Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozazdrościłam @Maria Jolanta nowego plecaczka i w środę kupiłam sobie szybko listonoszkę na spacerki z babcią :haha:A teraz moja najukochańsza siostrzenica , która jest od wczoraj na urlopie w Turcji , przysłała mi fotkę pięknej torebusi Michaela Korsa , którą kupiła mi w prezencie :oklaski: nie mogła kilka dni wcześniej powiedzieć , że chce mnie tak uszczęśliwić :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, violka napisał:

Pozazdrościłam @Maria Jolanta nowego plecaczka i w środę kupiłam sobie szybko listonoszkę na spacerki z babcią :haha:A teraz moja najukochańsza siostrzenica , która jest od wczoraj na urlopie w Turcji , przysłała mi fotkę pięknej torebusi Michaela Korsa , którą kupiła mi w prezencie :oklaski: nie mogła kilka dni wcześniej powiedzieć , że chce mnie tak uszczęśliwić :haha:

@violka tam jest zagłębie "oryginałów" .Napisz jej, że MK już masz, wolałabyś torbę od Prady , apaszkę od Gucciego, zastawę stołową od Versace, obraz van Gogha, i żeby jej nie męczyć ,to wszystko może być zapakowane w bagażniku Porsche:haha:

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... dzisiaj wyczytałam, że apaszki wracają do łask. Ska ten pomysł zaczerpnęli dyktatozy mody ?

Od Auslanderów z... wiadomo skąd . Im więcej hust na głowie tym lepiej . Im więcej barw/wzorów tym modniej. Czyli   krótko pisząc : oferta dla  daltonistów i bezguścia.  

Teraz wiecie co szukać w Kleiderkammern. Okupacja opiekunek w tychże miejscach nastąpić musi :). Ja mam swoje ulubione miejsce robienia zakupów jedwabnych szali na aliexpress z cashbackiem w dodatku :haha:. Cuda wianki tam zanjduję

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Heidi napisał:

@violka tam jest zagłębie "oryginałów" .Napisz jej, że MK już masz, wolałabyś torbę od Prady , apaszkę od Gucciego, zastawę stołową od Versace, obraz van Gogha, i żeby jej nie męczyć ,to wszystko może być zapakowane w bagażniku Porsche:haha:

:szydera: Znając moją dziewczynę , to i tak będzie wracała z wielką torbą podróbek dla każdego :haha: ale jeżeli chodzi o torebki , to w Turcji mają najlepsze podróbki :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Heidi napisał:

A... dzisiaj wyczytałam, że apaszki wracają do łask. Ska ten pomysł zaczerpnęli dyktatozy mody ?

Od Auslanderów z... wiadomo skąd . Im więcej hust na głowie tym lepiej . Im więcej barw/wzorów tym modniej. Czyli   krótko pisząc : oferta dla  daltonistów i bezguścia.  

Teraz wiecie co szukać w Kleiderkammern. Okupacja opiekunek w tychże miejscach nastąpić musi :). Ja mam swoje ulubione miejsce robienia zakupów jedwabnych szali na aliexpress z cashbackiem w dodatku :haha:. Cuda wianki tam zanjduję

Ta moda na cekinki i różnego rodzaju kamyki i perły , ponaszywane aż w nadmiarze , to też trend poprawny politycznie :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Heidi napisał:

Doskonale Ciebie rozumiem. Dopiero co wyrwałam się z miejsca, gdzie pierwsze słowa wypowiedziane przy stole to "zu viel". A ja na to np. , że przy stole są 3 osoby, a jajecznica z dwóch jajek i pytam jak mam to podzielić na talerzu dla 3 osób?  Oczywiście najedliśmy się "po pachy" aż nam oczy wyszły >:(. I tak co posiłek. Kpiłam z nich w żywe oczy i pytałam , czy byli kiedyś w restauracji i widzieli kartę menu. I dalej pytałam po co tam tyle potraw i z tak dużą gramaturą na jednostkę. Mileczeli jak w grobie. To byli ludzie, którzy kiedyś mieli restaurację O.o

O tyle dobrze, że chociaż relacje były poprawne. Moja  zmienniczka już po drugim tygodniu dzwoni do agencji i chce się stamtąd wyrwać. Do opieki jest babcia, a dziadek daje jej popalić. Cały czas stoi za plecami.  Tj. miejscowość Dorfen. Czasami tam nie wpadnijcie z wizytą !!!  Bo i po co ?

