Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, geronimo napisał:

No z tym dialektem to fakt, ale nie mam raczej problemu, często są telefony z CH, kurde szwajcarski niemiecki musiałem opanować, daję rade, właśnie taki telefon przed paroma minutami miałem od kuzynki która tu była, można sobie dać radę, ja aby to pojąć to słucham radia z CH:p

Ja nie moge dobrze opanować niemiecko - niemieckiego a przez telefon....to już wogole....hardcore :haha:

Ty słuchasz radia i już opanowaleś ten szwajcarsko niemiecki a ja oglądam tv, słucham radia, przeglądam gazety a najwięcej reklamy z Rewe, Aldi, Netto i jaki głąb byłam taki jestem.....:hura:

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, geronimo napisał:

Masz racje, to dla tego pracuję jeszcze tylko do przyszłych wakacji i koniec z opieką, oddaje się swojej chorobie , najwyzszy czas pomyśleć o sobie a wszystko idzie w dobrym kierunku:d

:lanie: Nie swojej chorobie , tylko swojemu zdrowiu :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, awe59 napisał:

Ja nie moge dobrze opanować niemiecko - niemieckiego a przez telefon....to już wogole....hardcore :haha:

Ty słuchasz radia i już opanowaleś ten szwajcarsko niemiecki a ja oglądam tv, słucham radia, przeglądam gazety a najwięcej reklamy z Rewe, Aldi, Netto i jaki głąb byłam taki jestem.....:hura:

Na reklamach to tylko ceny zapamiętasz i co chwila zaglądasz na kurs euro/pln:szydera:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale naklepaliście..............zmęczyłam się czytając .

Niestety ja tez jestem z tych długo-dystansowych. naturalnie tylko wtedy, kiedy miejsce jest dla mnie dobre.

I jakoś tak się układa, że pracuję tylko z demencyjnymi PDP.

Jeszcze 2 tygodnie i zjazd do domku po ponad 3 miesiącach pracy.:hura:

Dobra...........dosyć klepania.

Pora z poduszką się przywitać.

Spokojnej nocy kochani.:cześć:

 

 

35214p3.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, geronimo napisał:

Masz racje, to dla tego pracuję jeszcze tylko do przyszłych wakacji i koniec z opieką, oddaje się swojej chorobie , najwyzszy czas pomyśleć o sobie a wszystko idzie w dobrym kierunku:d

Czy za rok to samo powtorzysz ????:kawa2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, violka napisał:

DG tzn. Działalność Gospodarcza :)

No znalazłam ,,, zacytowałaś mnie i nie wiedzialam gdzie tego posta mam szukać ha, haa

Widze "" Mirabelka"" "Fiolka"" a Violki "nima" . Ale jest znalazłam. I dziękuje za wyjaśnienie.:cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Tak całuśnie sie teraz zrobiło , ze aż szkoda się żegnać :d Ale wyrko wzywa , więc życzę Wam słodkich snów i całuśnie mówię dobranoc image.png.f1d91e88f176910a0b1dfe05042a3c5a.png:cześć:

Miłych snów życzę, śpij dobrze.:cmok:

Ja też już zmykam.

Dobranoc, śpijcie dobrze.:całus: 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, awe59 napisał:

Ja nie moge dobrze opanować niemiecko - niemieckiego a przez telefon....to już wogole....hardcore :haha:

Ty słuchasz radia i już opanowaleś ten szwajcarsko niemiecki a ja oglądam tv, słucham radia, przeglądam gazety a najwięcej reklamy z Rewe, Aldi, Netto i jaki głąb byłam taki jestem.....:hura:

Ja nie mam problemu. Rodzina i pdp musza przywyknac do  mojego specyficznego dialektu.  Po co mnie chca:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...