Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Łukasz napisał:

Blondi, to fajnie, że miło dzionek spędziłaś:love: Babcia, ta moja, haha, troszkę się ożywiła, ale dalej odtrąca rękę, jak próbuje się ją karmić czy herbatkę podać. I tak opiekunkowo , mija kolejny dzień na szteli, jutro sobie policzę , który od początku mój w DE. A póki co, życzę Wam spokojnej i dobrej nocki:love::spioch:

To znów bedzie impreza z szampanem:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krzycz:płacz: budziku:święty:  ja już dawno na nogach,,ale musiałam tarasik zaliczyć:hahaha: i tego cygara odpalić,,,dobrze wpływa na skórę:święty: u mnie nic nie świeci ,,dopiero chyba chce się przedrzeć przez chmury,,ale też się cieszę:hahaha: -nie wiem z czego:płacz: chyba z pracy ,że mam i pracuję-hahahha bo to chyba lepsze ,niż szukać pracy i siedzieć bez roboty na tyłku w domu :hahaha:

Dzięki za pyszną kawusię:kawa:  @Maria Jolanta :hahaha::serce::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) dzięki za:kawa: .Miłego dnia :).

U mnie od wczoraj bociany nad moim domem krążą chyba muszę córki lepiej pilnować:hahaha: Łabądki sobie po stawie pływają wraz z 7 swojego potomstwa:) A wczoraj nad moim domem krążyła taka wypasiona awionetka już sobie pomyślałam,że to jakiś milioner mnie sobie upatrzył :hahaha: Nie poprawna marzycielka ze mnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jolantapl. napisał:

Dzisiaj mecz Polska-Rumunia na stadionie Narodowym będą emocje:)

A ja tak nie lubię meczów:rozpacz: teraz dopiero sobie uzmysłowiłam ,że mam tv w pokoju moim,,:płacz:w ogóle mnie nawet nie zachęca nic do włączenia go,,a może coś ciekawego bym sobie po niemiecku obejrzała,,ale jak zwykle brak czasu bo pedał czeka na mnie,,:hahaha:

 

dziewczynka-jedzie-na-rowerze.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz bo jesteś urodzony w czepku i masz tak klawo:hahaha: piszesz -przyszły szwestry:płacz::hahaha: oby Ciebie te szwestry nie wygryzły z posady tego leżenia:płacz: bo nie będzie 1000 euro,,:rozpacz:

Godzinę temu, Łukasz napisał:

a dziś Blondasku mecz Niemiec z San Marino, więc z dziadkami pooglądasz:płacz: często z nimi oglądałem, tylko jeden nie lubił

Nic z dziadkami nie oglądam,,:płacz: jedno mam z głowy,,:święty: ale pogoda się u mnie robi,,zaraz będzie przebieranko ,,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiowałam z FB.

 

