Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, salazar napisał:

A kto powiedział, że jadę pod koniec czerwca :D? Pod koniec czerwca i na początku lipca jeszcze będę w Polsce, jadę do domu 13 czerwca (z kilkudniowym postojem w Wiedniu :)). Nie wiem, jak dla Ciebie, ale dla mnie to tuż, tuż :) 

Wieden mial byc  w tym roku,ale juz jest co innego wybrane. 

Nie wiem dlaczego,ale juz od jakiegos czasu mnie tam ciagnie,a szczegolnie do filharmonii wiedenskiej. 

Opowiesz po  przyjezdzie jak bylo i czy tak drogo jak opowiadaja :-)

Fajnych,niezapomnianych wrazen ci zycze :-)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Moja pdp wróciła wczoraj ze szpitala..poobijana,  fioletowa na całym ciele, bez apetytu...ale cała...92 lata a nic sobie nie połamała jak spadała ze schodów...:kopara:  Nawet noc przespała spokojnie...i ja też...:haha: A teraz czas przygotować się na zakupy, tfu...relaks...:oklaski:

Mirelko....to jest generacja twardych ludzi.....na wymarciu. Ja jakbym spadła ze schodów to ręce i nogi w gipsie albo jeszcze gorzej.

Edytowane przez awe59
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, awe59 napisał:

Mirelko....to jest generacja twardych ludzi.....na wymarciu. Ja jakbym spadła ze schodów to ręce i nogi w głosie...albo jeszcze gorzej.

Cyt. " nogi i ręce w głosie ...." ...czy mogłabyś Ewuniu rozwinąć ...o to " w głosie " mi biega ... Rozumiem , że jak coś wymiarowe to może gardłem wyjść i dzień dobry powiedzieć ....ale tutaj rozkminiam i nie mogę rozkminić xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, awe59 napisał:

Mirelko....to jest generacja twardych ludzi.....na wymarciu. Ja jakbym spadła ze schodów to ręce i nogi w gipsie albo jeszcze gorzej.

Bo jak się spada bezwładnie to często nic złego się nie stanie. Kiedyś pijsny facet wypadł z 7 piętra i nic sobie nie złamał. Podrapał sie tylko bo spadł na żywopłot. :szydera:

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Kiedyś pijsny facet wypadł z 7 piętra i nic sobie nie złamał. Podrapał sie tylko bo spadł na żywopłot. :szydera:

Ba...Nawet z kieliszka nic nie wylał a jak leciał to po drodze zagryzał ogórkiem. 

Dzień dobry. 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Cyt. " nogi i ręce w głosie ...." ...czy mogłabyś Ewuniu rozwinąć ...o to " w głosie " mi biega ... Rozumiem , że jak coś wymiarowe to może gardłem wyjść i dzień dobry powiedzieć ....ale tutaj rozkminiam i nie mogę rozkminić xd

Dzien dobry Basiu.....:cmok: no tak....W gardle może stanąć....też :d

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Dzis kolega znaczkowy nas odwiedzi , wiec spacer( siedzenie na lawce) i ploty z sasiadami odpadaja, nic to nadrobi sie jutro- wiadomosci z pierwszej reki bede miec.Nareszcie dowiedzialam sie gdzie jest tu taniutki sklepik, pojde dzis na lowy moze jakies cacko wytargam.

Milego dnia.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Magdzie napisał:

Dzień dobry.

Dzis kolega znaczkowy nas odwiedzi , wiec spacer( siedzenie na lawce) i ploty z sasiadami odpadaja, nic to nadrobi sie jutro- wiadomosci z pierwszej reki bede miec.Nareszcie dowiedzialam sie gdzie jest tu taniutki sklepik, pojde dzis na lowy moze jakies cacko wytargam.

Milego dnia.

Taaa...cacko z dziurką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nugatka napisał:

To niech poda....z takimi umowami koleżanka ma wygrana sprawę! Jaja sobie robią z ludzi! >:(

Dzień dobry.

Do niedawna ów agent stosował umowy na czas zlecenia tj.określony . Obecnie wysyła dziewczynom umowy gdzie jest zawarta data początku zlecenia i.... na czas nieokreślony . Do umowy został dodany mały element, na który nikt z jego starego "stada" nie zwraca uwagi. I tu ma agent ofiarę w garści. Może przyda się komuś mój wpis, bo często lekceważony jest element czytania umów . Już słyszałam: ja od niego jeżdżę i dogadujemy się. Co to znaczy: dogadujemy się ? Stoi czarno na białym, to stoi !!! W sądzie nikt nie zwraca uwagi na tekst: dogadujemy się.

Tu apel: Czytajmy każdą przedstawioną umowę.  Kara może być bolesna.

Ano nie jaja sobie robią, tylko ofiar swojego szczęścia szukają

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Magdzie napisał:

A karuzele z kucykami beda?, mam chec pojezdzic ))

Na pewno ....Zresztą ...kucyki to tutaj są ...a co ma ich nie być . Widzę jak dzieci na nich bujają się ....Nawet jak będziesz chciała to se do takiego pociągu ...czy tam tramwaju wsiądziemy i będziemy się bujać ...A kto nam zabroni ?!...Jak będziemy mialy ochotę to bedziemy se pokrzykiwać " uuuu...uuuu...jedzie pociąg z daleka ....uuuu....uuu.....Lewin Kłodzki ....Kudowa zaraz ....brać bagaże i sp....spadać ":haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi co z tego że umowa na czas niekreślony ? Jeśli nie przyjmę zlecenia to nie ma sądu który mnie zmusi do wyjazdu. Mam też umowę na czas nieokreślony na groszową stawkę o dopiero jak podejmuję zlecenie to mam normalną wypłatę. Mogę sobie teoretycznie siedzieć w domu pół roku. Zlecenie reguluje kodeks cywilny a nie kodeks pracy.

Raz mnie firma usiłowała zmusić do wyjazdu a nawet z nimi umowy nie miałam bo po jej przeczytaniu odmówiłam podpisania o czym matychmiast ich poinformowałam. 

Edytowane przez Maria Jolanta
  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...