Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Blondi napisał:

żadna stella marzeń:rozpacz:

a wiesz ze akurat tego powiedziec nie moge..podjelam sie nocek na czas wyjazdu mojego toranagi...on ma w tej chwili urlop...musi zlapac oddech ..wiec jestem te nacsie dni ze zmienniczka ...on wraca we wtorek a ja we wtore konce zlecenie i spadam na chate...

moze faktycznie nie mam czasu na spotkania na miescie, nie mam nieogranioczonego wolego bo pdp sama kole siebie zrobi itd...moze nie leze bykiem na kozetce albo z nudow siedze na lapku....ale mam ty psychiczny spokoj....narazie to jest mi bardzo potrzebne...bo czuje ze nadal nie doszlam do siebie po toksycznym  zleceniu w kassel

blondi...to jest inne zlecenie niz standard....jest paliatywna jest troche do ogarniecia...ale nie ma cioci demencji jej kuzyna alzheimera. ..tu  moja glowa pracuje na troche innych obrotach....jedni wola zolte karteczki na lodowce dla pdp,  transfery dziwganie itd.., inni pompy zywieniowe...spokojne noce i zero dziwgania..

:haha:

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Blondi napisał:

toż to full wypas ,,aż tylu mieć na jednej stelli znajomych,,a ten @greg mnie interesirt,,, 

:haha:To prawdziwy Grek jest rodem z Grecji tylko pracuje tutaj podobnie jak my pół roku pracuje a potem do Grecji jedzie na trochę ;).Mam szczęście do przyjaciół i znajomych w realu :hura:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, maras1 napisał:

znalazłem,progres oferuje roczną szkołę 240 godzin nauki,czyli tyle ile wynosi porządny kurs,rozbito to na rok ,aby nazwać szkołą i pobrać większe opłaty

Miasta finansuja nauke tak samo jak 7mki ... nie mam przy sobie nr tel  chodzilam na niemiecki ....jutro na net poszukam i popytam ... a ZAK ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie demencja nie obciąża psychicznie.

Spróbowalibyście spędzić u mnie kilka dni jak zjedzie druga córa z dziećmi i kotem. Rewjach na całego i trzeba mieć oczy dookoła głowy by to ogarnąć. Trójka dzieciaków ( jak nie przyjdą koleżanki :haha:) i trzy koty. Lata to wszystko po chałupie, wrzeszczy, miałczy, piszczy i łazi po meblach. Do kompletu moje stare latorośle też towarzyskie więc zagęszczenie w domu wzrasta. Wykarmić to to trzeba ciągle stać przy garach. :szydera:

W pracy mam spokój. :szydera:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blondi napisał:

3 lata Basiu,,to szmat czasu, to nie 3 miesiace czy rok,,Ty jesteś już tam prawie jak rodzina ,,to taki Twój drugi dom i super,,znalazłaś miejsce swoje w de ,,stelle marzeń jak to mówimy,,pisze niesamowite? bo malo jest takich opiekunek tutaj co siedzą 3 lata u jednej rodziny,,,Tobie się trafiło znaleśc taką rodzinę i brawo i super i wspaniale ,,:cmok: ja takiej nie znalazłam,,miałam dobrze ale takiej co to bym chciała wrócić to nie,,,bo to nie była stella marzeń:hura:

Dziękuje @Blondi:love:.

Ja od początku czułam że dobrze trafiłam. 

Zyskałam  siostrę i babcię której już dawno nie mam.

Nawet sobie nie wyobrażasz jak się czułam 2 lata temu ,kiedy córka Pdp powiedziała że zawsze chciała mieć taką siostrę, i zapytała czy może tak się do mnie zwracać. 

Za każdym razem gdy wracam z urlopu mówi,, witaj siostro w domu ".

Może dla niektórych wyda siě  to dziwne, ale w pracy czuję się równie dobrze jak w domku. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Barbara48 napisał:

Dziękuje @Blondi:love:.

Ja od początku czułam że dobrze trafiłam. 

Zyskałam  siostrę i babcię której już dawno nie mam.

Nawet sobie nie wyobrażasz jak się czułam 2 lata temu ,kiedy córka Pdp powiedziała że zawsze chciała mieć taką siostrę, i zapytała czy może tak się do mnie zwracać. 

Za każdym razem gdy wracam z urlopu mówi,, witaj siostro w domu ".

Może dla niektórych wyda siě  to dziwne, ale w pracy czuję się równie dobrze jak w domku. 

Widocznie na to ZASLUGUJESZ ...DOBRA ISTOTA :haha::róża:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

A mnie demencja nie obciąża psychicznie.

Spróbowalibyście spędzić u mnie kilka dni jak zjedzie druga córa z dziećmi i kotem. Rewjach na całego i trzeba mieć oczy dookoła głowy by to ogarnąć. Trójka dzieciaków ( jak nie przyjdą koleżanki :haha:) i trzy koty. Lata to wszystko po chałupie, wrzeszczy, miałczy, piszczy i łazi po meblach. Do kompletu moje stare latorośle też towarzyskie więc zagęszczenie w domu wzrasta. Wykarmić to to trzeba ciągle stać przy garach. :szydera:

W pracy mam spokój. :szydera:

nie wiem ktory raz ale powtorze...kolejny

szacun dla ciebie i kazdego kto swiadomie , bez niespodzianek ze strony agencji  bierze zlecenie z demencja lub jej kuzynem...

ja nie mowie ze nie dam rady...to jest zupelnie inny zakres odpowiedzialnosc ...nie da sie tego nawet porownywac...moj przypadek z mojego punktu widzenia...."bardziej mnie kreci":d...a ciebie kreci cotka D i tylko taka roznica miedzy nami...reszta taka sama..jeden wozek

tak czy inaczej...ja tez na wypoczynek...wbrew pozorom,  wyjezdzam na zlecenie:haha:

 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, INEZ napisał:

czuję się prawie jak u siebie

Właśnie, PRAWIE. ....

A ja czuję się jak u siebie, moje przyjacióki zawsze mogą do mnie przyjechać, spać u mnie. 

Zmienniczkom,  córka Pdp zrobila osobny pokój, abym zachowala swoją prywatność.

Zreszta, widziałam jak się mną opiekowały kiedy zachorowałam, czy miałam problem z chorobą w rodzinie. 

 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

W sumie to jak o tym myślę to poza pierwszym miejscem i Panem T. to wszędzie byłam zadowolona i wszędzie było fajnie. Mniej lub bardziej ale fajnie. Może jestem popaprana ale poza Gangreną i pietwszym miejscem wszędzie była demencja.

 ja poza zona fidela castro 93 lata mialam inne przypadki...owszem tam tez sie pojawialy ubytki pamieci ...srednia wieku90+ ale to bylo typowe starcze...powiedzmy otepienie, ekstremalna byla tante elza...98 lat i miesieczna agonia w jej oderwanym od rzeczywistosci swiecie 

lubie wyzwania a ten...przypadek jest dla mnie wlasnie takim wyzwaniem...chociaz agencja zapomniala mi o masie szczegolwo powiedziec:haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...