Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dzień dobry ......

Pogoda nie powala na kolana ...ani doopy nie urywa . Pochmurno , mokro i podwiewa ....Obiecane wczoraj miałam , że ma być tutaj 26 stopni ...tak mi wmawiała córka PDP-go . Zobaczę , czy te jej obietnice będą spełnione . Będzie paskudnie ...sie więcej nie uwierzy i już .....meteorolożce ...za pięć dwunasta ...psia kość  ... Nic nie zmieni pogody ...żadne moje życzenia , marzenia , czy plany ....ale kuźwa mogłoby być ładniej ....

Miłego dnia i tygodnia MRÓWECZKI :cmok:

Pogonie te chmurzyska i zobaczysz ze sloneczko zawita ...:320_sun_with_face:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lisa_Ona napisał:

Dzien dobry.

Bardzo nie lubie chytrych Ludzi.

Po Urodzinach zostalo ciasto a ja je zabralam na tzw przechowanie, oczywiscie,ze moglam tez zjesc,,, ,Solenizantka powiedziala,ze w niedziele przyjdzie Pani A. Zeby najesc sie tego ciasta bo duzo zostalo. Przyjechala specjalnie na rowerze "biedaczka " hi,hii. Jak tylko weszla do domu ja juz przybieglam z owym ciastem, oraz spakowalam reszte ciasta, zeby zabrala se" do domu bo po co ma pedalowac jeszcze dzisiaj? Ale byla zdziwiona i moze zaskoczona. Babcie mam fajna ale Rodzina chytra ,,,,

Milego dnia Wam zycze.

:d

Dzieki za info .....  O kopalnio Wiedzy OPIEKUNKOWO - dopiero teraz dowiedzialam sie czemu tak skrzetnie pakuja i zabieraja jedzenie .... :książka: bo o tym z zadnego podrecznika nie wyczytasz :hura:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pół godziny posiedzę i budzę PDP-go ...Córka jak co rano przygotowała kawę ....nawet mi się to zaczyna podobać ....łyknęła filiżankę kawy i pojechała do pracy . Przyjedzie ok. 12-tej , żebym miała pauzę a ona w tym czasie ugotuje obiad . Zawstydzona jakby poprosiła mnie o obranie ziemniaków ...czemu nie ..zrobi się ...ręka mi nie uschnie ;)...Najbardziej podoba mi się podział pracy " nocnej " ...do godziny 24-tej , gdyby PDP-mu trzeba było podać " flaszkę na siku " dyżur ma córka ...jeśli później no to ja na wezwanie przez " babyuska " ...Pan nie nadużywa , jest trochę zapominalski , ale ogólnie z bardzo jasno myślącą głową , inteligentny , oczytany ....lubi rozmawiać i stara się bardzo , żeby tę jego niewyraźną mowę zrozumieć . Ja jestem w miarę cierpliwa i słucham jego opowieści ....pytam , jesli uznaję , że mi wypada o coś zapytać ....Jest fajnie - zmienniczka nie picowała ....Córka wczoraj przyniosła mi rozpiskę z moimi pauzami , dniami ( półdniówkami ) wolnymi i zapowiedziała , że w każde jakieś świąteczne dni ja mogę sobie gdzieś iść , spać , czytać , opalać się w ogrodzie , bo ona przejmie opiekę nad ojcem ....Coś mi się widzi , że polubię tą robotę tutaj ....chyba , że mnie wk...zdenerwują ...E ,noo ....wtedy to se ponarzekam ...nie ma to tamto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, anna5826 napisał:

Pogonie te chmurzyska i zobaczysz ze sloneczko zawita ...:320_sun_with_face:

Goń Aneczko ..goń te chmury ...Ty wiesz ile tutaj sklepów ...w okolicy ???....Te DM-y ...Domy Mody KiK ...Galerie jakieś ...butiki różniste..... i inne Biedronki . Nic tylko zwiedzać xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Ja tez wczoraj schodząc ze schodów walnęlam kolanem o taką drewnianą listwę....ból przeokrutny ale rozmasowałam i poszłam dalej.....dziś mi to kolano dokucza ale nie jest spuchnięte. Za dwa dni będzie ok.

