Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przejrzalam papiery mojej agencyjnej zmiany  .

Sa pytanka  o wymagania klientki co do opiekunki.

Tylko krzyzykami sie zaznacza,a troche tego jest.

Okularki,protezy,jedzonka,pomoce wszelakie ,ile razy opiekunka  w nocy musi wstawac,wymagania przerozne ,stopien jezyka niemieckiego,hobby itd..............itp.........

Czym wiecej zaznaczonych krzyzykow,tym wiecej platne .  Krzyzyk z bardzo dobrym niemieckim platny najwiecej.

Pare lat temu dawna moja firma za jedna osobe brala 73 euro ,plus do tego 100% wszystkie niem. swieta,czyli za taki dzien rodzina placila agencji  73x2....... Mozna powiedziec ,ze za mnie tyle rodzina placila,bo wiadomo,ze stawki od wymogow  klienta.

 Teraz  w tej firmie ,co bedzie ta moja zmienniczka, stawki dzienne to od 89 er do 94  er.

W umowie byly tez wypunktowane warunki  w jakich opiekunka moze pracowac,a rodzina ma jej zapewnic.

. Np. zeby miala zapewniony  czysty, sloneczny  pokoj  .... 

Corka nowej pdp-nej smiala sie z tego punktu,bo dla niej to logiczne.

Nie bylo jej do smiechu jak jej powiedzialam,ze na samym poczatku u siostr dostalam pokoj w piwnicy,ciemny ,ponury z dwoma malymi okienkami.

Dobrze ,ze moja dawna koordynatorka taki punkt dala,widocznie wzial sie on z jej doswiadczenia ze mna.

Jeszcze kilka innych punktow bylo,co do wymagan dla opiekunki. I to mi sie podobalo.

 

Edytowane przez Andreaa
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Andreaa napisał:

 

Jeszcze kilka innych punktow bylo,co do wymagan dla opiekunki. I to mi sie podobalo.

 

Tak Cie czytam i podziwiam, ze chcialo ci sie walczyc.

Mnie pomalenku zaczyna cos wpieniac.To, ze totalna rozpierducha i sprzety nie dzialaly zaakceptowalam i nawet dobra strone tej sytuacji znalazlam, ale wczoraj powiedzialam czego chce dobremu policjantowi, a on mnie odeslal do zlego. Nie chodzi o to, ze tamten jest zly i boje sie, albo co innego, bo to tylko moje wyglupy. Nazwalam ich tak ze wzgledu na postawy, ktore przybrali. Czuje, ze robi sie zgonka na Jonka.

I Pucka jeszcze doklada, bo ona chce, wiec mam powiedziec synkowi temu lub tamtemu.

 Nie doczeka sie. Sa telefony a ja nie mowie po niemiecku.

Niech gada sama.

A jak beda mieli w nosie to o co prosze, to ja tez moge miec ich.

Idealnej szteli nie ma, a dobra moze byc kazda inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Królewną jestem. :szydera:

Królewną byłam, ale utyłam :szydera:. Z królewskiej szafy pasują tylko korona i berło. i tak masz lepiej ode mnie, bo moje ulubione zakupy to torebki i buty.Te jedyna jeszcze kupię bez problemu. Berło jest jedno, więc nie dobijam się o nie . Poczekam, aż Staszek się tobą zaopiekuje, wtedy może coś skapnie na mój bucik, jakaś łaska pańska:p

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1bozka napisał:

A mnie sie podoba Alleluja tego ostatniego. Jizzas ale on ma ...Alleluja glos znaczy sie

Biorę wszystkich  czterech. Jeden ma ładne oczy, drugi usta, trzeci zęby, czwarty nosek. O głosach się nie wypowiadam, bo słoń mi na uszy nadepnął:love:. Jestem gotowa już do drogi, tylko żaden nie wyciąga do mnie ręki. Dlaczego:smutek:?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...