Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, geronimo napisał:

Na ścianach szkoda kłaść płyt, zmniejszy powierzchnię pokoju, a na sufit to mirelka ma rację tynk, płyta moze pękać.

Jak na Wiśle przychodzi wysoka fala to grunt robi się mokry i faktycznie budynek pracuje

jak na Wisle przyjdzie wysoka fala jak kilka lat temu ..wszystko niestety w Sandomierzu plywa

Edytowane przez 1bozka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 1bozka napisał:

jak na Wisle przyjdzie wysoka fala jak kilka lat temu ..wszystko niestety plywa

Ważne żeby nie wylało na moją strone, chociaż dobrze to ubezpieczyłem, no wtedy miałem na działce jakieś 5cm zywej wody to był rok 2010

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, geronimo napisał:

Ważne żeby nie wylało na moją strone, chociaż dobrze to ubezpieczyłem, no wtedy miałem na działce jakieś 5cm zywej wody to był rok 2010

tak pamietam bylam wtedy w Tarnobrzegu u rodziny to nawet tam pod mieszkania podchodzila woda. Wisla nie ma dobrych zabezpieczen tzn waly 

Edytowane przez 1bozka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 1bozka napisał:

tak pamietam bylam wtedy w Tarnobrzegu u rodziny to nawet tam pod mieszkania podchodzila woda

Były dwie fale , jedna w maju a druga w czerwcu, zwiałem jak szła pierwsza fala, przyjechałem podczas drugiej powodzi ponownie.Pływałem po zalanych terenach z Policjantami, Mam taki papierek który jak pokaże służbo to starają się ułatwić robienie fotografii. do tej kreski była woda, jest to spora górka

 

mgłam.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, geronimo napisał:

Były dwie fale , jedna w maju a druga w czerwcu, zwiałem jak szła pierwsza fala, przyjechałem podczas drugiej powodzi ponownie.Pływałem po zalanych terenach z Policjantami, Mam taki papierek który jak pokaże służbo to starają się ułatwić robienie fotografii. do tej kreski była woda, jest to spora górka

 

mgłam.JPG

straszne to bylo..ja nie pamietam takiej powodzi tych okolicach.Nawet w Rzeszowie Wislok byl niebezpieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, geronimo napisał:

Ważne żeby nie wylało na moją strone, chociaż dobrze to ubezpieczyłem, no wtedy miałem na działce jakieś 5cm zywej wody to był rok 2010

Mieszkasz w pięknym rejonie ale już kiedyś zastanawiałam się dlaczego te wszystkie ładne zakątki naszego Kraju są albo zagrożone powodzią albo maja wysokie bezrobocie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Oczywiście . Na czas mojej wizyty ( od 11.30 - 17.30 ) trochę był " luzowany " , ale jak jechałam na dół na papierosa to drzwi pielęgniarki kazały zostawiać otwarte  i zapinały go pasami na taką odległość , żeby rękoma dotknął do nosa ( podrapać się ) i naturalnie , że prawna to widziała , sama wczoraj na odchodne zapinała go , bo był niespokojny .

Basiu, jesteś pewna, że pdp nie ma nakazu sądowego, które pozwala/pozwalał czasowo na takie traktowanie? Jeśli tego nie ma, to jest to stąpanie po cienkim lodzie. 

Współczuję sytuacji i pilnuj się, żeby nie wyszło, że go zamykasz, bo zgłosić to może każdy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salazar napisał:

Basiu, jesteś pewna, że pdp nie ma nakazu sądowego, które pozwala/pozwalał czasowo na takie traktowanie? Jeśli tego nie ma, to jest to stąpanie po cienkim lodzie. 

Współczuję sytuacji i pilnuj się, żeby nie wyszło, że go zamykasz, bo zgłosić to może każdy.

Dyskutowaliśmy jakiś czas temu na forum o zapinaniu pdp. Podobno to faktycznie niezgodne z prawem niemieckim. Co innego w heimach i szpitalach, a co innego w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dorobota napisał:

Też mam taki ambaras . I końca nie widać.

W sumie to mnie zajeło jak połącze urlop to 3 miesiące, w wakacje zjeżdzam na 1,5 miesiąca

miesiąc na budowie a dwa tygodnie rospusta z żonką troszkę po Polsce:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Dyskutowaliśmy jakiś czas temu na forum o zapinaniu pdp. Podobno to faktycznie niezgodne z prawem niemieckim. Co innego w heimach i szpitalach, a co innego w domu...

Pod względem prawnym nie ma żadnej różnicy i jest to niezgodne z prawem. I tak, jak napisałam, każdy (pielęgniarka, pracownik Pflegedienstu, odwiedzający) może to zgłosić i zaczną się prawdziwe kłopoty.

Dlatego aż wierzyć mi się nie chce, że bez nakazu sądowego ktoś odważył się to zrobić w szpitalu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, salazar napisał:

Basiu, jesteś pewna, że pdp nie ma nakazu sądowego, które pozwala/pozwalał czasowo na takie traktowanie? Jeśli tego nie ma, to jest to stąpanie po cienkim lodzie. 

Współczuję sytuacji i pilnuj się, żeby nie wyszło, że go zamykasz, bo zgłosić to może każdy.