Po wczorajszych atrakcjach, gościach, tortach i spacerach trzeba się do kupy zebrać bo robota czeka....:d

Miłego dnia kochani.

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Przezylam wczorajszego grilla , choc pogoda paskudna byla , lalo do godziny 18-tej.Siedzielismy pod dachem na tarasie do 20 tej ,dobrze ze kurtke wzielam ze soba .

Miecha bylo od groma , steki rozniste , nie moglo zabraknac piersi z kurczaka , dla mnie byly plastry boczku , zjadlam dwa , ze wzgledu na diete.Zapakowano mi jeszcze do domu , wlacznie z salatkami.Bylo bardzo fajnie, choc wole nasze grillowanie - jest calkiem inne.

Dzis juz biegi zaliczylam , to teraz moge delektowac sie tym co lubie .Pochmurno , choc cieplo .

Milego dnia zycze))

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Goń Aneczko ..goń te chmury ...Ty wiesz ile tutaj sklepów ...w okolicy ???....Te DM-y ...Domy Mody KiK ...Galerie jakieś ...butiki różniste..... i inne Biedronki . Nic tylko zwiedzać xd

Ostatnio bylam na wsi ...  pieknie tylko byl problem z zakupami zywnosciowymi ... a corka mi gary trzepala az pokrywki strzelaly .... Moja walizka moja szafa jest ...  i tu mam ograniczenie ... kusila mnie kiedys jedwabna bluzeczka ...ale podobnych mam kilka i ostudzilam zapaly swe .... W Polsce do Galerii mam 10 min spacerkiem ... Wiem czasem trzeba cos kupic - by DNI UMILIC ;;))):haha:Wczoraj buszowalam w szafie z butami ... i odnalazlam 2 pary kupione rok temu a juz po sklepach biegalam ..by cos wygodnego sobie sprawic :donos: znajoma mi troche zapaly moje ostudzila ...na szczescie :cmok:....

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Goń Aneczko ..goń te chmury ...Ty wiesz ile tutaj sklepów ...w okolicy ???....Te DM-y ...Domy Mody KiK ...Galerie jakieś ...butiki różniste..... i inne Biedronki . Nic tylko zwiedzać xd

A szmacianke wziela?

No w razie czego kupi nowa torbe w Kiku- promocje pewnie sa))

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Magdzie napisał:

A szmacianke wziela?

No w razie czego kupi nowa torbe w Kiku- promocje pewnie sa))

To byly czasy gdy 2 torby trzeba bylo kupic gdy przyszlo sie pakowac ...na szczescie mam to juz za soba ....do dzis leza rzeczy z metkami ...:donos:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, awe59 napisał:

Dzień dobry,

 

Po wczorajszych atrakcjach, gościach, tortach i spacerach trzeba się do kupy zebrać bo robota czeka....:d

Miłego dnia kochani.

A jak się babka zbierze do...kupy to robota na pewno będzie ...

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, Andreaa napisał:

W tym miejscu wogole ciasta nie jada sie. Pierwszy taki dom.

Synowa jakies rabarbarowe wczoraj przyniosla , w ksztalcie serca i nawet nietkniete stoi.

I to mi sie podoba. U siostr o 16.00 musowo ciasto bylo.  A tu bez slodkosci....

Co dom to inaczej. Na szczęście tu piekę co chcę i kiedy chcę. Dooopa rośnie ale przynajmniej szczęśliwa jest. :szydera:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Magdzie napisał:

A szmacianke wziela?