Dzieki w kajet zapisalam ...coby nie umknelo ...bo LICHO nie spi....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, violka napisał:

Ta moda na cekinki i różnego rodzaju kamyki i perły , ponaszywane aż w nadmiarze , to też trend poprawny politycznie :haha:

Kiedys przywiozlam ..kilka takich ciuszkow .... uff  nikomu sie nie podobaly ...bo to nim dotarlo do Polski ..kilka lat musialo uplynac ....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NNNdanuta napisał:

Tez lubię, oj lubię :d, ale chciałabym robić to w pełni profesjonalnie bo na razie to na pewno umiem nie tylko tyłkiem poruszać w takt muzyki... :haha:

Kursy tanca Towarzyskiego wrocily do Mody .... a podpowiem ze warto ... 100km mijaja w mig ... a i w tali bedziecie niczym Osa ....:oklaski::hura:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, violka napisał:

Pozazdrościłam @Maria Jolanta nowego plecaczka i w środę kupiłam sobie szybko listonoszkę na spacerki z babcią :haha:A teraz moja najukochańsza siostrzenica , która jest od wczoraj na urlopie w Turcji , przysłała mi fotkę pięknej torebusi Michaela Korsa , którą kupiła mi w prezencie :oklaski: nie mogła kilka dni wcześniej powiedzieć , że chce mnie tak uszczęśliwić :haha:

.jeśli mi powiesz ze jest koloru ecru i ze ma delikatne wytłoczenia jego imienia i ze pasek z każdej strony zaczyna się srebrnym łańcuchem przechodzącym w materiałowy pasek to ja     .:kopara:. ...bo ja taką mam  .Dostałam w prezencie od znajomej z USA,więc jest szansa ze orginalna

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 1bozka napisał:

.jeśli mi powiesz ze jest koloru ecru i ze ma delikatne wytłoczenia jego imienia i ze pasek z każdej strony zaczyna się srebrnym łańcuchem przechodzącym w materiałowy pasek to ja     .:kopara:. ...bo ja taką mam  .Dostałam w prezencie od znajomej z USA,więc jest szansa ze orginalna

Jest różowa :love: Prześlę fotkę @Mirelka1965 , to może ją tutaj pokaże , bo ja nadal jestem mało techniczna O.o:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak zostanę przy swoim plecaczku. :haha:

Wiecie jakie tu są ogrody ? Ogromne, wypasione. Na sąsiedniej ulicy dom ma syn pdp. Można tam dojść normalnie ulicą albo ogrodem. Razem oba ogrody mają 2,5 hektara. :szok: Dobrze że dzisiaj przyjechał gościu na kosiarce i skosił trawę.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

A ja i tak zostanę przy swoim plecaczku. :haha:

Wiecie jakie tu są ogrody ? Ogromne, wypasione. Na sąsiedniej ulicy dom ma syn pdp. Można tam dojść normalnie ulicą albo ogrodem. Razem oba ogrody mają 2,5 hektara. :szok: Dobrze że dzisiaj przyjechał gościu na kosiarce i skosił trawę.

A ja jestem w mieście i mam 10 minutek do ogromnych ogródków działkowych :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

A ja jestem w mieście i mam 10 minutek do ogromnych ogródków działkowych :p

Phi, ogródki działkowe....

Ja mam w pokoju wyjście na "taras" czyli ogromną połać dachu. Do tego ogromny ogród mały tarasik z przodu domu i duży z tyłu. Krzesełka, stoliczki, leżaczki.

Już zazdrościsz ?

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Ja mam pusto na koncie, po wypłacie poszukam sklepów ale ciężko będzie bo to taka willowa mieścina ale może podjadę do Bremenhaven to już metropolia. :haha:

Niezależnie , czy mam dużo kasy na koncie , czy mało , to i tak zaczynam ją trwonić po przepracowanym miesiącu . Zawsze mam obawy , że jak za szybko zacznę sobie folgować , to jeszcze szybciej zlecenie może niespodziewanie się zakończyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Phi, ogródki działkowe....

Ja mam w pokoju wyjście na "taras" czyli ogromną połać dachu. Do tego ogromny ogród mały tarasik z przodu domu i duży z tyłu. Krzesełka, stoliczki, leżaczki.

Już zazdrościsz ?

 

A ja mam Men:szydera: 300 metrów od domku..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Phi, ogródki działkowe....

Ja mam w pokoju wyjście na "taras" czyli ogromną połać dachu. Do tego ogromny ogród mały tarasik z przodu domu i duży z tyłu. Krzesełka, stoliczki, leżaczki.

Już zazdrościsz ?

 

Nooo . Tego nie przebiję , bo ja mam tylko 10 meterków wspólnego tarasu , ale za to mogę otworzyć furtkę i mam full trawniczka i plac zabaw pod domem :p:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...