Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Leniwego ,leniwego ,,dnia,,ja już nic nie robię,,czar prysł :płacz: poprostu za gorąco,:święty:,aby obiad ,,ale żadnego pieczenia,,:płacz::hahaha: co mi przyszło ,żadnego cukierka i żadnego ciasta? wracam do normalności ,,:hahaha:

Moja babcia wylala na siebie cały swój napój i biedna szybko zmienila spodnie i powycierała ,bo cały stół , obrus mokry ,,i aby być tylko cicho aby dziadek nie uslyszał i nie zobaczył,,,no takiej babci jeszcze nie widziałam , to ten dziadek musi być nie zły kłótnik albo zadymka,,,albo babci coś się przewidziało,bo w tym wieku to każde zachowanie jest normalne,,,a mi długo nie czekac,,bym caly pokój zmieniła aby mi tylko dali do prania:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ja piekę ciasto z budyniem i pianką kokosową. Pachnie na cały dom aż nie mogę się doczekać. :d

A na obiadek rybka w cieście i ryż. Poszukam co by tu na dodatek dać bo mam szczerze dość sałaty. A co ja ? Królik jestem ????

 

Mniaaaam! Możesz podać przepis na rybkę w cieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spód kruchy lekko podpiekam, na to gęsty budyń.

Pianka: 2 jajka, 200 g wiórek kokosowych, 4-5 łyżek cukru, 100 gram roztopionego i ostudzonego masła.

Pianę z białek ubić, dodać cukier i ubić do lśnienia, potem dodać resztę, zamieszać i wylać na wierzch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Spód kruchy lekko podpiekam, na to gęsty budyń.

Pianka: 2 jajka, 200 g wiórek kokosowych, 4-5 łyżek cukru, 100 gram roztopionego i ostudzonego masła.

Pianę z białek ubić, dodać cukier i ubić do lśnienia, potem dodać resztę, zamieszać i wylać na wierzch.

 

Dziękuję! Kocham Cię! :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Spód kruchy lekko podpiekam, na to gęsty budyń.

Pianka: 2 jajka, 200 g wiórek kokosowych, 4-5 łyżek cukru, 100 gram roztopionego i ostudzonego masła.

Pianę z białek ubić, dodać cukier i ubić do lśnienia, potem dodać resztę, zamieszać i wylać na wierzch.

 

Dzień dobry cukiernikom w szczególnosci . Jak robisz kruchy spód np. na małą tortownice. Zielona jestem . Póżniej napisze przepis na ciasto ktore piekę z całymi jabłkami spisalam z innego forum i wypróbowałam . Bardzo smaczne . Teraz obiad robie i nie mogee skupić , od zapachów oczywiście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Spód kruchy lekko podpiekam, na to gęsty budyń.

Pianka: 2 jajka, 200 g wiórek kokosowych, 4-5 łyżek cukru, 100 gram roztopionego i ostudzonego masła.

Pianę z białek ubić, dodać cukier i ubić do lśnienia, potem dodać resztę, zamieszać i wylać na wierzch.

 

a gęsty budyń tzn. jaki standard to 0,5 litra mleka na 1 a ty ile dajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budyń  to na oko, mleka mniej niż w przepisie. Ja dałam niecałe 2 opakowania ( każde niby na 0,5 litra ) na jakieś 500-600 ml. Na litr mleka - 3 budynie.

Kruchy spód najprostszy - 0,5 kostki masła, 2 i 1/3 szkl. mąki, 2 jajka, 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia i 3 łyżki cukru. Podpiec w 200 stopniach 10 minut. Na to gotowy gorący budyń i piankę kokosową. Do piekarnika na 180 stopni na 40-50 minut. Pianka się ładnie zapieka ale to nie jest beza ! Ja do pianki daję mniej cukru, można dać więcej to będzie lepsza.

Edit. spód siekamy razem i zagniatamy dodając 2-3 łyżki wody żeby się lepiło.

 

Edytowane przez Maria Jolanta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...