Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak uroczystych śniadań tu jeszcze nie spotkałem:haha:no, raz tylko, na mojej "basenowej" szteli w 2016 roku, gdzie podopieczny wraz z żoną byli zdrowi i celebrowali śniadania, trwające nawet 50 minut. Ale tam moim najważniejszym i prawie jedynym obowiązkiem było wożenie autem dziadka w kilka miejsc dziennie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry -  ciężko zebrać się z rana . Lenistwo ogarnia mnie totalne. Co tu na dzisiaj zaplanować, żeby czas jakoś popchnąć do przodu .  Może na rekonesans się wybiorę . Muszę też kupić kartkę urodzinową dla podopiecznego . Tylko nie wiem gdzie ? chyba w antykwariacie . Szukałam w kioskach i w większych geszeftach :)ale z właściwym nadrukiem nie było . Dobrego dnia .:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RADEK napisał:

Mirelka1965

1.robisz fotkę telefonem,

2.zapisujesz w galerii,

3.otwierasz tą fotkę z galerii,

4.robisz screenshota-zrzut ekranu (ss),

5.wchodzisz na forum np.:"Rozmowa przy kawie",wybierasz np.: Mirelka1965, klikasz w "dodaj odpowiedź do tematu", klikasz w spinacz (wybierz pliki), pokażą Ci się ikonki mediów z Twojego telefonu, ja klikam w dokumenty, wybieram z dokumentów tego ss, którego chcę opublikować, mam komunikat :"wybrano 1", klikam "otwórz", dodaję fotkę na forum, potwierdzam kliknięciem "dodaj odpowiedź" i gotowe. 

Możesz też zamiast kliknąć spinacz, kliknąć ikonkę aparatu, zrobić fotkę i opublikować ale musisz pamiętać, że rozmiar robionego zdjęcia nie może przekroczyć 1MB.( to tak jak do kosmetyczki nie złożysz piekarnika).No chyba, że...:d. Dlatego robię screena moich zdjęć, bo pozwala mi to na "zmniejszenie piekarnika do wielkości kosmetyczki". Jeśli masz tylko możliwość zrobienia ss że zdjęcia to dasz spoko lux radę. POZDRAWIAM

I tu zaczynają się "schody"...:smutek: Większość czasu spędzam przy lapusiu, problem w tym, że bluetooth'em nie mogę przesłać zdjęć z telefonu na lapusia i muszę bawić się kabelkami. A mi się nie chce. No nic...potestuję, popróbuję, może jakiś łatwy patent w końcu się znajdzie...:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani :cmok:Muszę się rozkręcić, bo ostatnio dłużej śpię, później chodzę spać i cały mój Rythmus jest lekko...ten-teges :oops: A wszystko przez te tabletki co 8 godzin...:słabo: Niemniej jednak już się :kawa: poczęstowałam, tradycyjnie siorbię :haha:, śniadanko od @RADEK zaraz spożyję, tylko ja jakaś taka "niezupna" jestem :haha: Wszystkim życzę image.png.31dd2298552ad0a849779913b61470f1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mirelka1965 napisał:

I tu zaczynają się "schody"...:smutek: Większość czasu spędzam przy lapusiu, problem w tym, że bluetooth'em nie mogę przesłać zdjęć z telefonu na lapusia i muszę bawić się kabelkami. A mi się nie chce. No nic...potestuję, popróbuję, może jakiś łatwy patent w końcu się znajdzie...:oops:

Ja umieszczam z zasobów w laptopie. Dlatego nie zabieram głosu . Telefon dla mnie jest tylko do rozmów , pole ograniczone. Taki ze mnie

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Łukasz napisał:

Tak uroczystych śniadań tu jeszcze nie spotkałem:haha:no, raz tylko, na mojej "basenowej" szteli w 2016 roku, gdzie podopieczny wraz z żoną byli zdrowi i celebrowali śniadania, trwające nawet 50 minut. Ale tam moim najważniejszym i prawie jedynym obowiązkiem było wożenie autem dziadka w kilka miejsc dziennie

tylko pozazdrościć,marzenie opiekuna.Ja taką poproszę :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alicja09 napisał:

tylko pozazdrościć,marzenie opiekuna.Ja taką poproszę :haha:

"W życiu warszawy" nie chce takiej szteli . U mnie skromność i prostota na pierwszym miejscu . Wielkie żarcie zamieniam na wielkie serce.  U nas na śniadanie płatki owsiane królują na stole . Przyzwyczaiłam się już i pałaszuję   dla zdrowia ze smakiem . W domu tez wprowadzę ( postaram się ) taki zwyczaj. Ale już widzę minę mojego męża i pytanie - to ma być śniadanie? :smutek:.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minut temu, aga1 napisał:

Ja umieszczam z zasobów w laptopie. Dlatego nie zabieram głosu . Telefon dla mnie jest tylko do rozmów , pole ograniczone. Taki ze mnie

Mój aparat w telefonie robi 2MB zdjęcia i nie chce mi się zmniejszać, bez względu na to, czy już je przetransferowałam na laptopa czy nie. A mam folderów ze zdjęciami mnóstwo. Ogrodowe, kajakowe, rodzinne, natura w obiektywie...I przyznaję się bez bicia, że nie lubię zabawy w Power Point'cie....to zmniejszanie, przycinanie, zapisywanie...szkoda mi czasu. Czekam, aż znajdzie się jakiś sposób dla leniuchów :$:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonko świeci, na termometrze -3, wszystko oszronione...piękna pogoda...mój staw ogrodowy zamarznięty, rybki zimują na dnie, liście leżą na siatce ochronnej...oj, poszłoby się do ogrodu...ale zimno odstrasza :słabo: Może jakiś wypad do lasu zrobimy....:tak2: A na razie odmeldowuję się, over :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aga1 napisał:

Dzień dobry -  ciężko zebrać się z rana . Lenistwo ogarnia mnie totalne. Co tu na dzisiaj zaplanować, żeby czas jakoś popchnąć do przodu .  Może na rekonesans się wybiorę . Muszę też kupić kartkę urodzinową dla podopiecznego . Tylko nie wiem gdzie ? chyba w antykwariacie . Szukałam w kioskach i w większych geszeftach :)ale z właściwym nadrukiem nie było . Dobrego dnia .:d

W Rewe przy kasach. Pozdrawiam IMIENINOWO (bo ta uroczystość chyba już w Dzień Babci). I coś na słodko 

Screenshot_20180109-094239.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prosty sposób na zmniejszanie zdjęć . Jestem na forum dla  "wariatów ogrodowych" tam bez problemu przenosisz jednym kliknięciem fotkę po wybraniu rozmiaru, z biblioteki na forum . Widocznie tam jest informatyk dobry . To forum zbudowane jest na dobrym skrypcie i nie widzę powodu dla którego nie można powiększyć rozmiaru umieszczanych fot.

Z samej Austrii mam około 3000 tys. fotografii które nadają się do publikacji . Przecież rodzinnych czy związanych bezpośrednio z opieka nie wstawię. W D mam zrobionych też parę tysięcy . Zostaną w albumie - może to i dobrze.

A to spływ kajakowy na miejscowej rzece .

23 lipca 2016 moj spozniony prezent urodzinowy 056.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

23 lipca 2016 moj spozniony prezent urodzinowy 063.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Witajcie kochani :cmok:Muszę się rozkręcić, bo ostatnio dłużej śpię, później chodzę spać i cały mój Rythmus jest lekko...ten-teges :oops: A wszystko przez te tabletki co 8 godzin...:słabo: Niemniej jednak już się :kawa: poczęstowałam, tradycyjnie siorbię :haha:, śniadanko od @RADEK zaraz spożyję, tylko ja jakaś taka "niezupna" jestem :haha: Wszystkim życzę image.png.31dd2298552ad0a849779913b61470f1.png

Ok. Zamiast zupki szarlotka z bezą 

Screenshot_20180108-114532.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Alicja09 napisał:

Owszem jem zupy mleczne,nie ma problemu,wszystko mi smakuje, tylko nie płatki owsiane, chyba jedyna rzecz,która mi rośnie w buzi :d ,dosłownie rośnie,wkładam łyżkę,a w buzi mam dwie. :d:haha:

Dla mnie nie ma życia bez mleka . Wole nawet od alkoholu :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

I tu zaczynają się "schody"...:smutek: Większość czasu spędzam przy lapusiu, problem w tym, że bluetooth'em nie mogę przesłać zdjęć z telefonu na lapusia i muszę bawić się kabelkami. A mi się nie chce. No nic...potestuję, popróbuję, może jakiś łatwy patent w końcu się znajdzie...:oops:

Mirelka1965, wszystko, co dobre nie przychodzi łatwo. Dasz radę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...