Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A ja znowu z innej beczki ;) Melduję się znowu na posterunku przed lapusiem :d Z moich dokonań relację zdam ;) Ogród w 80 % przygotowany do zimy :d Siatka nad stawem rozłożona, ale co mnie to wygibasów kosztowała, to moje! Ale po takim wyczynie szpagat zrobić to pestka :d Miałam wrażenie, że potrzebuję 8 rąk i 12 nóg O.o No i tak jakoś się rozczłonkowałam, ale staw okryty i liście mogą sobie fruwać gdzie chcą, ale do stawku nie wpadną i wiosną mniej pracy będzie, yupi!!! :d A potem zabrałam się za krecią robotę, czyli odchwaszczanie :( Odniosłam wrażenie, że ktoś te chwasty, takie dorodne, dobrze ukorzenione specjalnie wsadza!!! Namachałam się jak ....no nie wiem co, ale jak opiekunka na pewno :cool: Nie było mnie raptem 6 tygodni, tydzień przed wyjazdem nie pieliłam, teraz tydzień po przyjeździe też nie, to wg mojego rachowania przez dwa miesiące urosły do wielkości i gęstości lasu deszczowego w Amazonii :d:(:rozpacz: Tak, to śmiech przez łzy :d:hahaha: Katastrofa!!! Ale jakiś pozytyw znalazłam: do Amazonii nie muszę na urlop jechać bo mam ją u siebie, hi, hi, hi....:d Zostało jeszcze opadnięte jabłka pozbierać, donice z jednorocznymi kwiatami oczyścić i można urlopować się do wiosny! :d A na sam koniec powiem, że mój zbiór pigwowca mizerny jest :( Pięknie kwitł, tak na bogato, a tylko 50 malutkich owocków z dwóch krzaczków zebrała :(:rozpacz: Mało naleweczki będzie w tym roku, oj mało :rozpacz: A spirytku zakupiłam 5 litrów, co począć? Co począć? Rozrzedzić i wypić...tak dla zdrowotności :d Eventuell kolanka nasmarować ;) Chyba że macie jakieś inne pomysły?

Nie placz. W sklepie polskim zakupisz dorodne pigwy. Na nalewke trzeba zetrzec na tarce, wiec mozna wybrac te dorodne. Spirytusik sie przyda, ale naleweczka musi postac przynajmniej 2 latka, zeby byla gut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Ale ja nie chcę się w ogródkowym temacie udzielać :rozpacz: Dlaczego mnie wyganiasz? :rozpacz: Ja tylko zameldowałam jak się napracowałam :hahaha: I liczyłam na odrobinę współczucia, troski i wsparcia :rozpacz::hahaha::płacz:

Nie licz ani na współczucie ani na troskę a tym  bardziej na wsparcie na tym forum tego nie znajdziesz tu tylko gorzka rzeczywistość:hahaha::serce: no już dobrze pogłaskała bym Cię i przytuliła ale od tego jest @Violka:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jolantapl. napisał:

Nie licz ani na współczucie ani na troskę a tym  bardziej na wsparcie na tym forum tego nie znajdziesz tu tylko gorzka rzeczywistość:hahaha::serce: no już dobrze pogłaskała bym Cię i przytuliła ale od tego jest @Violka:hahaha:

Dzisiaj to ja sama potrzebuje przytulenia :( Dowiedziałam się , że moja        hmm......znajoma , której poświęciłam dużo swojego czasu kiedy ona mnie potrzebowała ,chciała wpuścić mnie w niezłe maliny . :| Mam tylko nadzieje , że zrobiła to nie świadomie , ale resztki rozumu mówią mi , że to raczej niemożliwe :rozpacz: Idę na dłuuugi spacer . Wieczorem tu wrócę , żeby sobie poprawić humor przed snem :całus:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, violka napisał:

Jak ktoś ma ochotę się lekko zirytywować , to polecam obejrzenie dzisiejszego Pytania na Śniadanie https://pytanienasniadanie.tvp.pl/34437855/jak-wyglada-praca-opiekunki-osob-starszych-w-niemczech

Obejrzałam i nawet się nie zirytowałam. To takie ble, ble, ble... Pan ślicznie mówił jak powinno być, a pani po dwóch wyjazdach napisała książkę i to była jej promocja. Już w innym wątku jakiś "Gość" wspomniał ten program, nie chciało mi się patrzyć, ale baba ciekawska jestem to i w końcu obejrzałam. I nic. Bo jak powinno być to my już dawno wiemy. A jak jest to też wiemy. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jolantapl. napisał:

Nie mogłam znależć w rewe tych trufli Gdzie tego szukać? I tak 100 euro wydałam na zakupy tygodniowe :płacz::hahaha:

Szukaj na regale z takimi dziwnościami z różnych stron świata. Karczochy, bambusy, kapary i inne paskudztwa. To jest marka własna REWE. Taki malutki słoiczek, ze 4 cm wysoki, z białą nalepką, u góry takie złote coś jak wieniec i w środku czerwona nazwa. Zawartość 25 g. A te 100 ojrasków na tydzień to wcale nie taki wypas :cool: ALe na następnej steli będziesz miała więcej :d I tego z całego serca życzę :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, hawana napisał:

Nie placz. W sklepie polskim zakupisz dorodne pigwy. Na nalewke trzeba zetrzec na tarce, wiec mozna wybrac te dorodne. Spirytusik sie przyda, ale naleweczka musi postac przynajmniej 2 latka, zeby byla gut.