Nie ...wszystko okey . Raptem znalazł się materac na specjalny na matę grającą , łóżko opuszczone na maksa i barierka podniesiona od strony głowy , tak po skosie jest ....Ona mi niedawno powiedziała , że będzie rozmawiała z lekarzem domowym na ten temat , bo nie zdawała sobie sprawy , że on potrafi takie cyrki robić , dopiero zobaczyła w szpitalu i tam jej też wytłumaczyli dlaczego tak musi być .... On tymi pasami nie był tak mocno przypięty , miał jakąś swobodę ruchu , ale nie mógł przekładać nóg , bo tak mocno juz nie podniósł i ręce też nie dały rady szarpać barierek , czy wyrywać sobie cewnika , bo na brzuchu też miał taki szeroki , zabezpieczający pas . Wyglądało to okropnie , ale wiadomo , że w szpitalach nie ma pielęgniarek 1x1 pacjent .  A ...a łóżko ma teraz opuszczone na wysokość 30 cm , że nawet jakby dał radę jakoś zejść to faktycznie krzywdy sobie wielkiej nie wyrządzi , bo dała ten materac na podłogę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, salazar napisał:

Pod względem prawnym nie ma żadnej różnicy i jest to niezgodne z prawem. I tak, jak napisałam, każdy (pielęgniarka, pracownik Pflegedienstu, odwiedzający) może to zgłosić i zaczną się prawdziwe kłopoty.

Dlatego aż wierzyć mi się nie chce, że bez nakazu sądowego ktoś odważył się to zrobić w szpitalu.

 

Jezuńkuu...nooo... uwierz mi . Gdybym wiedziała , że nie uwierzysz to bym fotkę strzeliła .....To żart - fotki bym nie zrobiła , ale tak było jak napisałam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie ...wszystko okey . Raptem znalazł się materac na specjalny na matę grającą , łóżko opuszczone na maksa i barierka podniesiona od strony głowy , tak po skosie jest ....Ona mi niedawno powiedziała , że będzie rozmawiała z lekarzem domowym na ten temat , bo nie zdawała sobie sprawy , że on potrafi takie cyrki robić , dopiero zobaczyła w szpitalu i tam jej też wytłumaczyli dlaczego tak musi być .... On tymi pasami nie był tak mocno przypięty , miał jakąś swobodę ruchu , ale nie mógł przekładać nóg , bo tak mocno juz nie podniósł i ręce też nie dały rady szarpać barierek , czy wyrywać sobie cewnika , bo na brzuchu też miał taki szeroki , zabezpieczający pas . Wyglądało to okropnie , ale wiadomo , że w szpitalach nie ma pielęgniarek 1x1 pacjent .  A ...a łóżko ma teraz opuszczone na wysokość 30 cm , że nawet jakby dał radę jakoś zejść to faktycznie krzywdy sobie wielkiej nie wyrządzi , bo dała ten materac na podłogę .

Nie ma znaczenia, jak te pasy były umocowane, zgodnie z prawem niemieckim jest to niedozwolone bez nakazu sądowego.

 

A propos ostatnich wydarzeń też warto o tym wiedzieć, żeby sobie nie narobić kłopotów. Nieznajomość prawa nie jest wytłumaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Dyskutowaliśmy jakiś czas temu na forum o zapinaniu pdp. Podobno to faktycznie niezgodne z prawem niemieckim. Co innego w heimach i szpitalach, a co innego w domu...

Ja z innej beczki ....Ha ..Mirelko ...można powiedziec , że taki gamoń komputerowy to ja do końca nie jestem . Naumiałam się już wyłapywać kto tak bardzo lubi dawać mi czerwone mordki ....To bardzo proste jest ...mozna sprawdzić , tylko w miare szybko trzeba działać . I tak też przed chwilą uczyniłam ...Wystarczyło wejść szybko w listę online i zobaczyć kto w tym momencie , minucie był w danym temacie .... a w wątku o którym teraz piszę była tylko jedna osoba ....tralalalala . A niech się bawi ...ja nie będę się w to bawić to nie w moim stylu xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dorobota napisał:

Oj, u mnie dłużej, brak kasy :cool:

Kasa to fakt potrzebna, ja jestem w tej dobrej sytuacji że oboje z żonką mamy emeryturki i oboje pracujemy za podobne pieniążki , praktycznie 2 emeryturki i moje zarobki są nie ruszane, to jest kasa na inwestycje:|

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Jezuńkuu...nooo... uwierz mi . Gdybym wiedziała , że nie uwierzysz to bym fotkę strzeliła .....To żart - fotki bym nie zrobiła , ale tak było jak napisałam .

Gdybyś tę fotkę zrobiła, to mogłabyś komuś nieźle zrobić koło pióra..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ja z innej beczki ....Ha ..Mirelko ...można powiedziec , że taki gamoń komputerowy to ja do końca nie jestem . Naumiałam się już wyłapywać kto tak bardzo lubi dawać mi czerwone mordki ....To bardzo proste jest ...mozna sprawdzić , tylko w miare szybko trzeba działać . I tak też przed chwilą uczyniłam ...Wystarczyło wejść szybko w listę online i zobaczyć kto w tym momencie , minucie był w danym temacie .... a w wątku o którym teraz piszę była tylko jedna osoba ....tralalalala . A niech się bawi ...ja nie będę się w to bawić to nie w moim stylu xd

To jesteś mądrzejsza ode mnie...:dobrze:  :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, salazar napisał:

Gdybyś tę fotkę zrobiła, to mogłabyś komuś nieźle zrobić koło pióra..

A po co ? ...Prawna wieczorem dzisiaj mi powiedziała , że nie mogła na to patrzeć , ale skoro nie było wyjścia to tak musiało być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...