemem albo jabłkiem.

Jesssooo. Lecę jeszcze kawałek zjeść. :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie skwar,,,36 stopni w cieniu,,hahahha :hahaha:

nie wychodzę spod prysnica ,,nie ma innej rady ,,:płacz: mam przerwę i siedzę prawie jak plażowiczka,tylko otoczenia nie mam plażowego:rozpacz: skargę trzeba napisac,,że mam focha na pogodę:hahaha:

Ale nie ma deszczu to nie,:hahaha:,a ja się zaraz wystroję na popołudniową kawkę,:kawa:,jeszcze pare kiecek mam do przymierzenia,,będe cala heppi do momentu kiedy zrobi się za gorąco,,:płacz: a potem przebieranko i poleci sukieneczka dyżurna -którą najlepiej lubię,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Budyń  to na oko, mleka mniej niż w przepisie. Ja dałam niecałe 2 opakowania ( każde niby na 0,5 litra ) na jakieś 500-600 ml. Na litr mleka - 3 budynie.

Kruchy spód najprostszy - 0,5 kostki masła, 2 i 1/3 szkl. mąki, 2 jajka, 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia i 3 łyżki cukru. Podpiec w 200 stopniach 10 minut. Na to gotowy gorący budyń i piankę kokosową. Do piekarnika na 180 stopni na 40-50 minut. Pianka się ładnie zapieka ale to nie jest beza ! Ja do pianki daję mniej cukru, można dać więcej to będzie lepsza.

Edit. spód siekamy razem i zagniatamy dodając 2-3 łyżki wody żeby się lepiło.

 

Dziekuje :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy dzień za sobą,,prawie ,,u mnie nic się nie zmieniło smaży jak na patelni,,a dziadki pogonili synka do ogrodu robić:rozpacz: niech nie  myślą,że ja pójdę pomagać ,,hahahha ja nie  z tych,,,wariatów,,,:płacz: a na słoncu teraz z 40 stopni,, 

ja się chłodzę u siebie i nabijam prąd,,no może i nabijam,ale nie mogę się wykonczyć bo powinnyśmy miec jakies przyzwoite warunki ,,w domku są wentylatory i jest wszystko,,a jak tu jest nawet nasz dom tymczasowy to też powinno być zapewnione jakieś chłodzenie,,pamiętam jak przez miesiać smażyło na Bawarii i zero czegokolwiek do schłodzenia,,przeżyłam ten miesiąc ale zaznaczylam -nigdy więcej bunkru i takich warunków w upał,,no i się pożaliłam i ponarzekałam,,sobie :hahaha: może jakieś foszki już mam:hahaha:

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Całkiem fajne sugestie znalazłam na FB, jak znaleźć Polaka w DE.

Koszulka z napisem ? niespecjalnie, gazeta ? też nie. Ale płócienna torba z polskim napisem - TAK.

Muszę sobie jakąś kupić w kraju albo przynajmniej zamówić nadruk. :d

 

Dobrze ,że nie  torba z napisem Biedronka-albo Żabka :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo,              ,Zapakuj Mnie :hahaha:" - Chętnie"                                                                            ,, Chwila dla Ciebie"- ,,Potem moja kolej"    ,,Co się gapisz' - Ubierz okulary"

co my tutaj wymyślamy,,wkręciłas mnie  @Maria Jolanta

 

                           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość aga napisał:

Dziekuje :d

Przepis na pyszne ciasto w dodatku zawsze sie udaje .

25 dkg maki

15 dkg cukru 

 1 jajko

1/2 paczki proszku do pieczenia .

Ubić wszystko dodac mąke wygnieść i wykleić cała tortownice łącznie z brzegami .

Jabłka obrać , wydrążyć środek i ułożyć w tortownicy dość szczelnie  ( taka rurka jest do drązenia jabłek )

A teraz budyń:

3/4 l  śmietany 1 budyń  śmietankowy z cukrem , 1 cukier waniliowy  . Budyn gotować garnek w garnek to sie nie przypali .

Zalać tym budyniem ułozone jabłka w tortownicy szczególnie uważać zeby te wydrążone otwory były pełne budyniu. Piec w tem  175 st.C  około 70 min. Obserwować jak ładnie sie przypiecze tzn. że dość .Zostawić w piekarniku na okolo poł godziny  oczywiscie uchylić drzwiczki . Najsmaczniejsze jest  na nastepny dzień. Jabłka są przepyszne w dodatku w smaku nie przypominaja jabłek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gość aga napisał:

Przepis na pyszne ciasto w dodatku zawsze sie udaje .

25 dkg maki

15 dkg cukru 

 1 jajko

1/2 paczki proszku do pieczenia .

Ubić wszystko dodac mąke wygnieść i wykleić cała tortownice łącznie z brzegami .

Jabłka obrać , wydrążyć środek i ułożyć w tortownicy dość szczelnie  ( taka rurka jest do drązenia jabłek )

A teraz budyń:

3/4 l  śmietany 1 budyń  śmietankowy z cukrem , 1 cukier waniliowy  . Budyn gotować garnek w garnek to sie nie przypali .

Zalać tym budyniem ułozone jabłka w tortownicy szczególnie uważać zeby te wydrążone otwory były pełne budyniu. Piec w tem  175 st.C  około 70 min. Obserwować jak ładnie sie przypiecze tzn. że dość .Zostawić w piekarniku na okolo poł godziny  oczywiscie uchylić drzwiczki . Najsmaczniejsze jest  na nastepny dzień. Jabłka są przepyszne w dodatku w smaku nie przypominaja jabłek. 

Przepraszam ,  15 dkg masła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...