Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Poczytałam w końcu tą gazetkę z kursami niemieckiego, którą mi córka podrzuciła. Godziny nieodpowiednie ale miło mi się zrobiło jak zobaczyłam że zaznaczyła poziom B2/C1. Chyba za słabo oceniam swój niemiecki......

Tak jak my wszyscy,,,wczoraj też usłyszałam,,że bardzo dobrze mówię po niemiecku,,a mi się dalej wydaje ,że gó,,,,o potrafię,,,kombinuję w mowie i w słowie,,daję radę,,a to jest najważniejsze,,a Ci mądrzy z dialektem niech nie zabierają głosu ,,bo dla nich jestem z poziomem 0,,,olac ich ,,ignoruję ich,,nie dam się takim niemieckim babom,,No!!!  @Maria Jolanta super,,nie marnujesz czasu w pracy,,,nie szydełkujesz to teraz poziomy zaliczaj,,ja mam te poziomy na codzień,,że nieraz nie mieszczę tego wszystkiego co na raz usłyszę,,,

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Poczytałam w końcu tą gazetkę z kursami niemieckiego, którą mi córka podrzuciła. Godziny nieodpowiednie ale miło mi się zrobiło jak zobaczyłam że zaznaczyła poziom B2/C1. Chyba za słabo oceniam swój niemiecki......

:zwyciezca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja walczę z firmą kurierską,,In Post" paczkomatową,,,szlak mnie zaraz trafi bo tylko sa numery na infolinię na której siedzą same gamonie co nie potrafią pomóc, jeszcze rozmowy są nagrywane ,,nie wiem po co,,chyba aby pokazać jakich nieudaczników mają pozatrudnianych,,a może też bezradnych i biedactwa nie wiedzą co dalej mają z tym moim fantem zrobić,,,:grzmotnąć:,paczka leży od 1 marca w paczkomatach zamarznięta na amen,,a człowiek jest bezradny,,bo nigdzie nie ma telefonu do kogoś wyżej na stołku,,,a wydzwaniam codziennie,,a mogę tylko na infolinię,,bo gdzie indziej:przekleństwa: w życiu już żadne paczkomaty mnie nie zainteresują,,w życiu,,,dostałam numer do odbioru i wyskoczyło,,takiej przesyłki nie ma,,a ja za chwilę dostałam meila-,,Dziękujemy za odebranie przesyłki" --jaja równe,,kpiny jakieś,,:przekleństwa: a dzieci czekają na paczkę od babci:smutek: 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

To tak jak ja.....łaziłam, łaziłam bez rękawiczek, bez rajtuz pod spodniami, lekka buza pod kurtką...czadowo....:oklaski: I spotkałam dwie opiekunki...będzie z kim kawki się napić :oklaski:

Ooooo matko:d Mirello..Ty bez rajtuz pod spodniami....nie wierze:kopara:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Poczytałam w końcu tą gazetkę z kursami niemieckiego, którą mi córka podrzuciła. Godziny nieodpowiednie ale miło mi się zrobiło jak zobaczyłam że zaznaczyła poziom B2/C1. Chyba za słabo oceniam swój niemiecki......

Congratulations:cześć3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Poczytałam w końcu tą gazetkę z kursami niemieckiego, którą mi córka podrzuciła. Godziny nieodpowiednie ale miło mi się zrobiło jak zobaczyłam że zaznaczyła poziom B2/C1. Chyba za słabo oceniam swój niemiecki......

To może byś tak w końcu zaczęła słuchać co mówią do ciebie koleżanki? :ostrzegam: Und übrigens, von ganzem Herzen Wünsche ich dir Erfolg :zwyciezca::oklaski::dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Tam przynajmniej nie miałam prawie nic do roboty a tu nie mam nawet czasu szydełkować :(

Dasz radę , nabierzesz nowych doświadczeń i jeszcze większej pewności siebie :) Po tym doświadczeniu będziesz wiedzieć co pasuje Ci bardziej i przede wszystkim czego unikać  . Wiem o czym mówię , bo opiekowałam się babcią przy której byłam zajechana fizycznie , nie miałam czasu na internet ani na rozmowy telefoniczne . byłam tam miesiąc a podeszwy stóp bolały mnie jeszcze 2 miesiące O.o Ale nie żałuję tych doświadczeń bo tam nauczyłam się walczyć o swoje i tego już mi nikt nie odbierze .:d Skróciłam pobyt w tamtym miejscu , podobnie jak 20 opiekunek przede mną :haha:ale dopiero ode  mnie rodzina dowiedziała się , że opiekunki 24 to wcale nie oznacza , że jesteśmy w stanie pracować 24 na dobę . Rodzina bardzo liczyła się z moim zdaniem , zaprowadziłam tam nowe porządki i wcale nie protestowali ale mimo to praca przy babci była nie do przerobienia przez jedną osobę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle to ja nie mam ale roboty naprawdę sporo i transfer co najmniej 6 razy dziennie. Za to podopieczna choć słabiutka bardzo ale jest miła, aż chętniej się pracuje. Dzisiaj córka ( pielęgniarka ) zmieniła cewnik bo tego za nic na świecie bym nie tknęła. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Aż tak źle to ja nie mam ale roboty naprawdę sporo i transfer co najmniej 6 razy dziennie. Za to podopieczna choć słabiutka bardzo ale jest miła, aż chętniej się pracuje. Dzisiaj córka ( pielęgniarka ) zmieniła cewnik bo tego za nic na świecie bym nie tknęła. 

Wiem co to jest transfer ,,,to nie jest lekko,,lift ,,pakowanie sparaliżowanej osoby na taki ubierak,,pasy itd, a potem przenoszenie,,,takie doświadczenie też zdobyłam,,ale nie chcę więcej,,dziękuję,,wiem ,że rodzina za tą przyjemnośc powinna dużo więcej płacić,,,ale bylo i minęło i więcej sie w takie cuda nie wpakuję,,a jak sie wpakuję to za odpowiednie wynagrodzenie,,,dam radę,,,ale się uczymy i jak mamy coraz to nowe miejsca i nowe przypadki to nam otwiera oczy,,na wiele rzeczy,,przetrwamy miesiąc ale potem uciekamy i chcemy miec lepiej,,a nowe miejsce to nowy bum bam,,albo fajne albo znowu walka z rodziną,,ale co tam,,język ja mam w gębie,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Ja jestem liftem :)

To ja już Ci współczuję,,,bo to trzeba umiec aby sobie nie zaszkodzić,,jesteś przeszkolona już pielęgniarka,,naprawdę ciężko masz,,bo pomóć komuś wstać czy podniesc się to jest co innego od przenoszenia PDP,,,ale dasz radę,,:love:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...