‎Wiola Kowal‎ do Rozmowy - Praca i życie w krajach europejskich

45 min ·

Czesc! Nie chce nikogo urazic tym postem ale gotuje sie we mnie jak czytam niektore komentarze na temat pracy opiekunek!!!! Zycie w Polsce nie jest latwe jak wiekszosc z nas wie dlatego uciekamy z roznych powodow - przewaznie finansowych do Niemiec i innych krajow za praca! Oczywiscie wiekszosc z nas- poczatki bez znajomosci jezyka, zagubienie, tesknota za rodzina itd! Podejmujemy prace za 1000Euro jedzenie i spanie za darmo, przeliczamy ze to 4000zl i w zyciu z moim wyksztalceniem( o ile je mamy) w Polsce bysmy tego nie zarobili! Z dnia na dzien jestesmy madrzejsze, zapisujemy sie na rozne portale na Fb bo wieczorami nam sie nudzi i mamy w koncu kontakt z opiekunkami- mozna wymieniac sie doswiadczeniami problemami.... i informacja o zarobkach! Nagle okazuje sie ze inni zarabiaja wiecej, coraz czesciej czytamy w internecie komentarze ze My opiekunki jestesmy wykorzystywane przez Firmy, rodziny niemieckie i wogole wszystkich naokolo! Zaczynamy szukac lepiej platnej pracy, dostajemy 1300 Euro jestesmy z siebie dumne ze z moim komunikatywnym jezykiem"" ja byc, ja chciec" mamy w koncu wiecej! Wchlaniamy jak gabka informacje z internetu i stajemy sie takie same jak te inne jadowite zmije ktore nasmiewaja sie z opiekunkek ktore pracuja za 1000 eu mimo ze same nie maja duzo wiecej! Przychodzi moment ze jestesmy juz tak dlugo na stelli ze chcialybysmy w koncu pojechac do domu ale..... nie pojade bo przyjedzie inna i bedzie siedziec niewiadomo ile zabierze mi miejsce itp! Zostajemy... czesto siegamy wieczorami po alkohol bo nie dajemy juz rady, nie jestesmy juz tak flexibel jak do tej pory, podopieczni staja sie malo wazni dla nas, wmawiamy sobie ze i tak maja demencje i nic nie wiedza! Kazdy dzien dla nas jest taki sam- stajemy sie Autystami robimy i mowimy codziennie to samo przez kilka miesiecy! Przez ten czas, te kilka miesiecy posplacalysmy dlugi w polsce, wyslalysmy dzieci na studia, wyremontowalysmy mieszkanie, mamy co chcemy, nie brakuje na chleb..... mimo tego nadal narzekamy na firmy ktore nas wykorzystuja, na niemcow dzieki ktorym nasza sytuacja materialna sie poprawila itp. Szybko zapominamy o tym ze jeszcze jakis czas temu liczylysmy kazda zlotowke i pozyczalysmy pieniadze na chleb przed wyplata! Powiedzcie mi drogie Panie i Panowie ile musielibyscie zarobic zeby przestac narzekac i doceniac ta prace??? Pozdrawiam i zycze milego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej 2000 euro to może bysmy narzekali mniej a popisać sobie każdy może co myśli i czuje w danej chwili:) Bardzo mądry post tylko nie wiem na czyim przykładzie wyciągasz takie wnioski bo na pewno nie na moim.Zapomniałaś tylko dodać,że powinniśmy po rękach całować te niemieckie rodziny,że w ogóle nas tam chcą dobrodzieje nasi szanowni bo chyba nie czytasz wpisów jak w wielu przypadkach te zacne rodziny traktują opiekunów i to oni najczęsciej są najwiekszym utrapieniem i tylko przeszkadzają nam w pracy:) Miłego weekendu i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta ale się naprodukowała ,co?:hahaha: nic nowego nie napisała , napisała o sobie chyba,,,z tym alkoholem i z tym durnym FB,,narzekać narzekali i będa narzekac zawsze,,nie zmieni się ludzi,,i niech narzekają to może wtedy nie jednemu robi się lżej,,co komu do tego ,,że ktoś narzeka,,a ten co nie narzeka niech nie czyta:hahaha: zawsze się znajdzie najmądrzejsza,:święty:,nawet nie mogą się :rozpacz:  te narzekające,,,biedny los i to życie w krajach europejskich

:hahaha::hahaha::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że nie ma mnie na tym Fb to bym do tej Wioli ponarzekała ,,że spać by nie mogła ,,na poczekaniu bym wszystkie tragedie wyciągnęła z lamusa-hahahha

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

Może ta pani też podczytuje nasze forum oczywiście jako gość to sobie poczyta co o tym myślimy:)

Przecież to  @Maria Jolanta skopiowala z FB i wstawila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i odniosłam się do wpisu tej mądralińskiej bo taka to pewnie się udziela na wszystkich możliwych forach:)

A to ,że dużo opiekunów pracuje za granicą,żeby pospłacać długi i kredyty to żadna nowość i nie widze w tym nic złego.Niemcy też mają długi i kredyty.Szlak mnie trafia jak czytam takie głupoty i uogólnienia i ktoś prubuje mi wmawiać,że należę do tej cwaniackiej bandy pijaków i degeneratów ,którzy pracują za granicą.Potem Niemcy też nas za takich mają :) Ja nawet jakbym była w takiej sytuacji to za żadne skarby bym się do tego nie przyznała nawet jakby mnie kroili i solili.A  taką opinie o nas wyrabiają opiekunowie,którzy narzekają i wypłakują się do podopiecznych i ich rodzin a oni wtedy mają ich w garści i tyrają nimi jak mogą.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...