Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka opiekunkowo,ktore radzi :-):-):-)

Jeszcze pare dni i mi miesiac tutaj stuknie. Czas szybko leci.

Przyzwyczailam sie juz to tych lesnych terenow,gorkow,pagorkow i zapachu gnojowki.

To pierwsze miejsce,gdzie jestem pozytywnie zaskoczona z uprzejmosci i pomocy sasiadow.

Co za ludzie!!!! Wiedza ,ze jestem tu sama. Przychodza ,oferuja pomoc,swieze pieczywo mi przynosza,warzywa i ziola. Paczki odsylaja ,ktore pozamawialam ,a potem sie rozmyslalam.zakupy przynosza.

No super,taka mala wiejska spolecznosc,a ja  w samym srodku.

Z samotnoscia tez sobie radze przyzwoicie. Teraz sa wyprzedaze  w sklepach,to buszuje po necie i wylapuje okazje.  Jak to sie mowi!?... ,,kazdy orze jak moze" ;))))))

Z pracy u nowej pdp-nej jestem bardzo zadowolona. Nic  sie nie zmienilo. Zmienniczka wraca,bo mowi,ze tu odpoczywa jak w jakims kurorcie. Zauwazylam tez ,ze nowa pdp-na  tym razem zachowuje sie inaczej niz tamtym,pierwszym razem.

Jest bardziej ufna,otwarta,a co najwazniejsze -zaczyna sie smiac,weselic.

Pierwszym razem trafilam na jej zalamanie. Pod koniec marca  nagle jej  maz zmarl,a tu ja sie pojawiam,pierwsza ,obca i z dalekiego kraju. Byla tak depresyjna,ale juz jest duzo lepiej.

Pierwszy raz mam tez pdp-na bez demencji. Co za roznica.... nawet nie ma co porownywac.

Inaczej  pracuje sie z osoba,ktora logicznie mysli.

Ale sie rozpisalam,no wzielo mnie na wyznania ;))))) Jeszcze troche ponad miesiac i do domu na miesiac.

Spokojnego piatku zycze :-)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Jaki tam dupelek ....przecież wyraźnie napisała , że jajnik ....A jajniki też są maluśkie ...raczej ...

Nie... , to jamniczka była przyczyną , zwierzaków ma więcej. Może rybka z akwarium wyskoczyła, psa wystraszyła i się coś zesrało ? Ale co ?:szok: . Może wczorajsza pchła od @violka ? Nie.... o pchle , to w ogóle by nie wspominała, tak myślę :$

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Czasem tak w życiu bywa , że bez tabsa nie możesz zasnąć ....Jeszcze nie tak dawno , bo niespełna dwa lata temu nie miewałam problemów ...aż takich ...ze snem ...

Może zaczęłaś się obżerać jak @Maria Jolanta:szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi i @Baśka powtarzająca się  wszystko Wam się pomahlaczyło.....sraczki dostał West :d

Nie....maski ani kombinezonu nie miałam....:szydera: chociaż maska by sie bardzo przydała.....:szydera:

Córka zadzwoniła z jezior mazurskich i powiedziała, że dobrze mi tak bo je przekarmiam ( żmija jedna na własnej piersi wyhodowana )

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, awe59 napisał:

@Heidi i @Baśka powtarzająca się  wszystko Wam się pomahlaczyło.....sraczki dostał West :d

Nie....maski ani kombinezonu nie miałam....:szydera: chociaż maska by sie bardzo przydała.....:szydera:

Córka zadzwoniła z jezior mazurskich i powiedziała, że dobrze mi tak bo je przekarmiam ( żmija jedna na własnej piersi wyhodowana )

Gadzina podła ...na dodatek ...Ewuś ...ja nie naśmiewam się ...jestem z Tobą ...To ta  @ jedna ...na H. naśmiewa się i jaja se robi z nieszczęścia Twego ....Mnie znasz ...wiesz , że poważna na zabój ....prawie..jestem :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Gadzina podła ...na dodatek ...Ewuś ...ja nie naśmiewam się ...jestem z Tobą ...To ta  @ jedna ...na H. naśmiewa się i jaja se robi z nieszczęścia Twego ....Mnie znasz ...wiesz , że poważna na zabój ....prawie..jestem :cmok:

......pewnie, ze Cię znam Basiu.....I wiem, ze " chodząca powaga " jesteś.....:hura:jak zresztą większość koleżanek forumowych.....o tej na H już nie wspomnę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Andreaa napisał:

Pierwszy raz mam tez pdp-na bez demencji. Co za roznica.... nawet nie ma co porownywac.

Inaczej  pracuje sie z osoba,ktora logicznie mysli.

Witaj @Andreaa kotku miły. W sam raz się pojawiłaś, bo dzisiaj dzień ryby mamy. Ty już jak wyżej opisujesz swoją rybkę wyłowiłaś i zadowolenie z pracy wyrasta jak Etna. Jeszcze swój szyt osiągniesz kochanie i to bez osoby demencyjnej :haha:. Tego Tobie  życzę :love:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, violka napisał:

Mam małą zagwozdkę O.o Muszę wypisać kartę urodzinową i podpisać ....... no ale nie mam pewności jak jest poprawnie . Tante Anielica mit violka , czy Tante Anielica und violka ? 

Tak jak po polsku obie dobre.

Ciocia z Violką albo Ciocia i Violka :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Basiaim napisał:

Ja napisałabym "und".

"Mit" to taka jakby "doczepka", ale mogę się nie znać ;) 

Masz rację :zwyciezca: Właśnie znalazłam coś takiego :d.........................................................................................................

Mit den allerbesten Wünschen, Deine Mama und Papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Heidi napisał:

Witaj @Andreaa kotku miły. W sam raz się pojawiłaś, bo dzisiaj dzień ryby mamy. Ty już jak wyżej opisujesz swoją rybkę wyłowiłaś i zadowolenie z pracy wyrasta jak Etna. Jeszcze swój szyt osiągniesz kochanie i to bez osoby demencyjnej :haha:. Tego Tobie  życzę :love:

Ja  nie ryba,ja ,,baran" jestem ;)))));)));)));));)

Jestem wlasnie juz drugi raz u kobiety bez demencji. Normalnie nie moge sie jeszcze przyzwyczaic.

Nie trzeba miec oczu z tylu glowy,jak to juz bywalo. Czlowiek przy takiej pdp-nej czuje sie zrelaksowany,a nie wiecznie spiety . Glowa spokojniejsza ,odpoczywa. Nie ma tego myslenia,ze moze cos nie tak zrobi,moze gdzies pojdzie,albo tak nawawija,ze upadnie.

Samoobslugowa,nocki przespane...  bez nasluchiwania,ze moze cos stuknie,puknie .

To wazne .

Dzieki za mile slowa  Heidi :-)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) Akurat dzisiaj jak zapowiedziała się rodzina pdp z wizytą (bedą do niedzieli :( ) to ja zaspałam.W takim tempie jak dzisiaj to jeszcze nigdy się nie ogarniałam. No ale mogą już przyjechać,oko mam zrobione na głowie też jako taki ordnung,mam nadzieję,że nikogo nie wystraszę :haha:.Teraz czas na spokojną kawę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...