Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Nie zaaklimatyzowałam się jeszcze...:haha: W nocy po strychu kuny, czy łasice grasują, to muszę odespać to i owo...:$  :szydera:

W TYM DOMU STRASZY ...:ostrzegam:Ostatnio tez tak mialam ..ba nawet cos jakby ktos szafy przesuwal .... patrze na zegarek nie ma jeszcze 24tej dzwonie do poprzedniczki czy w tym domu straszy a ona mowi pozamykaj wszystkie drzwi na dole i klucze zostaw w zamkach .... pomoglo ... a ponadto babcia spala na dole ..czasem wchodze do niej swiatlo sie swieci ... osoba nie chodzaca ,... do dzis nie wiem kto z rodzinki robil sobie zabawe ....

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Heidi napisał:

Uszczypnij się dla pewności. Okrzyk radości chcemy usłyszeć !!! Ja też nie wierzę, że mam do dyspozycji 150 € na tydzień dla 2-ch osób. To jakiś koszmar dla mnie. Nie wierzę , że są takie miejsca w DE i normalni ludzie. Nie umiem się odnaleźć z nadmiarem gotówki. Moje oczy biegają tylko po gazetkach i przecenach. To oszczędzanie  już jest wyryte w mojej głowie jak napisy w katakumbach. Jak żyć ? Toż to finansowa huśtawka nastrojów. Jak tu się nie potknąć ? 

Mam tak samo... :o Para lat na minimum i obniżkach zrobiło swoje...  Długo trwało nim się człowiek przestawi na normalność.., ale rozrzutność na dzień dzisiejszy jest nadal poza moją możliwością... :haha:Nie wiem jak się wydaje 150 euro na tydzień, na razie doszłam do 100... :haha:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, anna5826 napisał:

W TYM DOMU STRASZY ...:ostrzegam:Ostatnio tez tak mialam ..ba nawet cos jakby ktos szafy przesuwal .... patrze na zegarek nie ma jeszcze 24tej dzwonie do poprzedniczki czy w tym domu straszy a ona mowi pozamykaj wszystkie drzwi na dole i klucze zostaw w zamkach .... pomoglo ... a ponadto babcia spala na dole ..czasem wchodze do niej swiatlo sie swieci ... osoba nie chodzaca ,... do dzis nie wiem kto z rodzinki robil sobie zabawe ....

 

zwolajmy sie i zrobmy tak

97926_325.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

 Z kieszonkowym to masz fanie...:dobrze: Mnie nie zdarzyło mi się jeszcze otrzymać kieszonkowego...:( 

To moje drugie miejsce z kieszonkowym.

Pierwsze było u wrednej "Helgi". Jej syn mi dawał kasę, jak bywał u matki. Raz w tygodniu 20€.

Ale ona mu później zabroniła, bo oprócz wredoty chytra jeszcze była.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Teresadd napisał:

Basiu nie duś się kochana.I niech cię nie nosi.Dobrze masz.Bo czasami dwa razy można na minę trafić .

Wiem Tereniu, dlatego wracam tutaj po urlopie.

Mimo, że to bedzie już czwarty raz i mimo, że się duszę na tym zadupiu.

 

A jak Twoje sprawy? Wracasz do domu, czy gdzieś przejeżdżasz?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Idę kolacyjkę szykować....ale wrócę...:love:

Boze ...ale sie macie SUPER ..szkoda ze ta corcia ichcianych dziadkow po Polsku nie potrafi .... ze robila zakupy za 30 euro / 3 osoby ...  i dzwonila do Koordynatorki ze ja gotowac nie potrafie ...Stalam z babcia na ulicy ..ona weszla do miesnego i padlam ... 15 dag miesa kupila ... wiec sos pomidorowy z tego zrobilam ..wsypalam na talerz troche swiderkow .... tak tylko zaglebienie ...Wpadl dziadek i to na wage ... Uff 3szt odrzucil bo za duzo ... I badz tu MADRY czleczku ...????

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, anna5826 napisał:

Boze ...ale sie macie SUPER ..szkoda ze ta corcia ichcianych dziadkow po Polsku nie potrafi .... ze robila zakupy za 30 euro / 3 osoby ...  i dzwonila do Koordynatorki ze ja gotowac nie potrafie ...Stalam z babcia na ulicy ..ona weszla do miesnego i padlam ... 15 dag miesa kupila ... wiec sos pomidorowy z tego zrobilam ..wsypalam na talerz troche swiderkow .... tak tylko zaglebienie ...Wpadl dziadek i to na wage ... Uff 3szt odrzucil bo za duzo ... I badz tu MADRY czleczku ...????