No w razie czego kupi nowa torbe w Kiku- promocje pewnie sa))

Wzięła dwie ...takie na podób jak zza wschodniej granicy na handel na zachód ....do Polski ...wozili . Obie na ekspresiki zapinane . Przezorna jestem ...wygoglowałam sobie przed przyjazdem tutaj  , że w prawdziwym mieście będę ;)

A ...zapomniałabym ...przed kilkunastoma minutami dzwoniła " nasza szefowa Monika " , czy wszystko okey ....Powiedziałam , że do chwili obecnej ...tak ...xd

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radek50 napisał:

uff, obudziłem się, żyję :haha:Raz w życiu obchodzi się abrahamowe świętowanie. Nie przysyłajcie kwiatów :cześć3: ani skrzynki wódki (bo nie piję alkoholu) :ostrzegam: Ktoś powie...ooo....niepijący, a ja dopowiem jeszcze ... w dodatku stary kawaler ze mnie:smutek::szydera:. No cóż, czasami nieszczęścia chodzą parami :szydera: Jednego czego można mi życzyć, to zdrowia, bo ma się je tylko jedno , a potrzebne też jest ono w opiece. Nieraz bowiem trzeba mieć naprawdę iście ... końskie zdrowie:)

Witaj starszaku. Cieszę się, że wczoraj posłane kwiaty przez gońca  dla Ciebie wysadziłeś już do przedszkolnego ogródka. Nie chcesz dziś już kwiatów, nie chcesz alkoholu,może mleka się ze mną napijesz, bo babka już ma dość.Opiła się. Kompana szukam, coby szklankami się można było stuknąć. Bez obawy, o obrączkę nie poproszę, bo już jedną w lombardzie zostawiłam ( nie swoją :oklaski:).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Co dom to inaczej. Na szczęście tu piekę co chcę i kiedy chcę. Dooopa rośnie ale przynajmniej szczęśliwa jest. :szydera:

Jestem anty-talencie  w pieczeniu ciast. Nasza foczka63  w czasie ,kiedy ze mna u siostr pracowala,nuczyla mnie jedno ,calkiem proste ciasto piec . Udawalo mi sie to ciasto i z duma pieklam,bo wczesniej do pieczenia wogole mnie nie ciagnelo.

W domu zas na Wielkanoc z torebki kauflandowej upieklam karpatke,ciasto czekoladowe i cytrynowe.

Moi dwaj mezczyzni to w szoku byli. W ciagi 25 lat nie bylo im dane mojego ciasta zjesc,a tu taka niespodzianke uczynilam.

Ale nie przyzwyczajam. Wole piec,ale mieso.....;)

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Heidi napisał:

Witaj starszaku. Cieszę się, że wczoraj posłane kwiaty przez gońca  dla Ciebie wysadziłeś już do przedszkolnego ogródka. Nie chcesz dziś już kwiatów, nie chcesz alkoholu,może mleka się ze mną napijesz, bo babka już ma dość.Opiła się. Kompana szukam, coby szklankami się można było stuknąć. Bez obawy, o obrączkę nie poproszę, bo już jedną w lombardzie zostawiłam ( nie swoją :oklaski:).

A teraz mozesz zaspiewac ; Od rana mam dobry humor ....  i Oby caly Dzien byl taki .... no i jutro i pojutrze ....:hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Paolo napisał:

A jak się babka zbierze do...kupy to robota na pewno będzie ...

Ty nie strasz Ewuni ...naszej kochanej , tylko walizki zdejmuj , bo pociąg już do Kudowy dojeżdża ....Babci pomóż się z pociągu wytarabanić ....Na siebie też uważaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Wzięła dwie ...takie na podób jak zza wschodniej granicy na handel na zachód ....do Polski ...wozili . Obie na ekspresiki zapinane . Przezorna jestem ...wygoglowałam sobie przed przyjazdem tutaj  , że w prawdziwym mieście będę ;)

A ...zapomniałabym ...przed kilkunastoma minutami dzwoniła " nasza szefowa Monika " , czy wszystko okey ....Powiedziałam , że do chwili obecnej ...tak ...xd

No prosze jakie zainteresowanie .Do mnie nawet nikt nie zadzwoni , ba nawet nie wiedzieli , ze siedze tu od stycznia ))Ostatnio wykonalam ja telefon i powiedzialam , ze chce zmienniczke na stale .

Przyznaj sie chyba jakies chody masz?))))

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...