Ale ja nie chcę pigwy!!! Ja chcę pigwowca, dużo pigwowca!!! Na temat naleweczki to wypowiem się w wątku o przetworach. A tu króciutko powiem, że wcale nie trzeba czekać tak długo ;):święty::całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

A pisze tam trufle czy jakoś inaczej?

Trüffel i nic więcej. Tylko ten słoiczek jest naprawdę mały. Wysoki jak mały palec. Teraz już mamy koniec października to patrz w lodówkach na regałach z masłem, półka albo dwie  wyżej. Ta sama nalepka tylko Trüffelbutter będzie napisane. Słoik 100-150 g z takimi metalowymi uszami (klips jak do piwa, albo oranżady). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, violka napisał:

Dzisiaj to ja sama potrzebuje przytulenia

przytulanka.jpg.3b8d8a90f65b5d182a5de9353b66d715.jpg To ja mogę cię przytulić. Z moim przytulaniem zaczekam :serce:

55 minut temu, jolantapl. napisał:

no już dobrze pogłaskała bym Cię i przytuliła ale od tego jest @Violka

No i co? @violka dzisiaj jest out of order. To czekam na to pogłaskanie :święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, violka napisał:

Dowiedziałam się , że moja        hmm......znajoma , której poświęciłam dużo swojego czasu kiedy ona mnie potrzebowała ,chciała wpuścić mnie w niezłe maliny . :| Mam tylko nadzieje , że zrobiła to nie świadomie , ale resztki rozumu mówią mi , że to raczej niemożliwe :rozpacz: Idę na dłuuugi spacer . Wieczorem tu wrócę , żeby sobie poprawić humor przed snem :całus:

Nie daj się @violka czarnym myślom opanować. My tu będziemy cię wspierać wirtualnie, bo tylko tak możemy :serce::serce::serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łukasz napisał:

na szczęście ja nie mam zachcianek typu trufle, w PL nie jem, w DE także.A jola z pl., dla Ciebie i babci sto euro to jest właśnie wypas:)

No wreszcie nikt mi kasy nie żałuje i co najważniejsze do garnków mi nie zagląda i babcia wszystko co ugotuje chętnie zjada więc czego chcieć więcej ? No i pracuje tu 8 godzin dziennie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łukasz napisał:

na szczęście ja nie mam zachcianek typu trufle, w PL nie jem, w DE także.A jola z pl., dla Ciebie i babci sto euro to jest właśnie wypas:)

@Łukasz wpadasz na chwilę i nie wiesz, że trufle to nie zachcianka ;). To synonim naszego statusu :d I oczywiście wypróbowania przepisu na łososia z masłem truflowym, hi, hi, hi....:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki synonim statusu ?  to znaczy, że kto nie je tych rarytasów, jaki ma status ? jem tutaj, co w Polsce, jem zdrowo, pożywnie, smacznie. Nie jem tutaj rarytasów tylko dlatego,że akurat tu okazję mam je zjeść, bo w Polsce najzwyczajniej w świecie mnie na to nie byłoby stać, np. ...Chyba,że ktoś w PL je często takie rarytaski, jest to nichprzyzwyczajony, to oczywistością jest, że w de będzie mu czegoś brakować:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łukasz napisał:

jaki synonim statusu ?  to znaczy, że kto nie je tych rarytasów, jaki ma status ? jem tutaj, co w Polsce, jem zdrowo, pożywnie, smacznie. Nie jem tutaj rarytasów tylko dlatego,że akurat tu okazję mam je zjeść, bo w Polsce najzwyczajniej w świecie mnie na to nie byłoby stać, np. ...Chyba,że ktoś w PL je często takie rarytaski, jest to nichprzyzwyczajony, to oczywistością jest, że w de będzie mu czegoś brakować:)

Nasz Królu drogi, widać, że Waść bez tego internetu zubożał ;) My tu żartujemy Mospanie. Te rarytasy to 5 euro w Rewe. A ten synonim luksusu? No, jak się tak ciężki hajs zarabia jak my, to kto bogatemu zabroni trufelków skosztować? :święty: No i trzeba się przyzwyczajać do warunków na zamkach i w pałacach, bo tam chcemy pracować :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łukasz napisał:

Mirelka, chodziło mi o rarytaski z kasy podopiecznego, a nie o nasz prywatny Geld :) do zamku mam jeszcze 39 km, do tego w Wuerzburgu,więc spokojnie do połowy grudnia dojdę:hahaha: o ile zaakceptuje mnie była księżniczka na zamku:płacz:

:hahaha: o rękę księżniczkę poproś to będziesz miał i zamek i księżniczkę:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łukasz napisał:

Mirelka, chodziło mi o rarytaski z kasy podopiecznego, a nie o nasz prywatny Geld :) do zamku mam jeszcze 39 km, do tego w Wuerzburgu,więc spokojnie do połowy grudnia dojdę:hahaha: o ile zaakceptuje mnie była księżniczka na zamku:płacz:

Nam też :święty: I dlatego @jolantapl. wydała tylko 100 ojrasków :święty: A o akceptację Księżniczki to nie martw się, bo od tego czasu jak swojego Księcia spotkała i na zabój się zakochała, to ludzka pani jest :d Nie gryzie, nie kopie i nie pluje, błaha, ha, ha.... :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jolantapl. napisał:

:hahaha: o rękę księżniczkę poproś to będziesz miał i zamek i księżniczkę:serce:

No co ty!!! Chcesz, żeby go Księciu od naszej Księżniczki zagryzł?!!! :d A zamek to już @Łukasz ma....w drzwiach błaha, ha, ha....:d

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...