Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, awe59 napisał:

Na ten podpieczony spód sypiesz tę kaszę ? A tu wogole jest kasza manna ? Jak się nazywa po niemiecku ?

Niee....na surowe ....podziabię w kilku miejscach widelcem i sypnę niedużo ...tak z łyżkę stołową manny ....Nie zawsze tak robię ...Kiedyś przedobrzyłam z ilością śliwek i szybko układałam na cieście ...kilka dosłownie położyłam " na brzuszku " i jak mi sok puściły to ciasto zrobiło się trochę w tych miejscach " gliniaste " . Koleżanka słynąca z przecudnych wypieków podpowiedziała mi tą mannę ....Kurde nie wiem jak po niemiecku ! .....A....dziewczyny doradzające mają rację : można dodać pasek ( ze 2 cm po szerokości ) smalcu ....łychę gęstej śmietany ....ale jak nie mam pod ręką to nie daję i też pycha . Jeśli mam to chętnie wciepuję ...nawet muszę przyznać , że posiekane ciasto z dodatkiem śmietany fajniej , łatwiej  można zagnieść w kulę ....

Sorki dziewczyny za te przepisy tutaj ....aleee....Wy se GIF-y wstawiata ...to ja se przepiski walić będę ....hehehehehehe:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dodzisława napisał:

Helllloł z własnego domu :d Dojechałam, zajadam karczek grillowany na własnej patelni i popijam winko musujące z własnego kieliszka :d , oglądając własny telewizor. Zycie jest piękne, szczególnie na urlopie. Pozdrawiam towarzystwo Opiekuństwo:serce:

Dobrze, ze ten karczek jest cudzy;) Tylko po co go okrutnie grillowalas?

Dobrego urlopowania:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Niee....na surowe ....podziabię w kilku miejscach widelcem i sypnę niedużo ...tak z łyżkę stołową manny ....Nie zawsze tak robię ...Kiedyś przedobrzyłam z ilością śliwek i szybko układałam na cieście ...kilka dosłownie położyłam " na brzuszku " i jak mi sok puściły to ciasto zrobiło się trochę w tych miejscach " gliniaste " . Koleżanka słynąca z przecudnych wypieków podpowiedziała mi tą mannę ....Kurde nie wiem jak po niemiecku ! .....A....dziewczyny doradzające mają rację : można dodać pasek ( ze 2 cm po szerokości ) smalcu ....łychę gęstej śmietany ....ale jak nie mam pod ręką to nie daję i też pycha . Jeśli mam to chętnie wciepuję ...nawet muszę przyznać , że posiekane ciasto z dodatkiem śmietany fajniej , łatwiej  można zagnieść w kulę ....

Sorki dziewczyny za te przepisy tutaj ....aleee....Wy se GIF-y wstawiata ...to ja se przepiski walić będę ....hehehehehehe:szydera:

guggy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Heidi napisał:

Toczymy bój o listopad i grudzień. Co zrobić , kiedy ja tylko jedna jestem. I dobrze w domu być i na urlopie w DE.  Podesłałabym jakiegoś klona, ale czy ja wiem, czy burzeniem ładu i porządku przeze mnie tam zaprowadzonego to się nie skończy ? 

Na szczęście nie mam tego problemu..juz druga stella pod rząd, gdzie uważają, że opiekunka też człowiek i Święta z rodziną muszą być..tak więc pojadę ok. 20 grudnia, a zmienniczka dopiero 3-4 stycznia...a już też się zastanawiają, że może na Wielkanoc też bym wyskoczyła na kilka dni..:oklaski: jestem za..

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, scarlett napisał:

Na szczęście nie mam tego problemu..juz druga stella pod rząd, gdzie uważają, że opiekunka też człowiek i Święta z rodziną muszą być..tak więc pojadę ok. 20 grudnia, a zmienniczka dopiero 3-4 stycznia...a już też się zastanawiają, że może na Wielkanoc też bym wyskoczyła na kilka dni..:oklaski: jestem za..

 

Dobrze, ze  takie rodziny nie wyginely jak dinozaury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, scarlett napisał:

Na szczęście nie mam tego problemu..juz druga stella pod rząd, gdzie uważają, że opiekunka też człowiek i Święta z rodziną muszą być..tak więc pojadę ok. 20 grudnia, a zmienniczka dopiero 3-4 stycznia...a już też się zastanawiają, że może na Wielkanoc też bym wyskoczyła na kilka dni..:oklaski: jestem za..

 

Córki mojego PDP-go też życiowe babeczki .....oszczędne ;)...Jadę w sobotę ...zjeżdżam 30 października ....z powrotem 2 grudnia , bo zmienniczka ma swoje ważne sprawy rodzinne w Pl ....i ....22 grudnia zjazd - opiekę przejmuje córka ....aż tak daleko nie sięgam , ale ona planuje , żebym wróciła 5 stycznia na 4 tygodnie , później zmienniczka już pociągnie ( robotę ...bez skojarzeń proszę -:) )...2 miesiące .......Dużo tych dat , ale jak pięknie zorganizowane ....żeby tylko nie płacić 100% dniówek i jakies tam gwiazdkowe prezenty dla służby odpadną ....przecież :szydera:....Żeby było śmieszniej to nawet miałam propozycję , żeby we własne urodziny sobie z rodziną w domu posiedzieć :szydera:....w temacie urodzin .... osiemnastych ...zresztą ....lekko na nią naskoczyłam , że ja muszę zarabiać , bo mam wydatki ....ustąpiła - było to przed moim zjazdem na urlop .....Niechta se planuje ....nawet na pięć lat ....jak tak lubi ....

Dziś gadałam ze zmienniczką . Podobno nie tylko nie pogorszyło się , ale nawet  poprawiło ....obadamy . Umówiłam się z nią , że gdyby którejkolwiek z nas coś nie pasiło to bez urazy rezygnujemy i żadna ma nie mieć o to pretensji ...Sztela nie jest zła ...owszem ...jakieś tam oszczędzania nas wk...denerwują , ale roboty za dużo nie ma ....wolne , pauzy przestrzegane ...kasa też dobra .....narzekać niby na co nie ma .......ale i tak se będę narzekać i Wam doopy zawracać , bo tak lubię i już :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo dumna ze mam takiego kolegę. 

Wybaczysz mi @geronimo?

Za Zasługi dla Fotografii Polskiej (1918–2018) - odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców - w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości[

Sorry, musiałam, takie talenty muszą być podziwiane.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...