:kopara:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maria Jolanta napisał:

U mnie grasuje tylko podopieczna. :szydera:

Przychodzi i żaluzje mi zamyka na noc a ja potem myk i otwieram. Jakoś wolę widzieć jak się obudzę rano albo w nocy czy mogę już wstać czy jeszcze mam pokimać.

 

Bozesz ty moj .... we Wloszech to dopiero sznuruja te okiennice ...a w dzien bylo 50 oC .... duzo by pisac ... kiedys serwetke wlozylam w rog okiennicy bo okno zostawialam uchylone .... babcia z latarka jak duch wygladala ...niby niechodzaca a tu nawet bez laski .... Rano przybiegla skontrolowac .... czemu sie nie zamyka a ja rano to wyciagnelam ....a w nstp dniu wieczorem ja takie wielkie drzwi dwuskrzydlowe reklamowka zwiazalam -byly takie wahadlowe ...alez sie nameczyla i nie otworzyla .....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, scarlett napisał:

nie wiem gdzie pracują OnaLisa z Margaretką, ja piszę o mojej firmie i jeszcze paru osób z  forum..

 

Wiem w jakiej firmie pracuje kilka osób z forum , w tym i Ty Skarlet. . Swego czasu czytałam o niej  pozytywne opinie. Ja, zazwyczaj  nie identyfikuję się z żadną agencją .Podejmuję zlecenie tam, gdzie mi pasuje ogół. Ważne jest dla mnie zlecenie, a agencje ? No cóż ??? 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Afryka napisał:

Witam Was serdecznie moi Milusińscy :cześć2:

Miotam się od rana między szafą ,rozbebeszonymi walizami...i kuchnią w której namiętnie jaram... jestem tak zestresowana,jak nie ja!!!!O.o.Nie wiem w czym jechać ,bo u nas upał 30 stopniowy ,a w Londynie 16 stopni , elegancko odprasowane ciuchy ,po włożeniu do kufra wywołują u mnie załamanie nerwowe ,bo już widzę w jakim będą stanie.A najgorsze ze wszystkiego to ,że prześladuje mnie myśl o zagubionym bagażu.:o....no masakra piłą mechaniczną 5 ...

Mimo przeciwności wrednej natury, życzę sobie i Wam Mordecki kochane spokojności na resztę dnia.

Łyknij sobie wody ognistej dla kurażu.....tylko nie za dużo bo Cię na pokład nie wpuszczą.....ale byłby numer....:szydera::szydera::szydera:

Alasencjo wspaniałego wesela i świetnej zabawy. :cmok:

Po powrocie czekamy na relacje. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Afryka napisał:

On nie może zginąć!!!! Ja tam mam ubrania na wesele syna spakowane ...O.o

Baw się dobrze. A może żeby "szafy" nie stracić gdzieś tam w czeluściach, to ubierz wszystko na siebie :szydera: Będziesz trochę grubsza ale po wylądowaniu wyprasowana i będziesz miała wybór. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mycha napisał:

Baw się dobrze. A może żeby "szafy" nie stracić gdzieś tam w czeluściach, to ubierz wszystko na siebie :szydera: Będziesz trochę grubsza ale po wylądowaniu wyprasowana i będziesz miała wybór. 

Czytasz w moich myślach czy cóś!? To samo mi przyszło do głowy ... względem mojego mena, co by ten gang na grzbiet naciągnął ,bo mi kolidował w walizie :szydera:.

Spakowana ( jakimś nadludzkim wysiłkiem , choć przedwczoraj dałabym sobie łeb uciąć,że pakowanie mam opanowane do perfekcji :haha:) ,stres wcale nie zelżał ,ale przynajmniej się nie nasilił.

Za życzenia serdecznie dziękuję ... jakbyście jeszcze ze dwie zdrowaśki ,za moje skołatane serce matki machnęły , byłabym wdzięczna .:haha:. Buziole Słonecka :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Afryka napisał:

Czytasz w moich myślach czy cóś!? To samo mi przyszło do głowy ... względem mojego mena, co by ten gang na grzbiet naciągnął ,bo mi kolidował w walizie :szydera:.

Spakowana ( jakimś nadludzkim wysiłkiem , choć przedwczoraj dałabym sobie łeb uciąć,że pakowanie mam opanowane do perfekcji :haha:) ,stres wcale nie zelżał ,ale przynajmniej się nie nasilił.

