Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

To i ja oszczędzać papieru nie będę ...co mi tam :haha:....Lucy...27 sierpnia minęły dwa lata odkąd przewieziono moje wszystkie graty do mieszkania ( mojego dzieciństwa ) na które zamieniliśmy się z najmłodszym ....W ciągu tych dwóch lat zrobiłam ...zakupiłam.... bardzo dużo ....Jednak to było po takim malutkim kawałku ...Myślałam , że będę tak działać ....pomalutku ...i będzie git ...Zmian potrzebuję bardzo dużo i dlatego na początku tego roku postanowiłam , że jednak solidny remont ...burdel w chałupie ....ale za jednym zamachem ....Planowałam ten remont zrobić na przełomie marca /kwietnia , żeby przed uroczystościami rodzinnymi w maju było już wszystko na cacy ....Po usłyszeniu sumy za wykonanie tych remontowych usług przez majstra + ekipę .....zrezygnowałam , bo raz nie dałabym wtedy rady finansowo ( chrzest zagranicznej wnuczki i komunia jej brata ) ...a dwa ....skubańce , brygada to sąsiad z następnego bloku i na szczęście  z ploteczek usłyszałam , że " ma baba kasiorę ...w Niemczech pracuje ! " ....Wujek synowej też ma taką firmę remontową , ale ...dopiero miał mieć wolniejszy czas we wrześniu ...Za usługę zaśpiewał mi 5 tysięcy mniej niż tamci pierwsi fachowcy ....Opłacało się poczekać .....W sobotę nad ranem jadę do D...fachowcy będą mieli pozostawioną ...na pół opustoszoną z gratów chałupę i niech działają ....a muszą zakończyć przed moim powrotem ...przed końcem października ....I ...kuźwa znów się rozpisałam ...:szydera:

drzew sporo mam y w puszczy...wytniemy...i bedzie na kolejne stronice:haha:

generalny remont narazie nie wchodzi w rachube ale....maly akcent w pokoju daje zupelnie inne wrazenie wiec poki co....tak dzialam oczywiscie byloby super zrobic i miec z bani.ale jak sie nie ma co sie lubi..i tak dalej

dzialaj wiec i niech mieszkanko bedzie twoim azylem przystania i miejscem na ziemi:dobrze:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Jestem jak najdalsza od narracji...:tak2: Servantesem nie jestem, Chmielewską też nie, akcja przypomina "Chwila dla ciebie", potem przechodzi w "Opowiem ci moją historię"....a ja nic...jak ta skała i opoka...tylko moich zębów szkoda...pościerają się od zgrzytania...:haha:Poczytam jeszcze 25 dni....i pozostanie "Wspomnień czar"...:szydera: 

DOKLADNIE!!!!!!!!!!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Afryka napisał:

Reklamy ,to spoko ... miałam Pdpieczne, które zaczynały od nekrologów :haha:

Moja co dzien przeglada nekrologi ... A ja dzis zaspalam i tak mam od miesiaca ... Odkad kupilam poduszke ..chyba zaczarowana .... wyrobilam sie ale kawa byla nawet spozniona ...  I znow mi podrzucili rach z apteki na 28 euro ... Ze niby mam dac z tych na jedzenie ...SZOK ...  Tak jakbym ja do Banku chodzila i dysponowala Kontem ...  Szalona rodzinka !!!!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po kolacji i mogłabym uznać dzień za zamknięty gdybym nie musiała jeszcze krążyć między babci pokojem a moim .  Klepaki strajkują inni nie maja czasu wisieć na telefonie O.o i cóż ja biedna mam począć :( słuchawki od lapka sie sknociły i nie mam jak przy Anielicy słuchać muzyki . :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że chciałam zutylizować nieco gotówki, ale............no nic mi w oko nie wpadło. Nijak się nie dało czegoś kupić, żeby jesienna chandrę pogrzebać w cholerę.

