Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, 1bozka napisał:

Ty mi powiedz to ja pytam:trele:

Sabazjos - bóg z Frygii.Był utożsamiany przez Greków z Dionizosem.Jego matką ( Dionizosa,Bachusa) była śmiertelniczka Semele, córka Kadmosa, a ojcem Zeus,chociaż istnieją inne podania.Podobno był synem Zeusa i Persefony.Zdradzona Hera wysłała tytanów aby rozszarpały płód i zjedli ciało.Zeus uratował tylko serce.Mając serce, Zeus chciał „odtworzyć” Dionizosa w łonie Semele, dlatego Dionizos nazywa się „podwójnie urodzonym”. 

Sama Semele chciała zobaczyć prawdziwe oblicze swego kochanka, jako śmiertelniczka nie mogąc jednak oglądać prawdziwych postaci bogów spłonęła. Tak więc Zeus zaszywając go ( plód)sobie we własnym udzie. Kilka miesięcy później Dionizos się narodził.

Czy matką była Semele czy Persefona to i tak żona ( Hera) dała popalić rywalką.

Och te kobiety :szydera:

Edytowane przez ORIM
tekst
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Afryka napisał:

Taki mi galimatias z tej mojej wypowiedzi wyszedł ...nie pies nie wydra :haha:... żeby była jasność ...wyborca PiS to dla mnie ,zaznaczam ,dla mnie , stan umysłu i raczej inteligentny inaczej ...no tak mam i taka jestem ....wredna zołza....co nie oznacza,że nie toleruję takich osobników , aczkolwiek tolerancja pojemne słowo.:d

Zgadzam się w 100% ...W doopie z galimatiasem ....kto bystrzejszy wie o co Ci biegało ....A na marginesie : tej @Barbara48....plus 2 ..czy może nawet 3 ( ? ) sie spuści łomot i nie będzie nam grała na nerwach :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Zgadzam się w 100% ...W doopie z galimatiasem ....kto bystrzejszy wie o co Ci biegało ....A na marginesie : tej @Barbara48....plus 2 ..czy może nawet 3 ( ? ) sie spuści łomot i nie będzie nam grała na nerwach :haha:

Jestem za...a nawet przeciw...:oklaski: To kiedy będziemy łomotać? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Tiaaaaa...chlali na umór, łajdaczyli się przednie, dzieci płodzili bez umiaru...fajnie się bawili...:haha:

haha bo nie wiedzieli ze można do opieki jeździć:haha:no bo kto miał im powiedzieć ze można  Demenzlandii pracować...to sie bawili:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Zgadzam się w 100% ...W doopie z galimatiasem ....kto bystrzejszy wie o co Ci biegało ....A na marginesie : tej @Barbara48....plus 2 ..czy może nawet 3 ( ? ) sie spuści łomot i nie będzie nam grała na nerwach :haha:

:szydera: trzeba się było dobrze ustawić z nickiem :szydera:.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Tiaaaaa...chlali na umór, łajdaczyli się przednie, dzieci płodzili bez umiaru...fajnie się bawili...:haha:

Patrzaj pani ,czasy się zmieniły ,a obyczaje pozostały... ja takich " antycznych " Greków znam osobiście :haha:...i jeszcze im pincet + płacą :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...