Za życzenia serdecznie dziękuję ... jakbyście jeszcze ze dwie zdrowaśki ,za moje skołatane serce matki machnęły , byłabym wdzięczna .:haha:. Buziole Słonecka :cmok:

Zdrowaśki to ja za Twoje ciuchy machnę, żeby do Egiptu nie poleciały :cmok:Serce matki jest jak dzwon, dasz rade. 

  • Lubię to 7
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anna5826 napisał:

W TYM DOMU STRASZY ...:ostrzegam:Ostatnio tez tak mialam ..ba nawet cos jakby ktos szafy przesuwal .... patrze na zegarek nie ma jeszcze 24tej dzwonie do poprzedniczki czy w tym domu straszy a ona mowi pozamykaj wszystkie drzwi na dole i klucze zostaw w zamkach .... pomoglo ... a ponadto babcia spala na dole ..czasem wchodze do niej swiatlo sie swieci ... osoba nie chodzaca ,... do dzis nie wiem kto z rodzinki robil sobie zabawe ....

 

A kto ci powiedział,że o północy straszy? Nabardziej aktywną porą dla duchów jest 3-4 rano,kiedy kończy się noc.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Na razie byłam dwa razy na zakupach. Pierwszy raz jak babka zobaczyła koszyk, to się przeraziła i powiedziała, że ona nigdy tyle nie potrzebowała. Wyszło 145 CHF. Jak zjadła wszystko w ciągu paru dni, to przedwczoraj nawet nie mrugnęła...ponad 170 ichnich poszło. A jutro jedziemy znowu...:oklaski: Fajnie jest nie liczyć każdego grosika...:oklaski:

U mnie na miesiąc szło lekką ręką 800 CHF miesięcznie i wcale się nie przejadałyśmy. Musiałam też z tych pieniędzy kupować chemię i kosmetyki dla babci,ale to nie co miesiąc. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Basiaim napisał:

Wiem Tereniu, dlatego wracam tutaj po urlopie.

Mimo, że to bedzie już czwarty raz i mimo, że się duszę na tym zadupiu.

 

A jak Twoje sprawy? Wracasz do domu, czy gdzieś przejeżdżasz?

Już nie mam siły na trzecie miejsce.Tu Pdp idzie do heimu 1 czerwca.Internet jak bym chciała ,to jutro syn założy.No i teraz tylko niezbyt komfortowe warunki się zostały,bo córka już od popołudnia jest ,zostaje na noc ,żeby babcię wysikiwać ,okupuje balkon ,kuchnię ,wohnzimmer w którym śpi.No w końcu u siebie jest.Mieszkanko małe ,przez ten jej pokój przechodzę do mojego.Na moje przerwy zastępstwo przychodzi.No i poza jedzeniem i marnymi warunkami w pokoju to nie ma się czego czepiać.Tylko ja nie czuję się tu dobrze.Brak mi luzu ,takiej normalnej swobody.Każdy z was wie o czym pisze.Koordynatorowi kazałam zjazd do domu załatwiać.Ale to i tak do poniedziałku potrwa.I już sama nie wiem co robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teresadd wiem o czym piszesz. Choćby namiastkę intymności i swobody każdy z nas potrzebuje. Po poprzednim trudnym zleceniu teraz mam inaczej, bardzo inaczej. Nigdzie nie jest idealnie ale własny spokojny kąt i pauzy to nas trzyma przy zdrowych zmysłach.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Teresadd napisał:

.Brak mi luzu ,takiej normalnej swobody.Każdy z was wie o czym pisze.Koordynatorowi kazałam zjazd do domu załatwiać.Ale to i tak do poniedziałku potrwa.I już sama nie wiem co robić.

 

Masz rację- zjedź, odpocznij, zwłaszcza psychicznie.

Może coś agencja Ci znajdzie fajnego, czego Ci życzę.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Afryka napisał:

Za życzenia serdecznie dziękuję ... jakbyście jeszcze ze dwie zdrowaśki ,za moje skołatane serce matki machnęły , byłabym wdzięczna .:haha:. Buziole Słonecka :cmok:

Spoko luz...dasz radę.

A polsko-angielskie wesela fajne są. Byłam na takim, tylko frakcja angielska do Polski przyleciała.

Do dziś wszyscy wspominają (kto pamięta  :p ) to wesele,a minęło już 7 lat :d 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...