A sponsorów na miescie brak, jak to w demenclandii............wszyscy albo szparowni, albo średnia wieku 90+, albo i jedno i drugie:smutek:

Nie ma to, jak mój prywatny sponsor w PL........od 26 lat płaci i nie płacze przy tym:oklaski:

Kolacja zjedzona, Andzia już śpi przed tv , przebrana w swoją piżamkę, bo nieziemsko zmęczona z przedszkola wróciła.  A swoją drogą co oni w tym przedszkolu wyprawiają, żeby tak się zmęczyć:haha::haha:

Edytowane przez ewa14
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ewa14 napisał:

Melduję, że chciałam zutylizować nieco gotówki, ale............no nic mi w oko nie wpadło. Nijak się nie dało czegoś kupić, żeby jesienna chandrę pogrzebać w cholerę.

A sponsorów na miescie brak, jak to w demenclandii............wszyscy albo szparowni, albo średnia wieku 90+, albo i jedno i drugie:smutek:

Nie ma to, jak mój prywatny sponsor w PL........od 26 lat płaci i nie płacze przy tym:oklaski:

Kolacja zjedzona, Andzia już śpi przed tv , przebrana w swoją piżamkę, bo nieziemsko zmęczona z przedszkola wróciła.  A swoją drogą co oni w tym przedszkolu wyprawiają, żeby tak się zmęczyć:haha::haha:

Mogłabyś się popytać o to przedszkole ? ile kosztuje i czy maja jakieś dopłaty ? Byłabym wdzięczna :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, violka napisał:

Mogłabyś się popytać o to przedszkole ? ile kosztuje i czy maja jakieś dopłaty ? Byłabym wdzięczna :cmok:

Raz miałam pdp to rachunek za miesiąc był coś koło stówki, za jeden dzień w tygodniu. Ale to chyba bardziej zależy od grupy i kasy chorych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, violka napisał:

Mogłabyś się popytać o to przedszkole ? ile kosztuje i czy maja jakieś dopłaty ? Byłabym wdzięczna :cmok:

Andzia ma przyznaną II grupę pielęgnacyjną. Ubezpieczona jest w AOK i ma jeszcze jakies prywatne ubezpieczenie. Uczęszcza do przedszkola 2 razy w tygodniu i za to 100% płaci kasa chorych. Natomiast rodzina płaci za wyzywienie i tu stawka za dzień wynosi 10 euro. Ponieważ do przedszkola ją odwozimy i odbieramy , rodzina nie pokrywa kosztów transportu. Reasumując koszt miesięczny wynosi od 80-100E.

Moja poprzednia PDP miała przyznaną 4 grupę i mogła bezpłatnie do przedszkola uczęszczać 4 razy w tygodniu. Pokrywając oczywiście koszty wyżywienia, a i one były bardzo zblizone do tych jakie pokrywa rodzina Andzi.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babka mnie wciąga w szpony hazardu.....:d  szkoda, ze na pieniądze nie gramy bo bym ja puściła w skarpetkach....:szydera: a tak daje jej wygrywać....niech ma radochę babulenka jedna....:oklaski:

Czy ja mam omamy wzrokowe ? czy @fioletowa.mysz  gdzieś tu smignęła ? Skończyła czytać tę książkę w parku i kontemplować czy mi sie zdaje.....?

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, awe59 napisał:

Babka mnie wciąga w szpony hazardu.....:d  szkoda, ze na pieniądze nie gramy bo bym ja puściła w skarpetkach....:szydera: a tak daje jej wygrywać....niech ma radochę babulenka jedna....:oklaski:

Czy ja mam omamy wzrokowe ? czy @fioletowa.mysz  gdzieś tu smignęła ? Skończyła czytać tę książkę w parku i kontemplować czy mi sie zdaje.....?

Wpadła jak po ogień i poleciała buty na zimę kupować...:szydera: Może do Paryża poleciała....niczym nasza znana amatorka fryzur z czasów minionych? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...